Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Ennyibe beleférhetett volna a háttérvilágítás sztem...

(#2) Sefter


Sefter
veterán

Nekem a rapoo-ról nem éppen a tartósság és minőség jut eszembe...mintsem a "tucatkínai"

Psn ID: sefter_hun

(#3) Predatorr válasza Sefter (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Nekem volt rapoom, pöpec cucc,.azóta talán fejlesztettek. :D Telóhoz használtam, csak a csatlakoztatási macerát untam meg minden egyes alkalommal a nyelvállítással (billentyűzeté), de az ugye a samsung bill. szoftvere. Nem nagyon találkoztam olyan finom billentyűzettel. PC-n nem próbáltam, nem arra való.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) macilaci78 válasza poli27 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2 db AA elemmel én nem hiányolom. Szimpatikus, hogy 2-3+1 eszközhöz lehet csatlakoztatni és hogy nem dobálta el a jelet. Arról lehet tudni valamit, hogy milyen hatótávval rendelkezik. HTPC-nél a 4-5 méter sem kevés.
Viszont fájó hiányosság, hogy nem lehet hangerőt állítani a billentyűzetről, ehhez dedikált gombot igényelnék. Ezt a magas, fényes homlokot nem értem. Főleg úgy, hogy szerintem kényelmesebb lenne nagyobb helyet hagyni a funkcióbillentyűk sora alatt.

Némi ellentmondást érzek a cikk címe és tartalma között: most akkor nem igényes a hozzá adott külső mucroUSB vezeték, vagy mégsem adnak hozzá vezetéket? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) plömplöm


plömplöm
őstag

NKRO kérdéskör felmerült? mintha nem látnám a tesztben.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6) Aprósólyom válasza Sefter (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én a saját, Rapoo VPRO V500 billencsemről olvastam hsz.-eket szerte a neten... Ráakadtam egyszer egy fórumbejegyzésre, ahol egy távol-keleti tag írta, a Rapoo eredetileg egy OEM gyártó, ezért sok márkanév alatt fellelhetőek a termékeik. Lehet ezért tűnik neked only tucatnak, mert bőven vannak olcsó termékeik. Ellenben nem csak ilyenekt gyárt. A billentyűzetem állítása szerint létezik CoolerMaster néven is, csak ott, ahogy nézegettem cherry kapcsolósok vannak, az enyémbe pedig mitom én. :) Ennyire már nem érdekel a téma... tökéletesen, hiba nélkül működik, miközben már a "szétszedéses" takarítás is ráférne. (Nincs mit fényezni, én sokat kajálok gép előtt. Konyhába csak kiugrani szoktam... :DDD)
Két dolog miatt választottam: 1. Nem vagyok hajlandó egy panelre szerelt, kb. 100db mikrokapcsolóért+elektronikáért 15k-nál sokkal többet kiadni. 2. Legyen teljesen magyar kiosztása. Kb. 16k-ért be lehetett szerezni, de én egy 10k-s ad-hoc akciós áron azonnal elvittem a a MM-ból. Fémlemez merevíti teljes felületen. A narancssárga csík, ami kilátszik, ennek a lemeznek egy hajlítása/merevítése. Rendesen hideg, ha hozzáérek. Nehéz is, merev is és csak akkor nyekereg, ha két kézzel a két szélén szándékosan, erősen csavargatom a hossztengelye mentén, de ugye akkor is csak a műanyag háza, ellenben nem nagyon csavarodik.
Tesómnak ajándékba vettem 2 éve egy Rapoo 8200m-t, így azért vállaltam be a márkát, mert ő már nagy megelégedettséggel használta. Igaz, az sem a legolcsóbbik vez. nélküli billentyűzetek egyike és én is megnyomkodtam mielőtt kifizettem a boltban.

Jevons paradox

(#7) velizare válasza Sefter (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

van, amikor nincs választásod. én htpc-hez kerestem magyar kiosztású, tkl, wireless, backlit klavit. ők csináltak, más nem. mondjuk azóta sincs vele gondom, de nem egy 0-24 használt eszköz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Laci.M válasza Sefter (#2) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem ennek az egér-billenytűzetnek az elődje van. Javaslom nézd meg élőben. Az anyagminőség köröket ver bármire, eddig mindenki aki látta elismerően nyilatkozott róla. Nayon jó minőségű. Van neki olcsó termékük, de ez nagyon nem az a kategória.

Aláírás

(#9) mad823


mad823
őstag

Tehát akkor továbbra sincs normális magyar, flat, backlit billentyűzet? Mi mindegy, hogy madzagos-e...

(#10) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Ilyen billentyűzetem van, imádom. Elsősorban kódolásra használom, játszani inkább kontrollerrel szoktam. Bárkinek nyugodtan tudom ajánlani.

