Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Linh Cinder


Linh Cinder
csendes tag

NAGYON köszönöm a leírást! Én is olvasgattam az angol fórumot, de te szépen összeszedted, kipróbáltad, tanácsokat is adsz.

Mega THX!

(#2) adamsz82


adamsz82
tag

Köszönet a leírásért! :)
Jól követhető és hiba nélkül végig vezetett a frissítésen! :R
(Chuwi Hi8 Pro - Android 5.1 - Win10 Dual OS)

[ Szerkesztve ]

(#3) kenand


kenand
veterán

Köszönöm

(#4) Stanlee


Stanlee
őstag

THX. Anyukamnak egy ilyen hibas gepet vettem, azt hittem, hogy mi vagyunk a hulyek hozza, de most hogy idom volt utanaolvasni, latom nem user hiba.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5) kenand válasza Stanlee (#4) üzenetére


kenand
veterán

Nekem mákom volt, már "javított" jött.

(#6) ballington


ballington
addikt

Nekem sajnos el sem indul tegnap este óta...nyomkodom össze-vissza, de semmi
ma reggel pc-re kötve hangerő fel+power gomb hosszan nyomásával kiírta, hogy chuwi, de itt meg is állt atudomány. Ezt eljátszotta 2x, de azóta már ez sem.

Na, most meg magától elindult, hogy pc-n hagytam :F

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#7) Stanlee válasza ballington (#6) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem amikor megerkezett gearbest-rol, be akartam kapcsolni, nem csinalt semmit. Aztam feltoltottem, akkor se csinalt semmit. Radutam a toltore, majd hosszan nyomva tartpttam a power gombot es elindult. Android betolt, es elkezdodott ez az SOD problema.

Egy nagy vacak ez a keszulek, csak az a baj, hogy amikor megrendeltem, akkor meg nem volt szeles korben ismert ez a problema, nem irtak rola annyian, hogy talaltam volna rola valamit. Mivel a masik valtozatrol oromodakat zengtek, nem tartottam tole...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#8) kenand


kenand
veterán

Én nem észleltem SOD hibát, egy szer szívatott meg: Windows 10 alatt lefagyott és nehezen tudtam bekapcsolni...

(#9) ballington válasza Stanlee (#7) üzenetére


ballington
addikt

Nálam ezt a befagyást a win10 alatt is produkálta, hiába állítottam be, hogy soha ne kapcsoljon ki.

Amúgy elkezdtem ezt a frissítés metódust, de elakadtam annál a résznél, hogy csatlakoztatom a pc-re és megjelenik a Flash Tool-ba. Gyakoralatilag nem ismeri fel a pc a tabletet. Win7
Ezáltal a flash toolban sem jelenik meg...így sakk-matt

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#10) ballington válasza Stanlee (#7) üzenetére


ballington
addikt

Nekem jó volt, mosanában kezdte el ezt az egészet.

Hiába telepítem a drivert hozzá, nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#11) kenand válasza ballington (#10) üzenetére


kenand
veterán

Driverrel lehet szívni, meg kell találni a megfelelőt. (Opendott táblánál sem volt egyszerű)
Amíg nem jó a driver nem ismeri fel és nem tudsz csinálni semmit. USB hibakeresést bekapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

(#12) Stanlee válasza ballington (#9) üzenetére


Stanlee
őstag

Ugy erzem lesz ezzel nekem meg gondom. De amugy is szeretem az idom hibajavitassal es keresessel eltolteni, szoval nem olyan nagy baj :-(

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13) ballington válasza kenand (#11) üzenetére


ballington
addikt

USB hibakeresést?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14) kenand válasza ballington (#13) üzenetére


kenand
veterán

Fejlesztői lehetőségek között van (USB debugging) ha nem látható, 5x kattintatsz a beállítások menüben a "A táblagépről" menüben a Build-szám almenüre, akkor lesz fejlesztői menü. Fejlesztői Lehetőségek USB hibakeresés be

(#15) ballington válasza kenand (#14) üzenetére


ballington
addikt

Az aktív

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#16) kenand válasza ballington (#15) üzenetére


kenand
veterán

Akkor diver gond, nem megy fel rendesen, penDttnál n is szenvedtem rendesen. Keress rá a goggliban
Open dott topikban is írtam mrlyik ment végül...és hogyan...(de már régen volt :( )

(#17) ballington válasza kenand (#16) üzenetére


ballington
addikt

1.5-t, 1.9, 1.10-et próbáltam.
Az 1.1.5-t megpróbálom még

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#18) ballington válasza ballington (#17) üzenetére


ballington
addikt

Hát, semmi. Próbáltam az 1.10-et kompatibilitási módban, rendzsergazdaként telepítve, semmi. Nem ismeri fel. Érzékeli, de nem ismeri fel.
Továbbá a Fastboot-ban a Lock State nálam unlocked, nem verified

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19) kenand válasza ballington (#17) üzenetére


kenand
veterán

Nekem utólag kellett drver frissítéssel ráerőltetnei...és asz hiszm a Windows speciális módban kellett indítani és engedélyzni kellett a nem hivatalos driverek telepítetőségét!

ADB driverre sárga felkijáltó jeled van? Vagy az jó?

Bár most veszem észre ez az ADB driver, lehet ide nem is kell...
Minden esetre az ADB csak így ment

Írok egy Hi 8 pro tesztet, igyekszem kivesézni....

