Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez a biometrikus-adatgyűjtés lehet, hogy GDPR-os köntösben is szépen fog majd mutatni az EU-ban, nem csak az USA-ban, mint csoportos per.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Erre a csoportos perre hogyan lehet jelentkezni?

Ingyen pénz szaga van :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Alakul...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) sztanozs válasza Fecogame (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Először is, végy egy Illinois államban levő lakcímet, aztán...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) balaaazs válasza sztanozs (#4) üzenetére


balaaazs
senior tag

Elér az majd hozzánk is.

Az nem derül ki, hogy a funkció ideiglenes kikapcsolása (Európában) ellenére vajon gyűjtötte-e az adatot, és csak nem használta? Ha igen, akkor itt is baj lehet.

¯\_(ツ)_/¯

(#6) sztanozs válasza balaaazs (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálunk ez a csoportos performa nem létezik. Legfeljebb büntet majd a hatóság, de te abból egy fityinget se fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) -Skylake-


-Skylake-
addikt

" Ez azt jelenti, hogy – mivel a károsultak minden egyes jogosulatlan letapogatás után ezer és ötezer dollár közötti kártérítést kérhetnek – egy kiterjedt csoportos per – márpedig ennek az Egyesült Államokban nagy hagyományai vannak, külön ügyvédi irodák szakosodtak rájuk – a Facebook akár dollár milliárdokat is fizethet."

Ha van isten azok a dollár milliárdok dollár tízmilliárdok lesznek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) bkercso


bkercso
nagyúr

Haladnak...!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eddig ügyesen kerülgették a pélókat az erdőben, most viszont bukkake van...

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Stanlee válasza sztanozs (#6) üzenetére


Stanlee
őstag

Mostanaban irtak rola, hogy az EU be akarja vezetni a csoportos pereknek a lehetosget. Ne kerdez hol olvastam, mert nem tudom mar, de engem is meglepett, mert ilyet a mi jogrendunk nem ismer.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) Taranti


Taranti
senior tag

Amúgy Zuckerberg leváltása pont nem lenne megoldás ezekre a problémákra, mert nem hinném, hogy egyedül dönt/döntött. Szerintem ő pár éve már csak kirakat. Ha mégis elküldik, az azt fogja jelenteni, hogy készen vannak a rafináltabb megoldások, ehhez meg jól passzol majd egy új arc.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) aelod válasza sh4d0w (#9) üzenetére


aelod
veterán

:) hát kb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Azok a felhasználók nem követtek el törvénysértést, akik a kijelölt arcokat megcímkézték?

(#14) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha mondjuk valamelyik "ügy" kivizsgálása alatt lekapcsolnák a szervereket a hálóról egy két hétre/hónapra, az vajon mekkora öngyilkossági hullámot generálna világszerte?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) bkercso válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kutatási célból ki lehetne próbálni. 21. századi fajnemesítés lenne... :O

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) Pete55555 válasza bkercso (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

És tényleg :C

Komolyan jó lenne,ki kéne próbálni :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) benedekco válasza sh4d0w (#9) üzenetére


benedekco
addikt

Csodálatos ez a metafora. :R
Leborulok nagyságod előtt!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Én nem látok problémát az arcfelismerőben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) sh4d0w válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kevesebb felé oszlana az emberiség iq-ja...

https://www.coreinfinity.tech

(#20) vicces


vicces
addikt

az asszony már törölte magát - azaz felfüggesztette, mert törölni nem lehet. én pedig az összes fényképet töröltem. jelenleg a bejegyzéséseket és likolásokat és csoport-tagságokat próbálom törölni, de kb az örökkévalóságig fog tartani és lehet még mindig csak elrejtve lesz és nem törölve.

:)

(#21) bkercso válasza vicces (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az. Lehet. :DDD Majd valószínű, h az illegálisan adatot gyűjtő FB lemond az adataidról.
Lemondtok az előnyeiről, miközben a hátrányai már megvannak számotokra - szerintem.

Az arcfelismeréssel meg az a baj, hogy mások fotóiból rekonstruálható belőle az emberek élete akkor is, ha ők maguk még csak fel sem regisztráltak. Kapcsolati háló, hol járt és mikor stb.
Minimum autistának kellett lenni, hogy valaki ezt a szoftvert naívan hasznosnak gondolja.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) sphe


sphe
senior tag

Hol tudom megnézni hogy egy like gomb milyen adatokat gyűjt ha honlapom van? (Szeretnék gdpr kompatibilis lenni). És hogy oldotta meg ezt a prohardver, ha a weboldalon minden tesztnél ott a like gomb? :)

(#23) MaCS_70 válasza sztanozs (#6) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tulajdonképpen már nálunk is létezik csoportos keresetindítási lehetőség -- lassan négy hónapja. :)
Az új polgári perrendtartásnak vannak erre irányuló rendelkezései, még ha gyerekcipőben is jár még a rendszer. Messze nem ugyanaz, de hasonló a vezérelv.

