Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

ejj, na végre, egy magyar kiosztású igényes mini-billentyűzet ami tökéletes lesz a htpc-mhez :C

bár most nézem a legkisebb felejtős, ott nagyon el lett cseszve a kiosztás. Í és 0 felcserélve stb.

[ Szerkesztve ]

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Most rákerestem és árgép szerint már 5k+-t be lehet szerezni a 9050-t, annyit mindenképpen megér. :)

Bár még mindig a 11k-s M$ Arc a király, hiába nincs rajta magyar bill kiosztás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ilyen Logitech billem van nekem is, már 6 éve, a legjobb hardvereim között van, azért az 1350 forintért, amennyibe került, imádom :D kell tosznak Rapoo, mikor létezik Logitech Deluxe 250 :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) franc0


franc0
őstag

Ezt a felugró T reklámot sürgősen felejtsétek el.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5) hoffman_ válasza franc0 (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

edblok

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) rudi válasza hoffman_ (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Kösz-kösz, hogy a megélhetésünk ellen beszélsz! Vagy küldjem a számlaszámot, amire tolod a pénzt, ami a blokkolt hirdetések miatt kiesik...? ;)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Avicularia válasza franc0 (#4) üzenetére


Avicularia
veterán

kegyetlen ez a pofámba tolt felugró bazinagy ablak... eddig ilyen nem volt a ph-n

(#8) hoffman_ válasza rudi (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem hőzöngtem a tré reklám ellen, pedig az már tényleg a gyűlöletes kategóriába esik. oké, értem én hogy kell a pénz, hisz "félmillió" user van, de akkor is.

az már az alulinformáltásgomat tükrözi, hogy nem tudtam, hogy a ti oldalatokról is offolódik az a hirdetés, úgymond, amit én nem akarok látni.

más kérdés, hogy nem hiszem, hogy meg tudnád számolni, hogy a fél milkából hányan használnak ilyen jellegű kütyüt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Chrys_


Chrys_
addikt

Létezik ilyen típusú billentyűzet háttérvilágítással és touchpaddal?

A felugró hirdetés pedig szar, eddig nem volt blokkoló nálam, de most már lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Én a 9070-et használom kb 2hónapja. Hamar megszoktam a gombokat és azóta vakon tudok vele gèpelni. Jó azért van hogy elgépelek de nem vészes.

(#11) LordX válasza rudi (#6) üzenetére


LordX
veterán

Nem azért, de ilyen agresszív reklámok esetében ne csodálkozzatok, ha jön az adblokk..

(#12) JanR válasza hoffman_ (#5) üzenetére


JanR
addikt

Főleg, hogy az is úgy fogja meg, hogy fehér kép, fekete keret + 5 mp és utána dob be az oldalra :)

(#13) DeFranco válasza rudi (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezért lehet bannoltok, mert ÁSZF-et sértek, de nem érdekel:

ki van kapcsolva az adblock a lapcsalád oldalain, és ez mindaddig így marad, amíg a tartalomfogyasztási élményemet nem akadályozzák a reklámok. erre a fekete alapon fehér boxra viszont csuklóból ment a block ad. Sajnálom. Ez nem a jó út.

(#14) cowk


cowk
tag

jaja, miertnem fizet rogton a ph!, hogy elolvassatok a cikkeket? tudod, rudi olajat pisal, a tobbiek meg benzint.. ugyanez volt a tegnapi ms vs google youtube kliens ugyben (vagy az a hwsw volt? x). habzo szajjal frocsogo tinik, hogy mit kepzel ez a mocsadek google. aztan ha nem lenne penz es azert huznak le a youtubeot, akkor meg az lenne a baj. agyhalott zombikkal van tele ez az orszag..

se touchpad, se trackpoint: alkalmatlan a funkciojara, kosz nem :)

(#15) Heeken válasza cowk (#14) üzenetére


Heeken
tag

Igen, az a HWSW-n volt. :K

(#16) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Nekem olyan kéne ami usb -s és hasonló méretekkel rendelkezik, és normális az ára.
Nem értem mért nem lehet ezeket úgy megcsinálni hogy tudjon kommunikálni usb ha már úgyis rajta van töltőnek a micro?