Észrevettétek, hogy az SD kártyát csak USB 2.0-ás sebességgel kezeli?
És gond van az USB 3.0 - C hubbal is. Az is hibát üzen és csak 2.0-ás üzemmódban kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tondi


Tondi
tag

Nagyon köszönöm a leírást, tegnap megcsináltam azóta jól működik a tablet remélem ez így is marad!

(#21) ballington válasza kenand (#19) üzenetére


ballington
addikt

Nekem nincs ADB driverem, bár azt sem tudom, mi az

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#22) ballington válasza ballington (#21) üzenetére


ballington
addikt

Ha csatlakoztatom a tabot, akkor nem felkiáltójelez, hanem simán ismeretlen eszközként látja.
Mindenesetre megpróbáltam ennek az ismeretlen usb-nek a driverét frissíteni az adb-vel, de kiírta, hogy már a legújabb drtiver van fenn hozzá.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23) kenand válasza ballington (#22) üzenetére


kenand
veterán

Másik gép amire telepíthetnéd?
Annak idején én is vagy 3-4-en próbálkoztam

(#24) ballington válasza kenand (#23) üzenetére


ballington
addikt

Most végeztem egy másik gépen, de uaz. Itt legalább az eszközkezelőben van felkiáltójel az ismeretlen eszköznél. Lehet megpróbálom majd munkahelyen is holnap.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#25) kenand válasza ballington (#24) üzenetére


kenand
veterán

Az ismeretlen eszközre próbáld ráerőétetni az ADB drivert amit linkeltem

(#26) ballington válasza kenand (#25) üzenetére


ballington
addikt

Próbáltam azzal, amit linkeltél, de arra írta, hogy már a legfrissebb driver van.
Most próbáltam egyébként egy másik gépen, win10 alatt, de a hiba uaz.
Nem lehet, h a hiba a készülékben van?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#27) kenand válasza ballington (#26) üzenetére


kenand
veterán

Érdekes ha sárga felkiáltó jel van, nem szokta azt mondani, hogy már van driver.
Windows lelkét ugyan senki sem ismeri, én is szívok -más területen- 4.1 Bluetooth stick+headset párossal. ment, majd egyszer csak nem kapcsolódott és nem szólt. Ott is azt írja nem tökéletes driver telepítés, még sem lehet ráfrissíteni...

(#28) ballington válasza kenand (#27) üzenetére


ballington
addikt

Újraindítottam a win10-et, hogy ne csak digitálisan aláírt drivereket lehessen telepíteni. Aztán akkor elkezdett egy drivert feltenni rá - itt jómagam választottam egy inf- fájlt az ADB driver mappában, de a telepítést megszakította.
Kezdem feladni

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#29) ballington


ballington
addikt

Btw, usb-n keresztül nem lehet valahogy, közvetlenül a tableten?
Meg amúgy nem értem az intel android drivert sem, mert ott az van írva, hogy ahhoz kell, hogy windows alapú készüléket csatlakoztass android-os gépre, nem pedig fordítva.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#30) kenand válasza ballington (#29) üzenetére


kenand
veterán

Ha lesz időn ránézek a saját gépemen...

(#31) fene_vad válasza kenand (#30) üzenetére


fene_vad
senior tag

hmm mindent úgy csinálok ahogyan le van írva, de timeouttal elszáll a flash 14%-nál:

06/15/16 20:10:08.791 ERROR : [Port 5/2] Command `C:\Program Files (x86)\Intel\Phone Flash Tool Lite\fastboot.exe "-s" "0123456789ABCDEF" "flash" "bootloader" "I:\apps\progs\!driver\Chuwi\Hi8 Pro Android (to solve deep sleep problem)\cht_cr_mrd_w-flashfiles-userdebug_P03_ILife_C806_Chuwi_Hi8_E_NG_W_DS_New_V1.0.6_A0\bootloader"` timed out (60 s)
06/15/16 20:10:08.791 ERROR : [Port 5/2] Flash failed (Command type: Fastboot)

ahhh most látom: "Device is already in the required state":)

[ Szerkesztve ]

(#32) Stanlee


Stanlee
őstag

Allitolag sikerult elsore updatelni a "jo" verzioval a szornyeteget, de anyukam eddig sem igazan panaszkodott ra...

A hetvegen bokodtem otthon, lehet, hogy van neki ez a DeepSleep gondja, de egy nagyon gyors gep, orom volt hasznalni. Lehetne nagyobb a kijelzoje, meg 4G, meg tokom tudja meg mi benne, de azert ennyi penzert amit ad szerintem nyero beruhazas!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#33) Lajos65 válasza Stanlee (#32) üzenetére


Lajos65
tag

Sziasztok ! Van vmi jel hogy melyiket gépet kell updatelni? Vagy ez mindegyiket érintő hiba?

(#34) Lajos65 válasza kenand (#5) üzenetére


Lajos65
tag

Honnan jött? Nekem gearbest.

(#35) kismokesz


kismokesz
tag

hello

nekem direkt bios flashelésbe kellene segitség.

(#36) spioooon


spioooon
újonc

Ha az első lépésnél elakadok a deep sleep orvoslásában, mert semmire nem indul el a gép, akkor ez kuka?

Kösz

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.