Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Az első játék víz, ami ajánlott minősítést kapott:D?

Nem tűnik rossznak a teszt alapján:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) cintula187


cintula187
addikt

Ez a kép hogy készült? :))
Tükröződik az érme?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó kis motyó,van benne craft és bővítési lehetőség :K

(#5) -=MrLF=- válasza cintula187 (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ezt a képet én is lassan fogtam fel, látványosabb lett volna ha az asztalon is látszik az érme, nem csak a tükörképe.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) fi:zi'k válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Éppen így a látványos. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) velizare válasza kleinguru (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, egy hasonló cooler master is már megkapta a plecsnit.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) 80hun


80hun
addikt

Jó kis taszt , pont AMD-re kell nekem is.
Már találtam is raktáron.
Ezt ki kell próbálnom :C

(#9) Praston


Praston
tag

Annyit hozzá tennék, hogy ami a dobozon áll és ami az oldalon szerepel, az eltér. Beszélgettem is erről az egyik supporttal. Dobozon 72l/h áll, míg az oldalon már 120l/h. Elvileg az utóbbi él, csak már nem volt idő a doboz átnevezésére. Pumpát is 3000~ rpm-re írták, ahoz képest nálam 4500~ rpm-et jelez a gép.
Amit még említenék és ezzel egy PH! taggal együtt mind a ketten megjártuk, hogy nem vettük észre a fóliát a pumpán és mind a ketten azt hittük, hogy rommá van karcolódva. Miután ez ügyben (is) írtam a supportnak, utána jöttünk rá hogy hoppá az ott bizony fólia és alatta semmi karc. :DDD

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#10) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

A pumpa hangjától nem vagyok elájulva (bár lehet a fekvő elrendezés is közbeszól nálam), a ventik meg kritikán aluliak, letekerve darál-morog, feltekerve üvölt, értelmes köztes állapot nincs..szóval csereérettek, érdemes úgy számolni a vétel előtt már. A ventimentes Core verziót itthon nem láttam sajnos forgalomban, azt vettem volna, ha lett volna..
A teljesítményével nincs gond viszont, az rendben van..mégiscsak 240x32es radi.

(#11) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kár, hogy ilyen rondácska a CPU-t fedő blokk. A teljesítménye viszont baromi jónak tűnik, ennyi pénzért ez best buy gyanús.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

ez is csak azoknak való akik nem tudják mire elverni a pénzt
egy 88W TDP-s 4790K i7 szerintem egy laza 6ezer forintos hűtővel is bőven szinten tartható
de egy 10ezres 12centis ventis hőcsöves már igazán lehűti...
nekem a 4690-en ami 84W-os a gyári Intel hűtő van és nincs gondom a hangjával és a hűtésével sem
lecserélem majd egy Raijintek Aidos-ra 6ezerért és örök életre rendben vagyok :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) Peddy789


Peddy789
őstag

Ezt elvileg rátudnám rakni egy vga blokkra is? Vagy problémás a feltöltése, vagy kevés a hűtőteljesítmény?

(#14) Cifu válasza TeeJay (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

egy 88W TDP-s 4790K i7 szerintem egy laza 6ezer forintos hűtővel is bőven szinten tartható

Amíg nem tuningolod komolyabban...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) TeeJay válasza Cifu (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

nem vagyok nagyon otthon a hűtőkben de lefogadom ennek a vízhűtőnek az árából két olyan combosabb hőcsövest lehet venni ami simán lehűti tuning esetén is...
Raijintek Ereboss 10ezerből kijön, szerintem elbír az is egy tuningot :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) bdlackoo válasza cintula187 (#2) üzenetére


bdlackoo
tag

forditott vampir erme! fizikai valoja nincsen, csak a tukorkepe. :DDD

dinosaurs are jesus ponies

(#17) Ghard


Ghard
őstag

Ilyen áron kapható léghűtés (pl noctua) sokkal csendesebb és minőségibb megoldás ennél.

