Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) deicide válasza Rabbitf_24 (#850) üzenetére


deicide
veterán

Egyáltalán nem, az alap állóképesség bőven megvan hozzá, a heti 5 alkalom egyáltalán nem sok megfelelő fizikummal. A lassabbak lehetnek akár 10km-ek is, az interval meg a rövidebb. Azt meg biztosan tudod, hogy utána mindenképpen tolj vagy természetes vagy szintetikus fehérjét, aminosavakat, hogy a lábizom épüljön.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#852) Rabbitf_24 válasza deicide (#851) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm a megerősítést. :K

Fehérjét tolok minden edzés után, a kajámra már régóta odafigyelek, kiegeket is használok, de csak ésszel. Jobbára vitaminokat, ahogy írtam fehérjét, L-carnitint minden futás és tekerés leőtt meg BCAA-t szoktam néha tolni.

A szobabringát úgyis oda akartam adni anyuéknak, hogy használják.

(#853) deicide válasza Rabbitf_24 (#852) üzenetére


deicide
veterán

Akkor ez így teljesen jó lesz.
Annyi, ha van a környéken domb, az erős tempót kiválthatod dombedzéssel is, a lényeg a magas pulzus. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#854) Rabbitf_24 válasza deicide (#853) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ó vannak dombok, Veszprém a dombok városa. :D

(#855) deicide válasza Rabbitf_24 (#854) üzenetére


deicide
veterán

Ja tényleg, hülye vagyok, hát láttam is az edzéseiden. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#856) Rabbitf_24 válasza deicide (#855) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Már nagyon várom, tegnap még tekertem, de már alig vártam, hogy mehessek ki minden nap. :K

(#857) deicide válasza Rabbitf_24 (#856) üzenetére


deicide
veterán

Annak idején engem is bedarált a gépszíj, alig vártam minden nap, hogy mehessek. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#858) Rabbitf_24 válasza deicide (#857) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Egyébként nagyon bejön, mert a meló után teljesen leszedál, elfelejtem a gondokat, bajokat és amire megjön az asszony, teljesen lehiggadok. :) Már csak ezért is megéri.

Teljesen elmúlt a térdfájdalmam is, holott azt mondta az orvos pár éve, hogy nem fogok többet futni, mert gallyra ment a lábam a kopás miatt.... :)

Köszönöm a segítséget és a biztatást! :R

(#859) deicide válasza Rabbitf_24 (#858) üzenetére


deicide
veterán

Sok sikert! Az orvosok hajlamosak hamarabb lemondani az emberről. Porcerősítés előtt nekem is szar volt a térdem, tönkrement a fiatalkori teljesítménytúrázástól, de az évi 3 hónap Condrosulf kúra teljesen helyrerakta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#860) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Maximális tiszteletem srácok! :R :R :R :R Óriási erő, akarat van bennetek!

(#861) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Márciusi edzés log

Sunci_02: köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#862) t1 válasza Rabbitf_24 (#861) üzenetére


t1
addikt

Pont láttalak ma amikor futottál :D

(#863) Rabbitf_24 válasza t1 (#862) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

:DDD Bocs ha nem vettelek észre, ilyenkor máshol jár az eszem, csoda hogy még nem ütöttek el. ;]

(#864) t1 válasza Rabbitf_24 (#863) üzenetére


t1
addikt

Kocsival voltam ;]

Pont mentem haza munkából el kellet jönnöm előbb mert valami belém bújt 1 óra tájt elkezdett szúrni a gyomrom 5 kor feladtam és inkább haza mentem a rák se tudja mi lehetett de már alig fáj :F

[ Szerkesztve ]

(#865) Rabbitf_24 válasza t1 (#864) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az a lényeg, hogy már jobb. :) Az ilyet tényleg jobb otthon átvészelni.... :K

(#866) Tyer


Tyer
őstag

Mai:
Tempo fasza, birtam is, minden ok. GPS mondjuk kicsit hülye volt az elején, abba belenyultam kicsit utolag...
Sőt végig baszakodott a gyomrom... az adekvát ponton pedig fullra rámjött a sz@rás... a legjobbkor, végre lett volna egy jo idejű hosszúm...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#867) Rabbitf_24 válasza Tyer (#866) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Azt nem tudod kontrollálni, hogy mikor jöjjön rád, de ha akajád jól be van lőve, akkor napi 1x fog, kb ugyanabban az időben. (Nálam így van.) :D

