Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bubi92


bubi92
őstag

teljesen egyetértek veled...
már az eredetiekről is(wiw, vip) sokan törlik magukat, mert bénák lettek, erre létrejönnek a még minőségtelenebb, szánalmasabb copy oldalak...

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Normálisabb munkahelyeken/állásinterjúkon megnézik az ember Web 2.0-s "életét" is...

(#3) zoo8800


zoo8800
veterán

valahogy csak kibírsz majd még egy ilyen oldalt :U

rip and tear, until it is done

(#4) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Legalább van min csámcsognia az "internetes pöcegödröknek".

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5) ABE válasza Psychonaut (#2) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem a munkaadónak semmi köze az ember magánéletéhez.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Ha nem tetszik ne olvasd, mi olyan nehez ebben? Mondhatnak azt is, h tele van buzival a gayrandiparty, fuuujjjj, viszont nem olvasom, nem erdekel, ignoralom, tedd Te is ezt. :K

(#7) raczger válasza Lauda (#6) üzenetére


raczger
őstag

Honnan gondolod hogy olvasom? Iwiw-en fent vagyok hogyha valaki el akar érni akkor el tudjon aztán kész, többre se regelve nem vagyok, meg a szenny oldalakat nem is nézem. Csak leírtam a véleményemet ezzel kapcsolatban.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8) ollie válasza ABE (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Annyiból igen, hogy a magánéletből lehet következtetni arra, hogy ki, milyen munkaerő.

***

(#9) Psychonaut válasza ABE (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amit közösségi oldalra teszel, azt bárki megnézheti.

(#10) Lauda válasza raczger (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem olvasod es nem is nezed, akkor hogy lehet rola velemenyed? :P :DDD

(#11) Lenry


Lenry
félisten

"ide fognak jönne a topikot, oldalt kedvelők"
mert vannak ilyenek?
én azért regisztráltam (fals adatokkal) hogy lássam milyen.
ma már tudom, hogy egyetlen 18 év alatti lány sem képes a fényképező önkioldóját megtalálni, illetve belátni azt, hogy baromi gáz dolog tükörben szembevakuzni magad

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) ABE válasza ollie (#8) üzenetére


ABE
őstag

Elég gáz, ha a magánéletből meg a közösségi oldalon található profilból akar következtetni a munkáltató. Talán inkább az önéletrajz és az interjú alapján legyenek szívesek kiválasztani a megfelelő jelentkezőt.

Psychonaut

Persze, bárki megnézheti a nyilvános profilt, de ne abból akarjanak már következtetéseket levonni...

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza ABE (#12) üzenetére


Lenry
félisten

pedig le fognak. megnézik, hogy iszol, hánysz, belefekszel, aztán azt mondják, hogy ilyen alkoholista nem kell.

persze lehet pozitív is: megnézik, hogy már az 5 évvel ezelőtti képeiden is ugyanaz a nő áll melletted, megnézik a képedet a diplomaosztódról, és látják, hogy okos vagy, meg kulturált és megbízható és máris megszeretnek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Dany007 válasza ABE (#12) üzenetére


Dany007
veterán

De hiszen te magad is levonsz belőle következtetéseket. Amikor ilyen napiszar meg hasonló szintű emberkékkel találkozol a ziwiwen, akkor akaratlanul is levonod a magad következtetését :)

Amúgy én az összes női ügyfelet le szoktam iwiwezni még mielőtt beteszi hozzám a lábát :D Kíváncsiság...

(#15) ABE válasza Lenry (#13) üzenetére


ABE
őstag

Én ahhoz csak gratulálni tudok, ha pár kép alapján meg tudják állapítani, hogy valaki mennyire okos, kulturált, megbízható...

(#16) Dany007 válasza ABE (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Most csak a te kedvedért... felmentem arra az oldalra... :) tessék, myvipes kép.
Csak azt ne mond, hogy ez és hasonló képek alapján, te nem ítélsz meg senkit sem? :D

(#17) ABE válasza Dany007 (#14) üzenetére


ABE
őstag

Ha én munkaadó lennék, akkor meg se nézném az embert a közösségi oldalon, mert semmi közöm ahhoz, hogyan lazul munkán kívül. Ellenben nagy hangsúlyt fektetnék az interjúra és az önéletrajz alapos áttanulmányozására.

(#18) raczger válasza Lauda (#10) üzenetére


raczger
őstag

Egyszer elolvastam róla egy cikket, képek is voltak hozzá, elég gyorsan lejött róla a következtetésem...