(#11) nyunyu válasza poli27 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Automata kávéfőzőt ne integráljanak bele kétezerért?

K800 egér nélkül került 30+-ba, ehhez egeret is adnak 26k-ért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nekem eggyel másabb szett van, klavi az "wireless ultra slim touch" keyboard, az egér pedig egy "performance laser" feliratoto visel. Ellentétben a cikkben szereplővel, a klavi felső részén multimédia gombok világítanak, amikor felé közelítesz, és egy ideig úgy is maradnak. A mellé adott szoftver meg olyan, hogyha "lock" gombot nyomsz, akkor lesz OSD felirat a monitoron. Cserébe viszont nem volt túl tartós, tipikusan "szép" billentyűzet, de nem "jó" emellé nekem kicsit kényelmetlen, meg nem minden gombleütést érzékelt, pedig ~1 méterre sincs a vevője a gépbe dugva (már nincs). Az egere kellemes, de egy Logitech MX400as jobb fogású, bár drótos.
A klavit egy Fnatec Gear Rush váltotta, ez is drótos, de érzékeli a leötéseket - és ez fontos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) zetor2000 válasza poli27 (#1) üzenetére


zetor2000
senior tag

drótnélküli, elemes... szerinted egy állandó led világítás mennyi idő alatt merítené le?
Én is kerestem, de be kellett látni, hogy vezeték nélküli, meg háttérfényes az ilyen "necces". Biztos van, de nem túl praktikus.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Csodálkozom, hogy az alma még mindig nem állt elő a best ever háttérvilágítású alu ajtóékjével 100k-ért.
Tuti lenne rá igény...

Ennyire lassúak a termékdizájnereik? Biztos az 1000$-os monitortalp more desirable, mint egy nyamvadt billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szeretem a Rapoo kompakt termékeit, de ez a billentyűzet mintha tudathasadással küzdene. Teljes méretű ugyan, de semmi extrát nem nyújt, sőt a caps/num lockkal még el is vesz.

(#16) nyunyu válasza MeszesKPT (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Drótnélküli billentyűzetekre nem szoktak visszajelző LEDeket rakni, mert az állandóan égő numlock jelentősen csökkentené az akkus/elemes üzemidőt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) dementor


dementor
senior tag

Igényes termék és bizonyára tartós is, de a világítás valóban nagy hiányosság, energia hatékonyság szempontjából viszont érthető.

[ Szerkesztve ]

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#18) velizare válasza dementor (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

sok olyan, magyar kiosztású, drót nélküli klavit tudsz mondani, amin van? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) Gabesz84 válasza zetor2000 (#12) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ugyanez a szett volt húgomnak, azért kérte mert notebookosok a gomjai... Meg "szép"
Az érintős médiagombok gari lejárta után megfeküdtek, az egér kb 2 évet bírt. A szoftvere egy kalap szar volt akkor is.
Ránézésre ez ugyanaz a minőség. Nem kéne.

Egyébként a Rapoo, az nem a hama "prémium" márkája?

(#20) wolfman válasza poli27 (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, első gondolatom volt. Na meg egy picikét magasabb gombok. Desktop géphez nem túl ötletes laptop klaviatúrát építeni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) wolfman válasza nyunyu (#16) üzenetére


wolfman
veterán

De ezt én nem értem. Akkor építsék olyanra a cordless klaviatúrákat, amibe 4db AA elem (akkumulátor) kell és kész. Rögtön duplázódna a használati ideje. Súlya se lenne jelentősen több, de azt amúgy is pont lesz@rnám!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) Alien!


Alien!
senior tag

nekem is az előd volt (8900p), dizájnban valóban látványos volt és minőségi, annak a tetején ráadásul volt egy érintésérzékeny világító gombsor is (ennél láthatóan nincs funkciója annak a sávnak). Nem is lett volna rossz, de ezek a gombok önálló életet éltek: gyakran magától, fokozatosan feltolta a win hangerejét 100%-ra, ez egy füles + fejhallgatóerősítős SBZ hangkártyánál elég szemét dolog tudott lenni, konkrétan letépte a fejemet... :W ment is a levesbe.

(#23) velizare válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, nincs közük egymáshoz ilyen szinten. a rapoo kínai cég, shenzeni központtal, a hama pedig német, legfeljebb csak kínában gyártatnak. viszont a hama több márka márkaképviseletét is ellátja itthon. pl. a rapooét is. meg még vagy 10 másikét.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) Rayyy válasza mad823 (#9) üzenetére


Rayyy
senior tag

De van:
https://modecom.com/en/mc-800m/
1 hónapja van meg, nekem nagyon tetszik idáig. A tartósságról így nyilván nem tudok még nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#25) hunluki válasza mad823 (#9) üzenetére


hunluki
senior tag

Matias keyboard-ra guglizz rá. Én erősen filózok rajta, konkrétan magyar kiosztás nincs de német van, én meg úgyse a billt nézem ha gépelek, gombok meg legalább a helyén vannak.