(#868) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Szombaton irány a Maratonman Depo Budapesten, lesz egy kis számítógépes lábdiagnosztika és VÉÉGRE egy rámszabott futócipő vásárlása fog megtörténni.
Egy elrontott cipővásárlás miatt bokafájdalommal küszködök így szüneteltetem a futást, hogy le tudjam futni a vivicittát. Addig tekerés gőzverővel meg lábkenegetés. :) Ja és persze a felsőtestet nem kell pihentetni, úgyhogy mehetnek a húzódzkodások meg a fekvőtámaszok. Tegnap letoltam 104 húzást 1 nap meg a tekerést. Kellemes volt. :)

(#869) Tyer válasza Rabbitf_24 (#868) üzenetére


Tyer
őstag

Majd irj milyen volt, és mi lett a nyerő

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#870) Rabbitf_24 válasza Tyer (#869) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mindenképpen írok egy részleteset erről a vizsgálatról. :K

Köv héten jön az új spin bike. :DDD

(#871) t1 válasza Rabbitf_24 (#870) üzenetére


t1
addikt

Ejj de komoly, mennyiért vesztegetnek egy ilyet? :))

(#872) t1 válasza t1 (#871) üzenetére


t1
addikt

Megtaláltam nem is vészes, biztos komoly cucc :R
Nagy idegembe én is tekertem egy gyorsat asszony bohóc bringáján : [link]

(#873) Rabbitf_24 válasza t1 (#872) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mindegy, hogy min csinálod, csak csináld. ;)
A mostaniban már benne van, vagy 10.000 km, anyuék majd eltekerésznek rajt, én meg gondoltam veszek egy komolyabbat hosszabb távra. A "régi" is két éves most, panaszom nem lehet rá. :)

(#874) t1 válasza Rabbitf_24 (#873) üzenetére


t1
addikt

Az a baj amióta lábazok ( ami amúgy nem baj, mert szeretem csinálni, fejlődök is ) azóta kardióra kevesebb időm van, konkrétan kiesik 1 nap alapból mert anno kardió volt nem lábazás, illetve ha úgy alakul még kiesik 1-2 nap a lábadozás miatt mire futni / tekerni tudok ezért este 13 óra munka után még be kell iktatni egy kis tekerést mert jönnek vissza a kilók :D. Mindennek teteje az étvágyam is megjött :W
Jó amúgy nem vészes de szerintem te tudod milyen amikor visszafele szökik a mérleg még akkor is amikor izom is jön valamennyi fel.
Ez most a forma : [link]

Régi bringád milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#875) Rabbitf_24 válasza t1 (#874) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Bazzeg milyen combod van. :R
Jöhetnek fel a kilók, máshogy nem fogsz tudni tömeget növelni. Szálkásításnál majd lepucolod a feles zsírt. :K
Jó lesz ez.

Régi bringa egy Bremshey BH5 volt. Nagyon meg vagyok vele elégedve a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#876) t1 válasza Rabbitf_24 (#875) üzenetére


t1
addikt

Köszi, tolom rendesen bejön nekem ez a kondis dolog , a héten kaptam edzés tervet a helyi edzőtől van is izomláz rendesen :DD

Tudom, hogy ez a módja, de jobb lenne ha tisztábban történne mind ez ;] ;]
Az a baj sok mindent akarok.
Gyerek-->Munka 5x13óra-->Heti 4x kondi-->Heti 1-2 futás, jobb lenne ha többet tudnék mozogni de így is úgy érzem ki vagyok maxolva :B

(#877) Rabbitf_24 válasza t1 (#876) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én már nem akarok konditermet, világ életemben nagy és vastag voltam, most vékony és szálkás akarok maradni jó sokáig. :) Jövőre maratont futni, utána triatlonozni, nekem ezeket kell megtennem, mielőtt elföldelnek. :)

Sok sikert a tervekhez, ilyen kitartással bármit elérhetsz a felsorolt dolgok mellett is. :K

(#878) t1 válasza Rabbitf_24 (#877) üzenetére


t1
addikt

Én sem akarom nagy darab lenni, 90-95kg között maximum egy hasonló formát elérve / megtartva : [link]
Félmaratont mindenképpen akarok idén meg is fogom csinálni, aztán majd amit hoz az élet, valószínűleg valami küzdősportba fogok kezdeni de ez még távoli dolog.

