Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Újfent meghajlok előtted, te aztán tudod, hogy mit és honnan kell rendelni. Ez még az előzőnél is jobban tetszik :K És a teszt is elsőrangú ;)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Jónak tűnik, grat a teszthez, az ára is jó. De akkor ebben nincs angol nyelv? :U

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A felirat kezelés és a nem teljesen angol menü / megjelenítés miatt ódzkodnék tőle.

(#4) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratulálok a cikkedhez,nagyon jó lett és igényes. A cucc pedig nagyon korrekt darab,használd egészséggel! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) kenand válasza eclipse006 (#4) üzenetére


kenand
veterán

Angol és Kínai menü mindegyikben van.

Ennek a felirat kezelése éppen jobb a sub.idx miatt.
3.9-es frimwarevel (tegnep jelent meg) már lehet a nagyított képet mozgatni.

Rockchippes készülékek közül az Onda gyármányúakban van sok nyelvü menü (de magyar ott sincs)

Legközelebb majd egy Window 89-et tesztelek, abban sincs magyar menü de talán azt majd meg tudom hackelni (Rockchip firmware nem kódolt). (de az csak 720p-t támogat)

(#6) kenand


kenand
veterán

2 napja megjelent egy új firmware, pár hibát kijavítottak, lehet mozgatni a nagyított képet, az egérrel irányítható Flash játékok többsége fut rajta. És ha minden igaz a kikapcsolási bugot is kijavították.

Display hiba egylőre maradt, de csak TV-re kapcsolva lehet észrevenni íves felületeknél és csak akkor ha figyeled egyébként fel sem tűnik.

(#7) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Jól vettem ki a tesztből ami szerintem is nagyon jóra sikeredertt, hogy külső HDD-t is le tud kezelni?

Tehát ha én ezt a playert beépítem a "hifi" tornyom aljába rákötöm az erősítőre és mögé bepászítok egy külső hdd-t akkor minden problémamentesen fog működni?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8) kenand válasza JohnyBlue (#7) üzenetére


kenand
veterán

Igen kezeli a külső HDD-t csak a 2.5" HDD-khez nem ad elég powert a beépített USB port ezért y kábellel meg kell táplálni, vagy olyan HDD racket kell használni amelyiknek van 5V-os tápcsati lehetősége. (régi Nokia töltőkkel tökéletesen mennek)

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

Kiváló készülék, köszönjük a tesztet! Szerintem lehet ezt az árat még lejjebb tornázni... :K

(#10) kenand válasza GIJoe (#9) üzenetére


kenand
veterán

15 darabos tétel esetén láttam 80USD/db árat. (közvetlen a gyártótól szerintem 70 alatt hozzá lehetne jutni)
De akkor rá jön ÁFA és, VÁM (4000FT), és bólogató zsiráf adó újabb 4800Ft

Szlovákiában kellene céget alapítani és behozni úgy a zsiráf adó kiluxálva...

Minum 25 000- 30 000 kürül kellene adni mivel ah hibás vissza kell küldeni support stb

[ Szerkesztve ]

(#11) devast


devast
addikt

Cube H900HD -hez viszonyítva milyen ? Ha belevágnék egy olyanba (magyar felirat engem nem érdekel), honnan lehetne valami tokot szerezni, amivel a kocsi fejtámlájára tudnám erősíteni? Ebay-en láttam pár ilyen tokot, de egyik se tűnt megfelelőnek.

(#12) kenand válasza devast (#11) üzenetére


kenand
veterán

Én egy bőrössel csináltattam 3500FT-ért a Cube-hoz ezt a tokot. (anyag ár is benn volt)
Lerajzoltam neki milyet gondoltam, meg megadtam a méreteket neki.
Én is meg tudnám de jó varrógép kell egy bőr varrásához.


Cube procija erősebb és kevesebbet fogyaszt, nem érintős de kocsiba biztosan jobb, mint a t13FHD.
T13 szebb és Flash+sub.idx az előnye.

