Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

Fogyatekosságit erre nem fogsz kapni, viszont mindenképpen javaslom, add be a kérelmet orvosszakértői vizsgálatra, hogy megváltozott munkaképességűnek számíts. Ezt követően rehabos cégekhez el tudsz helyezkedni. Ezen kívül a nagyobb cégek is könnyen fel fognak venni, még ha szükséges kreálnak is valamilyen pozíciót (tapasztalat), hogy a törvényileg előírt megváltozott munkaképességű alkalmazottjuk meglegyen és ne kelljen hozzájárulást fizetniük az államnak. Irány a járási hivatal.

(#2) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Tudom nagyon bántani fog, de leírom:
Ha nincs munkalehetőség ott, ahol laksz, akkor el kell költözni onnan.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Érdekes volt olvasni. Nekem kisgyerek-korom óta elég durva halláscsökkenésem van.Nem részletezem,anyumtól öröklött sz@rság,mindkét fülemet (meg ikertesómét is) 3szor operálták,mostanra egyikben sincs üllő-kalapács,és dohártya sem (radikális üregnek nevezik) bal fülemre 40%,jobbra közel 70% a halláscsökkenésem.Én már gimiben is jkérhettem volna speciális elbírálást,de akkor mondték hogy ha kérem,úhy kihatással lesz mindenre.Továbbtanulás,munka stb... Azért is érdekes h írod hogy erre hivatkozva elküldenek.Én 3 call centerben is dolgoztam értékesítőként,nem felvágásból,de mindig ott voltam a top-ban :) igaz,ha alkalmassági volt sosem mondtam meg hogy rohadtul nem hallok .a legutóbbi hallásvizsgálaton megállapították h szájról olvasok :D Nem mondom hogy nem akadályoz a munkában,mert de,de együtt lehet élni vele,kollégák meg már megszokták.Most 31 vagyok,és még sosem volt olyan hogy emiatt valahova nem vettek föl.(egyedül 1 db sportorvosi vizsgálaton nem akarták megadni a pecsétet emiatt,de 20 év versenyjudó alatt azért volt pár vizsgálatom,így ez is csak 1 alkalom a csiliárdból)
Igaz én Pesti vagyok,munka szempontjából szerencsésebb...

[ Szerkesztve ]

(#4) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy Borsod megyén belül hol élsz, de ha Miskolc közelében vagy, akkor megpróbálhatod az Auchan-t is. Itt a soroksári áruházban is szoktak sérült embereket foglalkoztatni, akár pénztárakban is (inkább csak ott szoktam találkozni velük).

(#5) freeknight


freeknight
őstag

Ha a fogyatékossági ellátást elutasították, akkor szinte biztos, hogy a rehab ellátás se fog menni, de persze mindenképp próbáld meg! Nem akarok politizálni, de megvan a véleményem erről az egész orvosi bizottságosdiről meg a rokkantsági ellátások szigorításáról...

Nem járok a cipődben, de pár ötletet, ha elfogadsz:

A hallássérülésedtől pl bármilyen irodai munka megfelelne neked, csak ahhoz valami diploma, vagy szakma kéne. Én is borsodi vagyok, anyukám a munkaügyön dolgozik, tőle hallom, hogy szoktak indulni ilyesmi szakképzések is. Logisztikai ügyintéző biztos, de városa válogatja, pénzügyi képzésekről is hallottam már. Ha készülékkel hallasz, meg van ezekhez a munkákhoz affinitásod meg legalább érettségid, akkor szerintem ezeknek nincsen akadálya. Egy biztos, hogy az ilyen kamu tanfolyamokat (közfoglalkoztatás szervező, wtf?) inkább hanyagold, az oktatási központok biztos jól járnak vele, hogy ilyeneket tanítanak, csak elhelyezkedni nem lehet vele.

