Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) outofthebox


outofthebox
csendes tag

Kellemes volt.

(#2) Trebron09


Trebron09
őstag

Nem rossz a teszt.. habár még pár játékot megnéztem volna.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#3) kenwood3 válasza Trebron09 (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi!
Teszteltem volna még, ha több játék állt volna rendelkezésemre :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#4) djculture


djculture
félisten

Jó lenne ez 7750 de nem ilyen áron 27-28k -t az életbe nem ér ez. A teszt amúgy tetszik:)

[ Szerkesztve ]

(#5) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A táblázatok helyett használhattál volna grafikonokat. Illetve az utolsó képet cseréld le vmi "élesebbre". :B
Grat hozzá!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Nekem 5770-esem van 4 ghz re húzott e8400-as procival. Egyenlőre minden játék megy vele , és ahogy a jelenlegi hardver árakat nézem muszáj is neki még 1-2 évig. Addig nem hiszem hogy lesz upgrade. A tesztet pedig köszönjük , igazán hasznos.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#7) djculture válasza Bluerainbow (#6) üzenetére


djculture
félisten

Haver most vett egy 5750-est 15k ért, még az is ég és föld a régi 9600gt hez képest ami volt neki.

(#8) Bluerainbow válasza djculture (#7) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Azelőtt nekem is 9600-asom volt , az 5770-es kb 2,5 - 3 x jobb , gyorsabb. Meg hát én nem is játszok full hd -ben csak 1680x1050 be.

Ma éppen azt néztem mennyiből tudnék egy pár évig életképes uj gépet összepakolni. Arra a következtetésre jutottam , marad ez még amig mennek vele a játékok (és gondolom amig ezek a játékkonzolok maradnak , menni is fognak).

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9) Narasim


Narasim
aktív tag

szeretem az ilyen házi teszteket! köszönjük! :R

havonta egyszer belelovalom magam, hogy veszek új vidkarit, aztán rájövök, hogy semmi értelme lecserélni az 5850-emet. nem is nagyon van mire, vagy ha van, akkor túlmegy az "egészségügyi" határon.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) djculture válasza Bluerainbow (#8) üzenetére


djculture
félisten

Én csak a procit akarom lecserélni mert az egy athlon2 x2 270, többibe még az új konzoloktól se félek. Most két 5850 hova nem elég, ram is van rogyásig. ssd nem izgat mert már annyi ment tönkre nálam, helyette van perpillanat 3 raptor bent raid0 ban. Nem érzem hogy lassú lenne, pedig előtte ssd-k voltak.

[ Szerkesztve ]

(#11) mistake767


mistake767
csendes tag

Köszi a tesztet, nagyon eltaláltad az idejét - pont ma morfondíroztam azon, hogy veszek egy passziv 7750-est (5770-et cserélnék), de akkor megvárom amig kijön a sapphire féle passziv 7770-es.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Köszönjük! Jó a stílus, nem vagy elfogult, objektív teszt. :R
Nemrég nézegettem a 7750 passzív változatát, de linux miatt valószínűleg nv 550 Ti lesz ambe beruházok, pedig nagyon szimpatikus a 7750. A fogyasztása meg nevetséges, ez a terhelve 55W nagyon baráti. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) dredbiro


dredbiro
senior tag

Köszi a tesztet,valami hasonlóra számítottam :R
Egy 5770CF-hez s775 foglalatba milyen cpu szükséges a kártyák kihajtásához??

Good hunting,STALKER !

(#14) boeing


boeing
senior tag

De jól jött ez a teszt,mert épp most vagyok 7750 vásárlás előtt,de sapphire lesz a áldozat.Thx

(#15) KillBorn


KillBorn
senior tag

Nekem is ilyen 5770-em van. Minden igaz rá amit írtál :) Még mindig jó kis kártya FHD alatt azért. Asszem nálam még a 7xxx sorozat kimarad, de HD9700-asokat már nem várom még!

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#16) F34R


F34R
nagyúr

jo es udito iras volt , koszonom ;)

(#17) Killer01


Killer01
őstag

Köszi a tesztet, jól sikerült.