Hamarosen megjelenik kb Cube áron a T18 a Ramostól az is 7" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13) devast válasza kenand (#12) üzenetére


devast
addikt

Pont olyasmi tokot kerestem, és nem találtam ebay-en :D Megfontolandó a cucc, tetszene, csak nálam hátul nem szokott senki ülni (no család) :DDD Másra nem, legalább hordozható lejátszónak biztos jó lenne. :)

edit: Érintőképernyő meg tök fölösleges, ha úgyis van távirányító. Csak a töltőt be lehessen dugni.

[ Szerkesztve ]

(#14) kenand válasza devast (#13) üzenetére


kenand
veterán

Akkisja bírja egy darabig kb 3-4h de oldalt hagytam rést a töltőnek.
Nekem meg az a jó ha a gyerekek nézik és nem egymást püfölik utazás közben

(#15) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó gép, használd egészséggel ;) Cikk is élvezetes olt olvasni GRATULA :C

(#16) Matthu


Matthu
aktív tag

Nagyon jó leírás, köszi!

A készülék is nagyon tetszetős. Árához mérten igényes hardverelemekből van felépítve. Megéri az árát!

(#17) devast válasza kenand (#14) üzenetére


devast
addikt

Most látom csak, hogy zalaegerszegi vagy :DDD Majd egyszer megmutathatnád azt a h900hd-t, ha nem lesz a nyakamban a fél világ terhe, és haza tudok jutni pár napra :DDD

(#18) kenand válasza devast (#17) üzenetére


kenand
veterán

Majd ha aktuális lesz írj pü-t

(#19) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó, részletes teszt!

"videó-t nézni, és ne egymást püföljék"

Ezen viszont elszomorodtam. :(

(#20) depmod


depmod
senior tag

Jó cikk, kellően szakmai és olvasmányos egyben.

Ugyanakkor azt mondja már meg nekem valaki, hogy egy 800*480-as kijelzővel rendelkező gépben milyen létjogosultsága van az 1080p-s csipnek?

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#21) WonderCSabo válasza depmod (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az, hogy a 1080ps videókat ne kelljen átméretezgetni...

(#22) depmod


depmod
senior tag

Hát ez egy jó érv, de szerintem nem emiatt van benne, ki az, aki 10gb-os filmet rak egy ilyen kütyüre. Persze, ha az adott film csak fullhd-ben van meg, az más. Mondjuk "Play almost smooth".
Habár kimenetre téve jól jöhet az 1080p-s felbontás.

Mindegy, ez csak pozitívum. Az a 125 dolcsis ár meg elég baráti. Idehaza mikor lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#23) azbest válasza depmod (#20) üzenetére


azbest
félisten

ahogy az előttem szóló is mondta... + hdmi és komponens és kompozit kimenete is van, így közvetlen ráköthető monitorra, tv-re... simán felcsapható rá normál avi vagy 720p sorozatrész, vagy akár 1080p videó is, nem kell konvertálgatni. (pendrive vagy külső winyó esetén ugye az átmásolásra sem kell sokat várni, gyorsabb mint átkonvertálni).

Ha esetleg ismerősökkel kicsit filmeznék, akkor fogom a monitoromat 24col fullhd (5kg) plusz a lejátszót és egy mini hdmi - hdmi kábelt és már mehetek is vele ahova akarok, csak egy konnektor kell. Persze laptoposoknál ez nem biztos, hogy szempont.
Egyébként a sima avi képméret és egy 720p film közt a saját kijelzőn is látható a minőségbeli különbség.

Hasonló/ugyanilyen chipsetekkel más gyártók árulnak asztali lejátszót is, aminek nincs kijelzője, hanem tévére kötve nézheted.

[ Szerkesztve ]

(#24) depmod válasza azbest (#23) üzenetére


depmod
senior tag

Már megoldottam a problémámat.
Kicsit belassultam a vasárnapi ebéd után, és elment a kortexem lepihenni. :))

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#25) Rover623 válasza kenand (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Nem lehetett volna az aláírásodnak megfelelően, tehát magyar nyelven elkészíteni a "cikket"...? ;]

primus inter pares

(#26) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Jól néz ki ! Tetszetős :)

(#27) kenand válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


kenand
veterán

Püfölést nem teljesen szó szerint értettem, de olyan is előfordul :)
Nem annyira szomorító, 5 órás autóút a mamáig, olvasni nem lehet, mert kifolyik a szemük, vagy hányingerük lesz. 1-2 órát kibírnak, de azután elkezdik egymást piszkálni.
9 és 11 éves fiúk, abban a korban vannak.
Ha piszkálódnak engem is zavarnak vezetés közben.

