Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) cinemazealot


cinemazealot
addikt

2017-ben egy akkor, a pest megyei falumban frissen kiépített hálózatra rendeltem meg az előfizetést, és azóta még mindig előfordul, hogy az Általad említett jelenség fogad: olyan mintha lenne net, de folyamatos a csomagvesztés, az oldalbetöltés véletlenszerű, a folyamatos kapcsolat gyakorlatilag kiszámíthatatlan. Eleinte én is telefonálgattam a hibabejelentőnek, a szakik pedig folyamatosan a jelszintre mutogattak, meg hogy azt az oszlopokon kell beállítani és "majd a kollégák"... Egyszer kicserélték a készüléket is (UPC ConnectBox), de semmi nem változott. Az egyik szaki által betett csillapítót a másik kicserélte egy kisebbre, a harmadik meg még talán azt is kivette... mittomén. Katasztrófa!

A helyzet annyiban normalizálódott, hogy most már "csak" évente, esetleg pár havonta fordul elő nagyobb kihagyás (ezt sajnos csak egy ki-bekapcsolással tudom orvosolni), de ekkor már reflexszerűen a weboldalukon lévő panaszbejelentőbe írok, hogy kapjon az eset iktatószámot, hogy egy frissen kiépített rendszerben 5 év után sem tudnak kijavítani egy kezdeti hibát. Mérhetetlen felháborodásomat a panaszom nyelvezetében is igyekszem érzékeltetni (ilyenkor néha szégyellem is kicsit magam). Amikor pedig jön a éves hosszabbítás és a telefonos ügyintéző azt mondja, hogy sajnos az éves díj picit emelkedni fog, megmondom neki, hogy nem, az éves díj nem fog emelkedni (és közben hivatkozom a panaszaim listájára). Így ő átkapcsol egy magasbb szintű személyhez, aki rögzíti az új szerződésem a korábbi éves díjon.

A készüléket egyébként én kezdetek óta csak modemként (bridge üzemmódban) használom saját router mellett. Így ha resetelni kell azt a vackot, a helyi hálózatom még elérhető marad.

Ja, a packet loss-ok dokumentálására én programot is írtam. :) Másodpercenként 4 különféle magyarországi és külföldi szolgáltatót pingeltem és grafikonra rajzoltam a válaszidőket. Ha ezek a válaszidők elkezdtek hektikussá válni vagy átléptek egy bizonyos határértéket, a rendszer jelzett, hogy ideje resetelni a Connect Box-ot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.