A te céljaid pedig :R nagyon nagyon keményen nyomod.

(#879) deicide


deicide
veterán

Háát, hozzátok képest én kb egy teliszart búvárruhára hasonlítok, felsőtest nem sok, csak 2db láb. :DDD

A Szupermaratonon

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#880) t1 válasza deicide (#879) üzenetére


t1
addikt

Rossz a link.
Szerk.: Már jó :DD
Látod lószart sem számít, bringával nem tudnék annyit tekerni amennyit te futsz :D

[ Szerkesztve ]

(#881) Rabbitf_24 válasza deicide (#879) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

a egyik kezemet odaadnám a lábaidért :) ahogy lentebb írták ennyit még letekerni is sok, nemhogy lefutni. Vivicittán majd talizzunk már. Egyszer mindenképpen talizunk, mert egy kört biztos ránkversz. :D

[ Szerkesztve ]

(#882) t1 válasza Rabbitf_24 (#881) üzenetére


t1
addikt

Ennyi :R

(#883) Tyer válasza deicide (#879) üzenetére


Tyer
őstag

Futáshoz sokat nem ér a széles váll, a láb annál inkább:D
Láttátok a 6perces kört???
Tali mindenképp legyen a Start előtt. Akár a cél után is:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#884) t1


t1
addikt

Versenyzők!

Hogy érdemes a 11km-es távra amit futok 26-án felkészülni? Főleg inkább a verseny előtti nap és a versenynapján a kajára gondolok illetve nyomjak-e L-Karnitint ?
Lehetőségemhez mérten a legtöbbet szeretném kihozni magamból, tudom pihenni kéne előtte de biztos dolgozni fogok szombaton előtte meg a hét is szopó lesz. :(((

(#885) Rabbitf_24 válasza t1 (#884) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ha visszaolvasol, akkor Deicide írt nekem erről egy elég terjedelmes hozzászólást.

A lényeg az, hogy töltsél be CH-ből eleget, magnézium tabikat szedjed, a verseny előtti nap nincs sportolás, az adott héten ne fáradj ki az edzéseken, ne fuss hosszabb távokat. No de majd a nálam jobban hozzáértők úgyis elmondják. :K

(#886) deicide válasza Rabbitf_24 (#885) üzenetére


deicide
veterán

Nagyjából ennyi, igen. Most hétvégén még lehet egy 15 körüli táv, aztán a köv. hét elején/közepén már csak max 8-10km.

Pénteken pedig mehet 1km-1km-2km a versenytempótól kicsit erősebb irammal, közte 1 perc pihenővel. Mindez 1-2km bemelegítés után és 1-2km levezetéssel, azaz ez is max 8km.

Szombat teljes pihi, vasárnap meg adni neki. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#887) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Beszámoló a szombati Maratonman depo látogatásról.

Nyitásra ott voltunk, megtörtént a lábfelmérés, egy eléggé bő tájékoztatást adtak róla, hogy milyen a lábam, milyen cipők lehetnek esetleg majd jók nekem. Az eladó aztán kifordította a lábamra/futófelületre/súlyra/távolságra nekem megfelleő cipőket. Direkt figyeltem, a Lunarglide-ot kifordította, a GT2000-et nem. Ekkor kérdeztem, hogy a sérülésem lehet-e attól, hogy abban a cipőben futottam 30km-t? Amire a válasz egy határozott igen volt. Ott voltunk 2 órát, végig segítettek, egy Books és egy Asics cipő maradt meg a végső rostán, így a neutrális/enyhén pronáló lábamra egy Asics Gel Kayano 21 lett a végső választásom.

Bártan ajánlom a boltot, nagyon segítőkészek és képzettek az eladók. :K

A gond az, hogy a jobb lábam teljesen rendbe jött, de a bal térdemnél terhelésre szúró fájdalom jön elő oldalról, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Vivicitta veszélyben van ez miatt, habár még van 1 hete meggyógyulni, de már egyre kevéssé hiszek benne, hogy ez összejöhet.

Ha valakinek van tapasztalata/ötlete, hogy mitől tudnék gyorsan helyrejönni, az ne tartsa magában. :R

(#888) deicide válasza Rabbitf_24 (#887) üzenetére


deicide
veterán

Grat, az jó választás!