(#18) irhejja válasza TeeJay (#15) üzenetére


irhejja
tag

Nos igen, drágábbak a kompakt vízhűtések, de pl. általánosságban kiesebbek is. Az igazán felső kategóriás léghűtéseknél számolni kell a hatalmas méretekkel, nem minden házban férnek el, nem minden RAM fér el mellettük/alattuk, stb.

No meg ízlések és pofonok, de egy ilyen Triton esetében a megjelenés sem mellékes, és van akinek ez számít (pl. nekem is).

[ Szerkesztve ]

(#19) Milka 78 válasza Speed® (#10) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Leszabályozva is hangos a pumpa?Milyen jellegű a zaj és milyen intezitású,mennyiről hallatszik?
A 105-ösömet akartam cserélni,de az teljesen csendben van.Lehet nem kísértrm a szerencsém...

[ Szerkesztve ]

(#20) #16939776 válasza Cifu (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ésszel beállítva 100-120W-os tdp-be bele lehet férni, +2-300Mhz-ért nem biztos hogy mindenkinek megéri +100-150W hő.. Szerintem is OK lehet akár egy 6-10K-s hűtővel ilyen esetben.

Nekem tetszik a fej rész, az érdekelne hogy van-e benne szabványos menet a csatlakozónak, és ha igen az milyen anyagból van??

[ Szerkesztve ]

(#21) #16729600 válasza Milka 78 (#19) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem is hallok pumpahangot egyáltalán,szerintem ilyen szempontból ( is ) nagyon jól teljesít.

(#22) Praston válasza Milka 78 (#19) üzenetére


Praston
tag

Nekem van egy kis pumpa zaj ami közelről zavaró tud lenni, mondjuk a gép feneke van a fejem mellett (maxon jár persze). :P Bár én feltöltöttem, mert rendszeresen volt hogy levegőt kapott és szürcsögött egy kicsit, viszont kevesebb víz esetén meg nem volt hangja. A teljesítménye pedig szerintem jó. 4690K 4.4 ghz core / cache, 1.2 core / cache voltage, átlag 60 fok letekert ventikkel, mondjuk bf4-nél ahol kivan használva a proci jobban. Van egy corsair sp120-am elfekvőben, most tervezek venni mellé mégegyet és lecserélem a gyárikat, kiváncsi vagyok a változásra.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#24) #16729600 válasza #32839680 (#23) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen lehet.

(#25) sb válasza #16939776 (#20) üzenetére


sb
veterán

Pontosan. Nálam pl. i5-2500 mivel nem K-s így +400MHz-et bír.
3.8GHz 4 maggal, de így belefér a feszcsökkentés is. Amit a +400MHZ elvisz 10-20W-ot azt visszahozza a feszültség és máris gyári TDP-n megy.

Persze nem 4.5GHz, de az mennyi is? Papíron +18%, kb. +50% fogyasztással és hűtéssel való szenvedéssel (+táp a táp hangjával is el kell kezdeni foglalkozni).

Az alapon járó i5-ön nekem 3000Ft-ért vett TX3 pörgött fixen minimumra levett 900rpm ventivel. És nem sült így sem, mondhatni "langyos" volt.
Mióta a fenti tuningot kapja azóta kapott egy 8k-s Hyper 212-őt 12-es ventivel hasonló rpm-mel szintén messze nem forró.

De a 7850 vga is hasonló. Alapfeszen 1.075V 860MHz helyett bír 1050-et: +22% +15W.
1.2V-on 1200-on is elmegy, de az még +14% és +40-50W.

A tesztelt cuccra visszatérve: Ha a pumpa valóban hangtalan akkor jó lehet. A teljesítménye alapján mondjuk nekem akkor érné meg, ha a vga-t is bekötném a körbe. (főleg egy egyszerű, hűvös nyákos, HBM-es 150W körüli vga-t majd valamikor. :) ) A fentiek alapján 80-100W cpu-nál nem erőlködnék vele mert felesleges (annál erősebb cpu meg nekem - és szerintem még sokaknak - az).