Az arcfelismerő szoftverekről: ez a szellem már kiszabadult a palackból, visszagyömöszölni mondjuk egy atomháború tudná. A fejlődés is neki kedvez.

Amúgy tudtok ilyet ajánlani háztáji használatra? Az elmúlt 50 év fotóit szeretném rendbe tenni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) fairi


fairi
addikt

Arcfelismerés, és maga a tagelés kettős érzésem volt mindig.
Ritkán mikor fotót töltöttem fel sokat segített, hogy betageljem akit akarok (ha kérték azok, akikkel volta), de nem mindig örülök mikor egy hülye képet rólam feltölt valaki és tag-eli a nevem rajta.
Igazán az a legjobb mikor nevemet betagelik valami másra:mondjuk egy sertésre (jól meg is lett mások által like-olva), vagy hasonló nem túl pozitív dologra.
Nem is az arcfelismerés zavar engem (szerencsére nem automatikusan nevez el, hanem manuálisan kell) hanem hogy egy bejelölés a fotón tudtod nélkül is közhírré tétetik, utána max tüzet olthatsz.

Azért szerencse még az AI, nem túl okos. Mivel kb semmiféle infót nem adtam meg (kb a minimumot, név, születési idő, hely, e-mail, nemem, és telszámom, és ennyi) , így kb alig látok személyes reklámot.
Kb tudja a face hogy s7 edge-m van (nem egy bonyolult volt kitalálnia), de a samu még nem küldött személyes hirdetést hogy s9-et vegyek, pedig folyamatosan ilyen irányba nézelődök.
Igaz lehet, ettől maga az Ublock origin véd, és minden reklámot legyilkol :DD Gondolom az EasyPrivacy​​​​​, Adguard’s Annoyance List​​​​​, Peter Lowe’s Ad and tracking server list elég jól karban tartja a kémeket.

(#25) bkercso válasza fairi (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

szerencsére nem automatikusan nevez el, hanem manuálisan kell
Minél több fotón jelölnek be, annál nagyobb biztonsággal ismer majd fel az AI; ami viszont gyorsan fejlődik. Talán egyszer majd a sertéstől is meg tud különböztetni. :) A gorilla már keménebb dió...

Mivel kb semmiféle infót nem adtam meg (kb a minimumot, név, születési idő, hely, e-mail, nemem, és telszámom, és ennyi
No komment.

Egyébként ezeket az adatokat be lehet szerezni máshonnan is, pl. Linkedin-ről. Csak ott nincs annyi kép.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) janeszgol válasza bkercso (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Kicsit túltoltad a bicajt. Tényleg ezen agonizálsz? Amikor más témában meg örömmel adogatod az infót magadról? Vagy annyira profin szervezed meg az életed ezen részét, hogy nagyon odafigyelsz, mikor milyen adatot szolgáltatsz ki magadról? Ha igen, akkor elismerésem, bár ez nehéz és szerintem kevesen csinálják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) YASKATIR válasza bkercso (#15) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ez mondjuk kulonosen vicces annak fenyeben, hogy csak ezen az oldalon van 10325 kommented az elmult 2423 napbol, ami azt jelenti, hogy naponta 4.2 kommentet irtal az elmult 6.5 evben, minden egyes nap.

Ez egy ugyan olyan kozossegi ter, mint a facebook, csak sokkal korlatoltabb

[ Szerkesztve ]

(#28) janeszgol válasza YASKATIR (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

+1.

És bizony itt is írt gondolom sok témában, néha offolt is (ezt általában saját személyiségünknek megfelelően tesszük), tehát személyes profilt is fel tudna állítani egy elemzőszoftver.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Airedhyal válasza vicces (#20) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Lehet törölni a facebook accountot.
Ezen a linken megteheti bárki.

(#30) Apollyon válasza YASKATIR (#27) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Marhára nem ugyanolyan közösségi tér, mivel a faxbúkon nagyrészt fotóval és saját névvel kommentelsz, a ph-n meg álnéven írsz, ráadásul nem feltétlenül személyes dolgokról. Ha meg igen, még mindig véd a nicknév.