(#26) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ugyanilyet vettunk a hetvegen a Media Marktban, csak az 6300 Ft volt, es Hama cimke van rajta. ;)

OK

(#27) StLui válasza Z_A_P (#26) üzenetére


StLui
veterán

azért ezt fotózd már le egérrel együtt légyszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28) plömplöm válasza Z_A_P (#26) üzenetére


plömplöm
őstag

nemezaz?
mediamarkt
hama
ha ez, hát, végülis "ugyanilyen", soksok gomb, fekete is, de azért picit más... :D

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#29) scavy


scavy
tag

Én Kínában élek, és itt vettem egy Rapoo MT750S egeret kb. 3 hónapja, az itteni ára kb. fele a magyarországinak. Viszont a szoftver egy katasztrófa, hiába állítom be a nyelvet angolra, bootolás után a szoftver kínaiul jelenik meg, minden egyes bootolás alkalmával. (Win7)

Emellett mintha tracking hibát is élszleltem volna, mert nem volt sima és zökkenőmentes a kurzor mozgása, írtam a helyi supportnak is de semmi. (Egybéként Rapoo billentyűzetem volt már, azzal nem volt gond, egy darabig.)

De az egérre baromi kíváncsi lennék hogy másnál is csinál-e ilyet, vagy valószínűleg csak az itteni piacra gyártott modellek típushibája és bugja volt ez.

(#30) Z_A_P válasza plömplöm (#28) üzenetére


Z_A_P
addikt

:D lehet ez, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

OK

(#31) SidCorky válasza plömplöm (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Kiegészítettem a második oldal második bekezdését, bár a termékoldalon nem jelölték, de szerintünk tudja.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#32) nyunyu válasza SidCorky (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Az nem elég, hogy "szerintünk tudja", mert ez egy egybites, könnyen eldönthető kérdés.

Fogsz egy Switch Hittert, aztán elkezded nyomkodni ezeket a kombinációkat:
W+A+S
A+S+D
E+S+X
bal+fel+jobb kurzor

Ha valamelyik esetén csak 2 gombot látsz lenyomva, akkor tök mindegy, mit hazudott a billzet marketinganyaga, az szigorúan 2KRO.
Ha ilyet sikerül összehozni, akkor az tényleg NKRO.
(Cherry kupakprofil hátránya, hogy a soronként eltérő magasságú kupakok miatt nem elég 2 lexikon az összes gomb nyomva tartásához :DDD)

Vagy fogsz egy notepadot, aztán mindkét Shiftet nyomva tartva (Capssal nem ér csalni!) begépeled az angol írógép tesztszöveget:
THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG

Ha bármelyik betű kimarad, az leülhet, egyes, 2KRO.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) Destro748 válasza Sefter (#2) üzenetére


Destro748
csendes tag

Nekem pedig a hozzászólásodról a magyar nyelvtan oktatásának a csődje. Helyesen a mondanivalód: "Nekem a Rapoo kapcsán a "tucatkínai", mintsem a tartósság és minőség jut eszembe."
Emellett pedig butaságot is beszélsz, a Rapoo is olyan mint a a többi hozzá hasonló gyártó, akik több ársávban is kiszolgálják a vevőiket. Kis pénzért kevésbé szofisztikált hardvert kapsz, míg ha áldozol rá, akkor a minőség is igazodik.

(#34) Sefter válasza Destro748 (#33) üzenetére


Sefter
veterán

Taníts mester! :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#35) SidCorky válasza nyunyu (#32) üzenetére


SidCorky
senior tag

Na majd holnap lecsekkoljuk. ;)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36) zetor2000 válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is a dizájnja miatt vettem, meg a boltban az egere kényelmes volt. Elég érzékeny vagyok a kényelmes egérre, és mindenféle kicsike volt, és ez a nagyobbak közt árban nem volt vészes, de jó volt markolni. Aztán a kezembe került egy MX400, azt már ismertem régebbről, azt jobb fogni, de drótos, ami meg picit zavar, mert az asztali általános káoszt növeli.
A klavi kezdetben jó volt, de aztán... Ha kicsit ingerlékenyebb lennék, akkor már szétvertem volna, de annak nincs értelme. Működik, de nem mindig... a hangot nekem nem fel, hanem le kapcsolta, ami a jobbik eset, mert éjjel legalább nem kel fel a család. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37) Tetsuo válasza scavy (#29) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Téged nem pontoz a Nagy Testvér?

