Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönet a cikkért, alapos és jó írás! :C

Amit azért meg kell említsek, hogy szigorúan szvsz, de egy R9 390-hez hasonló kártyának talán már kicsi egy ilyen házikó. Nem a hűtés szempontjából, mert az a tesztből is lejön, hogy mennyivel jobb, mint a régi házad (mondjuk egyébként tuning téren a VRM hőmérséklet szokott kritikus lenni a 390-eseknél ugyebár...), de szerelés szempontjából te is írod, hogy megküzdöttél vele.

Ezzel együtt szimpatikus kis házikó!

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Üdv kolléga!

Már vártam, részletes, nagyon jó írás lett :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#3) Hunork


Hunork
veterán

Köszönöm szépen! :R
Az R9 jól érzi magát, most már a sok tesztelés után a végleges beállítás is kész Afterburner saját profillal. Ez annyit jelent, hogy 40 C fok -ig 30% rpm (internet, office, zene, film...), 54 C fok-ig 43 %, 60 C fok-ig 45%, és 80 C fokig 50%, utána meg már 60% rpm. Így sikerült elérni, hogy BF4, R6 Siege, Unigine Heaven teszt, Furmark...stb az átlagos Load hőmérséklet 75 fok lett, ami nem rossz egy R9 390-től. És 50% rpm felett már beindul az Strix hűtése hang terén. :) Tuning nincs, nem is lesz. Egyelőre elég az R9 ereje mindenhez, DX12-höz is.

Ami a házat illeti, maga a küllem, az alaplap elhelyezése, no meg a fránya tápegység helyzete miatt azonnal beleszerettem. Volt még egy szimpatikus a TT V21, de végül az első beleszeretés győzött. Tervben van az alsó hátsó venti lecserélése egy fehér LED-es Aerocool-ra.
A ház Idle módban teljesen csendes, a rendszerhűtök ugye BIOS-ból szabályozva, és tényleg csak a HDD melóját lehet hallani, ha épp nincs játék.

Remélem, sikerült egy objektív tesztet készítenem, még ha süt is belőle, hogy szeretem! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, jó ismertető! :C
A házat már én is nézegettem, szuperül néz ki (megy a fehér XONE-hoz :) ), jó az elrendezése, és ezek szerint nem spóroltak ki belőle semmit. Egyedül a tetejére helyezett csatlakozók nem jönnek be, ez szvsz csak akkor jó ötlet, ha egészen előre kerülnek, nem így a közepére.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) Hunork válasza AxBattler (#4) üzenetére


Hunork
veterán

Isten igazából azt mondanám, hogy ITX lapokhoz a legjobb, már aki erre tendál, és van sok hardver eleme. Mert akkor a kábelrendező nyílások jobban kihasználhatóak. De nálam alapvetés volt a tápegység-probléma, és kicsit át lett rendezve a szoba, így a fekete asztalra került, aminek köszönhetően a ház ablakos megoldásának értelme lett, mert így látható benne minden. :) És nagyon halk, nagyon. Persze ez tényleg szubjektív, van, aki csak passzív hűtésekkel dolgozik, és úgy halk egy ház.
Én meg elindultam a 380DX40 -től, és rosszabbnál-rosszabb házaim voltak. ;] Első értelmes a Z3 Plus volt. Most meg ez. És amitől kicsit féltem, nem igazolódott be, de írtam is a cikkben, hogy az alaplap elrendezésének köszönhetően, az az R9 390. Jobb hőfokokat produkál, mint a Zalman-ban. És úgy, hogy amihez ragaszkodtam, nevezetesen a VGA max 50% venti rpm, az most is adott.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6) Hunork válasza jim bcs (#2) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon köszönöm! :R Igyekeztem. Remélem a másik cikk is tetszik majd! Platformváltás ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7) orion1025


orion1025
őstag

Hát ez valami iszonyat egy ronda gépház, már elnézést... Nálam van egy Metis, meg egy Styx, még ezek formavilága is kompromisszumos, mert úgy néz ki, mint egy elcseszett Apple termék, de kénytelen voltam valami épkézláb és kicsi házat venni. Igazából semmi pluszt nem érzek magán a cégen, semmi extrát nem adnak hozzá a házhoz, csak jó drágán adnak ronda terméket.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8) Hunork válasza orion1025 (#7) üzenetére


