Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Nagyon jó írás! :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Hasonló fizikai paraméterekkel, életformával, és kialakuló problémával rendelkező egyénként csak annyit mondanék: köszönöm!
Nem fogom megúszni én sem a beruházást (és a terápiát), megspóroltál nekem egy csomó utánajárást!

Most csak átfutottam, de hétvégén alaposan végigolvasom a cikked! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) updog


updog
senior tag

Szuper, köszi!

Az első bekezdés alapján azt hittem, rólam lesz szó :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) atee


atee
őstag

Jó cikk lett! Ami a legfontosabb benne, hogy mindenkinek más az anatomiája! A sok próba is, de sajnos erre nincs mindenkinek lehetősége. Mint ahogy arra se, hogy megcélozza a felsőkategóriát ha úgyse tudja megvenni. Azért egy fél milliós széket. Csak nagyon szűk réteg engedhet meg magának nem csak itthon! De még a pár 100 ezreset se.
Tanulságos még, hogy a gamer szót mennyire csodafegyvernek vetik be. És több gagyit adnak el vele mint valóban jó terméket! De hát erre van tömeg igény pont! Hogy a szülők tudjanak venni a kis Benettnek versenyautós széket. Ami Benettke részéről egy normális vizuális igény, de sajnos ami ebben a szegmensben jó az megint az esetek többségében már szinte megfizethetetlen. 100+ vagy inkább 200+ ezres kategória. Főleg ha Benjinek is kell egy!
Persze esetedben sajnos az egészségromlás miatt kialakult helyzetet is figyelembe kellett venni. Ami szerencsére Benettkét még nem érinti :)
Ami a kárpitot illeti az szubjektív és nyilván itt is fontos, hogy mennyit ülsz benne! Én pl. nem szeretnék itthon sem hálós széket. Textilt sem!
Bőr az ami közelebb áll hozzám és megfelelő ruházatban még nem volt vele problémám! (Van egy gyerekkori barátom aki atom részegen egyszer meztelen aludt el a bőrkanapén) élete legrosszabb éjszakájaként tekint vissza rá :)
És vannak már nagyon jó műbőr vagy bőrhatasú kárpitok amit szintén lehet ajanlani!
Persze itt is nagyon körultekintően kell választani. Jellemzően szintén valószínűbb a jó 100k körül.
Örülök, hogy nem kis idő ráfordítással, de megtaláltad az igazit! És köszi a cikket! Jó volt olvasni!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Fontos cikk! Köszönet érte!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is nézegettem a gamer székeket, de annyira távol áll tőlem ez a stílus, hogy skip.

(#7) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Szuper cikk, köszi! :R
Már segített itt is, mert én is hasonló paraméterekkel rendelkezem, mint te, kivéve a deréksérvet (egyelőre).

Én is szék keresésben voltam, én csak az Officeplaza szintig jutottam, ezért kifejezetten hasznos volt olvasni a folytatásról. :)

Két kérdésem is lenne: ha jól sejtem, nem Magyarországon élsz ugye? Vagy ha igen, tudnál írni üzleteket, ahol a komolyabb székeket ki lehet próbálni?

Nekem a legkényelmesebb (ami elsőre "hűdejó" érzést váltott ki) az az Ergohuman volt. Egyelőre azonban sokallom az árát, nem invesztáltam bele, de a jövőben fogok majd szerintem. Addig is vettem egy 45e Ft-os széket ami a képek alapján jónak tűnt, a valóságban már nem annyira, majdnem vissza is küldtem, de 1: az előző szinte teljesen tönkrement, így muszáj volt, 2: a vírus miatti vészhelyzetben nem tudtam elmenni tovább próbálgatni. Most maradt, de annyira gagyi, hogy túl sokáig nem fogja bírni (vagy én nem fogom..)

Van egy kitétel nekem, ami otthonra nagyon fontos, és sajnos kevés szék tudja: kellően nagy ülőfelület, hogy keresztbe tett lábakkal is tudjak rajta ülni. Fel tudod esetleg idézni, hogy mely típusok rendelkeztek ilyen nagy ülőfelülettel? Sajnos a megadott adatok (már ha egyáltalán meg van) nem mindig hitelesek.

A "gamer" székekről én még rosszabb véleménnyel vagyok, most inkább le sem írom :)

(#8) Narxis válasza D1Rect (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig gamer vagy.

Thanos was right.

