Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zodicus


Zodicus
senior tag

2db Asus -ra beneveznék, de az MSI is tetszik.

(#2) SzlobiG válasza Zodicus (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én inkább kettő MSI-re azok még el is férnek normálisan nem úgy mint a 3 slotos asus+ mellé az msi megoldása hatékonyabb is. :)

(#3) Pug válasza SzlobiG (#2) üzenetére


Pug
veterán

+1
Az MSI szimpatikusabb :K, ez az ASUS féle batár hűtés nekem nagyon nem fekszik.. :(

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#4) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mókás az Ausu hűtője!
Az alsó és a felső heatpipe gyakorlatilag csak dísznek van. :DDD

(#5) mghltm


mghltm
addikt

mi indokolja az msi magasabb fogyasztasat terheletlenul? az asus a referenciaval megegyezo ertekeket mutat, az msi joval hibahataron kivul van. :F

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Pepe78


Pepe78
senior tag

Mindkettő szuper!
Mondjuk egy jó szellőzésű gépházban nem hiszem , hogy gond lenne a benn rekedt meleggel.
És azért ezek jóval halkabbak lehetnek mint a ref.

(#7) Saccco válasza eldiablo (#4) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az is korrekt, hogy 3 helyet foglal... :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8) Pug válasza Pepe78 (#6) üzenetére


Pug
veterán

Hát tuning mellett nem sokkal csendesebbek :N , és azért még egy jól szellőző ház esetében sem mindegy, hogy közel 300watt melege in or out :DDD :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#9) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én ezt a DirectCU II-t már nem is videókártya, hanem videó doboz :D

Egyébként hihetetlen, hogy megnőtt a fogyasztás a tuningtól a Lightning-nak. :Y
Ez már tényleg nagyon sok és szvsz ennyit nem hoz, mint amennyi + fogyit ad.

A teszt pedig a szokásosan profi szintet hozza.

(#10) Mappa


Mappa
addikt

A HIS IceQ is villanhatnának már :U ezek túl nagyok, kell a francnak :D

nem kötelező megadni

(#11) atti_2010 válasza mghltm (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Le van írva a cikkben, több tranzisztor van a táp áramkörben.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) Pero


Pero
senior tag

ha Asusék így folytatják lassan már egy displayt is tehetnek a kártyára miért ne alapon úgy is elférne rajta.:)

az a baj az ilyen cikkekel h kedvet kapok a tuninghoz tőlük és megint nem fogok tudni nyugodtan ülni a valagamon:)

(#13) mghltm válasza atti_2010 (#11) üzenetére


mghltm
addikt

igen, olvastam. :K magyarul ugyanazt a kakaot tobb vezeton juttatjak el a fogyasztonak, igy nagyobb a veszteseg is?! fantasztikus megoldas :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) atti_2010 válasza Pero (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én pl a VGA tuningért soha sem voltam úgy oda, szerintem ahova nem elég 60 FPS 65 sem lesz elég, de ez csak az én véleményem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) Silentfrog válasza atti_2010 (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ott valoban de a 22 és a 27 között már van különbség.Legalább 1 másodpercig nem akad a játék! :D

(#16) atti_2010 válasza mghltm (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nagyon nagy tévedésben vagy, a felvezetőkről kellene olvasgatnod egy keveset, azért több a tranzisztor hogy nagyobb áramerősség leadásakor is stabil maradjon, természetes hogy némi veszteség is keletkezik, hogy kell e vagy sem azon persze napokat lehetne vitázni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) Pero válasza atti_2010 (#14) üzenetére


Pero
senior tag

senki nem is mondta h ezért, csak úgy érdekesség képen, no meg kíváncsiságból, még szerencse h nem lesz időm rá
szerencsére nem küzdök most épp fps gondokkal szal nálam tény h nem indokolná semmi

(#18) helkis


helkis
addikt

kicsit off, de az all in wonder-ek kihaltak?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19) atti_2010 válasza Pero (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezeket a túlhúzott csodákat azért érdemes venni mert ha az ember visszaveszi alap frekvenciára nagyon halkan és hűvösen tudják tenni a dolgukat.

helkisA múltkorában olvastam egyről de meg nem tudnám mondani hogy hol, a lényeg hogy valami 6xxx széria volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

MSI bejövős, Asus oldalról nézve nem szép.

