Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) kikikirly válasza PSti (#1) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szerintem is visszaveti a fejlődést a modell S.Ára tényleg baromi kedvező,de ha megnézed a Specfikációkat ár-érték arányba nem egy nagy Deal,IGP brutál meg van vágva:52 CU helyett kapsz 20-at stb.
4K 120-144hz helyett 1440p 120-144hz-t mondanak most. Láthathjuk hogy egyre több effektet/szimulációt tesznek át a GPU-ra,mert nagyságrendileg jobb hatékonysággal számol mint a CPU(persze van amit csak a CPU tud kiszámolni).Sajnos nem fog annyiba megállni a történet hogy most 1440p 2-3 évvel később lemennek 1080p-re.
2 opció lehetséges:
A, Visszaveszik a kijelző és textúra felbontást,fizika objektumszám stb minden más ugyanaz.
B, Fejlesztőink igényesek, csinálnak hát külön profilt erős-gyenge konzolra, gyengébb konzolon particle-
debris fizika kevesebb,törmelék darabok hamarabb eltűnnek, kisebb látótáv stb.
Itt is az a probléma hogy a fejlesztők nem érdekeltek olyan komplex fizikai motor készitésében ami csak az erős konzolon fut le,lévén a célozható piac jóval kisebb az olcsóbb és ez miatt valszeg nagyobb példány számban tulajdonolt konzol miatt.
Vannak olyan grafikai elemek amiket nem lehet lefelé skálázni:pl a sérülés modellezést megálmodja a fejlesztő,hogy veszed lejjebb a minőséget?kevesebb darabra szakad a páciens, visszább veszed a Fluid-vér fizikát?Belátható hogy ettől ódzkodnak a fejlesztők mert ez már CORE mechanika, és még ha meg is csinálod, eltart egy darabig kitesztelni melyik szimulációs elemből vegyenek vissza hogy a lehető legtöbb teljesítményt nyerjék legkisebb látvány csökkenés mellett.Szerintem 10 studióbol jó ha egy fog ezzel foglalkozni,többi alkalmazkodik,vagyis az üzleti modellt a leggyengébb konzol határozza meg...
Fél időbe kijön megint a PRO konzol az erősebb PC-s hardverek miatt, 5-8K kijelző és textúra felbontás.
képzeld el hogy CORE gameplayt a már megjelenéskor se túl bikás Series S határozza meg...
Videó játékozás ár-érték arányba a világon a legolcsóbb szórakozási lehetőség.180-200 ezres konzol figyelembe véve az alternatívákat , több mint megfizethető.Én így látom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.