Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

A windows7-hey hogy jutottál hozzá? Bárki hozzájuthat, vagy te valami teszter vagy?

***

(#2) MarioAna


MarioAna
senior tag

Érdekes írás valóban. Nekem eszembe sem jutna ATi mellé nVidia-t rakni, de ez ízlés dolga :DDD .
Viszont sok benne az elgépelés, Viszlát kolléga vállal korrektúrát, szerintem keresd meg, ez csak egy jótanács :R .

[ Szerkesztve ]

(#3) Qru


Qru
MODERÁTOR

Grat, jó kis írás! Ezek szerint akkor a 8800GTS 512-őm mellé beteszek egy sima 8600GT-t például (CF lapom van) és mennifog a dolog?! Tetszik az ötlet... :C

mod: És akkor a driverrel sem kell vacakolni annyit gondolom, mint ha Radit meg Gef-et kevernél...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4) Bluegene válasza MarioAna (#2) üzenetére


Bluegene
addikt

Nekem eszembe sem jutna ATi mellé nVidia-t rakni, de ez ízlés dolgamiért? 100%-osan polikailag korrekt ;) , nem rasszista :))

érdekes cikk, én inkább veszek 1db erősebb kártyát majd az a tuti ha gyorsulást akarok

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Hatalmas riszpekt a cikk megírójának. :C
Egy két elírás van de a tartalom adja.. :))

(#6) h_rowley


h_rowley
tag

Tényleg h jutottál hozzá a Windows 7-hez? Mi a minimum rendszerlkövetelménye annak? :DDD

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#7) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Tele van elgépeléssel (?) Szörnyű olvasni. Majd ha kijavították elolvasom!

(#8) azbest


azbest
félisten

Te nem vagy normális :DDD gratulálok :R

Talán lesz moddolt driver ati kártyákhoz is, amivel tudnak Physx-et számolni... de élesben még enm látta senki, csak az aki állítólag megcsinálta.

Minden esetre jópofa dolog vegyes rendszerben használni, bár nem tudom hogy trükközés is megoldható lesz e valaha. Már azért is érdemes volt elolvasnom, hogy megtudjam nem kezeli a többféle kártyát a vista... ezért nem tudtam akkor összehozni alatta s3triót és integrált nvidiát...

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

a cikk maga alapvetően enm rossz, de nekem kiverte a szemem az ilyenek, mint
"felylesztők" és társai...

futtass már egy helyesírásellenőrzőt a cikken - mert amúgy nem rossz... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) nixx-21


nixx-21
senior tag

hattttalmas reszpekt!!!!!!!! :R :R
amúgy gondolom helyesírásokat ki fogja javítani de itt nem az a lényeg :C :K
Windows 7 engem is érdekel honnan van meg a követelmények stb......amugy én is várom a radeonos PhysX-et elvielg dolgonak rajta(Havokkal mi van nem csinálnak valamit?)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#11) edipqe


edipqe
senior tag

minden elismerésem a tied!

a helyesírás és elírás miatt fanyalgókkal meg ne törődj.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) toyone


toyone
őstag

nice grat :C :R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#13) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Ezért a három játékért továbbra sem látom semmi értelmét a Physicsnek végfelhasználói szinten. Általában a játékok VGA limitesek, s nem CPU, így még 1-et beállítani kvázi CPU-nak, szerintem értelmetlen - még akkor is, ha több a hópihe.

Viszont érdekes a dolog, hogy működésre bírható.
Amúgy 64 botos botmatch UT3-ban nálam 50 FPS-t ad átlagban, s a minimum 30 FPS, amit nem látni még "szaggatásnak" (nekem csak egy 3870-em van). Pedig ez 64 bot.

