Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

a fejlesztők határozottan kijelentik, hogy nem kívánnak új protokollt létrehozni

Már ezért is sokkal szimpatikusabb a wave -nél, hiszen - ha igaz - csak a meglévő szolgáltatások használatát teszi egyszerűbbé, nem láncol magához, tehát ha jól értelmezem, az egyes szolgáltatásokat továbbra is igénybe lehet venni külön külön is.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

hát nem tudom... ilyet már csináltak, úgy hívják hogy firefox. ha nem helyezik új alapokra az egészet, akkor nem nyújt sokkal többet, mint mondjuk egy rss olvasó, vagy egy jól szervezett könyvjelzőlista, vagy egy automatikus email értesítés az egyes oldalakon történt eseményekről.

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem igazán tuom elképzeni, hogyan is fog kinézni, de majd meglátjuk. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Azért a Thunderbird 3-on is ügyködhetnének... Jó régóta tart a fejlesztése.

sweetlou6.wordpress.com

(#5) attila9988 válasza #16820480 (#2) üzenetére


attila9988
őstag

hát nem tudom... ilyet már csináltak, úgy hívják hogy firefox.

Nem, a firefox az nem ilyen. Az csak egy csupasz Gekko, amiből legózhatsz magadnak egy böngészőt ha akarsz. Ez meg egy önmagában is működő, az internet kommunikációs lehetőségeit egybe sűrítő, és rendszerező alkalmazásnak tűnik.... Bár igaz hogy átfogó netes csomag edig is létezett, úgy hívják hogy Opera.. :), sőt a mozzilla -nak is van egy mellék project -je, ami egyfajta egyesített programcsomag, ám ez a mostani program ha jól látom máshogy közelíti meg a kérdést.

Az mindenesetre érdekes, hogy számos mozzilla által támogatott/fejlesztett program konkurál a google valamelyik művével, holott az alapítvány legnagyobb bevételi forrása pont a google. Hogy mikor lesz ebből nagyobb gond.......

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#6) WonderCSabo válasza Sweet Lou 6 (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki a TB 3 Beta 4-et. Elég jó lett.

Ahogy a Google Wavenek, úgy ennek sem látom sok értelmét. Meglátjuk.

(#7) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, kipróbálom. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#8) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

képes lesz a fontos személyes üzeneteket a lényegtelenektől elválasztani

Mégis hogyan? Lehet tudni valamit róla?

(#9) #16820480 válasza attila9988 (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, tudom, hoyg nem pont az. de minek suite? mármint webes felületen tudsz emailezni, chatelni, facebookot olvasni, twitterezni, fórumozni. ezt tudja a firefox is, és valahogy az az érzésem, hogy ez is csak egy más kezelőfelületet ad a dolognak, ami kicsit értelmetlen. illetve nem olyan nagy durranás, mint hangzik. mert vagy egy külön futó alkalmazás lesz, ami (gondolom) nem képes normális webböngészésre (ha meg igen, akkro meg minek a FF továbbra?), vagy egy webes alkalmazás, ami meg ugyanúgy firefoxban fut, mint azok az oldalak, amiket amúgy is tudsz nézegetni most FF alatt...

(#10) dajkopali válasza Csakénvagyok (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

ahogy én kivettem a leírásból - de még nem mertem beleírni, annyira a kezdetén vannak -, úgy, hogy a felhasználó adja meg fontossági sorrendeket, tehát kategóriákba rendeli a különféle csatornákról érkező üzeneteket, magyarul: ha a csajom küld levelet, akkor azt a rendszer előbbre rendeli, mintha reklámlevelet kapok a youtube-ról, legalábbis én így gondolom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Csakénvagyok válasza #16820480 (#9) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Az FFel persze hogy tudsz, de az egy böngésző. Az a kódot letölti és futtatja, egy kliens, amit gondolom hogy akarnak összehozni, meg nem tölt le futtatható kódot. Vagy én tévedek?

#10) dajkopali : Akkor ne megy nagy durranás, ha én kel kiépítsem a listát a fontossági sorrendhez.

[ Szerkesztve ]

(#12) #16820480 válasza Csakénvagyok (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

tudom, hogy a FF egy böngésző. de akkor ez msot egy olyan alkalmazás, ami a gépemen fut, és kliensprogramként szolgál a különféle üzenetkezelő dolgokhoz? mint mondjuk a pidgin is gyűjtő kliensként szolgál a különféle IM protokollokhoz? mert szerintem ez így epic fail lesz, ha csak ennyit tud, mert így funkciók fognak hiányozni, nem fog bizonyos oldalakat támogatni, és így tovább.

(#13) julius666


julius666
addikt

Ez lényegében egy egységesített felület az e-maileknek, iwiw, meg hasonló helyeken a személyes üzeneteknek, twitter-üzeneteknek, stb. Ami messze nem hülyeség, mert csomó idő naponta mindet végigvizslatni, mivel természetesen minden ismerős más csatornán próbál kommunikálni... :U
Viszont a google wave-jénél jóval kevesebb a "tudása", igazából nem is tudom, van-e értelme a kettőt összehasonlítani: ami ennek a Raindrops-nak a fő funkciója, hogy a különböző csatornákon érkező üzeneteket összefogja, az a wave-ben egy mellékes, majd add-onok segítségével megvalósítható dolog lesz, ott a lényeg inkább az új protokoll.

(#14) julius666 válasza #16820480 (#12) üzenetére


julius666
addikt

Az lesz, amit írtál, de nem értem miért lenne annyira epic fail. Ez arra való, hogy üzeneteket fogadj/küldj mondjuk az iwiw-en, ismerőst keresgetni nyílván nem ezen fogsz. Csak míg új ismerőst max hetente 1×-2× keresel, addig üzenetet lehet h naponta többször küldesz.
Ez nem világot vált, hanem gyorsítja a napi teendőidet (ellentétben a google waves-szel, ami egy közösségi portál, azonnali üzenetküldő alkalmazás, e-mail, fórum, kép/vidó/dokumentum megosztó/szerkesztő egyben).

(#15) Major Major


Major Major
őstag

A Flock nem pont ezt a célt szolgálja, ráadásul ugyan ezeken az alapokon?

(#16) #16820480 válasza julius666 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor biztosan csak nem nekem találták ki, de egy ilyen cuccnak nem sok hasznát venném ilyen formában.nekem az ilyen portálokról jön mindig értesíŧés, ha valami olyan történik, ami érdekes, ilyenkor egy kattintás, és már ott is vagyok, hogy válaszoljak rá.
ha meg nem saját gépet használok, akkor meg nem is ilyenen keresztül lépnék be szerintem.

(#17) madarasz92


madarasz92
őstag

Na erre kiváncsi leszek milyen lessz!

(#18) Csakénvagyok válasza #16820480 (#12) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ebben viszont egyetértünk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.