Arról nem is beszélve, hogy a Prohardver minden bizonnyal nem gyűjt rólad adatokat és nem követi a böngészési szokásaid, meg nem tageli be az arcodat fényképeken.

Szóval de, van egy marginális különbség.

A legtöbben meg nem azért akarják veszni látni a faxbúkot, mert néhány elmebeteg önként ott éli az életét és ezzel a faxbúk visszaél, hanem mert akik nem regisztráltak és kerülik a platformot, még azoknak az adataival is visszaél.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) aelod válasza fairi (#24) üzenetére


aelod
veterán

Ritkán mikor fotót töltöttem fel sokat segített, hogy betageljem akit akarok (ha kérték azok, akikkel volta), de nem mindig örülök mikor egy hülye képet rólam feltölt valaki és tag-eli a nevem rajta.

Adatvédelmi beállításoknál szépen be lehet állítani ha valaki megjelöl azt te vagy jóváhagyod vagy nem. E-mail értesítést is küld ha bejelöltek valahol. Láthatósági beállításokat is érdemes korlátozni, nem olyan jó ha a 7végi ivóshányós party fotókat látja a főnök stb. Szóval azért lehet így is használni a fukkbúkot.
Mondjuk amikor bemegyek valamelyik szolgáltatóhoz megnézni az új telókat, kicsit nyomogatni őket és a böngetőre bökve 10ből 8 esetben valaki elfelejt kilépni a facebook profiljából az már más kérdés...

(#20) vicces

Lehet törölni az akkot. Igaz a szerveren minden marad több mint valószínű...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32) atike


atike
nagyúr

Fogadjunk, hogy ez is el fog ülni, mint ahogy eddig minden.... Kapnak majd valami látszat vackot, lesz egy pár kirakatba rakható "intézkedés" és minden menni fog tovább....

Ne legyen igazam.

(#33) tomazin válasza atike (#32) üzenetére


tomazin
veterán

Igazad lesz, ugyanis a snowden féle vihart is sikerült bili méretűre szorítani.
Ráadásul túl nagy piac, túl sok adat, sok érdek van az életben tartásához.

Akik meg a ph-t a facebookhoz hasonlítják...feltűnt már, hogy itt nem elemeznek, nincs (egyszerű selecttel lekérhető) kapcsolati hálód, nem akarja a pcdről, telefonodról az összes létező adatot megenni, önként vagy regisztrálva (lehet ellenkezni, de ha nem regelsz facebookra is van id-d, profilod, ha nem teszel ellene nagyon tudatosan).

A nick mögé bújással nem értek egyet, facebookon sem segít semmit, ugyanis nem fontos, hogy ki vagy, a lényeg, hogy tudják, hogy milyen csoport(ok)ba tartozol, kinek lehet eladni rólad az adatokat és ő milyen csatornán tud megtalálni. A neved lényegtelen, opcionális attribútum.

[ Szerkesztve ]

(#34) balaaazs válasza sztanozs (#6) üzenetére


balaaazs
senior tag

Azt értem, hogy a csoportos nem játszik, de "minden egyes jogosulatlan letapogatás után ezer és ötezer dollár közötti kártérítést kérhetnek"

Ők sem amiatt kérhetnek "kártérítést", mert csoportosan kérik, az már csak növeli az esélyeket, illetve a fellépés erejét.

(persze, lehet van valami kizáró, amit nem tudok)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#35) zseko válasza vicces (#20) üzenetére


zseko
veterán

Múltkorában olvastam egy progiról, ami a facén végigmegy az összes adatodon és hozzászólásodon, és lecseréli valami random zagyvaságra. Utána már mindegy, hogy tárolja-e vagy sem, hacsak nem tart meg a módosításokból is egy-egy példányt. Bár, tekintve, hogy még azt is eltárolja amit csupán begépelsz, de végül nem küldöd el, van rá esély...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#36) macilaci78 válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én támogatom. Nem kéne háborúzni a népesség csökkentéséért, Malthus forogna a sírjában. ;]
A gond csak az lenne, hogy a fejlett nyugati civilizációkban sokkal nagyobb lenne a halálozási arány, mint a túlnépesedésre amúgy is hajlamosabb fejlődő országokban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) YASKATIR válasza Apollyon (#30) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Marhára nem ugyanolyan közösségi tér, mivel a faxbúkon nagyrészt fotóval és saját névvel kommentelsz, a ph-n meg álnéven írsz, ráadásul nem feltétlenül személyes dolgokról. Ha meg igen, még mindig véd a nicknév."