(#18) thess


thess
csendes tag

Sapphire jó választás lesz.
Nálam 5770-es alapon 32°C, BF3 közben (1080p) max.55-57°C, 50%-os venti fordulat mellett.

(#19) fordfairlane válasza ViZion (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

A fogyasztása meg nevetséges, ez a terhelve 55W nagyon baráti.

Papíron ennyit adott a max. TDP-re az AMD: A SilentPCreview-n próbálták kimérni, és valami 42Watt jött ki ha jól rémlik, méghozzá Furmark alatt.

x gon' give it to ya

(#20) dredbiro válasza fordfairlane (#19) üzenetére


dredbiro
senior tag

:Y az szép

Good hunting,STALKER !

(#21) kenwood3 válasza dredbiro (#13) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem 1 olyan mint ami nekem van elég lenne hozzá
A többieknek köszi :R
(#5) fi:zi'k Ok, javítom majd :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#22) dredbiro válasza kenwood3 (#21) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszi :R

Good hunting,STALKER !

(#23) nonoka74


nonoka74
tag

köszönöm a házi tesztet,én azt hittem kicsit erősebb a 7750.most felvilágosultam! :R

[ Szerkesztve ]

(#24) skydragon


skydragon
tag

jó kis teszt azért látszik nem mindig kell bedőlni a marketingnek :)

(#25) rico21


rico21
tag

Hali nem volt rossz teszt meg jó hogy vannak ilyen emberek akik veszik a fáradságot hogy tesztelgessenek de!

Szerintem az 5750 a 6750 és a 7750 az körübelül egy kategoria a az utó számozás alapján x750 és azzal kellet volna össze hasonlitani.

És a 5770a 6770 és a 7770 lenne szerintem egy kategoria mivel te a GAMER VGA belöpö szint második tagját 5770 hasonlitottad össze az uj belépöszint VGA elsö tagjával 7750 ugy gondolom hogy nem volt tisszteséges teszt ha az eröviszonyokat nézzük és ezt most ne értse félre senki nem a teszt ellen irányul a véleményem csak akinek 5750 es kártyája van az most nem tudja menyivel jobb ha 7750 re váltana lehet hogy 20-30% tudna többet annál mivel régen kb ennyi volt a 5750 és a 5770 es között mert nekem is régen 5750 em volt és lényeges FPS beli különbséget tapasztaltam volna némelyik játékban ha az erősebbiket veszem meg (5770) DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM :R upp a tesztnek
Meg nézném azért azt is mennyi lenne a különbség teljesítményben hogy érdemes lenne e váltania valakinek 5750 ről mondjuk 7750 re :F

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#26) skydragon válasza rico21 (#25) üzenetére


skydragon
tag

mivel elméletben régebbi kártya szerintem jó az összehasonlítás ebből is látszik a vga iparban. nem igazán történtek lényegi fejlesztések 2-3 éve legalább,igaz nincs is rá szükség max fogyasztást csökkentenek

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sokat akkor nem nyertél a kártyával. Melyiket fogod eladni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) kenwood3 válasza Dr. Romano (#27) üzenetére


kenwood3
őstag

Már eladtam az 5770-et :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#29) Dr. Romano válasza kenwood3 (#28) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az alacsonyabb fogyasztás tényleg szimpi, én is azt adtam volna el. :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) rico21 válasza skydragon (#26) üzenetére


rico21
tag

én ugy gondolom hogy nem de javitsatok ki ha tévednék legalábbis a számozás alapján nem hinném mert mért találták volna ki a gyártók a számozásokat ha nem ezért tudom mert nekem is ilyen kártyám volt azt alá írom meg kell is ennyit fejlődni egymáshoz képest 2 generáció alatt hogy egy uj belépöszintü Gamer Vga, hoz annyit mint egy nála 2 generációval régebbi, de már a belépöszt második magassab számozásu VGA

