Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallerlaller


hallerlaller
addikt

lel, hol a 7.1? hát nem úgy volt hogy jól fogy a pixel? - költői a kérdés

n6, n5x n6p-ből van 4,5 millió készülék összesen.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2) sanyijedi


sanyijedi
őstag

az a baj, hogy a régi rendszerek nem azért "tűnnek el" mert jött a telefonra frissítés, hanem mert az emberek lecserélik a régi telefonjukat amin már újabb rendszer fut.. nagy android fan vagyok, de ez a frissítés menet borzasztó.. (tudom tudom, megvan az indoka..)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Tiszta ciki, hogy a 4.4 a legelterjedtebb. :(((

Jó, az 5.0 és az 5.1 együtt azért már szebben néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Az a cím😂😂
Amúgy hihetetlen hogy a Froyo és GB még mindig él...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) Reinkz válasza sanyijedi (#2) üzenetére


Reinkz
senior tag

Meg, melyiket gyártó akár utólag pénz költeni a frissítésre?

Ha valaki updatet akar akkor felső kategóriás telefont kell vennie, annak az árába már bele számolják "frissítést" is. (Bár mondjuk bnőm A3masa nemrég frissült 6.0.1-re az még nem igen felső kategóriás, mondjuk nem hiszem h több updatet kap.)

Másrészt így az eladásokkal is jó hatással vannak mert új telefont veszel ha új rendszert akarsz, ennyi pénzről szól az egész. (:

[ Szerkesztve ]

(#6) Obyboy válasza Reinkz (#5) üzenetére


Obyboy
addikt

Az átlag felhasználók nagy részét nem is érdekli melyik verzió fut a telefonon. Csak annyi a lényeg hogy működjön a telefon.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Az 5.0 alatti rendszereket én màr figyelembe sem veszem a tàblàzaton.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) Obyboy válasza Wesder (#7) üzenetére


Obyboy
addikt

Oké de attól függetlenül még az 5.0 alattiak összesített részesedése 41,6% :))

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) aprokaroka87 válasza moleculez (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ó ne is mond

Valamelyik nap volt a kezemben egy Samsung galaxy mini.

Kb olyan volt mintha viszamentem volna az időben....

(#10) batai15 válasza Wesder (#7) üzenetére


batai15
félisten

én sem.

(#11) aelod válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


aelod
veterán

Nekem még mindig van otthon egy olyan. Tartalék telefonnak. Alap dolgokra ideális. Én szerttem a GB témáját, ez az új nougat viszont nem jön be. De vígan elvagyok KK-n is az LG G2-esem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) Wesder válasza Obyboy (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel màr egy eszköz sincs nàlam, ami 5.0-nàl alacsonyabb verziószàmú rendszerrel van felszerelve, így engem nem izgat/nem érint a sebezhetősége.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) szupermacs válasza Wesder (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Pedig mai napig tökéletesen működőképes a 4.4 is.

Egyébként hiányzik az Eclair és a Froxo. Imádtam őket. :DDD Persze TW3.0 alatt. :B

[ Szerkesztve ]

(#14) FragMaster válasza Viktor0610 (#3) üzenetére


FragMaster
addikt

Ez inkább annak a hibája, hogy ma is kaphatóak új tabletek és gps-ek ezzel a rendszerrel.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#15) Reinkz válasza Obyboy (#6) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ne igen ez a másik, amíg playstore-on az appok megkapják az updatet addig igazából nem sok embert izgat hogy milyen droidja van.

(#16) Wesder válasza szupermacs (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Tudom hogy hasznàlható, és szerettem is a THL T6S- telómon. Aztàn jött a LP és MM. Szerintem nagyon jól sikerültek és ott màr ledolgozta a Droid a hàtrànyàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ennyivel több telefon van azóta.

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez a cím.. Kezdem kicsit okafogyottnak érezni a híreket az android fragmentáltságáról, ezt el kell fogadni, hogy nem fog változni, hacsak nem vezeti be kötelező jelleggel a frissítéseket a google, ami nem fog megtörténni.

Finn the human

(#19) wolfman


wolfman
veterán

Igen, nagy megkötések vannak SOC szinten az andoriddal, mert nem szeretnek rá támogatást kérni. Én mindig frisítenék a legfrissebbre ha lehetne, de ha egyszer a Lenovo Vibe2 Z-m csak az 5.1-et támogatja, akkor b@szhatom! Vagy van aki meg nem frissítene 4.4.2-ről sem, mert az is tökéletes lenne neki, csak a frissen vásárolt telefonja 6.0-val jön (bár ez a ritkább). A telefon tudása nem a szoftver frissességén múlik, hanem a SOC vagy telefon felszereltségén. Szóval hogy mi miért változik az erősen készülék függő, nem az emberek akaratán múlik!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) nicu71


