Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) updog


updog
senior tag

Gratula! :)

"amiket bénáztam az órákon, amennyire sokszor nehézkesen mentek dolgok, most annyira könnyen veszek bizonyos akadályokat" Hát ez ismerős :D Nem merem mondani (máshol szerintem már írtam) hány vizsgám volt, kisebb (na jó, 1-2x nagyobb) benézett dolgok miatt (illetve egy alkalommal tök nyilvánvaló hogy a jatt hiánya). Aztán beültem az első autómba, azóta évi 10-15.000 km megy bele gond nélkül.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#2) Silent77


Silent77
veterán

Gratulálok, sok balesetmentes kilométert! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3) aero. válasza updog (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Grat!
Durva, 2019-ben 187 ezer forintért vettem egy kedves barátomnak a komplett oktatás csomagot, ha ez ma lenne, más ajándékot kapna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) Silent77 válasza aero. (#3) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon durván elszálltak az árak, persze mindenhol. :(
Kisebbik fiam 2021-ben tette le, pontosan már nem emlékszem 240.000Ft körül lett. Pont akkor emeletek óradíjat, mikor elkezdte. Előtte kijött volna 200-ból.
7 órát vezetett pluszban.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5) Skyline15


Skyline15
tag

Gratulálok.

Én is hasonlóan voltam, 2021 októberében iratkoztam be KRESZ-re, de persze úgy voltam vele hogy toltam toltam toltam magam előtt, mikor már közeledtem a végéhez (hogy ajaj, 1 hetem van már csak hátra megcsinálni, gyors letudtam netes tananyagot). Ekkor megint 2 hét áh, majd valamikor jelentkezek vizsgára, elmentem kérni időpontot, mondják hogy 3 nap múlva.. Mondom oh, oké, semmi gyakorlás, de bementem 73 pontra meglett. Örültem neki, de aztán ennyibe is hagytam, 1 hónap múlva viszont hív egy ismeretlen szám, "xy oktató" vagyok, kéne jönni vezetni hozzám, én meg nagyot nézek, hogy de hát mi, nem nekem kellene keresni stb? És autósiskola kijelölt nekem oktatót, mert látták hogy nem jelentkeztem még :DDD

Viszont nálam oktató 28. óránál jelezte hogy menni kéne vizsgázni, mert hát menni kéne, első vizsgán természetesen utolsó 2 percnél megbuktam visszavezető úton, teljesen jogosan én is, mert mondjuk úgy hogy mondtak egy utcanevet hova kellene bekanyarodnom, én meg néztem mint jenő a moziba, pörögtek a fogaskerekek az melyik a 3 irányból, menjek egyenesen, jobbra vagy balra? Kanyar előtt 1 méterrel oktató: itt jobbra, én meg jobbra kanyarodtam egyből teli zöldnél ~25km/h-s sebességgel.
Ez mind szép és jó, de csak a tükörbe néztem bele, hátra, holttérbe nem, így én is megbuktattam volna magam, mert pánikból rántottam jobbra a kormányt hogy jobbra kanyarodjak. De ez benne van, 2. vizsga 36. órán volt, meg is lett.

6.000Ft-os óradíjnál kezdtem még június , júliusba, de augusztus, szeptemberi már 7000Ft volt.

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#6) planbmokus


planbmokus
senior tag

Hú, de átérzem!
Én 2021 májusában fizettem be az Online oktatást és a vizsgadíjakat, meg leszerződtem előre az oktatóval, így 5600 Ft-os áron tudtam órákat venni (Megyeszékhely, Dunántúl). A Kresz vizsgán én is dupláztam, először 1 pont híján nem lett meg, majd másodjára 1 hibapontom lett.
Vezetés 56 óra lett, mert az oktatóm jelszava az volt, hogy "Addig nem megyünk vizsgára, amíg nem vagyunk kész". Innen is köszi neki, 3 hibaponttal 2022 márciusában vizsgáztam.
Hibapontok: egyszer lefulladtam, indokolatlanul lassan vezettem a vizsgabiztos szerint, kétszer rosszul váltottam/nem váltottam.
Azóta mögöttem van 20.000+ kilométer, 5 teljesen különböző autóval (Ford Galaxy 2.2 TDCi 2008 talán, Renault Mégane 1,6 benzin 2005, Ford Transit Turneo 2.0 TDCi 2018, Volkswagen Passat B5.5 1.9TDi 2004 és a saját kis Peugeot 206 SW 1.4 HDi-m 2006-ból.)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.