Mondjuk egy 5830 ast hasonlitaná össze egy 6950 es el ez kb ugyan az mert tudjuk hogy az AMD A 69xx-es sorozatnál hozta azt a szintete mint az 58xx-es nél televolt vele az onlinesajtó ha vissza emlékeztek akkor nem egyenrangu a teszt ha 5830 at hasonlitasz egy 6950-nel szerintem esetünkben 5770 et 7750 nel

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#31) tigerk


tigerk
tag

Kellemes teszt volt én is néha belegondolok hogy kéne vennem egy új vidikarit (most asus hd6670-m van) de aztán rájövök hogy felesleges csak azért mert a bf3 nem megy ultrán csak minimum 20 fpsel(ez nekem már zavaró) a hűtése tökéletes szerintem ugyanaz mint a tiedé és én is megvagyok vele elégedve.(És még a konfigunk is majdnem ugyanaz hiszen nekem is Q9550-em van csak éppen ddr3 1333 mhz rammal)
És fogyasztásban is tűrhető kis kari mindkettő.

(#32) rico21 válasza tigerk (#31) üzenetére


rico21
tag

a 6670 nem ez a kategória sajnos nem piszkálódás képen, de tényleg azt viszont lehet érdemes le cserélned egy 9550 mellé

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#33) ViZion válasza skydragon (#26) üzenetére


ViZion
félisten

nekem ezért maradt el a fejlesztés... a 4770-nek nem találtam utódot, teljesítménye elég, fogyasztása sem sok. Az átszámozós marketing mögött szinte csak a fejlettebb gyártás technológia és ezzel az alacsonyabb fogyasztás szól az újak mellett az alsó-közép kategóriában. A HD3xxx és 4xxx szériánál még voltak nagy csodák, azóta kicsit sztem lazítanak meg APU-ra gyúrnak...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) wednesday válasza rico21 (#30) üzenetére


wednesday
őstag

Azért itt van számozásbeli csúszás. Tehát egy egy 5770 nem tekintheti "unokájának" a 7770-est. Ugyanis a 6-os szériánál megjelent a +100-as csúsztatás, például 5870 utódja a 6970, 5770-nek meg a 6870. Tehát ezért volt fejlődés is, de tény, hogy nem akkorák mint a 8 évvel ezelőtti generáció váltásoknál.

(#35) tigerk


tigerk
tag

Mint írtam nekem bőven elég, olyan játékkal még nem találkoztam ami highon nem lett volna élvezhető pl BF high 30 fps alá nem ment (single) Metro 2033 high ugyanez (single)
Mindkettő játékot végig toltam és sehol sem találkoztam akadással, na jó metro 2033-ban az epilógusban (fent a felszínen) 20-25 fps-em volt.World of tanks nagyon magason van néhány map van amin szeret belassulni de magason 80-100+ fps-em van.Tehát minek az upgrade (nekem) amikor ez a karim sincs egy éves sem, és ilyen játékélményt tud nyújtani főleg az elődjéhez képest ami egy geforce 210 volt.

[ Szerkesztve ]

(#36) kenwood3 válasza rico21 (#25) üzenetére


kenwood3
őstag

Árban egy árban van a 2 kari majdnem mindenhol! Ha ezt vesszük figyelembe, akkor igenis jó összehasonlítani őket, mert akkor a vga vásárlás előtt állók könnyebben dönthetnek, hogy a 2 azonos árú kártya közül melyiket érdemesebb választaniuk. Akinek meg 5750-e van annak ott a ph-s teszt megnézni a különbségeket a 2 kártya között.
Illetve mivel a 7750 alig marad el az 5770-től, így szerintem érdemes volt egymás ellen küldeni őket :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#37) ViZion


ViZion
félisten

A számozásban alkalmazott csalafintaságok miatt nincs más összehasonlítási alap, vagy kategória kiindulásnak mint az ár. Másrészt, ha ez a két kártyája volt, akkor mit teszteljen??? :D
...jöhetne valami "csoda", hogy 25-35k szegmensbe jöjjön néhány értelmes kártya. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) Joe.36