(#21) Tomcat válasza helkis (#18) üzenetére


Tomcat
őstag

A Sapphire-nak van egy All-In-Wonder szerű kártyája.
Sapphire HD5570 XtendTV

Tomcat

(#22) Eddie141


Eddie141
senior tag

Msi szép, bár az Asus sem csúnya. Nekem mondjuk a Twin FrozrII és a Cyclone jobban tetszik.

(#23) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Az Asus hűtője tetszik. Hasonló volt valaha a Gainward 4870X2 GoesLikeHell-en is. Viszont a 10 egész MHz órajelemelés inkább a vicc kategóriába tartozik. Vagy mérési hiba csak? ;]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#24) Angel1981 válasza Pug (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem nagyon bejön, de kicsit csalódott vagyok a hűtőteljesítmény / hang vonatkozásában.
Ránézésre messze a leghalkabbnak és leghatékonyabbnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Hogy a hírhez is hozzászóljak nekem úgy tűnik hogy ezek a kártyák is a házba nyomják a meleg levegő nagy részét így csak jól szellőző házba érdemes őket beletenni. Az ASUS 3 slot-os megoldása szerintem a vicc kategóriába esik. Ha megnézitek a csatlakozók oldalról készült képet akkor jól látható hogy a 3 slot igazából csak 2,5 és az a 0,5 slot hivatott arra hogy elvezesse a kártya áltral keltett meleget a rácsokon át. Vajon miért nem csinálták annyival magasabbra a hűtés burkolatát a rácsnál hogy alatta terelje a levegőt? Kíváncsi vagyok a hatásfokára, de így nem sokat érhet szerintem.

Tomcat

(#26) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Az MSI-t tetszik, de az Asus-t is elfogadnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) blackydan válasza Recon666 (#26) üzenetére


blackydan
senior tag

Jó kis kártyák mondjuk egy msi-t simán bevállalnék de egyenlőre jó nekem a 6950-es karim ;]

(#28) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Jó cikk, szép bemutató, ezek szerint a Twin Frozr hűtőnek nem véletlen van olyan nagy és jó hírneve.

Oliverda, engedj meg egy javítást: a Hynix memórialapkánál a kapacitás nem 2 gigabyte, hanem gigabit! A másik dolog, hogy a gyártó által kiadott hivatalos dokumentum szerint 1,6 Volt az üzemi feszültségük ezeknek a lapkáknak.

"ASUS esetében 950/1040 MHz-ig sikerült elmenni"

Hogy lehet 1.040 MHz a memóriánál ha a referencián is 1.375-ön megy? Itt véletlen nem 1.440 MHz-et akartál írni?

Az azért nagyon szép, hogy a Lightning esetében a memóriák stabilan mentek 6 GHz-es effektív órajelen! Bár az is igaz, hogy a Hynix 6 GHz-re hitelesítette őket

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29) EkSYS


EkSYS
senior tag

háát...azért még mindig érdemes azon elgondolkodni hogy mást nagyjából 55k-ért lehet venni 6950-et amiből lehet hogy lehet csinálni 6970-et. Azért az 55 mégse 100, namost összedobsz 110-et és van - legrosszabb esetben - egy 6950 CF-ed ami biztos hogy agyonveri bármelyik bemutatott kártyát, és fogyasztás is még elviselhető.
Szóval csak fel akarom hívni a figyelmet hogy 95-100k HUF egy kártyáért nagyon sok, mindenki jól gondolja meg mire kell neki.

Eki - az eredeti

(#31) rovtiv


rovtiv
tag

"Az immáron MSI által 940 MHz-re húzott GPU-ról négy darab 8 milliméter átmérőjű heatpipe segíti a hőmennyiség hűtőbordán való, minél gyorsabb és egyenletesebb eloszlását."
Akárhogy számolom, nekem inkább ötnek tűnik az a négy... :B

...már bocsánat...

(#32) GerykO válasza rovtiv (#31) üzenetére


GerykO
aktív tag

+1 Szerintem is öt. :K

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#34) DemonDani


DemonDani
addikt

Schindler listájánál is hosszabb a kontrák sora, és akkor természetesen "Ajánlott"
Jó cuccok amúgy, főleg az MSI, de alig jobbak azért a referenciától, ha az árat is figyelembe vesszük, nameg a plusz erőfeszítéseket...

