Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hallador válasza S_x96x_S (#31) üzenetére


hallador
addikt

Azt megkérdezhetem, hogy miért egy AMD csúcsprocesszort hasonlítanak egy intel alsó közép kategóriához? Mert az ábra eléggé jó csak nem szoktak Suzuki Swiftet, VW Passattal összehasonlítani mert hát auónak mindkettő autó, de mégsem egy kategória.

[link]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#102) Vesa válasza Abu85 (#88) üzenetére


Vesa
veterán

"Azért van odaírva, hogy dependent on memory type, mert a rendszer nem kezel annyi DRAM-ot. "

Akkor miért írják az általam linkelt Supermicro laphoz, hogy:
"Up to 12 TB of DDR4 3DS LRDIMM/LRDIMM/3DS RDIMM/RDIMM EC"
és külön, hogy:
"Up to 18 TB of memory is supported with DCPMM modules installed"

Vagyis az -opcionális- Optane modullal 18TB, a 12TB alapból tudja! Tehát 3TB/CPU kezel!

A tudomány a valóság költészete!

(#103) Geri Bátyó válasza hallador (#101) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

ABU elmondta. Ennél följebb csak a Cascade Lake AP van, amit senki sem használ, tehát gyakorlatilag csak papíron létezik, így a Platinum 8280 az elérhető legerősebb Xeon.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#104) Geri Bátyó válasza Vesa (#102) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az nem lehet, hogy a 12 TB is már Optane DIMM mellett lehet, de valami trükkel 18-ra kitolható? Ez megmagyarázná.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#105) koko52 válasza hallador (#101) üzenetére


koko52
veterán

Igaz, a Swift megbízhatóbb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#106) Pug válasza Vesa (#102) üzenetére


Pug
veterán

Ha tovabb gorgetsz:

48 DIMM max
max 128 GB per DIMM

Az biza 6T
1.5T per socket

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#107) dokanin válasza body007 (#58) üzenetére


dokanin
aktív tag

De miért 4 socket?

(#108) Fecko_78 válasza Fecogame (#24) üzenetére


Fecko_78
tag

A Google az teljesen AMD-re akar váltani.

(#109) Petykemano válasza #38075904 (#100) üzenetére


Petykemano
veterán

Bizonyára ki lehet találni olyan use-case-eket, amiben teljesen világosan egyik vagy másik gyártó terméke nyerne. a 8S például egy olyan use-case, amire az AMD-nek nincs összehasonlítható polcról levehető terméke. (Abu ugyan azt állította, hogy megrendelésre készítenek 4S vagy akár 8S kiszerelést is, de erre egyelőre nincs bizonyíték.)

Remek, hogy ilyet ki lehet találni, de arról van információd, hogy ez a 8S az üzemben levő szerverek hány %-ára igaz?
Mármint ha a 8S mindent ver, akkor miért nem csak olyan létezik a földön?

A google például bejelentette, hogy a saját infrastuktúrában és a Cloudban is elérhetővé fogják tenni. De én nem értem, hogy miért nem inkább 8S x 28c intel szervereket vesznek (ami majd bővül 40+c-ra)? Pedig nekik aztán sok kell.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#110) wwenigma válasza Petykemano (#109) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet azert mert az egy uj tokozast kap majd. Jovore valamikor.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#111) Vesa válasza Pug (#106) üzenetére


Vesa
veterán

Igen ez logikus, de akkor végképp nem értem. Egyértelműen a DIMM-hez írja a 12TB-t maxnak (product manualban is), és külön írja, hogy DCPMM esetén ez opciósan feltornászható 18TB-ra. Ha a maradék 6TB eleve DCPMM, akkor a külön még további 6TB miért van egyértelműen DCPMM-nek említve, míg a 12TB egésze egyértelműen DIMM-ként? Nem értem komolyan mondom.

A tudomány a valóság költészete!

