Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Pontosan melyik Unreal Tournament? 1-2-3-kiskutyafül?
Milyen monitorod van?

UT3-hoz itt van pár tweak: [link]
Ezek a beállítások lehetnek érdekesek neked:
bSmoothFrameRate
MinSmoothedFrameRate
MaxSmoothedFrameRate

[ Szerkesztve ]

(#2) Drenadar


Drenadar
veterán

60 fps az nagyon Vsync gyanus...

(#3) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Vsync szerintem is

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) 7


7
addikt

Írta, hogy "A vertikális szinkron már kivan kapcsolva, de mégse megy feljebb."
Plusz ahogy elnézem az adatlapját, egy régi CRT monitorja van, ami 1600x1200-on 85 Hz-et tud. Tehát ha lenne is Vsync, akkor is 85 fps-sel illene futnia. :)

(#5) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Egy Dell S2440L monitorom van. Csomó játék megy más beállításokkal. Vsync kivan kapcsolva. Unreal Tournament 1 és a Fallout 3 is ezt csinálja.

(#6) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem lehet, hogy az nVidia Control Panel / Catalyst Control Center erőszakolja rá minden játékra a V-Syncet, hiába kapcsolod ki azt játékon belül?

Másrészt nem ártana frissíteni az adatlapod. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) Ramirex válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


Ramirex
csendes tag

A catalyst control centerben kivan kapcsolva. És a counter strike az megy 100Fps-el a Q3 is. Szóval ezért nem értem. :D

(#8) Bjørgersson válasza Ramirex (#7) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akko kérem kapcsojjaki. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) ivana válasza Ramirex (#7) üzenetére


ivana
Ármester

Gép ugyan az alatta?

(#10) Ramirex válasza ivana (#9) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Persze :)

(#11) ivana válasza Ramirex (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor nem lehet, hogy régen kisebb felbontáson toltad és ezért különbözik?

(#12) Ramirex válasza ivana (#11) üzenetére


Ramirex
csendes tag

bírnia kéne mert régen ha kivettem a vsyncet 400 - 500Fps el ment :D

(#13) Drenadar


Drenadar
veterán

oké hogy a catalystben megnézted, de nézd már meg a játék beállításainál is a vsyncet!

a nagyon fix 60 fps az az lesz!

Azt már meg sem kérdezem, hogy neked milyen szemed van, hogy a 60 fps kevés neked...
(vagy a játék ótvar szar, hogy a 60 fps az nem igazi 60 fps)

(#14) 7 válasza Ramirex (#5) üzenetére


7
addikt

Az a monitor csak 60 Hz-es kepfrissitest tud, azaz masodpercenkent 60-szor frissiti a kepet. Ha azt mondod, hogy ezen a monitoron erzed a kulonbseget 60 fps es 100 fps kozott, azt csak bebeszeled magadnak.
Es ebben az esetben tenyleg vsync van bekapcsolva valahol -- 2 kulonbozo motorral rendelkezo jateknal is tapasztalod a jelenseget, es a monitor kepfrissitesehez igazodik az maximalis fps.

(#15) Ramirex válasza 7 (#14) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Nem a szememmel érzem. Ahogy húzom az egeret egyszerűen lehet érezni :). Na majd valahogy megoldom.

(#16) Bjørgersson válasza Drenadar (#13) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Multiztál már mondjuk fix 60 majd 100+ fps-sel?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17) Drenadar válasza Bjørgersson (#16) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen... pl crysis... semmilyen előnyt nem kapsz, ha csak éppen hogy megvan a 50-60 fps akkor megvan annak az esélye, hogy robbanásoknál "beakadhat" (fokozottan figyelni a feltételes módra!)

de itt fix 60 fpsről beszéltünk.

A CoD meg ilyen szar fosokat ne említsük, ahol még a 90 fpsnél sem érezni folyamatosnak a játékot, vagy ami még rosszabb, ha valakinek 333fpse van, akkor az ő lövései nagyobb részben adnak fejest... igen játszottam rég codot és ki is ábrándultam belőle :D

tehát igen, ha egy motor jól meg van írva, akkor ha megvan a ~30 fps az elég, és folyamatos... pl: warthunder ground force... ott sincs meg a 333 fps (de lehet még a 60 sincs) és láss csodát szép folyamatosan viszi a gépem...

(#18) Bjørgersson válasza Drenadar (#17) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nyilván nem arra a gané COD-ra gondoltam. :D Hanem mondjuk egy Battlefield 3/4-re vagy Far Cry 3-ra. Előbb nekem sokkal folyamatosabbnak tűnik mondjuk 80-100-120 fps-sel, mint fix 60-nal, ezáltal valamivel jobban is tudok érvényesülni benne. Utóbbiban már annyira nem lényeges, mert annak csak a sztorija érdekel, de azért single player módban is simán érezni a különbséget fix 60 és 80 között, a nagyobb javára.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.