És sajnos tele van elírással a cikk, majd nézd még át. Van ahol hiányzik egy-egy "nem" is.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#14) rudi válasza TomBoy1986 (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem három játékról van itt szó, hanem arról hogy az elég jelentős (halom játékhoz használják, és fogják használni a jövőben) Unreal Engine támogatja, akárcsak a szintén érdekes Gamebryo (CIV IV, Elder Scrolls sorozat és egyebe képül rá). Jelenleg a csúcs VGA-k már csak olyan felbontásokban VGA limitesek, ahová legalább 24, de inkább 30 hüvelykes TFT kell - lásd HD 4800-as tesztjeink.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Superman


Superman
nagyúr

Ami a Winows7 kódnév alatt futó korai Windows fejlesztői változatot illeti, már jó ideje kinn van a neten egy lejárt verzió, ami működésre bírható, mondjuk így, mint anno a Vista esetében, amikor még Longhorn néven jöttek ki a korai változatok.

(#16) PuMbA


PuMbA
titán

Ennek a dolognak akkor működnie kéne mindenféle alaplapon? Ugyanis létezik sima PCI-os 8500GT és akkor nem kell 2 PCI-E slot...

(#17) #19617792 válasza ollie (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Windows 7-hez a torrent oldalakon keresztül lehet hozzájutni, de az a build, amit Ő használt már "lejárt". Rendszer-követelménye még szinte ugyanaz, mint a Vistaé, mivel eddig még nem sokban különbözik tőle.

Cikkíróhoz: Írásodban több kódnevet is használtál az új Windows ismertetéséhez, ami kicsit bajos, mert ezzel a több kódnévvel megkavarhatod az olvasókat, és az új Windowst "eddig hivatalosan" Windows 7-nek hívják. A Blackcomb és a Vienna kódnév már nem aktuális. Ha jól tudom a Blackcombot azokban az időkben használták, mikor még végleges Vista sem volt, Vienna kódnéven pedig a végleges Vista kiadása után kezdték el feljeszteni az új Windowst. Tehát egyelőre az a helyes név, hogy Windows 7.

Amúgy nagyon jó írás, grat, kicsit egészségesen őrült, hogy ATI kártya mellé nVidia, mint másodhegedűs fizikás. :C

Ne vedd sértésnek, de ha igénybe vennéd Viszlát önkéntes segítségét a korrektúrát illetően, akkor még jobb lesz az írásod. ;)

(#18) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ez frenetikus lett :DD Pont ilyesmit kerestem, mivel én is radeonra ruháztam be, remélem ezért nem kell végleg megválnom a fizikától, ezekszerint nem :DDD

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

"felylesztők"??? :Y :W

Anyám borogass!!!
Aki nem tudja használni a helyesírás ellenőrzőt, az inkább ne is írjon semmit!

Egyáltalán elolvastad a saját cikkedet?

[ Szerkesztve ]

(#20) Lenry válasza jerry311 (#19) üzenetére


Lenry
félisten

ajánlom a cikkíró figyelmébe:
Korrektúra lehetőség a Logout-on :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) tcp válasza jerry311 (#19) üzenetére


tcp
tag

rengeteg az élgépelési hiba is, borzasztóan rontja a szöveg olvashatóságát :(

Milestone 1-et pedig a legnagyobb MS partnerek kaptak ez év januárjában. Elvileg ezek közül kering egy pár darab torrent oldalakon.Egyébként ez nem egy szinte Vista, hanem gyakorlatilag egy Vista, amiben 1-2 komponenst már lecseréltek, igazából egyféle hibrid, hogy lehessen nézegetni a partnereknek, hogy mi lesz a jövő iránya.

[ Szerkesztve ]

(#22) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Mekkora elborult elme vagy :DDD

Respect! :R :))

Igen, a helyesírás finom szólva nem a legjobb, de engem nem zavart, nem vészes :B

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23) stargazer


stargazer
senior tag

állatul hangzik!

egy kártyával (akár radeonnal) is ki lehet használni ezt a physics-témát, ha elég erős hozzá a vga? mondjuk egy 4850-essel?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#24) azbest


azbest
félisten

Látom belegázoltál pár ember lelkébe az ngohq-n :DDD

stargazer:
Talán egyszer, ha kiadják a wrappert radeonhoz, addig társkártyás módi lehet esetleg

[ Szerkesztve ]