(#112) Fex válasza Tigerclaw (#99) üzenetére


Fex
tag

Nem értek egyet! A legeslegtöbb konzervatív tökmindegymilyen manager istene a pénz. Felteszi a kérdést:
Kevesebbet fogyaszt, nem kell annyit fizetnem az adatközpontban az áramért, több marad a sportkocsira/nyaralásra/hobbira/neadjistenamérnökökjutalmára? Na ez érdekes! Na és, mennyi ilyen epicmicsoda kell, hogy a jelenlegi környezetet kiszolgálja? Micsoda, tizede? Na de a support? VMware támogatott? Még az is? Na, de akkor mennyibe kerül? Mennnyi???? Akkor hogy a kockázat is említve legyen, rendeljünk tesztre ilyet.... Tesztek lemennek, eredmények, majd jön a súlyozás: ÁR: 90%-al esik a latba:) (általában, valamikor kevesebb, de a nagyrésze ez.)
A konzervatív IT manager, meg örül, mert spórolt az áramon, spórolt a helyen, spórolt a hardver árán, és szemei előtt van már a 6-7 számjegyű bónusz (Ft-ban, vagy ennek megfelelő helyi pénzegységben).

Csak jelzem, mi most mint szolgáltató, a teszt fázisnál járunk, és nem kértünk be inteles szervert tesztre. 200 host cseréje van a csőben...

El tudom képzelni, hogy van olyan manager, akinek csak az intel számít, de ez csakis addig, míg a főnöke megtudja, hogy a konkurens cég ugyanazt a fejlesztést kb. fele annyiból hozta ki, mint az ő managere. Mert amikor a ceo rákérdez, hogy miért drágább a miénk, nem sok VALÓS érvet tud majd felhozni. (persze, lehet dumálni, de a dupla költség le van írva a könyvelésbe már....)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#113) VIC20 válasza S_x96x_S (#31) üzenetére


VIC20
őstag

Krájzisz-tesztet is kérünk!

(#114) #06658560 válasza Fex (#112) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az elköltött 1$ pont 1$-ral több a nem elköltöttnél. Vagyis alaposan utána kell számolni, mikor éri meg lecserélni egy komplett rendszert.

(#115) joysefke válasza #06658560 (#114) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az elköltött 1$ pont 1$-ral több a nem elköltöttnél. Vagyis alaposan utána kell számolni, mikor éri meg lecserélni egy komplett rendszert.

Ez itt nem így működik. A működési költségekben olyan nagy arányt tehet ki az
1, áram
2, hűtés
3, szerverterem négyzetméter vagy rackbérlet ára
4, csatlakozások száma

hogy ha ezeken sikerül jelentőset spórolni (itt most pld. felezni az áramköltséget és helyköltséget szerver konszolidációval) akkor az abból származó megtakarítás 1-2 éven belül kifizetheti az öreg vas ablakon kidobott maradványértékét és az előrehozott csereciklust és utána már csak termel.

Tehát ilyen jelentős megtakarítások mellett megérheti megszabadulni a még jó/gyors de energiahatákonyság teljesítménysűrűség szempontjából a ZEN2 által túlhaladott 2-3-4 éves szerverektől.

A nagy public cloud szolgáltatók esetén ez a nyomás hatványozott, mert ők mivel a saját szoftverükkel a sajtá adatközpontjukban stb szolgáltatnak, ezért a hardver működtetése a költségek nagy arányát teheti ki. Ha mindenki lép csak az egyik szolgáltató nem, akkor a többiek az alacsonyabb működési költségek miatt alá tudnak ígérni, az hosszú távon meg nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#116) Komplikato


Komplikato
veterán

Ezt nevezem reklámnak! :C

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117) X Factor válasza Rozisoft_Bp (#59) üzenetére


X Factor
addikt

fluid szimluacio, photogrammetry... stb...

Nálunk a 2990wx-ek, üzemelnek 4ghz-en, kiváncsi lennék, h. egy tokozásos 64/128-as epyc mit megy ellene.