(#38) scavy válasza Tetsuo (#37) üzenetére


scavy
tag

Egyenlőre még nem, a külföldiek jelenleg még mindig a társadalom perifériáján élnek, még talán egy darabig. Egyébként most költözöm vissza Magyarországra, 5 év ittlét után. (Még gondolkodtam is, hogy a bőröndbe bedobok 1-2 MT750S-t, annyira bagóért van, de sajnos a fentebb említett hibák miatt lemondtam róla. És ez már a sokadik alkalom hogy egy kínai belső piacra szánt termékkel nyelvi vagy firmware gondok vannak, érthetetlen sokszor.)

(#39) Bishop1


Bishop1
tag

Az egér pofátlan másolata a Logitech MX szériának.
Volt egy Rapoo minibillentyűzetem kodihoz. Ahogy közelített a tél, jobban vedlett mint a kutya. Minden napra jutott pár kihulló sapka.

(#40) Sub-S válasza SidCorky (#35) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mi lett az eredmény? :)

(#41) SidCorky válasza Sub-S (#40) üzenetére


SidCorky
senior tag

Negatív, 4KRO a max.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42) nyunyu válasza SidCorky (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem a maximális KROt, hanem a minimumot kell nézni...

Tehát, ha van olyan kombináció, amikor egyszerre 4 gomb működik, az még nem lesz 4KRO, ha közben bal Shift-jobb Shift-X-en elvérzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) Tetsuo válasza nyunyu (#42) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már nem is emlékszem, miért is lényeges ez a KRO? (Egyszerre nem nyomunk le ennyi billenytyűt.)

(#44) nyunyu válasza Tetsuo (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Irodai felhasználásra nem is nagyon kell kettőnél több, de pl. FPSt elég nehéz úgy játszani, ha WASD környékén nem megy egyszerre 3-4 gomb. (Mittudomén, előre balra futás közben fegyvert váltasz, az már helyből 4 gomb)
Vagy Mortal Kombat két játékos módjához a 6KRO is kevés.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) Tetsuo válasza nyunyu (#44) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Két játékos... :DD Vagy négykezes zongorajáték. :)

(#46) nyunyu válasza Tetsuo (#45) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem próbáltad?

Anno a 486-osomhoz használt Mitsumi KKR-E99AC billzetem nem volt egy bajnok ilyen szempontból, így amikor egyik amigás haverral leültünk mortalozni, nekem jutott a WASD+bal Shift/Ctrl/Alt, neki a kurzorok+jobb Shift/Ctrl/Alt, aztán lehetett imádkozni, hogy csak sikerüljön még bevinni a megkezdett kombót, mielőtt a másik is rátenyerel a billzetre, és letiltódik a billzet felém eső oldala.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) Tetsuo válasza nyunyu (#46) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem emlékszem jól, de mintha egy kormánnyal és egy billentyűzettel játszottunk volna ketten egy számítógépen a Need for Speed valamelyik korai változatával, esetleg más autós játékkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) velizare válasza nyunyu (#46) üzenetére


velizare
nagyúr

bugbombert lehetett játszani 4-en 1 képernyőn. mondjuk ahhoz csak 5 gomb kellett. ;]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49) #56573440


#56573440
törölt tag

vettem én is egyet, álljon itt a tapasztalatom hátha valakinek szempont.

1: még mindig megvan a kínai váltás hiba, második restarton sikerült is beleszaladni. Reinstall nálam segített valamiért.
2: a dongle 2.4 ghz módjában valami gebasz van, mert teljesen random időközönként elkezd prellezni, nem érzékel pár leültést, mást dupláz. Egészen beteg módon képes kikészülni, iszonyat zavaró, cserébe ha átteszem bt-re ott jó, visszaváltva megint megy egy darabig...
ilyenkor brutál imput lag is van, másodperc körül, az egér mozgásán is látszik, nem görget, ilyenek. Nyilván a szokásos köröket lefutottam, wifi és más zavaró dolog sincs, több gépen is kiróbálva.
3: bt-n nem konfigurálható és nem is működik(!!!) az oldalsó görgető gomb, ami hatalmas szívfájdalom a kettes pont tükrében...

Ezen túl mondjuk valóban egész jól lehet gépelni a billentyűzeten, és az egér is egész könnyű ami bejön, de kétségbeejtő picit, hogy értelmes wifi-s billentyűzetet nem sikerül évek óta vennem megfizethető kategóriában... Logi/ms vonalon se, hát még alatta...

Marad bt-n sajnos, és nézegetem az oldalsó görgőt, hogy milyen jó lenne ha...

[ Szerkesztve ]

(#50) #64791808 válasza poli27 (#1) üzenetére


#64791808
törölt tag

Vezeték nélkül? Persze, aztán hetente lehet elemet cserélni benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.