Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Haaaat, franc tudja. Nekem ugy tunik, hogy kb annyit is er, amennyibe kerul...
Muanyag pockok meg karmok tartanak mas muanyag, mozgo/rezgo dolgokat, tippre valami borzalmas zaja lesz neki mar akar par honap utan is. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

az ilyen kiegészítők jól mutatják, hogy mit lehet kihozni a Pi 4 gyárilag nem túl erős hardveréből - hála Istennek sokkal több dologra jó, mint egy pénzérményi felesleges fogyasztó üzemeltetése.

opr: Dell Optiplex SFF gépemben is a CPU hűtő ventilátorát egy hasonló műnyag keret rögzítette, amit szintén ilyen pörkök tartottak a helyén. Nem olyan rossz az, amellett minden aktív hűtéssel rendelkező számítógépet érdemes évente portalanítani belülről, esetenként többször is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) opr válasza macilaci78 (#2) üzenetére


opr
veterán

Azokban a Dellekben egy sokkal puhabb fajta muanyag van, ez meg igy kep alapjan egy eleg merev valaminek tunik. De ne legyen igazam.
Mi vegul azert dontottunk rpi 3 mellett mikor kellett egy projekthez, mert nem akartunk aktiv hutest, az rpi4-hez meg muszajkell sajnos. (Nameg van belole kisebb helyen elfero, olcsobb verzio is, teljesitmenyben meg neccesen ugyan, de eleg volt).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Yodafon


Yodafon
senior tag

Jaj de felrevezeto a cim......

Amugy 5 dollar? Mire a malnapc.hu-hoz er lesz belole 50 is :D

I'm gangsta!

(#5) macilaci78 válasza Yodafon (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Látom, nem sikerült végigolvasni a cikket. Éppen csak nem linkelték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) SidCorky válasza macilaci78 (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Épp akartam kérdezni, hogy melyik külföldi cikk dob a mi fórumunkra, én a Málnától szedtem az árat, az 5 dollárral nem is bonyolítottam a dolgot. :)

Szerk: ja, a leadben benne van, szori. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

utálom ezeket a kicsi ventiket.. kb mind zajos fél éves korára... van egy 4-es rasberry Pi-nk a munkahelyen mint VPN kapu az IP miatt.. 1 hónapos korára elkezdett zúgni az egyik venti a 2ből rajta... nem lehett kibírni a közelében... lehúztuk a ventiket .. huh, mindenki megkönnyebbült egy pillanat alatt :D ... úgy egy hétig figyelgettük a hőfokát, de mivel úgy tapasztaltuk nem igazán melegszik azon használat mellet mint amire használjuk, úgy döntöttünk marad aktív hűtés nélkül (nem kicsi azért a borda mellette az egész méretéhez képest). ha kell gondoltunk rádobunk egy 8cm-es ventit, de nem úgy tűnt kell neki...
Egyedül a noctua 4cm-es ventijét tudom elképzelni, hogy az tényleg nem fog zörögni egy idő után se... de annak az ára meg az ember fél karjába kerül (nem olcsóbb mint egy nagyobb, akkor már nagyobb légszállításra is képes venti)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én azt nem értem, hogy akkor Pi OS-el fog csak működni a hűtés egyáltalán? Tehát mi lesz a többi minimál OS-el, mint pl. a Volumino és társai? (Sorry, de járatlan vagyok egyelőre Pi témában, de nagyon szemezek már vele).

#4Yodafon: Nekem rögtön feltűnt a cím sandsasága, simán clickbait.

(#9) mad823


mad823
őstag

Inkább pattintanék rá egy passzív alu házat. Az nem szokott elromlani.

(#10) Yodafon válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Yodafon
senior tag

Makjuk van!!!!

I'm gangsta!

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pi-re kizárólag passzív házat tennék, ilyen van a 3b+-men és a 4-esen is, masszív 8$ körül kapható:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) flexxx2 válasza Yodafon (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Igen, ez a cím szörnyű. Legalább leírta volna mennyit dob a teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#13) waccamár


waccamár
senior tag

Az ütős főcím és a clickbait főcím között nagy különbség van...

(#14) donkardos


donkardos
újonc

Azt egyébként nem értjük, hogy a bent keringetett levegő pontosan hol is távozik a házon, hiszen a gyári modellen (a ventilátor külsős gyártók által készített házakkal nem kompatibilis) nem találunk szellőzőrácsokat,

It draws air in over the USB and Ethernet connectors, passes it over a small finned heatsink attached to the processor, and exhausts it through the SD card slot.
-- https://www.raspberrypi.org/blog/new-raspberry-pi-4-case-fan/

(#15) #68270080


#68270080
törölt tag

Ezt vettem a Pi4B+ hűtéséhez, majdnem 7 fokkal kevesebb lett tőle a hőmérséklete, nagyon masszív, ventilátormentes, hamar megérkezett, alig volt 3500 Ft, és szerintem piszok jól néz ki.

(#16) Duree válasza #68270080 (#15) üzenetére


Duree
veterán

Nekem ugyan ez van hibátlan

duree54

(#17) Dißnäëß válasza t72killer (#11) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dettó, Armor case rulz. Piszok jó, a wifit szögtől függően kicsit foghatja, de nálam spec. belefér, nem zavaró. (Hisz a borda fém ugye).

A GPIO-kat szabadon hagyja ugyan, de nem egy klasszik 40-eres "IDE" kábel stílusú szalagkábelnek, ahogy én akartam megoldani a dolgot, úgyhogy faragni kell picit a műanyagon nálam, amit rádugok a GPIO-ra, de ettől eltekintve pöpec hűtés.

Készülékházba szerelve is passzív maradhat vele a Pi, ha a ház alul-felül szellőzik és mozog picit a levegő, én most szobaerősítővel kombinált Volumio alapú streamer-mindenegyben kütyüt építek egy P4-el, nem kell venti.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18) Dißnäëß válasza #68270080 (#15) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez lehet még jobb, ahogy látom, egy lapos szalagkábel is rámegy a Pi-re simán, és a kábel maga kijön az oldalsó hosszú résen. Köszi a linket, jön úgyis még egy Pi4-es, ott már ez a hűtőházikó lesz. (Wifi gondolom ennél már eléggé kakukk, nem ?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.