Hirdetés

2019. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Blindmouse

Blindmouse
(senior tag)

Lenovo system update letölt, next next next finish megoldás miért nem jó?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Prowler válasza Blindmouse (#1) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Nem tudtam, hogy van egy ilyen program is. Ha az megold mindent (a fényerőállítást is beleértve), akkor az a legegyszerűbb módszer valóban.

Csend van, megyek az úton, nem szólnak hozzám. Nincsen szeretőm, nincsen ágyam, nincs hazám. De bárhol járok, nekem mindenütt ugyanúgy jó. Én, a nyughatatlan világcsavargó.

(#3) Blindmouse válasza Prowler (#2) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=TVSU-UPDATE

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Thunderzolee válasza Prowler (#2) üzenetére

Thunderzolee
(PH! addikt)

Töröld le az egészet, és próbáld ki, jó-e a Blindmouse által említett megoldás. ;]

Am szép munka, jól összeszedted.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) ch13

ch13
(lelkes újonc)

És maga a laptop milyen? Én is ilyet akarok venni.

Nexus 7 //\\ Xiaomi Mi4c

(#6) Prowler válasza Thunderzolee (#4) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Majd a következő telepítésnél mekipróbálom, ígérem :D
A leendő Z500 tulajok majd leírják, hogy működik-e a program.

Köszönöm a dícséretet. :R

Csend van, megyek az úton, nem szólnak hozzám. Nincsen szeretőm, nincsen ágyam, nincs hazám. De bárhol járok, nekem mindenütt ugyanúgy jó. Én, a nyughatatlan világcsavargó.

(#7) Prowler válasza ch13 (#5) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

A gépről röviden:

Anyaghasználat: A zsanérok jól tartják a kijelzőt, a billentyűzet alátámasztása jó, nem huppog. A fedlap és a gép alja csokibarna (csak fényben van egy kis barna árnyalata, inkább feketének néz ki), a belső ezüst szálcsiszolt alu, a kijelző körülötti keret műanyag, szintén ezüst. A csatlakozók jók, nem lötyögnek.

Kijelző: Egy teljesen átlagos kijelző van benne, a betekintési szög megfelelő a gépnél ülve, oldalról, felülről már invertálódnak a színek. Előnye, hogy matt, napfényben és lámpa mellett is használható. A színek nem túl fakók, a fényerő s rendben van.

Touchpad, billentyűzet:A gépelési élmény nagyon kellemes, a billenytűk halkan és rövid úton járnak. A touchpad mérete és megfelelő, a felülete is jó. A gombok kicsit hangosak, de ez részben a kialakítás miatt is van.

Hangszórók: Számomra kellemes meglepetés, mert laptophoz képest elég jól szólnak. Én metalt hallgatok rajta, de bekapcsolt EQ-val se recseg vagy torzít, még full hangerőn sem.

Processzor, VGA: Általános használatra teljesen elég, böngészés zökkenőmentes, FullHD videókkal sincs gond. A GT635M is egész jól teljesít, a Skyrim nekem 1366x768-ban highon megy (élsimítás kikapcsolva és árnyékok mediumon) és eddig még nem esett le az FPS játszhatatlan szintre, nem vettem észre akadásokat.

Hűtés: Alap használat közben semmi hangja nincs, terhelésnél halkan hallani lehet a ventillátort, de nincs magas hangja, nem sípol a gép. Egyátalán nem zavaró.

Összegzés: Én 160 ezerért vettem a gépet, ennyiért szerintem korrekt vétel (2020M+GT635 verzió).
Az összeszerelése jó, valamint vékonyabb is mint az átlag 15"-os laptopok. A matt kijelző és a 3 év garancia pedig pozitívum.