Make things work

(#118) #90088192 válasza Vesa (#111) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha megmondom a választ nem röhög.

Ha X slotba X memória kerül DDR azzal y kapacitás.

Ebből az x ből ki kell vonni az optan darabszám át amikor azt használod.

Így jön ki.

(#119) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"arra szeretnének fókuszálni, amit a piac valóban használ, és nem prioritás azoknak a képességeknek a beépítése, amiket majd egyszer valamikor támogatni fognak a szoftverek"

Érdekes ezt tőlük hallani, mikor videokártyában pont az AMD ami papírfeatureket fejleszt teljesítmény helyett.

(#120) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

"Per Dollar Results"
* A MariaDB eredményt jelenleg vizsgálja az AMD, remélhetőleg lesz rá javítás.

"Here is also a radar chart for the performance-per-dollar graphics based on the CPUs current retail pricing. The chart here is just showing for the higher is better graphs (just a TODO item I need to do with the Phoronix Test Suite to make it show for all). But anyhow in looking at all those results, EPYC clearly wins on performance-per-dollar and even the previous-generation EPYC 7601 represents better value than the Xeon Platinum 8280 that command $10k USD a piece at retail levels. "


https://openbenchmarking.org/embed.php?i=1908089-AS-EPYC7472R12&sha=109b69b&p=2

phoronix: Summing Up The AMD EPYC 7742 2P Performance In One Graphic
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMD-EPYC-7742-2P-Summary

Mottó: "A verseny jó!"

(#121) b2fodist válasza Dr. Akula (#119) üzenetére


b2fodist
tag

Khm rtx, bár azt használja majdnem 3 egész játék. De megragadtad a lényeget.

(#122) Rez_Grof válasza Abu85 (#65) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az AMD rettenetesen rálépet az Intelre teljesitménybe. egy visszafelé K9 vs Core I.
Tunya, lusta és mohó lett a kék csapat.....

Ha a teljesítmény mellé nem jönnek hegyekben a kompatibilitási problémák, akkor komoly piac szerzés lehet.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#123) DraXoN válasza Rez_Grof (#122) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

K8-ra gondoltál nem? nem volt K9 cpu (pontosabban sose jelent meg, a helyett jött a k10 miután a k9et törölték)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#124) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

HPC szegmensben egyértelműen tarolni fog, az már most látszik. Csak ide tízezres nagyságrendben fog kerülni:

U.S. Department of Energy and Cray to Deliver Record-Setting Frontier Supercomputer at ORNL

America's Exascale Future

És ide is kerül pár darab:

US Air Force, US Army to acquire three Cray supercomputers for $71m

(#100) horppc :

Már nekem kínos az, amit itt leművelsz...

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#125) Dr. Akula válasza b2fodist (#121) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A teljesítményét _minden_ játék használja. Igen, a lényegét...

(#126) Chaser válasza Komplikato (#116) üzenetére


Chaser
titán

:DD nagyon jó , loptam ( :
akik nem tudják feldolgozni, h az intel lemaradt, majd talán a jövőben sikerülni fog nekik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) #95904256 válasza Vesa (#111) üzenetére


#95904256
törölt tag

A 12TB-hoz 256GB-os modulok kellenek, de egyelőre beszerezhetetlen.
A Samsungnak elvileg van ilyen, csak sehol nem lehet kapni.
Szinte biztos, hogy a processzor elboldogul a 256GB-os modulokkal is.
De ez igaz az AMD-re is. Csak nekik 8 csatornájuk van 6-tal szemben...