[ Szerkesztve ]

(#26) Whysperer válasza sb (#25) üzenetére


Whysperer
addikt

Parancsolj.. olyan házba mehet felül hátul.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) Praston válasza sb (#25) üzenetére


Praston
tag

"A teljesítménye alapján mondjuk nekem akkor érné meg, ha a vga-t is bekötném a körbe."
Egy kép reagálva a kívánságodra. :P

Mellékesen a Raijintek facebook oldalán rengeteg képet lehet találni, amit a felhasználók küldenek be. :K

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#28) Speed® válasza Milka 78 (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szabályzásra sípolással reagál a pumpa, érdemben nem halkul..így ez bukta.
H105öt minek cserélnéd..? Ennél jobb, vastagabb a radi. Csak a dizájn miatt?

Praston
Jó az a kép..a blokk/pumpan kívül semmi nincs a setupban, ami gyári lenne..
Az oldható kötések szerintem csak javításnál jöhetnek jól, bővíteni nem oké..
A radi ugyan többet is elbír egy CPUnál, de a szivattyú tippre nem igazán :U

Írta valaki, hogy mi értelme, léggel hasonló, stb. Enyhén el van tévelyedve ;p
Nyilván nem <100W procikon fog kijönni az előnye..nálam ~200W i7en volt..
Ahol a Mugen2 elvérzett és egy duálventis Mine2 80ig ment, ezzel <70 lett..
Nem tűnik nagy előnynek, de letekert ventikkel, a házból kitolva a meleget..

[ Szerkesztve ]

(#29) nyunyu


nyunyu
félisten

A kis kofferszerű doboz elején a gyártó többek között a kompatibilitásra is kitér, mely tekintetben meglehetősen széles a skála, hisz még az igencsak korosodó LGA775 és AM2 foglalat is támogatott.

Egyaltalan valtozott az AM2 ota az Amdk lefogatasa?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) Praston válasza Speed® (#28) üzenetére


Praston
tag

Nem is azért linkeltem a képet, mert minden original rajta, hanem csak reagálva, hogy lehet így is. :P
Amúgy ha szabad linkelnem neked egy youtube videót cpu+gpu egybekötve, ami nem angol nyelvű de a teszt részt 6:30~ körül angolul írta, így érteni.
[link]

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#31) sb válasza Praston (#27) üzenetére


sb
veterán

Praston, Whysperer:

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. :) Tudom, hogy be lehet kötni a vga-t is, világos volt eddig is.
Csak a mostani vga-kra, hogy értelme legyen, full cover blokk kell, ami k* drága és nem nagyon cserélhető alatta a vga... tehát macerás is.
A 7850-em árához képest meg még inkább drága lenne :D ... nagyobb vga-t meg már valószínűleg nem fogok venni mert felesleges, ill. ott is ilyen 120-150W-ig tartom kényelmesen kezelhetőnek a dolgot.

Vagyis a feltételes módot nem amiatt írtam, hogy lehet-e fizikailag vga-t is hűteni vele, hanem annak, hogy számomra lesz-e valaha értelme (gyk: ár/teljesítményben megéri).
Majd egy HBM-es középkat kártyával, occsó, nem FC blokkal talán... egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy linket légyszi hol tudom megvenni?
:R

(#33) Mokó


Mokó
aktív tag

a teszteredmények is jók,akárcsak a polír,de látom az eredeti 20-ast lecsípték

(#34) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

"Amennyiben ezzel megvagyunk, akkor jöhet a pasztázás, melyhez egy kis ezüstös zacskóban kapjuk az alapanyagot, amit egy kis lapáttal kell egyenletesen szétterítenünk a processzor fémkupakján"

Lapáttal egyenletesen szétterítünk?! Amennyire én tudom, ez a vajaskenyér megkenős technika nem az igazi. How Thermal Compound Spreads
De javítsatok ki ha tévednék.

Feel Good Inc.