(#17) Geffry


Geffry
aktív tag

Szenzációs :) A netbook semmirevaló a tablet mennyivel szebb jobb... de mégsem netbook szóval vegyünk hozzá mindenféle (használhatatlan) lélegeztetőgépet amivel ugyanaz lesz csak macerásabban.

Marketing at it's finest.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#18) zUlU53


zUlU53
tag

Háh, pont tegnap sikerült beszereznem egy E2700-at, erre ma itt a cikk. :)

Beüzemeltem, szerintem zseniális. Ok, a kiosztás messze nem az igazi az ékezetes karakterek tekintetében (nekem a legfurcsább, hogy megszökött az "Á" a klasszikus helyéről), de nem is gondolom, hogy ezen kell megírni egy szakdolgozatot illetve kifejezetten örülök, hogy egy még európai méretben sem jelentős piacra készített a gyártó lokalizációt.
Viszont HTPC-hez számomra tökéletes, isteni dolog, hogy végre a kanapén fetrengve is tudok filmezni, vagy netezni a tv-n, médiagombok nagy része a rendelkezésre áll, és nekem külön tetszik, hogy ez az alapértelmezett, nem pedig a funkciógombok. Semmi madzag, nem ér el, hogy néz ki stb... Sőt, még egér sem kell, drót nélküli sem. :C
A külalak pedig rendkívül tetszetős, pofás.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#19) franc0 válasza zUlU53 (#18) üzenetére


franc0
őstag

Sosem értettem, hogy tudnak netezni emberek a TV-n.
Az okostévé sikere pedig konkrétan misztérium számomra.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#20) ZooLee válasza rudi (#6) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem a reklámmal van a gond, hanem ezzel a típusú reklámmal. Ez az arcba tolós reklám az, ami mindenkinél kiveri a biztosítékot, még azoknál is, akik amúgy reklám-toleránsak...

Tévézéshez (XBMC) én inkább tényleg mini billentyűzetet vettem, a pár keresés, webcím vagy spec. billentyű lenyomásához jobb, ráadásul touchpad is van benne. (Mondjuk a K09-es típusuk meglepően hasonlít ezekhez a billentyűzetekhez, de ez egy kínai gyártónál nem meglepő :) )

Szerintem ezek a billentyűzetek tablethez nem igazán jók, mert külön egységként kell hurcolni őket, ha valakinek erre van szüksége, akkor tokba építettel lehet, hogy jobban jár.

(#19) franc0: Sosem értettem, hogy tudnak netezni emberek a TV-n.
Az okostévé sikere pedig konkrétan misztérium számomra.

Pedig nem nehéz rákapni, ha már egyszer a nappaliban ülsz a 37"-os tévé előtt, akkor a francnak sincs kedve átmenni a géphez megnézni egy Youtube-videót, vagy egy honlapot gyorsan átfutni. Tartós netezéshez én sem tartom alkalmasnak, de ha csak meg akarsz nézni valamit, akkor meglepően jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#21) sien válasza franc0 (#19) üzenetére


sien
aktív tag

valahogy úgy hogy megnyitják a tv-n a böngészőt, beírják az oldal címét amit látni szeretnének, és olvasgatják. vagy youtube videót néznek rajta. fotelből, kényelmesen hátradőlve.
gonoszmalacmód bekapcsolva: persze akinek a nappalija az étkező, a háló és a dolgozószoba egyben, annak fura lehet :)
gonoszmalacmód kikapcsolva.