(#9) szipipeti válasza atee (#4) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Talán most úgy érzed, hogy "nincs erre mindenkinek pénze", - ez sajnos így van...
De a mérlegnek két oldala van...
A szék kicsit olyan mint egy munkavédelmi felszerelés (sőt "hivatalosan" az is)...
Sok munkáltató megveszi a 6000-15000 forintos bakancsot pl...
És nem méri fel ésszel, hogy ha egy 10-est rádobna, akkor a melósainak olyan bakancsa lenne, - hogy nem fájna a derekuk...

A másik vonal sajnos az... hogy ha a munkád olyan, hogy ülni kell...(napi 6-8-10-12 órát), akkor bizony a szék a leglényegesebb...
És egy rossz választás következménye a fájdalom, a betegség, a kezelés, a műtét.... betegállomány... teljes életminőség-romlás (akár a párodnak is... gondolj a szexre... illetve ekkor már csak gondolsz...)
Ennek a költségével áll szemben egy (mondjuk félmilliós) korrekten kiválasztott , hozzád passzoló munkaeszköz...
A cikk jó...
És a gémer székekről alkotott véleményeddel is teljesen egyetértek...

(#10) Rayyy


Rayyy
senior tag

Örülök, ha hasznos az írás!

Minden a legnagyobb render!

(#11) Rayyy válasza -FreaK- (#7) üzenetére


Rayyy
senior tag

De, Budapesten élek. A bejegyzés legeslegutolsó sora tartalmaz olyan linkeket, amik bemutatótermekhez vezetnek.
Soha nem próbáltam olyat, hogy keresztbe tett lábakkal lehet-e ülni egy széken, szerintem én nem is tudnék. Ha így akarsz ülni, akkor szerintem nincs szükséged magasabb kategóriás ergonómikus székre, mert egyiket sem erre tervezik... te tulajdonképpen nem rendeltetésszerűen használnád. Teljesen véletlenül amúgy tudok ilyen széket, mert két kollégám is ül ilyenben törökülésben: Antares UFO
Ennek az ülőlapját körülbelül 1 év alatt laposra üli az ember 80 kg felett, a karfája kb. 2 év alatt szétfoszlik, a gázrugója is átlagosan 2 évet bír, aztán elkezd süllyedni és naponta 2x vissza kell raknod magad megfelelő magasságba... mindezt napi 8-10 óra használattal, tapasztalatból mondom.

Minden a legnagyobb render!

(#12) -FreaK- válasza Rayyy (#10) üzenetére


-FreaK-
veterán

Illetve esetleg ha le tudnád mérni nekem a Hag Sofi ülőlapjának hosszát/szélességét azt meg köszönném :R

(#11) Rayyy
Ez nem azt jelenti, hogy mindig úgy ülök benne, de szoktam így is. Most ahogy ezt írom, szintén fent van keresztben a lábam a széken, de folyamatosan váltogatom is az ülés helyzeteket, amikor csak kezd kényelmetlen lenni egy póz. Ez amúgy szerint pont egészséges, ellentétben azzal, amikor egy szék, mint a Wau2, egy adott ülés pozícióba kényszerít.

Én is próbáltam és tényleg kényelmes elsőre, de nekem egyszerűen kicsi otthonra. Munkahelyen más a helyzet, ott nem ülök keresztbe tett lábakkal, így ott bőven elég az ilyen kis ülőfelület is, ott azért gyakrabban fel szoktam állni.

Köszi az UFO-t, már néztem neten én is, de ez hogy ennyire "tartós", ki is zárja rögtön.

A HAG és RH székeket nézem mostanában, ezek ránézésre elég jól megtervezettnek tűnnek. Ebben az írásod is megerősített :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Rayyy válasza -FreaK- (#12) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szélesség: 485 mm
Mélység: 445 mm
Nem hinném, hogy ezen lehet törökülni, persze attól is függ, hogy milyen magas vagy. Meg tömör :D

Minden a legnagyobb render!

(#14) Lenry


Lenry
félisten

ha ennyire problémás a sok ülés, akkor nem gondolkodtál álló munkavégzésen?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) -FreaK- válasza Rayyy (#13) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, ez tényleg kicsi ahhoz :)

Viszont most nézem a linkjeidet, és el fogok menni az Europa studioba. Vannak náluk olyan székek is megfizethetőbb áron, amiről még nem is hallottam, pl.: Actiu: TNK Flex és mások is.