(#128) dagonya válasza Chaser (#126) üzenetére


dagonya
aktív tag

az AMD akkor lenne abszolút sikeres, ha terméket egyáltalán nem is prezentálna, csak szlogeneket, meg bejelentéseket. abban 110%-os. de már évtizedek óta várjuk azt az áttörést amit "majd most" "majd jövőre" "majd az új cpu" "majd az új vga" hoz. most épp "majd az új epyc" rúgja rá az ajtót az akármire, csak eddig nagyon sokszor ez az ajtó rugós csapóajtónak bizonyult. értem én ezt a focidrukker hozzáállást, hogy asszerint szurkolok gyártóknak, termékeknek hogy melyik a szimpibb, de ez mikor számított egy cég piaci sikerében? hát pont azt látjuk, hogy a nyamvadt intel ennek a tökéletes ellentétével nem rárúgta az ajtót a bármire, hanem falastul döntött be minden bejáratot. és pont nem a termékei minőségével és a legkevésbé sem szimpi, aranyos piacpolitikájával. szóval oké ez a kincstári optimizmus, hogy az "AMD majd most" csak nem tudom mire alapozva ennyire kitartó bárki is ilyen tündérmesék készpénznek vételében.

(#129) Thrawn válasza dagonya (#128) üzenetére


Thrawn
félisten

az Intel akkor lenne abszolút sikeres, ha terméket egyáltalán nem is prezentálna, csak szlogeneket, meg bejelentéseket. abban 110%-os. de már évtizedek óta várjuk azt az áttörést amit "majd most" "majd jövőre" "majd az új cpu" "majd az új vga" hoz. most épp "majd az új xeon" rúgja rá az ajtót az akármire, csak eddig nagyon sokszor ez az ajtó rugós csapóajtónak bizonyult. értem én ezt a focidrukker hozzáállást, hogy asszerint szurkolok gyártóknak, termékeknek hogy melyik a szimpibb, de ez mikor számított egy cég piaci sikerében? hát pont azt látjuk, hogy a nyamvadt amd ennek a tökéletes ellentétével nem rárúgta az ajtót a bármire, hanem falastul döntött be minden bejáratot. és pont nem a termékei minőségével és a legkevésbé sem szimpi, aranyos piacpolitikájával. szóval oké ez a kincstári optimizmus, hogy az "Intel majd most" csak nem tudom mire alapozva ennyire kitartó bárki is ilyen tündérmesék készpénznek vételében.

Mondjuk így sincs sok értelme :N

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#130) Pug válasza dagonya (#128) üzenetére


Pug
veterán

Csíp a pisi, vagy mi a baj? :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#132) Chaser válasza dagonya (#128) üzenetére


Chaser
titán

sztem kicsit lemaradtál...a "majd most" megtörtént
szervereknél több idő kell support miatt, ami késik nem múlik
egyébként nem vagyok senki drukkere, maximum a saját pénztárcámé, szóval igen örülük h dávid tökkkkön' rúgta a nagy góliátot több téren is, mert góliát nagyon elszemtelenedett

szerk:
Jatsumoto
megelőztél ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) -vitya-


-vitya-
őstag

ne szekáljátok. :P

gyengén fogalmazott, pontosan nem fejtette ki mire gondol.
Lehet, hogy erre: már előfordult a történelemben, hogy jobb termékei voltak az AMDnek, de a piacból akkor is csak alig jutott neki, kis részesedése volt. Lehet arra akar utalni a költő, hogy szerinte sosem fogja lenyomni az Intelt a piaci %-okban. Ha intelligens, és nyitott szemmel jár a világban csak erre utalhatott, másra nem. Azt már az Intel sem meri letagadni, hogy teljesítményben lenyomta az AMD - szóval ezt gondolom az IntelFanok is el kell ismerjék.

Természetesen van egy igen apró esély arra, hogy nem eléggé intelligens... De erre gondolni sem merek ;-)

-=Витя=-

(#134) -Skylake- válasza dagonya (#128) üzenetére


-Skylake-
addikt

megalol. Olvass, ne irj.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#135) Ribi válasza Pug (#97) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez sem tűnik kicsit sem furán, hogy pár nap alatt ilyet művel a részvény látszólag bármi előzmény nélkül. Ilyenkor az a pár belső infóval rendelkező ember nem keveset szakíthat.