(#8) Canova

Canova
(újonc)

A Lenovo system update nem működik, próbáltam. :(

(#9) Berti1992 válasza Prowler (#7) üzenetére

Berti1992
(újonc)

Fú, köszi a tapasztalatokat!
Én júniusban tervezem a beszerzését, ha addig nem jelenik meg valami még jobb ár/érték arányban.
Bár én az i5-3230m + 645m konfigosat venném, 195e-ért :)

(#10) Prowler válasza Berti1992 (#9) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Addigra lesz frissített G580 és Z500 is, úgyhogy lesz miből válogatni :D

(#11) ArkAngyal75

ArkAngyal75
(újonc)

köszi raven, nagyon sokat segítettél!
megosztom azért mindenkivel a tapasztalataimat, amit veled beszéltünk.
nekem is z500 van, abból is az i5-2,6/8gb/1tb/635m változat. a vinyón a következő partíciók látszanak:
0/1: 30gb rendszer
0/2: 30gb
0/semmi: 87gb (nincs formázva)
0/3: 1,5gb OEM
0/semmi: 748gb (nincs formázva)
mivel én azt szeretem, ha a rendszer külön partíción van, hogy az adatvesztés minimális legyen baj esetén, és könnyebb legyen újratelepíteni, mindenképpen mindkét üres partíciót használni akartam. nem ment, mert csak 4-et enged. a 0/2 partíció teljesen üres, fat32re előreformázott, azt töröltem, egybe is olvadt rögtön a 87gb partícióval, remek rendszerpartíció lett belőle. így már engedte a nagy partíciót is.
win7ulti msdn loaderrel felmegy rá, előaktivált csak home basic.

[ Szerkesztve ]

(#12) hami85

hami85
(tag)

Szia!
A fényerős megoldásra van valamilyen ötleted? Próbáltam amit leírtál, de nekem abban a mappában nincsenek telepített fájlok....így a fényerőt nem tudom még mindig állítani sajnos .
Köszi

Van néhány bontatlan LEGO készletem, kérésre küldök listát.

(#13) Domike84

Domike84
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Ma hozták nekem is a Z500-at. Win 7-et raktam rá. A leírt tanácsok teljesen jól működnek.
A fényerő állításnál csak annyi változott ha letöltöd a lenovo oldalról a videókártya drivert már módosítva van az érték 900-ra így csak futtatni kell a setupot.

Köszi amúgy az összefoglalót!

Üdv
D

(#14) Domike84 válasza hami85 (#12) üzenetére

Domike84
(kvázi-tag)

Szia

Innen telepítsd az intel drivert.

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?&DocID=DS032587

szerintem jó lesz.

(#15) Speedy_go

Speedy_go
(újonc)

Sziasztok!

A minap én is vettem egy z500-at.Nagyon szuper kis gép meg minden csak van vele egy kis problémàm.Az f1-f12 billentyűk ugyebár különböző funkciókra vannak programozva.Ha pedig mondjuk egy játékon belül kellenének az f gombok akkor egy másik gomb eggyüttes lenyomásával érhetők el.Na erre a problémára keresek megoldást.Már ha egyáltalán létezik valami.

(#16) Pocok256 válasza Speedy_go (#15) üzenetére

Pocok256
(PH! kedvence)

Mi itt a probléma ?

Samsung S10e; MSI GS65 8RF Stealth Thin;

(#17) Speedy_go válasza Pocok256 (#16) üzenetére

Speedy_go
(újonc)

A probléma pont annyi amit leírtam.Szeretném úgy használni az F1-F12 billentyűket mint egy normál billentyűzeten nem pedig úgy ahogy itt ki van találva.Utánaolvastam pár helyen és minden gyártónak van valamiféle megoldása már erre a problémára.Még a lenovónak is csak nem laptolpnál.Valami ilyesmire gondoltam: http://blog.lenovo.com/products/switching-function-keys-to-standard-f1-f12-on-lenovo-slim-usb-keyboard

(#18) Pocok256 válasza Speedy_go (#17) üzenetére

Pocok256
(PH! kedvence)

Biosba kapcsolhatod.