(#25) joi29


joi29
őstag

-Elismerésem gratulálok, igazán tartalmas cikk. :C

ui. a hiba vadászok meg... :P

(#26) Tomaaasz válasza PuMbA (#16) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Sima PCI-nak kicsit kevés a sávszélessége, limites lenne a dolog.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#27) Peter789


Peter789
senior tag

remek ötlet, majd ha odáig jutunk hogy nem kell 2 monitor és a bűvészkedés a dologhoz akkor lehet én is belevetem magam.... nagy nagy :R :R :R a vállalkozószellemednek

egy kis javítés tényleg ráférne az írásra, nekem ez a kedvencem:
" a FluidMarktól sem bizsereg egyik testrésed sem? " :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#28) janos666


janos666
nagyúr

Hmm tényleg sok gépelési hiba csúszott bele. Bocs, átolvastam és javítgattam...
Nem mentség, de most hogy a hsz-t gépelem észrevettem, hogy merül az ellem a rádiós billentyűzetben, és kiamardnak betűk, aztán mikor visszapislantok hogy lemaradt akkor könnyen melléütük ott ahol épp járok a szövegben...
A LY/J ellen meg nyílt tiltakozást folytatok. ;)

(#1) - Résen szoktam lenni hogy legyenek CD-kulcsaim a Windows RC-khez, és ne csússzak le a zárt béta driverekről se (mint ez a catalyst se nagyon van kint neten amit itt használtam).
De konkrétan ezt a Milestone 1-et torrentről húztam le, ezért sem ált rendelkezésemre az óhalytott 64-bites változat. Ha majd legalább béta stádiumba lép tuti lesz 64-es és ekár CD-kulcsot is lehet hozzá eszkábálni (november magassága).

(#4) - Te tudod, de akkor az legyen egy GTX-280...

(#3) - Itt se feltétlen kell vacakolni, csak ha mégse menne pöccre, homogén rendszerrel meg persze még kevesebb a gond.

(#6) - Mint írtam, ez még szinte Vista, a rendszerkövetelménye is ugyanaz. Csak már tud pár ilyesmi apróságot amit a Vistában elsunnyogtak, lehagytak aztán a szemükre lett hányva...

(#7) - Nekieshetsz.

(#8) - Az NGO féle wrapper valószinűleg csak 1 kártyával megy majd, pedig az egy nagy + kissebb dedikált kártya gyorsabb... Amúgy nemtudom mi van Regeneration-al, megpróbáltam vele felvenni a kapcsolatot, baszik visszaírni a pm-jeimre... (anyit se ír hogy hagyjam békén, többet nem írok neki...)

(#17) - Direkt számoltam végig az összes kódnevet, hátha legalább az egyik ismerős lesz valakinek. :)

(#24) - Jaja, miután Regeneration baszott visszaírni pm-ben beküldtem pár screenhotot a fórumra, és nekemsett a nép. :D

(#27) - Na a testRÉS az kivételesen szándékos poén volt, nem elgépelés. :P

(#26) - Nem olyan bizots, most vontam le a következtetést hogy a 8500GT kb annyit tud PCI-E 4x-en keresztül mint az Ageia kártya öreg PCI-on át. Szóval nem biztos hogy limites lenne. De tényleg jobb ötlet egy PCI-E 1x-es graforce is mint a sima PCI-os.

Akinek nem válaszoltam az vagy kapott választ mástól, vagy én se tudok mit mondani. :)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) janos666 válasza janos666 (#28) üzenetére


janos666
nagyúr

Amúgy ma eszembejutott mit kéne még kipróbálni hogy Vistán is működjön, majd ha lesz időm nekiesek még utoljára.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) janos666 válasza janos666 (#29) üzenetére


janos666
nagyúr

Segíthetnétek gondolkozni. :)

