Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Miert termeszetes a fizetos tartalom?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) oriic válasza Segal (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lemaradt az idézőjel. Egyfajta gúnyos beszólásnak szántam. :R

Live-Die-Respawn

(#3) Gery9112


Gery9112
őstag

Ezek a "roadmapek" számomra mindig azt jelentik, hogy adunk egy üres semmit, amit majd idővel vagy megtöltünk tartalommal vagy nem.

Akármennyire is vártam ezt a játékot ezzel elérték azt, hogy minimum megvárom az értékeléseket és majd ha minden fizetős/nem fizetős tartalom kijött hozzá akkor majd ránézek töredékáron.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#4) #04430080


#04430080
törölt tag

Első kommenttel egyet is értek

"Very bad sign ... A roadmap for a single Player Game... Why Not Put These Things in the product when it launches?"

(#5) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Nem tudom mi a baj a fizetōs dlc-vel, ha elōtte kapsz egy kerek teljes értékū játékot. Egyszer be kell fejezni, nem lehet minden ötletet/tartalmat beletömni,mert akkor sosem készül el. 1-2 hónapja már befejezték,utána debugging és most a többiek folytatják, dolgoznak a kiegészítéseken. Ha kijön és 10óra game,amibōl 5óra grinding/farming akkor más a leányzó fekvése

Life, Uh, Finds A Way

(#6) GodGamer5 válasza hombre[EU] (#5) üzenetére


GodGamer5
addikt

"Ha kijön és 10óra game,amibōl 5óra grinding/farming akkor más a leányzó fekvése."

De utálom a grindelős/farmolós játékokat. Single módban ez egyenlő az időhúzással, multival meg csak ritkán játszok. Legutóbb az új AC-t hagytam abba a felénél e-miatt. Annyira undorító ez az egész. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#7) hombre[EU] válasza GodGamer5 (#6) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az Odyssey-t én is otthagytam 15ó után,mert annyi xp-t kellett összegyūjtenem,hogy a fele is sok :D csak a storyt akartam végigjátszani, nem akartam senkinek a férjét,apját,lányát,bögréjét visszaszerezni

Life, Uh, Finds A Way

(#8) b. válasza hombre[EU] (#5) üzenetére


b.
félisten

nekem csak egy gondom van velük, az áruk. Régen egy kiegészítést ilyesmit pár dollárért hozzád vágtak, most meg sokszor a játék többszörösét vagy ugyan azt az árat elkérik egy DLC vagy map pakkért.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) hombre[EU] válasza b. (#8) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az már probléma,igen. Nem mindegy,hogy skineket meg egy side questet kapsz $30-ért vagy egy Blood&Wine-t. Itt sem magával a dlc fogalommal van a baj,hanem az üzletpolitikával

Life, Uh, Finds A Way

(#10) Wesder válasza GodGamer5 (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom milyen grind-olàsról beszélsz. Simàn lehet benne haladni.

b.
Azért mert egy alapjàték mostanàban nem 60$€-ba kéne hogy kerüljön hanem 80-100$€. Ezért van egy jàtéknak minimum 2 vàltozata jó esetben. Ezért van Lootbox DLC meg IAP.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Deck válasza hombre[EU] (#7) üzenetére


Deck
titán

Semmi farmolás nem kell hozzá ha csak a fősztorit akarod végigjátszani..

PS5

(#12) hombre[EU] válasza Deck (#11) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Dehogyisnem, úgy hívják,hogy side quest ;] lehet,hogy késōbb patchelték és már mūködik. Nálam megjelenés napján volt és bizony 10+ szintnél jött(ek) a 4-5-6 szinttel magasabb main questek. Nem állítom,hogy a fizetōs xp boosterek miatt...

Life, Uh, Finds A Way

(#13) b. válasza Wesder (#10) üzenetére


b.
félisten

Ez szerintem nem igaz, simán több bőrt lehúznak adott játékból. Azért hogy egy muiltplayerre kihegyezett játékhoz kapsz 5 új mapot nem kellene elkérniük mondjuk 49 Eurot.+ attól hogy az egy csomagban megveheted a kiegészítő tartalmakat ez nem 2 verzió.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) #04430080 válasza hombre[EU] (#12) üzenetére


#04430080
törölt tag

Volt benne xp booster? Húzom is kifelé a listámról akkor :D

(#15) Deck válasza #04430080 (#14) üzenetére


Deck
titán

A játék maga szuper. Nem kell semmiféle farmolás, a játék se nehéz, xp booster több játékhoz van de felesleges venni ehez is.

PS5

(#16) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Nálam már át is ment "unofficialba" ez a gém.Nem lesz coop,még szirszarokat akarnak vetetni meg minden...fél év,és itt a Borderlands 3,na AZT megveszem.Ha nagyon kell valami,akkor ott a Division 2,olcsóbb is,lehet neten coopot és egymás ellen-t is...
Ráadásul nekem tetszettek a Rage 1 coopos kalandjai,legalább az volt,ha fősztorit egyedül is kellett csinálni.
Plusz nem tudni,mennyire lesz bugtenger megjelenéskor,mert az 1 az nagyon durva volt,nem is ment AMD karival,stb...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#17) #04430080 válasza Deck (#15) üzenetére


#04430080
törölt tag

Közben elolvastam ezt, és eléggé csalódott vagyok.