(#22) franc0 válasza ZooLee (#20) üzenetére


franc0
őstag

Ha csak meg akarok nézni valamit, a telefonom meglepően jól használható...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Ránézésre jónak tűnnek, de a teszt alapján nem olyan meggyőzőek. Azért szívesen kipróbálnám mindegyiket.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) p00h


p00h
tag

Nekem Trust thinity-m van, és bár formára még mindig nagyon tetszik, nem vagyok megelégedve vele. Kb 4 méterről irányítom vele a htpc-met és sokszor nem vesz be gombokat, ha már 1 rohadt virág van az asztalon a vevőegység és a bill között, már nem érzékel. Bosszantó hogy az antennája a jobb oldalán alul található, így ha az ember rendesen az ölébe veszi és a 2 combján van a bill 2 oldala, akkor megintcsak "leárnyékolja" az ember lába és nem vesz be semmit, vagy csak késve, darabosan. Hozzátenném arra is 10 méter hatótávolság van ráírva.
Szal szeretném lecserélni vmire, és ez megfelelőnek tűnne. Valakinek vannak tapasztalatai? Vagy ezzel is hasonló gondok lennének? Félek venni újat, nehogy ugyanez legyen a baja.

[ Szerkesztve ]

(#25) fordfairlane válasza rudi (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem hatásos. Én is ráklikkeltem, pedig sosem szoktam bannerekre klikkelni. Egyébként a kép jó benne ( az jó igazán ), de a szöveg irtó béna.

x gon' give it to ya

(#26) zUlU53 válasza franc0 (#19) üzenetére


zUlU53
tag

Alapvetően abszolút egyetértek Veled, cizellálom:
netezés a tv-n számomra = valami fényképalbum nézegetése vagy youtube vagy valami "hirtelen rálesek, rákeresek". Nem az órákon át tartó böngészést vagy hovatovább egy e-mail megírását értettem ez alatt. A htpc-mhez továbbra is ott van a monitor, a normális, asztali billentyűzet, teljes értékű egér.
Ez mind kényelmi plussz, és az emberek jellemzően kényelmesek, köztük én is. :)

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#27) zUlU53 válasza p00h (#24) üzenetére


zUlU53
tag

Nekem konkrétan a hálómból is működik, csak a hecc kedvéért próbálgattam a lakásban, és nem nagyon tudtam kifogni rajta. Sőt, egyáltalán nem sikerült kifogni rajta - szerencsére. A 10m-t bőven tudja.

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#28) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nekem E6300 van, egy androidos telóhoz vettem, minőségre jó, írni rajta jó, de sajnos nem adroidhoz tervezték, így nem lehet használni az összes funkcióbillentyűt :(

(#29) HuMarc


HuMarc
addikt

Hát, biztos meg lehet szokni, de én még a rendes, asztali billentyűzeten is képes vagyok félrenyomni, mi lenne egy ilyen kis apróságon? :N

(#30) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ezek friss Rapoogós billentyűzettek :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) xmaas


xmaas
őstag

Jo kis termek mondjuk en jobban orulnek ha kabeles lenne

(#32) ATM_automata válasza xmaas (#31) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem annyira újak ezek a cuccok a magyar piacon, én karácsony körül már adtam el belőlük. Amiért nagy kár, hogy a tesztben nincs benne az E2700, ami egy touch-os verzió és valóban kiválóan lehet használni ágyból netezésre okostévén, androidos tv boxxal meg minden olyan dologra, amihez egy egér is kell.

What else?

(#33) aram01


aram01
nagyúr

a reklámon én is meglepődtem de mindegy, nem kell várni ugorhatsz tovább nem érdekes, viszont az érdekelne hogy játékra mennyire használható ez a bill.?(multira természetsen) mennyire "késik" a cucc?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34) Zolee11 válasza aram01 (#33) üzenetére


Zolee11
senior tag

Na igen, én azt hittem mellé kattintottam, mi ez a &@$ß? Üzenem, nekik, hogy előbb a 3G-t vezessék be rendesen, mert ez a demo verzió, hol van 3G hol nincs, elég tréfa szolgáltatás, erre már markötingelnek a 4G-vel.... Há huzzatok má a csába.

