Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siposz


siposz
aktív tag

Arról valaki felvilágosíthatna, hogy ez a háromlábú állvány miért jó? Oké, egyenetlen talajon sem billeg, de ez nem tűnik gyakori problémának monitoroknál. Ellenben ha a hátsó láb lecsúszik az asztalról akkor borul az egész.

[ Szerkesztve ]

(#2) Dealer95 válasza siposz (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

Utálatos egy konstrukció szerintem is... Keskeny asztalok esetén használhatatlan az ilyen.
Nem értem miért ezt használják.

Az LG-féle talpak sokkal korrektebbek szerintem.

(#3) mormota79 válasza siposz (#1) üzenetére


mormota79
tag

A képeken nagyon nem látszik de ezeknek a hátsó lába 10cm, nem nyúlik annyira hátra. Nem mondom, hogy nincs kisseb helyigényű láb, de nem vészes.

(#4) siposz válasza mormota79 (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

Nem a helyigény a probléma, hanem hogy ha egy picit meglökődik a monitor, és a hátsó talp lecsúszik, akkor borul az egész. Míg egy telitalpas addig nem billen le, amíg a tömegközéppontja az asztal felett van.

(#5) Predatorr


Predatorr
őstag

Valaha 1000cd/m² volt a HDR. Ma már minden szarra ráaggatják, nem is értem, a 300-as miért nem HDR (még). Mindenkit hülyére vesznek, mint az USB szabványokkal.
A talp tényleg baromság, vegyetek egy asztal szélére csavarozható állványt, egyből 0 helyfoglalás, stabil, és minden irányban állítható, forgatható, stb.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) #16939776 válasza siposz (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Műanyagból meg RGB led-ből nem lehet kellően stabil és biztonságos talpat gyártani.

Ha elég masszív és nehéz maga a talp (lent van a tömegközéppont) legyen az akár tripod akár teli és van az aljára csúszásgátló is felszerelve, akkor annyi történik, hogy a képernyő fordul el a pan/tilt csuklóknál, ha meglököm a képernyőt a széleinél. Ahhoz, hogy egy ilyenen, megbillenjen hátrafelé az teljes szerkezet, ahhoz a képernyő közepét kell szemből bokszolni nem kis erővel, ami nem túl életszerű helyzet. De még ekkor sem csúszik, hanem a hátsó alátámasztáson próbálna átfordulni a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#7) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Lehet úgy kérni, hogy a talp lefele egy piros pentagrammot világítson?

(#8) Predatorr válasza SunyaMacs (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Csak az ötágút. ROG Doom-edition? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) planbmokus válasza siposz (#4) üzenetére


planbmokus
senior tag

XG27VQ-m van, olyan nehéz ez a monitor, hogy nem mászik el millit akkor se, ha belerúgok véletlen az asztalba....

(#7) SunyaMacs: van egy clean alsó fedél, amire azt csinálsz, amit szeretnél!

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10) darkarthur válasza SunyaMacs (#7) üzenetére


darkarthur
senior tag

:C Ez jó!
Mégis csak van piaca ezeknek a dolgoknak! :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.