Samsung S10e; MSI GS65 8RF Stealth Thin;

(#19) Speedy_go

Speedy_go
(újonc)

Az volt az első amivel próbàlkoztam de ott semmi nincsen sajna:-( Olvastam a hivatalos fórumot és többen panaszkodtak erre.Egy admin azt vàlaszolta hogy talàn majd bios frissítésben lesz ilyen opció.

(#20) Prowler válasza Speedy_go (#19) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Én letöltöttem a legfrisseb biost, de semmi változás nincs, nem került bele ilyen opció.

(#21) novaboj2

novaboj2
(újonc)

Sziasztok!

Z500 tulajdonosok tapasztalatára lennék kíváncsi, július elején vásároltam egy ilyen készüléket (Intel® Core™ i5-3230M Processzor / 16GB / 1TB + 8GB / NVIDIA GeForce GT 740M / DOS / Fehér) az első találkozásunk nem volt túl sikeres mert a vinyó hibás volt, kattogott, hangos volt, stb.

Természetesen cserélték, a másodiknál közel sem olyan hangos már a HDD de azért néha jól hallható (nem kell hozzá közel hajolni), hogy dolgozik a HDD, máskor viszont semmi hangja nincs, Az előző két notimnál szinte sose hallottam, hogy a HDD dolgozik. Kíváncsi vagyok a ti tapasztalatotokra is, hogy ez most normális vagy én vagyok ilyen peches, hogy megint hibás szériát fogtam ki.

Köszönöm a válaszokat!

Milán

[ Szerkesztve ]

(#22) Bazsa71

Bazsa71
(újonc)

Sziasztok!

Sikerült nekem is bevásárolnom egy ilyen Z500-as modelt és sajnos én is ilyen driver problémákkal küzdök.
A Win 8-at leszedtem, mert nem tudtam megbarátkozni vele, helyette pedig Win 7 Ultimate x64 lett a megoldás.

A Lenovo honlapjáról összegyüjtöttem minden drivert ami kellhet, de még úgy is hogy az eszközkezelőben nem látok hiányosságot, lassú a gép. A fölösleges szolgáltatásokat kikapcsoltam és amit csak büntetlenül lehetett kioptimalizáltam. A Win teljesítmény naplófájljában kutakodva nagyon úgy érzem, hogy nem tökéletes driver-eket raktam fel.

Próbáltam a Lenovo system update-t is de úgy látom, hogy sajnos ezzel a modellel nem tud futni.

Próbáltam a cikkíró ravenlord87 útmutatását is követni, de nyilván a saját tudatlanságom okán, de nem tudom hogy az Intel ezen oldalán melyik Chipset-et is kellene letöltenem a géphez biztosan jó.
Ugyan így vagyok a többi driverrel is. Túl nagy választék ez a számomra.

Nagyon örülnék ha tudnátok pontosan segíteni nekem, vagy esetleg kipróbált driver csomagot küldeni, mert három hete szenvedek a géppel és addig amíg az alap rendszerem nem tökéletes a programjaimat nem akarom feltenni a gyenge szoftveres alapokra.

Nagyon köszönöm, előre is.

(#23) Prowler válasza Bazsa71 (#22) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Szia!

Chipset driverből erre van szükséged: [link]

Ha még segítségre van szükséged, írd meg privátban a géped pontos konfigjával együtt és szívesen segítek.

(#24) Prowler

Prowler
(fanatikus tag)

Frissítettem a linkeket, mert elég sok már nem létező hivatkozásra mutatott.