Ezekkel hálózatban játszani? Szerintem max az Egri Bördszhöz jó. :DDD

no brain, no problem

(#35) Pantok válasza cowk (#14) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ennyi, ha kell mellé egy egér akkor értelmetlen.

Egy finom trackballt rádobnának elvinném.

(#36) KenGuruL


KenGuruL
csendes tag

Rapoo e2700: van benne toucpad is

(#37) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A szavak számát is fizetik? "a gyártó szerint fejlett energiagazdálkodási technológiája révén akár két évig is kibírják egy elemgarnitúrával, persze ezt minden bizonnyal nagyban befolyásolja a használat gyakorisága." - hát naná.... :C

De azért jó kis cikk, még ha kissé megkésett is, jó régóta lehet kapni ezeket a cuccokat.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#38) krystman


krystman
őstag

Szerintetek ezeket lehet rendes Androidos telefonhoz is csatlakoztatni?

(#39) Polllen válasza krystman (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, OTG kábellel, már amelyik nem bt-s.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) Fryskitt válasza franc0 (#4) üzenetére


Fryskitt
addikt

+1 igen, nem kell

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#41) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

TV-hez HTPC-hez Logitech K400-at kell venni, nem pedig mást, ilyen használhatatlan kütyüt.. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) x6radio


x6radio
tag

Nagyon igényes, biztos lesz rá kereslet :C

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#43) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezek a billek már kb 2éve is a piacon voltak

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44) aram01 válasza Zolee11 (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

sejtettem, pedig jó lenne valami vezeték nélküli megoldás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Rudi, hogy használnál egy htpc-t egy rapoo billentyűzettel? Logitech K400-al esetleg, de touch pad nélkül szenvedést és nem vállalnám be. Nem hiába, hogy a szűk magyar kínálatból a K400-t vettem meg a vezetékes billentyűzetek közül.

Jevons paradox

(#46) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nálam ha van, ha nincs aktivalva adblock, automatikusan zárom be azt az ablakot ami úgy nyílik meg, hogy nem én akartam. a tartalomtol független. egy ideje ezt megcsinálja már az automatika, mert hogy ezt tartom én is a legundoritobbnak. a weblapba is lehet építeni reklámot, azzal nincsen bajom. az újságokban is sok a reklám, ez normális. meg kell élni valamiből, és amúgy is, lehet hogy pont kifejezetten érdekel is. De pl a ph!-n felugro keroiveket is alabbol be szoktam zárni annak ellenére, hogy annál a cégnél jó ismerős is dolgozik. A fű zöld, a marketingesnek meg el kell fogadnia, ha bizonyos csatornákat nem szeretnék az emberek. nem kell félteni őket, majd kitalálnak más lehetőséget. (vagy ti is kitalalhattok)

szerk.: utallak predektiv szovegbevitel, és nem foglak javítani, mert nagy meló vagy. köszi Sonyericsson droid f*ss...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#47) krystman válasza Polllen (#39) üzenetére


krystman
őstag

BT akarnam használni, telefonon! Igy lehetne?

(#48) ATM_automata válasza Vasinger! (#41) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én használtam K400-at és Rapo E2700-at is, tapasztalatom szerint a Rapo jobb. Vékonyabb, kisebb, jobban lehet rajta egerészni is. A K400 ehhez képest szívlapát kezű embereknek való. Számomra kényelmesebb, könnyebb és komfortosabb volt kézben tartani és használni a Rapo-t.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#49) Vasinger! válasza ATM_automata (#48) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem túl nagy. Az egész család használja, mindenkinek simán elfér az ölébe, kényelmesen, nem miniatűr gombokkal, normális kiosztással nem úgy mint a repo. Ja és touchpad sem utolsó rajta...

(#50) pigster válasza rudi (#6) üzenetére


pigster
senior tag

Eddig nem volt bekapcsolva a PH-n az Adblock, ezzel az akcióval sikerült elérni. Szép volt! A számlaszám, meg a megélhetés nem ide tartozik, ahogy én sem hozom ide a saját vagy mások megélhetését.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.