Ha a Windows 7 segítségével beláttuk hogy a rendelkezésre álló Vistához készült WDDM driverek képesek egyszerre futni akkor mostantól csakis egy biztosítékot kell keresnünk a Vistában ami mégse engedi elindítani a 2.-at.
Én hasraütésből úgy tippelek a Plug-And-Play Device Enumerator szolgáltatás dönt arról hogy zöld lámpát kap-e az eszköz az induláshoz. Mi lenne ha implantálnám a Vienna pnpenum dll-jeit Vistába? ;] Vagy van jobb ötlet, esetleg ellenérv? Tipp hogy pontosan mely fileok kellenének? A pnpsetup.dll, PnPutil.exe, PNPXAssoc.dll, PNPXAssocPrx.dll, pnpui.dll csokor jól hangzik?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) ricsi99 válasza janos666 (#30) üzenetére


ricsi99
addikt

Küzdj!
Kiváncsian lesem az eredményeid.... Hétvégére én is össszedobom vin7-tel azután kiderül hogy 8600-al gyorsabb e :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#32) stargazer


stargazer
senior tag

nekem nem volt most végülis egészen világos hogy milyen driver vagy mifene kell ahhoz hogy ez működjön? mert ha jó akkor a dolog akkor lehet hogy beruháznék egy társkártyába (ohh most jut eszembe, akkor ehhez crossfire vagy SLI képes alaplap kell? vagy elég ha van egy másik nem olyan gyors pcie slot?). most végülis az egyik kártya mindenképp nvidia kell legyen, vagy lehetne mindkettő radeon?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#33) janos666 válasza stargazer (#32) üzenetére


janos666
nagyúr

Kell egy nv kártya. Olvasd át újra. Annyi hogy felrakod a 177.83-as forcewaret, tetszőleges Catalystot, elindítod a FluendMarkor hogy beegye magát a rendszerbe mint PPU és megy is. A teljesítményről nem tudok nyilatkozni, de működni fog PCI-E 1x vagy sima PCI-os geforceval is ha az CUDA kompatibilis.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) ricsi99 válasza stargazer (#32) üzenetére


ricsi99
addikt

janos666 : láttam csunya varez oldalakon vindows 7 m2 es versiont....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#35) janos666 válasza ricsi99 (#34) üzenetére


janos666
nagyúr

Csúnyák bizony, mert az FAKE! ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36) Bermi


Bermi
aktív tag

nagyon komoly, eddig én nem hallottam ilyenről, sőt kifejezetten bosszankodtam, mikor megjelent a nv-nél a physx támogatás.
úgy éreztem erről lemaradok, pedig megnéztem volna, hogy mit megy, milyen haszna van, már régen is érdekelt, de sajnáltam kiadni 30-40e-t egy physx kártyáért.

na de most veszek egy 8600gt és kipróbálom, hála a cikkírónak és a részletes bemutatónak. :C

thx :R

F1.....

(#37) Xaels


Xaels
félisten

Remek írás gratulálok :R Nekem összesen annyi hozzáfűzni valóm van az egészhez, h néhol lehetett volna kicsit kerekebben fogalmazni ill. talán kevésbé elkapkodva. Néhol olyan szedett-vedett lett és nehéz volt rájönni, hogy mire akartál kilyukadni. De tényleg minden tiszteletem a tiéd amiért ezt a kaliberű cikket megírtad

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38) yx


yx
csendes tag

ez nagyon jó, és érdekes lett.
grat

............................................

(#39) Rover623


Rover623
félisten

Maxi riszpekt a hibrid rendszer kipróbálásáért...:R
De: az nem egészen világos, hogy milyen infók/tapasztalatok alapján mondod hogy a 8400GS/8500GT hozza egy Physix kártya teljesítményét...:U

primus inter pares

(#40) janos666 válasza Rover623 (#39) üzenetére


janos666
nagyúr

Nézegettem pl. Vantage eredményeket és egyéb Physx benchmark eredményeket Ageia kártyákkal, és más Geforce mellé rakott physx-re dedikált geforceokkal és ebből ezt szűrtem le. Az Ageia kártyák egy 4Ghz-es Quaddal 26 FPS körül futnak. Nálam 2 maggal 3,6Ghz-es CPU-val tuningolatlanul kicsit kevesebbet hozott a 8500GT, tuningolva pedig többet, szóval erősen oda saccolható...
Meg pl összevethető közelségben van a tuningolt 4870-em egy alap GTX-280al vagy GTX-260al amikről találtam Ageiaás eredményeket is...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) janos666 válasza Xaels (#37) üzenetére