Lenry: arra gondoltam pontosabban, hogy ugye nyitottak fáradt gőzbe topikot, és voltak néhányan akik nagyon nem akarták hogy be legyen zárva (mert betettem a modkerbe), remélem érted most már

ABE: Sajnos tényleg semmi köze, de iwiw-et most már kb mindig megnézi a munkaadó, és ha azt látják hogy nagyon züllött életet él az egyén (pl mindig elmegy inni, partizni stb) akkor bizony hátrányba kerülhet, ezért is kell vigyázni mit tesz ki az ember oda

Dany007: Én pl már attól is megítélek egy embert aki olyan oldalt néz mint a napiszar, egyszer látogattam el oda de felfordult a gyomrom, nem különb az egész mint egy mónika só, ugyanazokat a népeket mutogatják itt is ott is... gusztustalan

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19) Dany007 válasza ABE (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Az lehet, de az önéletrajzot meg lehet írni profin. Az interjúra szintén fel lehet készülni, és akinek van beszélőkéje, az elég könnyen úgy alakítja a dolgokat, ahogy hallani szeretnéd.
Ellenben biztos, hogy interjún senki nem fog így megjelenni, miközben a jelleme lehet erről árulkodik. [link]

:DD
Na, abbahagytam a linkelgetést.

@ előttem szóló : ez így igaz. Gyakran én se nézem, de azért néha elszörnyülködök rajta mik vannak... Meglepő. Amúgy ha belegondolsz, nem maga az oldal a szégyen, hanem az, hogy van mit / kit felrakni az oldalra, nem is kevés! Ez a szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#20) Crystalheart válasza ABE (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem nem a "hogyan lazulásról" van szó, hanem arról, hogy egyáltalán van-e esély elviselni az illetőt.

(#21) ABE válasza Dany007 (#19) üzenetére


ABE
őstag

Ha valaki képes egy normális önéletrajzot megírni és megfelel az interjún a kiírt munkakörre, akkor nem rohadt mindegy, hogy milyen képeket pakolgat fel a közösségi oldalra? Pont azt írtam az előző hozzászólásban, hogy hangsúlyt kell fektetni az interjúra, ahol olyan képességű ember csinálja a felvételi beszélgetést, akit egy nagydumás ember nem tud az üres fecsegéssel levenni a lábáról.

Crystalheart

Te mi alapján ítéled meg, hogy el tudsz-e valakit viselni? Szerintem az illető megismerésének nincs jobb és megbízhatóbb módja, mint a személyes elbeszélgetés.

[ Szerkesztve ]

(#22) raczger válasza Dany007 (#19) üzenetére


raczger
őstag

Valóban így van hogy a tartalom a szégyen, de az is szégyen hogy van olyan ember aki ezt terjeszti. Oldal üzemeltetője=mónika só rendezője, kb ilyen összefüggést tudok csak hozni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#23) Crystalheart válasza ABE (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megesik, hogy egy állásra két hasonló kaliberű ember pályázik.

Hogy mi alapján ítélem meg? :D Hát ha fuxok lógnak a nyakában vagy a kocsijával menőzik szánalmasan, vagy bármi egyéb jelét mutatja a primitívségnek, azt minden bizonnyal nem. Ellenben ha pl. irodalmi idézeteket és értelmes szöveget találok az adatlapján, fotót a Halászbástyánál vagy a kedves családdal, vagy hasonlókat, arra már nagyobb esély van. Hasonló önéletrajzok és megjelenés esetén igenis döntő lehet. Amúgy én pl. neked tetszőleges karaktert mutathatok, megnyerő művésztől a lepukkant alkeszig, pedig utóbbi nem vagyok, ez csak színészi tehetség kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

én se értem mit lehet levonni abból ha valaki szeret bolondozni a neten, vagy blogot ír arról hogy' sikerült a hétvége, ezek magánügyek.

(#25) Dany007 válasza ABE (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hát az interjún sok múlik, de szerintem azt be is lehet adni...
Nekem van egy ismerősöm, aki mindenkinek lyukat tud beszélni a hasába. Aztán egyszer, amikor a multifilterrel tárgyaltunk, benyögött egy olyat, hogy és a támogatásért milyen reklámszolgáltatást kívánnak igénybe venni? Mindenki csak nézett tágra nyílt szemekkel :D
Mert még a hülye is tudja, hogy évek óta szigorúan tilos dohányipari terméket reklámozni bármilyen módon.. Szóval... Nagy beszélőkéje van, meggyőző tud lenni, de ilyen bakikkal könnyen eljátszható az ember már addig elért megítélése, a tudatlansága miatt.

