Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xabolcs


xabolcs
őstag

Szia!

Koszonom a tesztet!

Legyszives teszteld le "h2testw" programmal a ket lemez parhuzamos irasi es olvasasi sebesseget!
Osszesen 3 + 2 esetet:
- mindket lemez olvas
- mindket lemez ir
- egyik lemez ir, masik olvas
- csak az egyik lemez ir/olvas
- csak a masik lemez ir/olvas

Az utobbi ketto csak azert kell, hogy lassuk, hogy eleg teljesitmenyt tud-e nyujtani a ket lemez.

Koszonom!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2) RaTaTa válasza xabolcs (#1) üzenetére


RaTaTa
csendes tag

A kérés parancs, jó úttörő pedig ott segít, ahol tud - bár ez utóbbit csak a barátoktól tudom.. ;)

A javasolt programot nem ismertem és részletes módszert nem írtál, így megpróbáltam józan ész alapján lefuttatni néhányszor. Ha minden igaz a h2testw annyit csinál, hogy feltölti a célmappát adattal (megadható mekkora legyen ez a méret, de a fájlok mérete maximum 1GB lesz a célmappában). A tesztet 10 GB állománnyal futtattam, vagyis 10x1 GB fájl lett létrehozva a teszt során a célmappában, olvasáskor pedig ezt ellenőrizte vissza a program.
A fenti bejegyzéshez hasonlóan ezeket a teszteket is USB 3.1 Gen 2 USB-porttal végeztem.

A két slot-ba két minőségibb SSD került:
1. Samsung EVO 840
2. Crucial MX500

A tesztek eredményei, kérésed sorrendjében:

Mindkét lemez olvas

Az egyszerre indított olvasási tesztnél mindkét eszköz olvasási sebessége visszaesett, a különbség kb. 100 MB/s. A két olvasás összege viszont szépen kiadja az 550 MB/s körüli gyakorlati SATA III sebességkorlátot, itt valószínűleg súroljuk az ASM-235CM chipset teljesítőképességének határát.

Mindkét lemez ír

Itt a Samsung esetében kiütközött, hogy valamivel régebbi modell és az írása nem ütközött igazán korlátba egyszerre történő írásnál is. Az MX500 már újabb darab, az ő esetében meglátszott, hogy a vezérlő nem csak neki küld adatokat, bírta volna majdnem háromszor olyan gyorsan az írást.

Egyik lemez ír, másik olvas

Mivel észrevételeim alapján a Samsungnak az olvasás, a Crucialnak az írás az erőssége, úgy döntöttem ebben a tesztben is ezt a felállást követem, hogy minél jobban dolgozzon a vezérlő. Természetesen egyik meghajtó sem hozta a "magányos" teljesítményét, de azért használható tartományban maradt.

Samsung EVO 840 ír-olvas

Ezek a Samsung SSD eredményei - olvasásban még ma is megállja a helyét.

Crucial MX500 ír-olvas

Ezek pedig a Crucial SSD eredményei - nem versenyezhet a PCI-os legújabb SSD-piac szereplőivel, de SATA interfészen felsőkategóriás.

Fentiekből nekem úgy tűnik, hogy nem lehet megerőszakolni a számokat - ha egy vezérlő dolgozik az egységben, akkor azon annyi átvitelt lehet kisajtolni, amennyi annak a chipset-nek a teljesítménye, vagyis párhuzamos műveletek végzésekor számolni kell a sebességcsökkenéssel. Az, hogy ez milyen mértékű, már lehet minőségi kérdés. Az Evolveo Dion 2 dokkoló esetében fentebb láthatjuk, hogy viszonylag jól tartja így is a gyakorlati limitet. Érdekes lenne összevetni régebbi chipset-et használó dokkolóval. Talán van valahol egy dupla foglalatú Sharkoon dokkolóm... :)

RaTaTa, A Tata

(#3) xabolcs válasza RaTaTa (#2) üzenetére


xabolcs
őstag

Nagyon szepen koszonom a reszletes valaszt! :)

Igen, ugy tunik, hogy csak egy USB-SATA Bridge van benne, es igy a ket lemez forgalma egy SATA porton kell elferjen.

Koszonom megegyszer! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.