janos666
nagyúr

A téma ilyen csapongó hozzáállást hozott ki belőlem. Amúgy nem is szántam túl nagy és kerek cikknek, csak hír féleségnek hogy ilyen is van, ha tudtam volna hogy TOP5 írás lesz belőle kerekebbre foglamazom és nem hagyom benne a gépelési hibákat meg a favicceket se. :U
Már mindegy, remélem azért a lényeg lejön.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42) Rover623 válasza janos666 (#40) üzenetére


Rover623
félisten

Tehát hasraütés...;]
Azért egy korrekt összehasonlítás nem ártana az ilyen komoly kijelentések előtt...így elég elméleti az okfejtésed hogy melyik VGA-hoz melyik másik VGA való Physix számolásra...;)

primus inter pares

(#43) Xaels válasza janos666 (#41) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem teljes mértékben lejött minden :DD Amúgy meg tudlak érteni, hogy ilyen lett. Én is mindig totál be vagyok zsongva ha valami olyannak kezdek neki ami teljesen új számomra és ha az még valami egyedi/extrém dolog akkor meg pláne. Ha lenne időm, meg hátterem én is nekiesnék teszteket csinálgatni, számítógépeket építenék éjjel-nappal. Bár lehet már akkor is örülnék mint majom a farkának, hogyha olyan melót találnék a mostani helyett aminek van köze a PC-hez.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) tomio


tomio
tag

Az állam leesett :Y :Y :Y

Ez hogy jutott eszedbe :F :F :F

Bár igaz telis-tele van helyesírási és fogalmazási hibákkal, azért le a kalappal!!!!
:R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#45) proci985


proci985
MODERÁTOR

jó írás, faviccestül és elgépelésestül is. anno valamelyik topikban volt is egy felvetés, és tanakodtunk a problémán, hogy vajon megoldható lenne e ez a dolog... ezek szerint igen:D lehet be kéne szerezni megint egy második vinyót tesztrendszernek...;D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) janos666 válasza Rover623 (#42) üzenetére


janos666
nagyúr

Iránymutatásnak jó, hogy senki se akarjon 8400GS-t betuszkolni a GTX-260 mellé, és hogy Ageia kártyára se ácsingózzunk egy GTX-280 birtokában, mert az még lassabb is lehet mintha egyedül hagynánk (illetve ide is rossz ötlet a 8500GT is...), de egy 8800GTS mellé elég lesz a 8600GT is. (az javít rajta mert nem folytja le a grafikázós GPU-t a fizika is és nincs akkora éhsége a GTS-nek hogy 200FPS-re való pozíciót kikéne számoltatni a physx kártyával...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) janos666 válasza tomio (#44) üzenetére


janos666
nagyúr

Most már tényleg elolvasom mit írtam, mert átfuttattam a word helyesírásellenőrzőjén de már csak az idegen és szleng szavakat láttam aláhúzva. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48) tomio válasza janos666 (#47) üzenetére


tomio
tag

Rögtön az elején: Az nvidi felvásárolta - > Az nvidia felvásárolta
ésatöbbi....

De asszem a dolog hevében nem a pontosság volta lényeg hanem hogyí gyorsan megoszd mire jöttél rá/mit találtál...

:R :R :C :R :R

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#49) janos666 válasza tomio (#48) üzenetére


janos666
nagyúr

Elolvastam, kijavítottam még 1-2 hibát (még pár apró megjegyzéssel is bővítettem a fórumos kérdések nyomán).

Hát annyira nem kapott el a vér szaga hogy semmi se számít, csak lihegve begépeljem, de valóban nem akartam rajta hetekig nyammogni, mígnem közben megelőz valaki. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50) ricsi99 válasza ricsi99 (#34) üzenetére


ricsi99
addikt

Win server 2008? Ott müködhete e? Angolbol elég gyengus vagyok ,nem tudom kibogarászni az infojából...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.