[ Szerkesztve ]

(#136) dagonya válasza Chaser (#132) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, ebben igazad van, időben nyilván nagy a tehetetlensége egy ilyen folyamatnak, csak arra próbáltam célozni, hogy az önmagában édeskevés, hogy egy termék jó, meg hogy a gyártó jó fej, meg "nekem tetszik". pont az intel bizonyított be eddig, hogy ezt simán ellensúlyozni lehet suttyó üzletpolitikával, tisztességtelen pozíciók kialakításával, piaci jelenlét izomból alkalmazásával és már el is felejtettük magukat a termékeket. ezért vagyok most is szkeptikus az "AMD majd most" kurjantgatásokkal, meg az ajtóberugdosással, mert egy csomó példa volt már rá, hogy a AMD jobb termékével az intel nem egy még jobb terméket állított szembe, hanem egy még tahóbb piaci viselkedést és eddig sajnos mindig működött is.

(#137) koko52 válasza dagonya (#128) üzenetére


koko52
veterán

Gondolom nem nézted meg a független teszteket és ezt azért írtad. [link]
Ha megnézed az eredményeket számítás és fogyasztás terén, akkor kb Trabant vs Tesla 3

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#138) Pro!Petya válasza dagonya (#128) üzenetére


Pro!Petya
addikt

''Majd az intel előhúz valamit a fiókból'' kimaradt a felsorolásodból. :K

"értem én ezt a focidrukker hozzáállást, hogy asszerint szurkolok gyártóknak, termékeknek hogy melyik a szimpibb, de ez mikor számított egy cég piaci sikerében? hát pont azt látjuk, hogy a nyamvadt intel ennek a tökéletes ellentétével nem rárúgta az ajtót a bármire, hanem falastul döntött be minden bejáratot."

És ezt mégis hogy és milyen módon érték el?! Az arra kapott büntit meg majd évek után piacvezetőként már csak csíkzsebből kifizették.
Ennyit a "cég piaci sikeréről".

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#139) -vitya- válasza dagonya (#136) üzenetére


-vitya-
őstag

NA! én meg mondtam, hogy erre akart utalni.
Nem kell azonnal mások torkának esni, ha kicsit úgy tűnik, hogy nem a realitásokban hisz :) - mondtam, hogy van rá reális magyarázat.

-=Витя=-

(#140) #06658560 válasza joysefke (#115) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha, heti, heti, heti ...
Pont erről beszélek, nem tudom, miért nem akarod megérteni, hogy utána kell számolni.

(#141) #16939776 válasza dagonya (#136) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt most egy minden szempontból jobb termékről van szó, erre nincsen de, mint desktopon.. Erre a megrendelő fog ajánlatot kérni, szóval abból lesz verseny, hogy ki tud egyáltalán rá árajánlatot adni. Itt lesz feszültség abból, hogy intel megköti a forgalmazó kezét, mit árulhat.
Elsőnek azok a nagy cégek fognak ilyet értékesíteni, akik saját termékükkel együtt értékesítik, és közvetlenül AMD-től szerezik be a CPU-t, chipseztet, kihagyva a láncból a megkent forgalmazókat, alaplap gyártókat.

Nekem a gyártási volumen mérete kérdéses, hiába van piacon, ha csak az igazán nagy megrendelők kapnak belőle, hónapokra előre lerendelt mennyiségben, úgy sok év lesz mire felküzdik a piacon magukat 20-30% fölé.