nicu71
addikt

első droidom Lollipop verziót futtatott,és a korábbiakat csak hirból ismerem nem is égtem a vágytól hogy kipróbáljam.A letisztultabb felület/material design/ és a kezelhetőség viszont már tetszett és nem is csalódtam,Azóta már MM is megjött,talán az Idol3 Alcatelem megkapja majd a Nougatot is :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#21) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Én 1.6nál szálltam be a droid buliba egy xperia x10-el.Borzalmas rendszer volt,örültem,hogy el tudtam adni.Végig volt droidos telóm,összes verziót használtam,4.4től felfele teljesen jó már a rendszer,jelenleg 6.0.1fut a legnagyobb megelégedésemre a Mi Maxomon😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#22) nicu71 válasza *Mukeey* (#21) üzenetére


nicu71
addikt

pontosan,eddig a hatos a legjobb :) és főleg stock közeli rendszeren.
Nekem még a 4.4 is undorítóan néz ki :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23) zizi7229


zizi7229
tag

froyo never dies :DD :DD

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#24) wolfman válasza nicu71 (#22) üzenetére


wolfman
veterán

Mivel jobb a 6 mint pl. az 5?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25) *Mukeey* válasza wolfman (#24) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én azt gondolom,az 5östől van egybe a droid,elötte béta állapotban volt kb.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#26) anony.name1


anony.name1
tag

Nekem furcsának tűnik az ilyen kis Nougat részesedés, egy 2/16-os Redmi 2-t stabil 7.1 CM ROM-mal napi szinten használva. Bár az átlag user nem is tud a custom ROM-okról, a frissítések pedig lassan jönnek, ha jönnek egyáltalán.

Redmi Note 4 (mido) - Samsung S5K3L8 sensor

(#27) janeszgol válasza Wesder (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a Jelly Bean (4.1, 4.2.2) és a KitKat (4.4) a nagy kedvenceim.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) hallerlaller válasza anony.name1 (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

a 7.1 rajta sincs, amit látsz az a 4.5millió nexus 6, nexus 6p és nexus 5x. custom romot használók pedig a nem mérhető tartományban vannak.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#29) Wesder válasza hallerlaller (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Ha rajta van a GPlay Services akkor elméletben mérnie kéne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) nicu71 válasza wolfman (#24) üzenetére


nicu71
addikt

Az én telefonomból kiindulva /Alcatel idol3 5.5/ nemcsak uj Android,hanem újabb apró finomságok érkeztek a 6-al nemcsak dizájn hanem funkciók tekintetében is.Jó munkát végeztek,így nem csak a tudat hogy frissebb a rendszer hanem valójában jobb lett.Más sem panaszkodott még.
Hogy miért jobb a 6 mint az 5? erről egy csomó teszt ,konklúzió olvasható,hadd ne idézgessek,de a lényeg hogy az 5 az MM bétájának tekinthető,nagy vonalakban.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#31) hallerlaller válasza Wesder (#29) üzenetére


hallerlaller
addikt

a 7.1 már api lvl25

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#32) zizi7229 válasza hallerlaller (#31) üzenetére


zizi7229
tag

7.1 nincs kint egy honapja, ezert nincs a listan

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#33) wolfman válasza nicu71 (#30) üzenetére


wolfman
veterán

Elhiszem, hogy van pár újítás ami a gördülékenyebb munkamenetet tesz lehetővé, de (és jelzem sok tapasztalatom nincs az androiddal [meg semmivel sem]), úgy vettem észre, hogy a telefonokban lényegesebb a hardveres felszereltség, annak ereje meg az arra megírt gyártóspecifikus UI, mint az android verziója. Már csak pár tapasztalatból mondom.

Havernak valami kínai telefonja van, nekem Lenovo A916 (szintén Kína regionalizált). Mindkettőnknek 4.4.2 andorid. Neki picit jobban nézett ki, gördülékenyebben lehetett használni, az enyémben pedig több funkció volt elérhető és picikét gyorsabb volt, ellenben a Lenovo által írt Andorid UI folyton beakadt, elkezdett gondolkodni, majd ment tovább. Haver telefonján ilyen sosem fordult elő.
Most egy Lenovo Vibe Z2 Pro-m van 5.0.2 androiddal, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, havernak megint kínai telója (megint csak nem tudom milyen, talán Meizu). Van amit az enyémen jobb használni, van amit az övén, de eleve az UI is pár dologban eltér, ami hol itt, hol ott ötletesebb és kényelmesebb. Másik jóbarátom Samsung Galaxy S4-esén futó Lollipop meg gyönyörűen rezzenésmentesen fut, sokkal nagyobb élmény használni (bár nem mintha az enyém lassú lenne, de az a minimális folyamatosabbság :D is nagyot tud dobni az élményen).

Szóval a lényeg megint csak, hogy sztem többet jelent sokkal, hogy az adott készülék mit tud és az hogy van optimalizálva rá, minthogy frissebb legyen az android maga.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34) nicu71 válasza wolfman (#33) üzenetére


nicu71
addikt

egyetértek,nagyon sok gyártó/szándékosan?/ elbarmolja a frissítést/vegyél új telót uj rendszerrel ha nem tetszik/ esetemben hálistennek ez nem igy van,ugyanúgy ,vagy még jobban hasit a frissitett rendszer mint a régi.Gyakran tényleg nem birja el a hardver az újabbat,főleg ha nincs normálisan optimalizálva.
Egyébként csak óvatosan kérdem ,hogy ilyen nagy update-k után illik gyári állapotba hozni a készüléket,megtörtént?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.