Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Dany007 válasza Victoryus (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Nyilván a kötelezettség is csak arra vonatkozna aki használja az autót. Az elakadásjelző háromszögre sincs szükséged ha csak a ház előtt áll az autó.

Egyébként úgy tudom 7 fok alatt ajánlott a téli gumi útviszonyoktól függetlenül. Mégpedig azért, mert a nyári gumi a meleg és annak hatásai miatt keményebb, mint a téli. Télen meg ugye a hideg miatt a nyári gumi még merevebb, még ridegebb lesz. Ezáltal jelentősen veszít a tapadásából. Kisebb lesz a tapadási súrlódási együtthatója. Egyszerű fizika. Aminek következtében Te télen, még száraz úton is nagyobb eséllyel csúszol meg vagy ki, mint az akinek téli van fent.

Szerk.:

Amúgy én 60k-ért vettem 4db jó minőségű téligumit. Nem prémiumkategória, de jónak minősül. Ez kb 4-5 vagy akár 6 évig is jó lesz. De vegyünk csak 4 évet. Ha leosztjuk így máris csak 15 ezer forintba kerül évente.
De apám pl használtan vett gumikat ennél jóval olcsóbban. De volt már mikor azt csinálta, hogy csak a hajtott kerékre tett téli gumit... Szóval van itt lehetőség bőven... És ha az ember nem megy sokat autóval ahogy te is mondod akkor meg még több évig jó...

Amúgy én is tervezem hogy ha lesz egy rendes hó akkor kimegyek csúszkálni egy üres bev.központ parkolóba. Kíváncsi vagyok mennyire tudom kezelni a csúszást... meg tapasztalatnak is jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.