Tesztnél gondolom nagyon kopik Oli billentyűzete, azért nem akarta nagyon nyúzni mert messze még a következő hó eleje hogy jöjjön a fizu és újat tudjon nézni

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#35) Oliverda válasza huskydog17 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, köszi! Javítva.

Danika: El sem tudod képzelni mennyire kopik attól, hogy sok tök felesleges hozzászólásra kell reagálnom. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) atti_2010 válasza DemonDani (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha te a ref kártyákhoz hasonlítasz egy MSI Hawk-ot, Lighning-et egy Cyclone-t akkor még soha sem volt dolgod velük, akkor meg nem kell messzemenő következtetéseket levonni, nekem most van egy így bátran ki merem jelenteni hogy nagyon bejövős.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ink 2 ref Sapphire...:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) Rhino666


Rhino666
őstag

MSI, ASUS. Höhh. Ahogy a Gigabyte-ot ismerem, lesz ebből még passzív is és kevesebb helyet fog foglalni mint az ASUS-féle tégla... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39) Med1on


Med1on
aktív tag

Jól látom, hogy az ASUS megoldása 950/1440 MHz-es órajelen gyorsabb volt a Crysis Warhead alatt, mint az MSi, ami 1020/1520-on pörgött?

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#40) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az MSI megoldása tetszetős. Asust nem vennék.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem semmi behemótok ezek :D több mint egykilósak jól oda kell csavarozni őket a házhoz, hogy nehogy meghajlítsák az alaplapot

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#42) Joe.36


Joe.36
addikt

Igen, hát itt kezdődik egy videokártya :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#43) - = Zk = - válasza Ł-IceRocK-Ł (#40) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én a Sapphirenál maradnék. tégla, nem tégla, márkahűséget fogadtam :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44) Duree


Duree
veterán

nekem az Asus tetszik a legjobban,majd a Sapphire amit még elfogadnék.Igaz a házamba nem férne be egyik sem

duree54

(#45) atkahun


atkahun
tag

Ez az Asus egy kicsit túlzásnak tűnik. :)
Lehet hogy csilivili, erős, meg tényleg jó a hűtése, de hogy 3 slotot foglaljon el.... :Y
Ennyi erővel már vízhűtő blokkot is tehettek volna rá,bár az meg nem igazán vallana az Asusra.(javítsatok ki ha tévedek)

...

(#46) atti_2010 válasza Rhino666 (#38) üzenetére


atti_2010
nagyúr

, lesz ebből még passzív is és kevesebb helyet fog foglalni mint az ASUS-féle tégla... :DDD Nagyon kíváncsi vagyok hogyan?mert gyakorlatilag passzívan hűteni egy ilyen kártyát már szinte öngyilkosság, arról nem is beszélve hogy ha nincs 2-3 darab 120 venti a házban akkor csak leszerelt oldallal működhet, és így is megviselheti a kártyát az állandó hőtágulás, de nem is értem miért kellene egy ilyen batár passzív legyen.

atkahun avítsatok ki ha tévedek Nézd meg menyibe kerül egy vízhűtő blokk mindennel felszerelve, minimum a kártya ára de lehet még duplája is, tévedsz!.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) Scholes9 válasza Joe.36 (#42) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Annak, aki meg tudja fizetni, mert hát nem olcsó cuccok ezek, főleg az átlagnak ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) emer


emer
csendes tag

Én egy MSI 5850-et cseréltem le egy Lightning-ra, van különbség, föleg a fogyasztásban. :)
5850-BC2 310w
6970-BC2 420w :Y

[ Szerkesztve ]

(#49) #21346560


#21346560
törölt tag

A fogyasztásokat nézegetve, még az OC kártyához sem kell egy jó 450W-os tápnál nagyobb.... érdekes hogy egyesek már az 1000W-osokat favorizálják :N

(#50) X Factor válasza #21346560 (#49) üzenetére


X Factor
addikt

Ez relatív, nekem az X6-os meg az 5870 megfeszelve tuninnggal simán kikezdené a legtöbb 450-es tápot, még a single rail-es vx550-nem se bírna pl el még egy vga-t, már.

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.