Vendéglátás esetleg? Bár az ottani pontos alkalmassági követelményekről nincs tudomásom, de szerintem nem kell tökéletesen hallania pl egy szakácsnak. A GTA Online-ban épp a napokban beszélgettünk erről a srácokkal, ott mondták, hogy állítólag a fizetésre sincs panasz, mióta nem találnak embert.

Egy biztos, ilyen veszélyes üzemű melók, pl gyár kiesnek neked, ahogy a hivatásos sofőrködés felé se nézegess, ilyen tanfolyamokra már ne is pazarolj időt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Medocsabi válasza freeknight (#5) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem nincs diplomám,csak érettségim,meg egy Judo edzői végzettségem. Jelenleg a világ legnagyobb médiaszolgáltatójánál dolgozom középvezetői pozícióban,és ezt a call center-beli robotmunkánál kezdtem.Nem papír kell a cégeknek,hanem dolgozni tudó és akaró ember.Ilyenből van nagyon nagyon kevés.
szerk: nem neked céloztam,csak úgy általánosan írtam. Illetve az én tanácsom hogy ne erre a "fogyatékosságra" építs.Ha van gógyid,lósz@rt sem számít,és ez személyes tapasztalat.(pl a felvételi-beszélgetésemen közöltem hogy épp be van dugulva a fülem hangosabban beszéljenek,poénra vették,még el is viccelődtünk azon hogy süket vagyok :) azóta persze megondtam hogy mi a helyzet,de addigra már "beépültem" )

[ Szerkesztve ]

(#7) freeknight válasza Medocsabi (#6) üzenetére


freeknight
őstag

Persze van ilyen is, gratulálok hozzá, csak nem ez az átlagos. Vezetői munkakörök 90%-ához elvárás valamilyen felsőfokú végzettség, de ezt szerintem te is tudod.

Írhattam volna java fejlesztőt is, nekem is dolgozik ismerősöm jóval nettó egymilliós havi jövedelem felett ilyen munkakörben anélkül, hogy bármilyen egyetemre betette volna a lábát, de a posztíró borsodban dolgozna, ezt se felejtsd el.

(#8) Medocsabi válasza freeknight (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Tényleg,Borsodról beszélünk.Hát,akkor sajnos nem egyszerű.De sok sikert azért,ne add fel! :)

(#9) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk CNC-nél nem tudom miért hátrány ha az ember rosszabbul hall. Én egész nap fülvédőt hordok, abban is félig-meddig süket vagyok, de azzal senkinek nincs baja. Mondjuk ha jól emlékszem, nekem pesten egyszer sem végeztek hallásvizsgálatot se akkor amikor tanultam, se máskor munkaalkalmassági vizsgálatokon.
Auchanban egyébként én is találkoztam hallássérült pénztárossal. Elég fura, helyzet volt mert mondtam neki valami ilyet, hogy 8 zsömi meg két pogi, ő meg mutogatással próbált rávenni, hogy inkább én mutogassam. Nehezen esett le a dolog, mert előtte ilyet még nem tapasztaltam, de végül megértettük egymást.

(#10) Freiherr válasza Blindmouse (#2) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet,hogy bántja,de ez az igazság.Ahol egészséges emberekből is munkaerő-felesleg van,ott semmi esélye,ismerve a mentalitást.
Menned kell,vagy így maradsz,ez van.

XXX

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Angol megy? Szerintem külföldön egyszerűbb lenne dolgoznod. Én is borsodból dobbantottam...

(#12) Lauda válasza Freiherr (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs összefüggés a két dolog között, sőt!. A 25 fő feletti létszámot alkalmazó cégeknél a dolgozók 5 %-át megváltozott munkaképességűnek kell kitennie. Ha ez nem valósul meg, akkor minden "hiányzó" ember után a cégnek közel egy millió forint rehabilitációs hozzájárulást kell fizetnie. Nem beszélve az igénybe vehető adókedvezményekről. Tehát igen könnyen előfordulhat, hogy míg az egészséges dolgozó nem kap állást a cégnél, a megváltozott munkaképességű igen.