Én meg hallgatom a hangoskönyvet :) Gyűrűk Urát már kívülről tudom, akárcsak az SW filmeket :)

(#28) kenand válasza depmod (#22) üzenetére


kenand
veterán

Sochip 9800 és telechip 8901 full HD ben is teljesen smooth, de többnyire ez is.
De ott meg a magyar felirat a gond és nincs Flash és nem ilyen szép....

De pont az a szép ezekben a Kínai nálunk ismeretlen lejátszókban, hogy 69-160 USD között kb. 50-60 típus van, mindenki megtalálhatja azt, ami neki tetszik.
És 2 hónap múlva lesz 20 új típus....1 milliárd kínait ki kell szolgálni

és 82 CM-es a TV-m és HD ready csak azaz max. 1080i vagy 720P azt meg röhögve viszi

(#29) kenand válasza Rover623 (#25) üzenetére


kenand
veterán

Sajna annyi terminus-technikus van, hogy nem volt erőm mindennek magyar megfelelőt keresni és teljesen reál beállítottságú ember vagyok, nem bölcsész/nyelvész, csak szimpla orvos. (és hobbi informatikus)

[ Szerkesztve ]

(#30) WonderCSabo válasza kenand (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát nem tudom, én most 20 éves vagyok, utaztam elég sokat autóban öcsém mellett, vhogy mégis kibírtuk, nem kellett semmi lefoglaló ketyere. Sajna sok családtagomon veszem észre, hogy a gyereknevelés == berakom a TV elég addig kussol. Persze egy autóút húzósabb dolog, meg nem ismerem a srácokat, és nincs is jogom semmi módon Téged megítélni. Csak az általános probléma szomorít el.

Én meg hallgatom a hangoskönyvet :) Gyűrűk Urát már kívülről tudom, akárcsak az SW filmeket :)

Helyes, helyes én mindkettőt imádom! :K Régebben tudtam is őket kívülről kb, de már olyan régen láttam őket, sajna elfelejtettem. :(

(#31) azbest


azbest
félisten

Tettem fel videót tv kimenet kezelőfelületéről:

Kenand, ha szeretnéd nyugodtan felhasználhatod az írásban. (youtube azt mondja hogy németországban nem jelenik meg a hangja miatt)

(#32) kenand válasza WonderCSabo (#30) üzenetére


kenand
veterán

Más világot élünk.
Annak idején én is 1300-as kerek lámpás Lada hátó ülésén utaztam 500km-ert, lehajtott ablak mellett, még auto rádió sem volt.
Gyerek nevelés nem egyszerű dolog, mjad megtudod te is. 6-10 éves gyerek nehezen foglalja le magát egy autóban, lehetne persze sok minden mást csinálni, szórakoztatni a gyerekeket mesélni stb. De jobb ha a sofőr a vezetésre koncentrál. Ne gondold azt, hogy ez az jelenti, hogy otthon is be vannak vágva a TV elé, hogy ne legyen velük gond.
Hidd el nekem az atóban nagyon jó kis találmányok ezek.

(#33) Gude


Gude
senior tag

Okos kütyü,hasznos barát a hosszú úton.A teszt is jól sikerült. :R Gratula

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#34) atike


atike
nagyúr

Nagyon komoly kis cucc! Jó lett a teszt is. Érdemes lenne egy kicsit szétnézni, hogy mik és mennyiért vannak még külfödön. Egy ilyet ha hazánkban is elkezdenének forgalmazni szerintem minimum duplájára növekedne az ára... :(

(#35) kenand válasza atike (#34) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos igazad van.
VÁM+ÁFA+Artisjus adó miniumum 10 000Ft. (Főleg az utóbbival vannak fenntertásaim főleg a nagysága miatt, beépített memóriáért ráadásul 3x annyit fizetsz, mint a memória kártyáért)
Bára az utolsót ki lehetne kerülni egy Szlovák bejegyzéső céggel, és futárral kiszállítani)
De az emberek többsége szereti megfogni, megnézni vásárlás előtt egy Media Marktban/Tescoban polcra kerülni lehetetlen 3 hónapra megelőlegezed az árut és minimum 50% haszonkulccsal dolgoznak