(#26) ABE válasza Crystalheart (#23) üzenetére


ABE
őstag

Óóó, basszus, akkor ideje lenne teletömni idézetekkel meg halászbástyás képekkel a profilomat. ;]

(#27) raczger válasza Gergő_ (#24) üzenetére


raczger
őstag

Pontosan, ott a válasz is, magánügyek! Tehát nem kell az egész világnak tudnia róla!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Meg ha sok 18+ os klubtagságod van esetleg mellé sok szexis csajok klubjai stb. Az vagy nagyon nem tesz jót a felvételnél/előmenetelnél, vagy pont ezér vesznek fel valakit, hogy kvázi prostiként funkcionáljon (amúgy nem egy embert ismerek aki így eljutott a csúcsvezető pozícióig mo -on...) :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29) Gergő_ válasza raczger (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

nem kell, viszont ebből levonni messzemenő következtetéseket sem lehet. nyilván most nem az extrém esetekre gondolok mint amelyek a napiszaron is fellelhetők.

(#30) Dany007 válasza Gergő_ (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Ha magánügy akkor ki az a b***om, aki közszemlére felteszi a netre... ? :s
Ha valaki képeket akar mutogatni, akkor menjen privát csatornán, vagy flickr, meg hasonló online albumokon keresztül.
Ha saját magát akarja mutogatni, meg sztárolni, meg 'vagizni' na arra ott van az iwiw! De akkor viselje is a következményeket.

@ABE: igen, az idézet egy másik tészta. Ma már az is trendi lett :S pff mindjárt elhányom magam :D Szerintem az emberek nagyrészének fogalma sincs sem az idézetről, kitől származik, ha oda is van írva, akkor ki is az... meg mit is jelent... stb... Csak találta valahol a google-ban aztán kirakta mert az a trendi ma.

(#31) Crystalheart válasza ABE (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, persze a profil is lehet mesterkélt, de plusz támpont is lehet, és egyesek néha nem gondolnak rá. Az én iwiwes adatlapomon pl. semmi füllentés nem szerepel, és direkt úgy állítottam össze, hogy könnyedén megtalálhasson bárki. (Akár még a nicknevemet is beírhatják a keresőbe...) Mondjuk éppen irodalmi idézet és épületes kép nincs, azok csak példák voltak, és természetesen az sem egy pozitív eset, ha világosan látszik, hogy nincs egy önálló gondolata a delikvensnek, csak berak pár népszerű idézetet. :) De pl. Márai Sándor vagy Széchenyi által szerzett mondatokat néha én is beszúrok a bemutatkozásomba, most éppen nincs.

Aki nem használja ki ezt, sőt, egyenesen kompromittáló képeket vagy szöveget tölt föl, az magára vessen, ha egyszer egy állást pont ezért nem kap meg... Persze ő erről tudni nem fog. Azért közösségi oldal, mert bárki megnézheti a közösségből, bármilyen céllal.

[ Szerkesztve ]

(#32) ABE válasza Crystalheart (#31) üzenetére


ABE
őstag

Én ezért vagyok csak a Facebook-on regisztrálva, mert ott csak az ismerősök tudnak megnézni. ;]

(#33) Crystalheart válasza ABE (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ott is vagyok, meg MyVIP-en is, pedig bazi ritkán nézek föl. Csak egyszerűen fontos, hogy minél többen megnézhessenek és elérhessenek, ha bármi van, vagy inkább lesz. :) Ez is a személyes marketing része.

(#34) Avicularia válasza ABE (#32) üzenetére


Avicularia
veterán

Igaz,sőt úgy is be lehet állítani,hogy egyáltalán meg se találjon a kereső,annak ellenére ,hogy fent vagy.

(#35) zH. válasza Lenry (#11) üzenetére


zH.
senior tag

"ma már tudom, hogy egyetlen 18 év alatti lány sem képes a fényképező önkioldóját megtalálni, illetve belátni azt, hogy baromi gáz dolog tükörben szembevakuzni magad"

Micsoda problémák.. Mindenki eldönti ,hogy fotózza le magát. ;)

[ Szerkesztve ]

just be

(#36) Fecogame


Fecogame
veterán

Azóta már a tulaj előzetesben van ( elvileg ) :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) eziskamu


eziskamu
addikt

Hát ennek az egésznek csak nemibetegség terjesztőinek/áldozatainak visszakövetésére és felderítése esetén volna valami értelme ;]

(#38) No-kia


No-kia
őstag

engemis márcsaka facebook érdekel, ott mindig tudok beszélgetni az össze ismerősömmel, meg tudom hogy kivel mi történik, többi oldal hidegen hagy

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.