(#18) gejala válasza Deck (#15) üzenetére


gejala
őstag

Ja, én se értem ezt a farmolás problémát Odysseynél. Én mire Athénba jutottam, ilyen 6-8 szinttel voltam a fősztori fölött. És még bőven a vége előtt meglett az akkori max 50.
Mondjuk azt figyelembe kell venni, hogy nehézségtől függ az xp, úgyhogy easy-n tényleg gáz lehet. Én hardon kezdtem, de aztán félidő körül felmentem nightmare-re, mert különben túl könnyű volt a játék (nem mintha nightmare nehéz lenne). Ott már túl gyors is a szintlépés.

(#12) hombre[EU]
"Dehogyisnem, úgy hívják,hogy side quest"

A side questek sokkal jobbak, mint a main quest. A fősztori egy fillért nem érő, ezerszer látott testvéres/bosszús/családegyesítős blabla. Ezzel szemben mellékküldikben nagyon ötletes és szórakoztató dolgok vannak, talán ilyen 20%-uk a random érdektelen szedd össze ezt/vidd el azt téma.

[ Szerkesztve ]

(#19) hombre[EU] válasza gejala (#18) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szóval a 179 side questbōl nekem kell kiválogatnom... :D Jó hagyjuk, nem ér ennyit. Akinek bejön az úgyis körbejárja az egészet, én csak a main storyt akartam megnézni (elōtte játszottam végig az Originst szóval "tele voltam" a Ubi openworlddel) , ahhoz meg bizony xp-t kellett grindolni. A Witcher sokkal okosabban csinálta

Life, Uh, Finds A Way

(#20) ribizly


ribizly
veterán

Azzal nincs gond, hogy drága a fejlesztés. De akkor ezt fel kell vállalni. Lehet drága a game, de akkor kérek egy (közel) tökéletes játékot.
Az viszont, hogy kijelentették, a story egy nagy nulla lesz (single only játékban :O), most meg jönnek itt ennek a fejére a fizetős tartalmak (story-k, amikre előre megmondták, hogy sz@r), nálam kiesett a látókörből.

100%-ban egyetértek az előttem javasolt (Borderlands3, Division 2, stb.) javaslatokkal, de azt hiszem a legtöbbeknek simán van a library-ban olyan cím, amit még nem pörgetett ki. Én is inkább egy olyannal fogok időt tölteni. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) gejala válasza ribizly (#20) üzenetére


gejala
őstag

"Az viszont, hogy kijelentették, a story egy nagy nulla lesz"

A játékok 98%-ának nulla a sztorija, csak azok nem hangoztatják. :D Bethesda egyébként se tett le még soha olyan játékot az asztalra, ami a maradandó történettel hódított volna. Max néhány jobban sikerült side story-t hoztak össze és annyi.

Alig pár olyan játék jön évente, amit megéri a sztori miatt játszani. Az olyan meg tényleg ritkaság, amitől valóban leteszed a hajad. Mondjuk utóbbi bő 2 évben szokatlanul sok jó alkotás született, köztük olyan zseniális húzásokkal, mint a Nier Automata vagy Yakuza 0.

(#22) #78687232


#78687232
törölt tag

Eddig minden bemutató, hír tetszett a játékról, kár hohy a startnál nem tudok ott lenni. Ez a roadmap kifejezetten jó, remélhetőleg rendesen bővíti majd az alapjátékot.

(#23) saelin válasza BandiHUN (#16) üzenetére


saelin
veterán

Nekem napokig remegett a purchase gomb felett az ujjam, de inkább megvettem olcsóban a Dragon's Dogma-t... Eddigi videók alapján bazi jónak néz ki, csak ugye jön egy borderlands is ebben az évben. Valahogy csak kibírom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#24) Carlos Padre válasza saelin (#23) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ps+ játékként jó lesz ez.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#25) Scholes9 válasza ribizly (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem én is így leszek vele.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) kwzatz válasza ribizly (#20) üzenetére


kwzatz
őstag

LorenzoHUN, ribizly:
Oké, jön fizetős tartalom hozzá augusztusban egy, meg később még egy, előtte 3 hónapon keresztül ingyenes cuccok. Gyakorlatilag ma már standard szinte minden nagyobb játéknál, általában ezért is várok velük, na meg azért, amit említettél ("de azt hiszem a legtöbbeknek simán van a library-ban olyan cím, amit még nem pörgetett ki").