(#35) mufi


mufi
senior tag

Nincs időm most végigolvasni a cikket, de itt nem többfajta fémet használtak, ami korrózióhoz vezethet idővel?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#36) velizare válasza Peddy789 (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

nzxt és corsair készít adaptereket vga vízhűtéshez. ezekkel közvetlenül a gpu-t hűtöd vele.

@sb: nem kell hozzá fullcover blokk. eleve a legtöbb játékvíz kompakt és nem szerelhető, és a blokkal egyben van a pumpa is. a fentebb említett nzxt g10 olyan 8-13e forintért megy újonnan, a corsairé drágább, és a blowert nem adják vele. egy új fc blokk ára ennek legalább a kétszerese.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) #90933760


#90933760
törölt tag

Kíváncsi vagyok mikor lesznek már rézből a radiátorok.

(#38) Milka 78 válasza Speed® (#28) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak egy kósza gondolat volt,meg hát azt mondják ez a jelenlegi legerősebb kompakt (-3 -4 fok sacc/kb)...

Az viszont gáz.Nekem a Hybridem kis 8cm-es ventije reagált fémes,halk,de annál idegesítőbb "sikítással". Meglepő,hogy a pumpa is tud ilyet produkálni.

(#39) do3om


do3om
addikt

Ez igy nem egy fasza teszt :U
Mi az hogy a proci tuningolva? Mennyivel? Fesz?
Ki az aki maxon akarja használni, 2600RMP :Y
Ez most minek? Rendben kel ez is de nem látok tuningoz (ami ismeretlen mértékű) halk beállítást mert azok a léghűtők bizony ott is halkak míg ez elviselhetetlen.
szóval ez igy szokásos teszt amiben fényezik a kompakt vizeket használhatatlan üzemmód mellet grat :W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40) nyunyu válasza #90933760 (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Kíváncsi vagyok mikor lesznek már rézből a radiátorok.

Aluminium sokkal jobban sugarozza a hot, mint a rez.
Plusz joval konnyebb, olcsobb, egyszerubb megmunkalni...

Ho vezetesere amugy a rez jobb, azert van a radiatorok csovezese rezbol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) Praston válasza do3om (#39) üzenetére


Praston
tag

Én fentebb írtam egy példát, ahogy én használom, 4690k 4.4 ghz 1.2 vcore 60~ fok, letekert ventikkel 1200~ rpm.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#42) #90933760 válasza nyunyu (#40) üzenetére


#90933760
törölt tag

A legtöbb radiátor full réz, csak a külső elemek sárgarézből vannak, a csövezés meg tiszta réz. Nem véletlenül. Néhány radin a külsőség alu.
Ez viszont full alumínium, nagyon nem szeretjük, mármint mi épített vizesek. Ha már bontható a rendszer, lehetett volna rézből. Az egybe cuccoknál még elfogadható az alu.

[ Szerkesztve ]

(#43) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Tetszetős, már régebben is nézegettem :C
Kár hogy nem nagyon tudnám hova rakni a házamban :(

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#44) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok
Kb 4 hónapja használok ilyen hűtőt, én nagyon meg vagyok vele elégedve! Nekem első sorba nem is a teljesítmény miatt kellett, pláne anno 1 tesztet se találtam róla! Hanem a dizájn miatt :D De a teljesítménye is nagyon jó, Xeon x5650 6mag 12 szál 4.4Ghz-re tuningolva 100%-os terhelés alatt cpu stress testel, max 61fok! Játék alatt 54 fok felett még nem volt!
Nekem a pumpát csak akkor hallani ha egész közel hajolok. A gyári ventik max fordulaton tényleg rohadt hangosak, már szinte félelmetes! :D De be tudok állítani olyan fordulatot ahol némák, és még úgy is teljesen jól hűt! Így is használom, csak tuning esetén tekerem feljebb de úgy se maxra! Max fordulatan elég veszélyes is én véletlen belenyúltam fél órán át dőlt a vér az újaimból :D De vetiket én amúgy is tervezem lecserélni világítósra, így ez nem gond, amúgy meg lehet venni ventik nélkül is!