A méreteket még nem tudom, de mindenképpen muszáj lesz élőben kipróbálnom őket.

(#16) Rayyy válasza Lenry (#14) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ha tőlem kérdezed, akkor nem, mert nem láttam még olyan grafikust, aki állva dolgozna... és nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#17) AxBattler válasza Lenry (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk én nem vagyok grafikus, csak a billentyűzetet és egeret nyüstölöm (no stylus),
de nekem ez a vesszőparipám: asztal álló munkavégzéshez + valami bárszék féleség.

Tényleg, utóbbiból nem tudtok valami ergonomikusabbat?
A legtöbb, amit találok, azok az állítható magasságú bárszékek, de ennyi... vagy ebből a típusból nem léteznek variációk?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#18) Lenry válasza Rayyy (#16) üzenetére


Lenry
félisten

oké, nem tudtam hogy milyen munkát végzel :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Rayyy válasza AxBattler (#17) üzenetére


Rayyy
senior tag

Profi megoldás magas asztalokhoz: HAG Capisco
Próbáltam, zsivány.

Minden a legnagyobb render!

(#20) AxBattler válasza Rayyy (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Jónak tűnik, el is tudom képzelni a setup-ot...

Melóhelyen kitörne a parasztlázadás, ha beleélnénk magunkat ilyesmibe... :D
Hasonló a képen szereplőhöz (amit nem találok).

Sajnos viszont
- nem látok itthoni árat (ajánlatkérés only);
- magas széknél a görgő nekem nem bejövős, fix megoldás jobbnak tűnik: a magasnál fél seggel a görgő elmozdul, billen, stb.
- a Puls modellnél a 622mm-es max. ülőlap nem elég magas, a sima Capisco 838mm-e már okés... az viszont min. €1.000,-. Ehhez képest a Merryfair Wau 2 potom áron megy, és ahhoz talán lehet rendelni/passzintani egy ilyen +170mm magasságot adó lábtartót.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) xecutor


xecutor
csendes tag

Köszi az írást! HAG Futu-t próbáltad már? Vélhetően a derekadnak nem adna elég tartást, de az in Balance mechanika ebben is van, és kicsivel olcsóbb mint a Sofi.

(#22) Rayyy válasza xecutor (#21) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem emlékszem, hogy próbáltam volna. Meglepően hasonló a Sofi-hoz.

Minden a legnagyobb render!

(#23) csadam3


csadam3
újonc

Mégsem vált be a HAG Sofi, hogy máris árulod?

(#24) Rayyy válasza csadam3 (#23) üzenetére


Rayyy
senior tag

De, csak nem vagyok home office-ban. (alig voltam)

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#25) Goose-T


Goose-T
veterán

Én még mindig home officeban vagyok heti négy napot. Vettem egy állítható magasságú asztalt a Jyskben (170 helyett 125 ezer volt épp akcióban), és elhatároztam, hogy délelőtt állva, délután ülve dolgozom. Lábbeli nélkül, egy fitneszmatracot tettem magam alá. Sok panaszom volt eddig az ülőmunka miatt nekem is (aranyér jellegű tünetek, gyomorpanaszok, nem bírtam guggolni pár másodpercnél tovább, derekam sem volt az igazi stb.), és nincs még meg egy hónapja, de drasztikus javulást észleltem.

Szóval szerintem napi nyolc órát ülni mindig szar és káros, akármilyen széket használ az ember. Egyszerűen nem kell annyit ülni, és kész. (Amúgy jó székeket használok otthon is, korábban egy Steelcase-t koptattam, most egy Hattefjällt.)

Szerk.: 40 éves vagyok, 18 éve irodai munkát végzek, tudom, mi az az ülőmunka. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) stickermajom


stickermajom
addikt

Fú de jó, hogy feljött ez a topic, épp aktuális nálam. Van itthon egy Ikea JÄRVFJÄLLET székem, de nem az igazi, nem találom benne a helyem, itt-ott fájok. Erre még rátesz egy lapáttal egy egy éves gyerkőc rendszeres cipelése. Szerencsére tudok állva dolgozni az irodában és itthon is, gyakran váltogatom, de a napi 8-10 óra így is kikészít. Sofit és Waut a leírás alapján mindenképpen ki fogom próbálni. :R

SpinaliS ismerős, jó sok évvel ezelőtt édesapám vágott bele itthon a forgalmazásba. Nekem mondjuk nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.