[ Szerkesztve ]

(#142) body007 válasza Komplikato (#116) üzenetére


body007
addikt

Nagyonjó :DDD :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#143) gbors válasza Pro!Petya (#138) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennyit a "cég piaci sikeréről"

A piaci sikert dollárokban mérik, nem karma pontokban. Pontosan erről írt az eredeti post. Az, hogy itt sokan azt gondoljuk, hogy köcsög az Intel, az az égvilágon semmit nem számít.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#144) Geri Bátyó válasza gbors (#143) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

De abban azért egyetértünk ugye, hogy a piaci sikert nem törvénytelen eszközökkel kellene elérni?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#145) gbors válasza Geri Bátyó (#144) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljes mértékben. De én hiába értek ezzel egyet, attól a bottom line ugyanaz marad. Ha az egyik fél így csinálja, és nem rúgják szét érte a seggét, akkor a másik automatikusan hátrányba kerül. És onnantól vagy ő lesz a kisdobos, aki becsületes marad és szegény, vagy beszáll a partiba. Harmadik opciót nem látok.

A teljesség kedvéért pedig azt is tegyük hozzá, hogy az Intel sikerének egy részét adhatja a törvénytelen / etikátlan piaci viselkedés, de minden bizonnyal nem ez a siker egyedüli kulcsa - az AMD marketingje ebben mindig nagy segítségükre volt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#146) joysefke válasza gbors (#145) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

az AMD marketingje ebben mindig nagy segítségükre volt

Milyen szerencse, hogy az intel nemrég átvette őket, a fél egy évvel előre történő paper launcholgatás technikáját pedig már sikerült is meghonosítaniunk. ;]

(#147) S_x96x_S válasza hallador (#101) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Azt megkérdezhetem, hogy miért egy AMD csúcsprocesszort
> hasonlítanak egy intel alsó közép kategóriához?
> Platinum 9200 ....

"To date, no major vendor such as Dell EMC, HPE, Inspur, Lenovo, QCT, Huawei, or Supermicro has announced mainstream support for the Intel Xeon Platinum 9200 series. Other vendors like Wiwynn, Gigabyte, and Tyan also have told us they are not planning to support the Platinum 9200 series. "

A nagy kérdés

"Why Intel’s Partners Are Rejecting the Platinum 9200 Series? "

"To most of STH’s readers, the above will make perfect sense somewhere around the “no duh” domain. Intel itself is not positioning the Platinum 9200 series as a HPC rather than a mainstream product. The company is, however, using the Platinum 9200 series as a halo benchmark vehicle in segment comparisons outside of the narrowly defined HPC niche. To our readers, when you see Intel try to use the Platinum 9200 series comparing it to its mainstream 2nd generation Xeon Scalable line and AMD EPYC from major OEMs, feel free to send your colleagues this article explaining why it is only an appropriate comparison for density constrained x86 compute HPC applications."

more: "Why the Intel Xeon Platinum 9200 Series Lacks Mainstream Support"
https://www.servethehome.com/intel-xeon-platinum-9200-series-lacks-mainstream-support/

Mottó: "A verseny jó!"

(#148) xatos3 válasza koko52 (#1) üzenetére


xatos3
senior tag

256gb is létezik

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#149) Z_A_P válasza S_x96x_S (#147) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hopp, tehat, az Intel Xeon Platinum 9200 az kb egy marketing termek, amit benchmarkokba kuldenek el az EPYC ellen, de kb nem arulja senki sehol, nem kaphato. :o

OK

(#150) Chaser válasza -vitya- (#133) üzenetére


Chaser
titán

A tortenelemben olyan sem volt, h az ms hivatalos partnerkent ismerje el az amd-t:) de mar ez is megtortent, es a kovetkezo genes konzoloknal mar nem aproert kapja az ms a cpu+vga kombot, ahogy a sony sem
Valoszinuleg soha nem volt olyan rossz vezetoje az intelnek, es olyan jo vezetoje az amd-nek, mint az elmult par evben, de bizony ez is megtortent, gyakorlatilag az intel szandekosan asszisztalt az amd sikerehez, csak hatba kellett volna rugniuk azt az idiotat aki a vga reszleguket is leepitette, nem buksisimizbi h mekkora ember, elso eves marketinges jobb eredmenyt produkalt volna nulla tapasztalattal, mint az a szerencsetlen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.