(#25) Tomeh

Tomeh
(újonc)

Kedves sorstársak!
Hihetetlen gyökér választás volt részemről ezt a laptopot megvásárolni, ugyanis a mai nap folyamán már vagy 15 stroke-ot kaptam!
A kérdésem a következő:
Mégis hogy lehet ezen az istencsapásán bekapcsolni a wifit? :)

(#26) Domike84 válasza Tomeh (#25) üzenetére

Domike84
(kvázi-tag)

szia!

az f7 billentyűvel tudod megnézni be van-e kapcsolva

(#27) L4CI2

L4CI2
(fanatikus tag)

hi

na leszedtem intel oldaláról az új vga drivert (zip) és ott csak kit55787.inf ilyen inf volt na ebben modosítottam a megadott sort és ugyan úgy működik kösz a leírást
viszont nekem is ezzel van gond amiatt elöltem írtak hogy ha f1-12 gombot akarok akkor nyomni kell az fn-t erre van már megoldás ?FN nélkül menjenek az f-gombok ?

(#28) Spíler92

Spíler92
(újonc)

Sziasztok!

Nektek mennyi az akkumlátor üzemideje (közepes fényerőn ,játék nélkül)?

[ Szerkesztve ]

(#29) Spíler92 válasza L4CI2 (#27) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Re: Én is leszedtem az új drivert ,de ha megváltoztatom az értéket 0xF900-ra akkor elakad a telepítés (hibát ír ki). :(

Help!

(#30) L4CI2 válasza Spíler92 (#29) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

szia

milyen hibát ?

[ Szerkesztve ]

(#31) Spíler92 válasza L4CI2 (#30) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Azt ,hogy egyes eszközillesztőket nem tud telepíteni. A régi működő intel driverben a registryben a "FeatureTestControl"-nál 0xF048 érték van. Te milyen értéket adtál meg?

(#32) L4CI2 válasza Spíler92 (#31) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

letöltöttem a zip-elt telepítőt 32 / 64
kitömörödtem
belementem Graphics mappába
ott az kit55787.inf filebe megkerestem
[PwrCons_IVB_AddSwSettings]
HKR,, FeatureTestControl,%REG_DWORD%, 0xF000
ezt a sort
és ebben módositottam 0xF000 erre 0XF900
aztán install és kész
te valószínű rossz sort írsz át mert defultba ez van
[PwrCons_IVB_AddSwSettings]
HKR,, FeatureTestControl,%REG_DWORD%, 0xF000

vagy te regeditben módosítasz ? telepítés után ?

[ Szerkesztve ]

(#33) Spíler92 válasza L4CI2 (#32) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Most feltelepítette (módosított értékkel) ,de a telepítés végén kiírta ,hogy nem tudott egy vagy több eszközillesztő programot telepíteni. A fényerőt továbbra sem tudom állítani.

(#34) Spíler92 válasza Spíler92 (#33) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Egyébként a fényerősáv mozog csak a fényerő nem változik semmit.

(#35) Spíler92 válasza L4CI2 (#32) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Lehet, hogy az a baj h nekem előzőleg a lenovo oldaláról feltelepített driver volt felrakva?

(#36) L4CI2 válasza Spíler92 (#35) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

re

Lenovo Energy Management ez fen van ?
ha uninstaláltam drivert utána meny be ezközkezelöbe és csináld ezt
persze neked az intel vga drivert kell törölnöd :)
azt nem tudom monyuk hogy az nvidiát is le kell e kapni hozzá

ha ez sem segít akkor -overwrite ezt kéne használnod
pl
C:\Users\LACI>"C:\Users\LACI\Desktop\Új mappa (2)\Setup.exe" -overwrite

[ Szerkesztve ]

(#37) Spíler92 válasza Spíler92 (#33) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Amibe az érték 0xF048..

(#38) L4CI2 válasza L4CI2 (#36) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

ha pedig nagyon nem megy TeamViewer ránézhetek gépedre ez ilyen távsegítő program
laci635 skype nevem ott írhatsz és segítek

[ Szerkesztve ]

(#39) Spíler92 válasza L4CI2 (#36) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Lenovo energy managment fent van. Ezt probáltam már... letiltani eltávolítani stb..,bár ha ezután újraindítom a gépet automatice visszaállítja a drivert.

(#40) Spíler92 válasza L4CI2 (#38) üzenetére

Spíler92
(újonc)

Küldtem felkérést skype-on.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.