Ettol fuggetlenul meg mindig pontosan ugyan olyan kozossegi ter mindketto, csak a PH sokkal, de sokkal korlatoltabb, ahogy azt irtam is. Egyebkent pedig mindket oldal eseteben van valasztasod, hogy valodi adatokat hasznalsz vagy sem.

"Arról nem is beszélve, hogy a Prohardver minden bizonnyal nem gyűjt rólad adatokat és nem követi a böngészési szokásaid, meg nem tageli be az arcodat fényképeken."

Minden oldal gyujt rolad adatokat igy a PH lapcsalad is. Itt pedig ismet elojon az amit irtam, hogy ez az oldal sokkal korlatoltabb, mint az FB, de attol meg ugyan olyan kozossegi ter.

"Szóval de, van egy marginális különbség."

Igen, mint irtam a kulonbseg az, hogy ez az oldal sokkal korlatoltabb.

"A legtöbben meg nem azért akarják veszni látni a faxbúkot, mert néhány elmebeteg önként ott éli az életét és ezzel a faxbúk visszaél, hanem mert akik nem regisztráltak és kerülik a platformot, még azoknak az adataival is visszaél."

Akkor gondolom ugyan igy lazadtok a Google, Microsoft, Amazon, Ebay, Aliexpress meg kismillio masik oldal ellen, ami pontosan ugyan igy tesz. Dehogy lazadtok ellenuk, csak jol esik egy adott oldalt / ceget fikazni es ezzel egy adott kozosseghez tartozni... oh wait..

Ertem en, hogy sokan kulonbnek akarnak tunni a "suttyofeszbukosoktol", de azzal nem lesztek kulonbek, hogy egy masfajta kozossegi teret hasznaltok

[ Szerkesztve ]

(#38) macilaci78 válasza bkercso (#21) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hála az égnek, olyan barátaim vannak, akik nem fotóznak össze-vissza, így legfeljebb elvétve vagyok megtalálható az arckönyvben. Nem, nem érzem, hogy ettől kevesebb lennék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) ViZion


ViZion
félisten

Én is éreztem, h letapogatnak....
Kérem a pízt. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Apollyon válasza YASKATIR (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jól láthatóan nem érted a faxbúk és a prohardver közötti technológiai és infrastrukturális különbségeket, hát magadra vess.

A felsoroltak közül egyedül a gúglit használom, azt is csak közvetetten, meg je, vásároltam már ebayen, csak az a különbség, hogy pl. nincs majdnem minden oldalon sunyiban követő EBAY gomb (hint: sehol se), mint ahogy minden oldalon van faxbúkos (sunyiban követő) LIKE gomb. Ha nem érted a kettő közötti különbséget, az sajnálatos.

"Ertem en, hogy sokan kulonbnek akarnak tunni a "suttyofeszbukosoktol", de azzal nem lesztek kulonbek, hogy egy masfajta kozossegi teret hasznaltok"

Azért mert van aki nem ért egyet a faxbúkosodott internettel, még nem kell személyes sértésnek venni. Viszont a hírek fényében bevédeni a platformot, ami még te ellened is van, nem hogy veled, hát az kemény.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) bencze válasza vicces (#20) üzenetére


bencze
senior tag

Van egy chrome extension, Social Book Post Manager. Nem tökéletes! De a batch munka jó részét elvégzi, töröl meg eldug dolgokat. Én is unalmamban szórakozom facebookon mert hát oké de mindegyre csinálok egy takarítást. A facebooktól ez nem véd meg, egy magyar hr-es gugli keresésétől talán igen.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#42) bkercso válasza YASKATIR (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

És tudod a nevemet, címemet, telszámomat, és vannak rólam fotóid? Kikkel és mikor találkoztam, merre járok?
A FB ráadásul sokkal nagyobb erőforrásokkal rendelkezik, mint a PH!, és nagy erőkkel gyűjt adatot.
Vagy a PH!-t is perelik?

tomazin: A neved lényegtelen, opcionális attribútum.
Amíg átlagember vagy, így igaz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43) YASKATIR válasza Apollyon (#40) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Jól láthatóan nem érted a faxbúk és a prohardver közötti technológiai és infrastrukturális különbségeket, hát magadra vess."

De latom es eddig olyan 13x irtam le, hogy a ph lapcsalad korlatoltabb.