Hunork
veterán

Magánvélemény = szubjektivitás.
Ez egy házbemutató volt. :K Én is ismerek egy rakat ronda házat. Ha nem tetszik eleve, már nem is olvasok róla. ;) Így kerek a világ! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9) megarambo válasza AxBattler (#4) üzenetére


megarambo
tag

Igen a csatlakozók tényleg furák így egy kicsit, de tényleg nem rossz ház ez.

(#10) jack_oneill válasza Hunork (#8) üzenetére


jack_oneill
csendes tag

Jó cikk volt, nekem is ilyen házam van az egyik gépemhez...HAF X-et cseréltem erre mikor ITX-re váltottam. Nem bántam meg, pedig más kategória. Jól teszi a dolgát, tetszik a formája és praktikus! :)

(#11) Joci10


Joci10
őstag

Én is egy ilyen (csak tiszta fekete) ház tulajaként tennék pár gondolatot az íráshoz...

A hosszú csatlakozókat én megoldottam úgy, hogy fent (én nem raktam (még) felülre ventit) vezetgettem úgy át, hogy a lapig már csak annyi kábel maradt, amennyi a csatlakozóig kellett. Vagyis mintha a tetőről jönne le az a két csatlakozó. Bár ahogy nézegettem lehet, hogy megoldható lett volna a hátsó (vagy oldalsó) részen elvezetni, és lentről felhúzni, mint a többi kábelt. Ettől függetlenül engem jelenleg nem zavar annyira, hogy küzdjek vele. :)
Viszont én észrevettem egy nagy hátrányt is: a merevlemeztartó rész hajlamos elhajolni (itt van egy kis forrasztásbeli, és merevítésbeli gond - most melóhelyről írok, így csak emlékezetből írom, hogy mintha más lenne az anyagvastagsága is). Ha az alaplaptálca rész rá van csavarozva, akkor az tartja rendesen, de amikor én egy netes áruházból rendeltem és elsőre egy használt házat küldtek (vélhetően valakinek a használt háza lehetett, hiszen szépen volt kívülről moddolva - vissza is küldtem cserére); akkor ennél feltűnt, hogy ott voltak bajok. Aztán amikor megjött a csere utáni vadiúj házikó is, és ránéztem arra is, akkor már láttam, hogy ennél is előjöhetnek ugyanezek a gondok.
Illetve nálam a HDD/SSD alaplapra való csatlakoztatása volt egy kicsit munkás, mert a mATX-es alaplapom félig pont eltakarja azokat a kábelvezető lyukakat, ahol a SATA kábelt fel kellett vezetni az alaplapi csatlakozókhoz (persze, ez lehet, hogy alaplap/ház nem tökéletes kompatibilitási gondja, de gondoltam ezt is megjegyzem, hogy aki nem akar ilyenbe belefutni, az jobb, ha előre ezt is megnézi).

(#12) Hunork válasza Joci10 (#11) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, én éppen ezért vettem a MSI Mortar lapot, mert ott nem felülről vannak a Sata csatlakozók, hanem hátra néznek, így jobb a megoldása a HDD-k alaplapra kötésének. A merevlemez kerettel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nálam stabil. :K Az USB kábel elvezetést meg majd még egyszer megnézem, úgyis megy bele egy led szalag még. :)

És most két napig nem nagyon leszek gépközelben, konferencia, csak telefon lesz... :((

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#13) Hunork


Hunork
veterán

Kis újítás, fények. Bár még az USB kábel trükkös elhelyezése hátra van.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14) Hunork


Hunork
veterán

Talán végleges, USB kábel eligazítva:

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.