Joe.36
addikt

7750 és 7770 közt nincs olyan hatalmas árkülönbözet, én most vettem egy 7770 és nagyon meg vagyok vele elégedve, erős, halk, szinte nem is melegszik.... Mindenkinek csak ajánlani tudom.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#39) Taranti


Taranti
senior tag

Köszi a tesztet, szép és korrekt.
Azt már a korábbi tesztek is megmutatták, hogy az ún. alsó-közép kategóriában nem volt teljesítménybeli fejlesztés, viszont a fogyasztás miatt aki most vesz kártyát, az új a jobb.
(De lagalább az AMD csinált valamit ebben a kategóriában, az NVidiánál a GTX670 alatt Grand Canyon méretű a szakadék.)

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#40) ViZion válasza Taranti (#39) üzenetére


ViZion
félisten

+1... és a szakadék sajna az árra is igaz. Olcsó karik között AMD jobb ár/érték arányú, fentebb meg megfizethetetlen. Mit lehet venni 35k körül (ami nekem a plafon, ha VGA-t veszek)? 6790, 7750, 7770, GTS450, GTX550Ti, meg pár butított GTX még. Vagy a pénzünk ennyire sz@r, vagy csak én sokallom egy kicsit erősebb kártyáért ennyit kiadni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) balu333


balu333
tag

Sziasztok! Annyit még hozzátennék sapphire 5770-ről 7750-re való váltásnál, hogy hdmi-n keresztül használtam mindkét kártyát és a hang is jobb lett kicsit teltebb és a mély is szebb jobb lett, nem beszélve a fogyasztásról :). Játékokról nem tudok nyilatkozni nem játszom több éve!

(#42) Gabor970 válasza ViZion (#33) üzenetére


Gabor970
addikt

hááááát, azért amikor a fiam gépében kicseréltük a 4770-est 6870-re, nem kellett nagyon keresni a javulást, mert mondhatni ég és föld a két kártya teljesítménye. Csak ne enné le a hajam a gyerek 4magosított PhenomII 550-es AMD+6870 kombója :) Pláne, hogy nyári szünetben kb napi átlag 12 órát megy, de lehet alulsaccolom :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#43) kenwood3 válasza balu333 (#41) üzenetére


kenwood3
őstag

Én ezt nem is figyeltem/próbáltam igazából, de köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Jó kártyák :DD

(#45) ViZion válasza Gabor970 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

[link] :U Miről is beszélünk??? Ez már némileg a 35k feletti kategória, soha nem volt középkategóriás kari, még most sem az. :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Csak kikerült. :) Grat. :)

Véleményem szubjektív...

(#47) peti_s


peti_s
addikt

Számomra csalódás ez a teszt, én legalábbis arra számítottam, hogy ha a számozás alapján 2 sorozattal újabb, akkor elveri az 5770-t, de nem, kikap. Pl. a Radeon 3650-t, egy 5570 elég rendesen elveri. Most mért nem lehet az alsó középkategória (vagy felső belépőszintre? ) normálisabb VGA-t kiadni? U.ezt állapítottam meg kb. 1 hete a CPU-knál, a fejlődés lassul, illetve lassítva van szvsz.

(#48) hackeeeee válasza peti_s (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam személyesben megtalálod a különbséget a HD5750 és a HD7770 között. Ott meglátszik a különbség.

Valahol várható volt, hogy a HD7750 nem fogja elverni a HD5770-et. Max csak ott, ahol kihasználja az alkalmazás az újításokat, amit az új GPU hozott.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) Gabor970 válasza ViZion (#45) üzenetére


Gabor970
addikt

ó bazzz, bocs! Nem gondoltam, hogy ezeknek így fent maradt az áruk. 1 éve is 47000Ft volt az MSI Hawk 6870 1GB rammal. Azt gondoltam, már bőven 40 alatt figyelnek azok. AMúgy szenzációs azoknak a HAWK kártyáknak a hűtése!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#50) ViZion válasza Gabor970 (#49) üzenetére


ViZion
félisten

:D ...háát má' vagy fél éve keresek kártyát, de nem akarják, hogy váltsak :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.