"A felsoroltak közül egyedül a gúglit használom, azt is csak közvetetten, meg je, vásároltam már ebayen, csak az a különbség, hogy pl. nincs majdnem minden oldalon sunyiban követő EBAY gomb (hint: sehol se), mint ahogy minden oldalon van faxbúkos (sunyiban követő) LIKE gomb. Ha nem érted a kettő közötti különbséget, az sajnálatos."

Eleg nehezen lenne ebay gomb egy random hiroldal random hire alatt nem? Csokolom a like gombot nem a gonosz facebook teszi a weboldalra, hanem a weboldal uzemeltetoi, mivel ez reklam a weboldalnak, raadasul ingye'. Mellesleg eleg sok tech oldalon ott figyel a csunya, gonosz ebay / amazon gomb (fokent amazon). Ha eddig egyszer sem lattad, akkor vak vagy. (pl laptopmag meg van?)

"Azért mert van aki nem ért egyet a faxbúkosodott internettel, még nem kell személyes sértésnek venni. Viszont a hírek fényében bevédeni a platformot, ami még te ellened is van, nem hogy veled, hát az kemény."

Senki sem veszi szemelyes sertesnek, engem csak az idegesit, ha valaki azt hiszi, hogy o sokkal jobb, meg okosabb ember, mert o bizony az ezer dologban korlatozott ph lapcsaladot hasznalja es nem a korlatok nelkuli facebookot. Egyebkent hol vedtem a fb-t? Vannak nekik nagyon jo ugyvedeik, majd ok szepen megvedik oket.

De azert faxbukozz csak tobabb, 15 evesen meg menok is voltak az ilyen szavak

(#42) bkercso :

Hmm, miert erzed kotelezonek megosztani ezeket a facebook-al? Nem vagy egy kicsit korlatolt, aki csak a ket vegletben tud gondolkodni? Ha akarod akkor logout-ra napi szinten irod ki itt is ugyan azokat, mint amiket napi szinten irhatsz ki facebookon is. 9 eves accountom van, es ez a csunya gonosz oldal tudja a nevem, telefonszamom, tanulmanyaim meg par kepet.. varj ennyi informacioja szinte minden olyan embernek van rolam, akit ismerek

'A FB ráadásul sokkal nagyobb erőforrásokkal rendelkezik, mint a PH!, és nagy erőkkel gyűjt adatot."

Ismet leirtom, hatha vegre megertiket: Mindketto egy kozossegi ter, csak a PH lapcsolad sokkal k-o-r-l-a-t-o-l-t-a-b-b

[ Szerkesztve ]

(#44) Fred23 válasza Airedhyal (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már úgy 5 éve megtettem. ;)

(#45) Apollyon válasza YASKATIR (#43) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát, amiket én böngészek, ott nincs ebay gomb, de biztos velem van a baj. :)
A Ph lapcsalád sokkal értelmesebb oldal, mint a faxbúk ( ;] ) valaha lesz. Mondjuk az igaz, hogy a faxbúk nem is akar értelmes lenni.

"Csokolom a like gombot nem a gonosz facebook teszi a weboldalra, hanem a weboldal uzemeltetoi"

Csak ez éppen teljesen irreleváns abból a szempontból, hogy akkor is követ az a like gomb, ha nem vagyok bejelentkezve/regisztrálva a faxbúkra, és többek között ebből is volt a balhé, mert ezt eltitkolták.

"Egyebkent hol vedtem a fb-t?"

Gyakorlatilag minden egyes kommentedben azt véded, főleg a ph userekkel szemben.

"De azert faxbukozz csak tobabb,"

Kösz nem, nem használom ezt a platformot. ;]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) fairi válasza bkercso (#25) üzenetére


fairi
addikt

"Minél több fotón jelölnek be, annál nagyobb biztonsággal ismer majd fel az AI"

két dolgot keversz, szoftver képes egy emberi arcot felismerni egy képállományon, amit kb már minden mobil is tud (igaz még most is ritkán előfordul hogy levélzeten vagy falon talál arcot), vagy képes megtanulni ki van a képen és automatikusan felismerni.
Jelenleg az első működhet, és az utóbbi az aggályos igazán.
Cyberbully problémája miatt nem csodálkoznék ha egyszer az utóbbit be fogják vezetni, amivel majd védekeznek a deepfake ellen és nem illő tage-lés ellen.