Ettől függetlenül nem húznám még le a RAGE2-t, trailerek pofásak voltak, meglátjuk milyen lesz. DE: Borderlands 3? Mint pozitív példa? :D Ha a Borderlands 2 DLC-ket össze akarod számolni, eltart egy darabig. Itt sem lesz másképp, ez már nem titok. Borderlands 3 Epic Store exkluzív, a vezérigazgató igazi "mintakép"(Randy Pitchford, gyors google, és már lehet is olvasni az aktuális botrányairól, van pár meredek, twitteren is érdemes megnézni a kommentjeit, "szimpatikus" ember), aki már kamuzott is arról, hogy nem lesznek mikrotranzakciók (de lesznek, csak szerinte a skinekért fizetni már nem mikrotranzakció :U ), aztán mikor számonkérték, ő volt felháborodva és osztott mindenkit. Ha valamit semmiképp nem vennék meg az idei nagyobb megjelenésekből, az a Borderlands 3.

[ Szerkesztve ]

(#27) Wesder válasza kwzatz (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Konzolra kell megvenni és cseszheti az Epic exklúzívsàgot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) #78687232 válasza kwzatz (#26) üzenetére


#78687232
törölt tag

Csak valami 40 dlc volt a border2-ben, az viszont megéri, nem lehúzás :C

(#29) gejala válasza kwzatz (#26) üzenetére


gejala
őstag

"szerinte a skinekért fizetni már nem mikrotranzakció"

Lehet, hogy olyan drágák lesznek, ami már nem tartozik a mikro kategóriába. :DDD

Egyébként meg Borderlands 1-2 nem is jó játék, meglepődnék, ha a 3 az lenne.
1 túl lineáris, nulla sztori, jobb loot, de üres farmolással, gyenge játékmenettel. Hangulat egész jó.
2 már nem lineáris, jobb a világ, jobb a játékmenet, de túl MMO-san farmolós hülyeség lett a loot. És hiába több a fegyver, mint 1-ben, de a használatuk sokkal rosszabb. A humort is túltolták, 1-ben sokkal kellemesebb.

Egyedüli jó dolog a Tiny Tina DLC a 2-ben, az tényleg megéri.

[ Szerkesztve ]

(#30) kwzatz válasza Wesder (#27) üzenetére


kwzatz
őstag

A DLC-k, mikrotranzakciók és Randy Pitchford még mindig marad. :D

(#31) Wesder válasza kwzatz (#30) üzenetére


Wesder
félisten

DLC kb minden jàtékhoz van. Mikrotranzakció még mindig nem kötelező. Randy meg ki a tökömet érdekli de úgy őszintén?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) kwzatz válasza Wesder (#31) üzenetére


kwzatz
őstag

A Borderlands-et 4-en kezdtük el coopban, kb. 5-6 óra után meguntuk mindannyian. Nyilván lehet közben ökörködni, de ha a játék is tetszik, úgy érdemesebb. Lehet később még adok neki esélyt, de nem fogott meg. Szóval engem alapvetően egyik sem érdekel, csak fentebb felhozták pozitív példának a RAGE 2 DLC-ivel szemben, és nem igazán értettem, mert ez gyakorlatilag minden szempontból rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#33) Wesder válasza kwzatz (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Erre nem tudok mit mondani. Neked nem jött be. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) #78687232 válasza Wesder (#31) üzenetére


#78687232
törölt tag

Teljesen másról beszélt, érdemes visszaolvasni.

(#35) Wesder válasza #78687232 (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Azt értem én hogy a 2-höz sok DLC készült, de hogy 40?
Felhozott negatív példàkat a 3-mal kapcsolatban, ami nem is feltétlen rosszak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) kwzatz válasza Wesder (#35) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem egyszerűen negatív példa. Nézd, így ment:
Rage 2-höz lesz 2 fizetős DLC néhány hónap ingyenes tartalom után. Erre jött: "Szirszarokat akarnak velem vetetni, és még coop sincs. Borderlands 3, inkább azt veszem." Borderlands 3, rakat DLC-vel, mikrotranzakciókkal, még rosszabb, ha ilyen szempontból nézi az ember, függetlenül a játéktól.

Olyan, mintha azt mondanád, hogy: "Nem megyek a McDonalds-ba, nem eszek egészségtelen, zsíros, cukros ételeket. Burger King, inkább odamegyek kajálni." :D

[ Szerkesztve ]

(#37) #78687232 válasza Wesder (#35) üzenetére


#78687232
törölt tag

Bocsi, keveset írtam.

[ Szerkesztve ]

(#38) Wesder válasza #78687232 (#37) üzenetére


Wesder
félisten

Ja hogy a skin-ekkel együtt. Story DLC-ből csak 8-at kapott. A maradék 39 meg skin vagy + level.
Én csak a stoey dlc-ket szàmoltam, ezért fura.

Mondjuk pont jó hogy pont nekem mondja mikor egy rossz szavam sem volt a jàtékra.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) #78687232 válasza Wesder (#38) üzenetére


#78687232
törölt tag

Elbeszéltek egymás mellett, alapból le se szarta mennyi dlc van a borderhez, a többiek panaszkodására válaszolt, hozzáteszem jogosan.

(#40) Wesder válasza #78687232 (#39) üzenetére


Wesder
félisten

Tény:R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.