A fájdalomra. Sosem szabad, még csak tanácsolni sem, de én mindig úgy csinálom, ha fáj, hogy 1 órával verseny előtt algoflex és nem érzem. Aztán majd verseny után pihenek. De nagy kárt is tehetsz, nagyon felelőtlen, ezért semmiképpen sem javaslom. Ennek ellenére én is fájdalommal fogok futni vasárnap, van valami a bal combtövemnél, terhelésre nyilalló fájdalom, kenegetem, de egyelőre nem múlik. Persze nem pihentetem, az is baj, úgy sokkal nehezebben csillapodik bármiféle gyulladás, húzódás.

Szóval ha teheted, legalább csütörtökig pihi és voltaren/diclofenac, aztán próbálj rá a futásra.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#889) Rabbitf_24 válasza deicide (#888) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm! :R

Flexagil krémmel kenegetem, jobb lábamat ez hozta rendbe. (Tele van fekete nadálytővel.)
voltaren/diclofenac => Ezek is kenőcsök? Gondolom neked beválltak, lehet, hogy én is rápróbálok.
Tekerés mehet? Semmi eröltető, inkább lötyögős. Eddig az a tapasztalat, hogy ha van mozgás, akkor egy kicsit mindig gyorsabban gyógyulok. (Lehet, hogy butaság. :( )

Kitartást neked is, meg gyors gyógyulást. :K

(#890) deicide válasza Rabbitf_24 (#889) üzenetére


deicide
veterán

Köszi, igyekszem, hétvégén egyik nap én is inkább bringáztam, akkor talán tényleg jobban gyógyul. :K
Szóval azt nyomhatod szerintem te is.
A voltaren/diclo is kenőcs, igen, gyulladáscsökkentő/fájdalomcsillapító hatású. Sokkal hamarabb hatnak, ha pihen mellé az ember, de terhelés mellett is jó, csak tovább tart és több kell belőlük és nem olcsók.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#891) Rabbitf_24 válasza deicide (#890) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Tesó ajánlott egy bogyót, csak vényre van, de neki bejött. => diclobene uno retard.
Amikor bukott a motorral, akkor adték neki. (spirál törés a sípcsontban, végig fém + csavarok térdben és bokában). Napi 1 szem és nem érzett fájdalmat. Holnap beszerzek belőle és kipróbálom majd... :)

(#892) Rabbitf_24 válasza t1 (#874) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mostani "forma".

[link]

[ Szerkesztve ]

(#893) deicide válasza Rabbitf_24 (#891) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, ez jól hangzik, lehet én is iratok Édesanyámmal.

szerk: Huu, kemény vagy! :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#894) Tyer


Tyer
őstag

Átvettem a csomagom... Megint kicsi az "L"-es., XL kéne...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#895) Rabbitf_24 válasza deicide (#893) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Tavaly valahogy jobb volt a forma, mentségemre legyen, hogy idén inkább futásra/tekerésre adtam a fejem, mint fekvőtámasz/húzódzkodásra. :) Ebből is látszik, hogy együtt, ugyanolyan hangsúllyal kell csinálni mindkettőt, csak én még nem találtam meg az arany középutat. :)

Tyer: idén őszre a Wizz air-re már jó lesz az L-es is, csak toljad!

(#896) t1 válasza Rabbitf_24 (#892) üzenetére


t1
addikt

Jó forma :R

(#897) Tyer válasza Rabbitf_24 (#895) üzenetére


Tyer
őstag

Tavaly ősszel,Nyíregyen is ugen ez volt, akkor -5 kg volt. Amyugy nem rég vettem egy Karrimor polot (futo), L-es, és tökéletes. Ha nem tudok addig cserélni valakivel, akkor abbban futok, és versen után csere...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#898) brownus válasza Rabbitf_24 (#892) üzenetére


brownus
veterán

grat mindkettőtöknek! nem nézlek skizonak :D t1-re gondoltam még :D :R

(#899) t1 válasza Rabbitf_24 (#895) üzenetére


t1
addikt

Nah sikerült a Vivicitta?

(#900) Rabbitf_24 válasza t1 (#899) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

az utolsó reggelen meggondoltam magam, mert nem lett jobb a lábam, gyógyszer se segített. ma megyek kórházba.... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.