(#47) bkercso válasza YASKATIR (#43) üzenetére


bkercso
nagyúr

varj ennyi informacioja szinte minden olyan embernek van rolam, akit ismerek
És én vagyok a korlátolt? Az, hogy egy globális multi tudja rólam vagy a barátaim, nem mindegy szerintem.

k-o-r-l-a-t-o-l-t-a-b-b
Ja! Akkor igen, úgy gondolom, nem mindegy, melyiket használom. Szabad így gondolnom? :)
A több százmillió felhasználós adatbázisokat nyilván nem emberek használják, hanem szoftverek. Nem mindegy, hogy mekkora adatbázissal bíró és milyen intelligens AI van birtokában a hsz-eimnek és a profilomnak. Amellett a magyar nyelv még mindig egy plusz védelmi tényező, bár ez a FB-ra is igaz.

fairi: Nyilván az utóbbira gondoltam, és semmi akadályát nem látom. Fejleszteni kell és meglesz. És bizony fejlesztik. :) Ebben segít, ha az emberek bejelölgetik egymást, és így lesz a fejlesztőknek több százmillió emberről egyenként egy csomó képük.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48) #77646080 válasza Airedhyal (#29) üzenetére


#77646080
törölt tag

Köszönöm a linket, szemrebbenés nélkül éltem is vele. :)

(#49) fairi válasza aelod (#31) üzenetére


fairi
addikt

"Adatvédelmi beállításoknál szépen be lehet állítani ha valaki megjelöl azt te vagy jóváhagyod vagy nem. E-mail értesítést is küld ha bejelöltek valahol. Láthatósági beállításokat is érdemes korlátozni"

csak nem oly könnyű átlátni a rendszert, lényeges dolgok jól el vannak dugva. Igaz most láttam egy kis fejlődést.
"Személyes hirdetési beállítások" na azt végre átláthatóan és közérthetően mutatja, de adatvédelem nagy része még mindig kusza.

(#50) YASKATIR válasza Apollyon (#45) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Hát, amiket én böngészek, ott nincs ebay gomb, de biztos velem van a baj. :)"

Senkit sem erdekel, hogy te szemelyesen milyen oldalakat latogatsz, mivel az ebay es az amazon kovetes is nagyon valos dolog, ami lehet, hogy teged pont nem erint, de millio masik embert igen.

"A Ph lapcsalád sokkal értelmesebb oldal, mint a faxbúk ( ;] ) valaha lesz. Mondjuk az igaz, hogy a faxbúk nem is akar értelmes lenni."

Tevedsz. A facebook olyan, amilyenne az emberek teszik, ez igaz a PH-re is. Kurva sok szakmai csoport es oldal van facebookon (sokkal tobb tematikus csoport van FB-n, mint itt valaha is volt vagy lesz), de mivel te allitolag nem hasznalod, ezert ezekrol nem tudsz, de azert boszen frocsogsz. Egyszeru pelda: Hol egyszerubb eladni barmit? Hardverapro vagy FB Marketplace? Ha azt irod hardverapro, akkor hazudsz

"Csak ez éppen teljesen irreleváns abból a szempontból, hogy akkor is követ az a like gomb, ha nem vagyok bejelentkezve/regisztrálva a faxbúkra, és többek között ebből is volt a balhé, mert ezt eltitkolták."

Nem irrelevans, mivel meg mindig nem a facebook teszi oda mindenhova. Amugy ki hasznal internetet adblock nelkul 2018-ban? Ketto masodperc blokkolni az FB kovetest, mint ahogy a google kovetest is. Btw, itt a PH lapcsaladon is ott figyel a google-analytics meg a gemius is... Ups..

"Gyakorlatilag minden egyes kommentedben azt véded, főleg a ph userekkel szemben."

Akkor lehet ideje lenne megtanulnod ertelmezni az irott szoveget es nem elvbol faxbukozni nem?

(#47) bkercso :

"És én vagyok a korlátolt? Az, hogy egy globális multi tudja rólam vagy a barátaim, nem mindegy szerintem."

Igazad van, nem mindegy. Valojaban az FB-nel sokkal nagyobb biztonsagban vannak ezek az adatok, mint egy random haverodnak, aki a 2 hettel ezelotti hanyos keped mutogatja full random embereknek, vagy epp a telefonszamod osztja meg valamilyen random androidos / ios-es appal.

"Ja! Akkor igen, úgy gondolom, nem mindegy, melyiket használom. Szabad így gondolnom? :)"

Persze, itt egyedul te allitod azt, hogy aki facebook-ot hasznal az kreten, aki meg ph lapcsaladot az atomfizikus

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.