[ Szerkesztve ]

(#13) SySERR válasza Medocsabi (#3) üzenetére


SySERR
csendes tag

A halláscsökkenés mértékét nem %-ban hanem dB-ben szokták megadni. És az sem mindegy hogy melyik frekvencián mi a helyzet. Ha már valaki látott audiogramot akkor abból elég jól lehet látni, hogy mi a helyzet.

(#14) Medocsabi válasza SySERR (#13) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nyilván,de egy laikusnak aki nem találkozott még ilyennel,így egyszerűbb elmagyarázni :)
(mint pl a koleszteatoma,ez másnak semmit nem jelent,nekem középfülgyulladást és operációt)

(#15) Blindmouse válasza Lauda (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Aha, a gond ottvan, hogy minimálbér évi 1.5 milió + csomó járulék. Kacsacsőrt meg be tudják rakni a managementen. Vagy adnak nekik olyan munkát, ami megszégyenítő és degradáló. Ez a szomorú igazság.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#16) Lauda válasza Blindmouse (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Elég 4 órában alkalmazni és a megváltozott munkaképességű is termel.

(#17) VirsLee


VirsLee
őstag

Szerintem hibás az egész koncepció. Szakma kell, anélkül rendes esélyed nem lesz soha. Ha szerzel egy papírt és havi 25e segélyt, mire mész vele? Konkrétan, ha készülékkel jól hallasz, akkor ugyanúgy nyitva előtted a világ, de attól, hogy fogyatékos vagy, még NEKED IS TANULNOD KELL. Itt nagyon sok az informatikus, kevés helyen jelent hátrányt egy hallókészülék, annál inkább a szakmai ismeretek hiánya. Tanulj, még csak 26 vagy, én 32 évesen diplomáztam, diákhitelből tanultam, azóta bőven behozta az árát.

Egyébként osteogenesis imperfecta-m van, szóval tapasztalatom van valamennyire. Az embernek csak más utat kell választani, de attól még számos helyre eljuthat.

[ Szerkesztve ]

(#18) orion1025 válasza Medocsabi (#6) üzenetére


orion1025
őstag

"Nem papír kell a cégeknek,hanem dolgozni tudó és akaró ember"

Na ne vicceljünk már kérem! Hiába lennél alkalmas egy adott pozícióra, ha nincs meg hozzá a szükséges papírod, ami ugye nem egyenlő a mellé társuló tudással... Nekem nincs semmim egy szakmunkáson kívül, de volt annyi önszorgalmam és "lelkesedésem", ami előre vitt, illetve szereztem egy kis nevet is magamnak, mostanra meg már cégek keresnek meg, hogy dolgozzak nekik, nem én őket. Ha leszámítom a saját erőfeszítésem, akkor a jelenlegi helyzetem csak a szerencsén múlt, mert "papíron" semmi közöm nincs se a jelenlegi munkámhoz, se ahhoz, amiért tettem egy kis kitérőt, majd mégis a volt, azaz jelenlegi helyemen kötöttem ki. Sajnos a bejegyzés írója nehéz helyzetben van, mert az ország azon szegletében él, ahol a munkaerő és a munkahely is finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után. Volt szerencsém a megyéhez, mert ingáztam egy időben, de ott tényleg nem sok babér terem még egy egészséges embernek sem, hiába van most "ÁLLÍTÓLAG" munkaerőhiány. Ha nálunk lakna (Vas), már rég tudtam volna neki korrekt, rendes munkahelyet szerezni, azonnali kezdéssel is akár. Sosem jó, ha az embernek van egészségügyi problémája, mert egy mezei ember sem tud könnyen elhelyezkedni, csak patkány, robot munkakörökbe, és pont nem ezekből van hiány, hanem az ilyen-olyan mérnöki pozíciók tátongnak üresen, illetve a semmilyen, köztes és érthetetlen pozíciók, és ezek nem kicsit nyomják meg a statisztikát, közben meg nem reális az a szám, amivel kedves kormányunk dobálózik.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.