Tény, hogy 15-ös tételben már 80 USD-ért is láttam.
1000-es tételben 70 és 80 között lehet
Közvetlenül a gyártóval kellene felvenni a kapcsolatot, de Kínai nyelv az alap, máshogy nem kommunikálnak. Pont ezt használják ki a Hong Kongiak Ők tudnak anagolul, kínaiul és vaskos haszonnal adják tovább.

Legegyszerűbb saját magadnak beszerezni.
Pont azért írom ezeket a cikkeket, hogy aki gondolkodik ilyenen, de nem mer belevágni. kicsit nagyobb bátorságot érezzen.

(#36) WonderCSabo válasza kenand (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudom én, mondtam is! Kitartást a lurkókhoz! :K

(#37) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a teszt. :)

"There is nothing permanent except change"

(#38) Prof01


Prof01
veterán

Jujj ez a távirányító dizájn nagyon ott van. :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#39) Rover623 válasza kenand (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Nem (csak) a "terminus-technicus" a baj..."c"-vel, ugyebár...ha már latin... ;)
Különírás, egybeírás...vesszők, pontok, stb.
Névelők hiánya, magyartalan szórend, miazmás...:U
Megnéztem az angol nyelvű cikkedet...az a hülye érzésem támadt, mintha az készült volna el először, aztán lustaságodban valamilyen szerencsétlen gépi fordítókörnyezet segítségével kreáltad volna a nyers magyar változatot...;]
Ha nem géppel, hanem magad fordítottad, még nagyobb gáz...:DDD

P.S.:
Ha lehet mondani, én még inkább "reál beállítottságú" ember vagyok: főállású informatikus...:U
A másik (akár a reál, akár a humán) oldal elhanyagolása egyesek szerint csak szakbarbárság, kvázi bocsánatos bűn...szerintem meg szimpla igénytelenség... ;)

primus inter pares

(#40) kenand válasza Rover623 (#39) üzenetére


kenand
veterán

Igazad van az angol született meg először, de azért nem google translate-vel fordítottam le.

Siettem vele, valószínűleg még át kellett volna olvasnom néhányszor, de csak a te kényes érzésedet zavarja, ha lesz időm majd finomítom még egy kicsit...köszi az észrevételedet.

Ha segíteni akarsz akkor küldök neked lektorálni valót.
Most fordítom egy másik PMP a Window G89 menüjét, mivel az RockChipre épül, nem titkosított a firmware és van hozzá eszköz amivel bele lehet piszkálni.

Az egészet teljesen szórakozásból és segítő szándékból csinálom egyébként....

[ Szerkesztve ]

(#41) kenand


kenand
veterán

Na végre volt időm egy kicsit cizellálni a cikket.
Biztosan most sem lesz kötelező olvasmány egy magyar tankönyvben, de talán kevésbé zavarja a kényes érzelműeket.
És talán gyermek nevelései tanácsokat sem kapok...

Legközelebb, majd jobban figyelek erre is, végül is a negatív kritikákból tanul az ember, még ha nem is esik jól...

Sikeresen tudtam módosítani a Window G89 RockChip RK2728-ra épülő PMP operációs rendszerét, így már teljesen magyarul kommunikál.
Legközelebb ezt fogom bemutatni és leírom a módosításhoz szükséges eszközöket is.
De kb. 2 hét múlva, mivel külföldre utazom

[ Szerkesztve ]

(#42) kenand


kenand
veterán

Néhány kép a magyarított felületről:

(#43) fabia77


fabia77
csendes tag

Nos én is tulaja lettem eme lejátszónak.
Nagyon jó :C
A feliratos filmeket úgy oldottam meg, hogy beleégetem a filmbe és így tökéletes lesz.
A teszt nagyon jó ez alapján választottam eme pmp-t.
Köszi.

Biostar TA880G/HD,AthlonII X4 645,Giga HD6850OC,FSP400,2x2Gb DDR3 Kingmax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.