Viszont ami érdekes!

"Végül megjegyeznénk, hogy a blokk áramellátását biztosító 3 tűs kábel sem túl hosszú, így bizonyos alaplapoknál nem kizárt, hogy hosszabbításra lesz szükség, vagy egyszerűen be kell vetni az egyik mellékelt fekete tápátalakító kábelt."

Nekem 30cm- hosszú a 3 pines csatlakozó, most mértem le! még túl hosszú is, nincs olyan lap amire ne lehetne rákötni! Viszont nekem nem volt a dobozba 1db 3pin-molex átalakító se! Pedig itt a képen a doboz tartalmánál 2db is van, nekem nem volt, pedig kéne mert tápról használom, szerencsére van 1 bitfenix recon előlapi ventilátor vezérlőm és ahhoz adtak 1 rakattal így volt felesleges.

(#45) Whysperer válasza do3om (#39) üzenetére


Whysperer
addikt

Kompakt víz topicba már beszéltük ,hog y ventik kuka aztán mehet rá 2 AKASA és máris szépen szól a dal izé a hűtés! 8) :))

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46) Speed® válasza Milka 78 (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem hinném, hogy jobb lenne. 32mm vs. 38mm radi szintjén pl. a 105 javára. A pumpa teljesítménye / blokk kialakítása / radi lamelláinak eltérése nem tudom miként alakul, de tippre azt mondanám, maxon pörgő ventik okán lehetett jobb, ha tesztelték őket vs.

Pumpa nem lenne amúgy gáz valszeg, csak nálam úgy áll, hogy a teteje teli van levegővel..fekvő elrendezésű a kecó. Simán elképzelhető, hogy rátöltve megszűnik a hangja..platformváltás közben vagyok, ha meglesz az új lap és nekiállok szerelni, rátöltök.

do3om
Le van írva, hogy alakult az OCs fogyasztás, az jó kiindulópont. De hogy legyen viszonyítási alap: X3450 (1156 i7) 4GHz/1.25V mellett 1200rpm ventikkel ~70°C.

[ Szerkesztve ]

(#47) Nwis86 válasza Nwis86 (#44) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Ja és még annyi hogy nekem a 3 mellékelt ampullába különböző mennyiségű folyadék volt, egyedül a kék volt teli, szerencsére mert nekem pont ez kell, a másik kettőbe kevesebb volt, a piros kevesebb mint félig... De én amint kapható lett azonnal megvettem, aztán utána 1 hónapig nem is lehetett kapni, lehet azért voltak ilyen furcsaságok...

(#48) Praston válasza Nwis86 (#47) üzenetére


Praston
tag

"De én amint kapható lett azonnal megvettem"
Ez nem igaz, mert én happoltam el előled az első darabot. :DDD ;] Javítanám az amint kapható lett újra mondatra! ;]

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#49) Nwis86 válasza Praston (#48) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Igazad van, ismerős volt a neved megnéztem leveleim és igen még beszéltünk is jó sokat privátba :D Na jó akkor javítom arra hogy majdnem amint megjelent! :) De ám pár napra rá hogy én vettem megint elfogytak a készletek, és vagy 1 hónap volt hogy újra kapni lehetett :D

(#50) Praston válasza Speed® (#46) üzenetére


Praston
tag

"Simán elképzelhető, hogy rátöltve megszűnik a hangja.."
Én pont azt írtam fentebb, hogy amig nem volt tele, addig nem volt az ég világon semmi hangja, de 1-2 hete neki állt szürcsölgetni és idegesített, gondoltam akkor teljesen feltöltöm ezáltal ezt a problémát megszüntetem, de azóta viszont ilyen bugó hangja van. Majd ha lesz időm meg kedvem akkor ránézek, mert a teljesítményt nem befolyásolja csak kicsit zavaró nekem.

(#49) Nwis86
Én a mai napig imádom ezt a kis vizes cuccot. Szerintem jól eltalálták. :K

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.