Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Hege1234 válasza Rabbitf_24 (#250) üzenetére


Hege1234
addikt

mivel a célod főleg izomnövelés én most már a hosszú gyors bringázásokat se ajánlanám

(#252) eddie17 válasza Rabbitf_24 (#250) üzenetére


eddie17
addikt

Én is így csináltam sokáig, de most nekem az intervallum jött be. Talán kicsit nagyobb a rizikó az izomvesztésre (nem ugrik le rólad, ne aggódj :) ) de a zsírégetés elméletileg sokkal jobb mint aerob esetén. És hamarabb le is lehet tudni. Ez nálam fontos mert nem sok időm van délutános műszakban. kb. 2 hete csinálom és látványosan megy le a maradék belem.

(#253) Rabbitf_24 válasza eddie17 (#252) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hogy lehet HIT tekerést csinálni? Pl lassan 3 perc, gyorsan fél perc? Kipróbálom a monotont is meg ezt is, végre egy kis újdonság. :)

(#254) eddie17 válasza Rabbitf_24 (#253) üzenetére


eddie17
addikt

Úgy csinálom, hogy fél perc teljes gáz, 1 perc pihenő, lassú tekerés.
Előtte 6 perc bemelegítés, utána 5 perc levezetés.
10 ismétlés, így 25 perc alatt megvagyok. És utána csak kapkodsz levegő után. :)
És mondom engem látványosan megindított most. Remélem marad ez a jó szokása :)

(#255) Rabbitf_24 válasza eddie17 (#254) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Szuper, ez már egy jó kiindulás erre a típusú mozgásformára. :R
Örülök, hogy találtál egy működő módszert. Vigyázz, nehogy túl egyszálbélű legyél, mert már így is eléggé vékony lehetsz a magasságod / kilód alapján. :K

(#256) eddie17 válasza Rabbitf_24 (#255) üzenetére


eddie17
addikt

Köszi. Ez a veszély nem fenyeget még. :) Még 5-6 kiló mehetnr lejjebb. Főleg zsírból. :) De ahogy Te haladsz, az a nem semmi. :)
Most 165\75 vagyok. -40 kiló eddig tisztán. :)

[ Szerkesztve ]

(#257) Rabbitf_24 válasza eddie17 (#256) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

majd dobj képet, kíváncsi vagyok. :K

(#258) deicide válasza Rabbitf_24 (#246) üzenetére


deicide
veterán

Biztos nem pucolja, csak bringázok/futok/gyaloglok, terembe nem járok, csak néha otthon nyomok fekvőtámaszt és lábemelés van. Ennek ellenére van bőven izmom, igaz, leginkább a lábamon, mert a fentebb említett gyakorlatokhoz felsőtest nem annyira szükséges. Mondjuk én szeretek enni, így semmit nem száműztem, kenyér, cukor, tolok mindent, hogy a napi átlag 2 órás edzések energiaveszteségét pótoljam.
Ezzel együtt sikerült 135-ről 90-re fogyni. Kb úgy nézhettem ki, mint Te az előtte fotón. :)
Gratulálok a kitartásodhoz, én pontosan tudom, milyen kihívás ez!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#259) Rabbitf_24 válasza deicide (#258) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm! :R
Én is szeretek/szerettem enni, de én feladtam a cukor kenyér stb kombót. (Kenyeret nem ettem már vagy 10 hónapja, mióta kezdtem.) Az a gond, hogy nem tudok annyi kalóriát bevinni ezekből a kajákból, hogy pótolja a nagy igénybevétel okozta hiányt. Igazából annyira már nem kívánom magát a kaját sem. Lehet, hogy a gyomrom összeszűkült egy kicsit. :)

(#260) psycroptic


psycroptic
őstag

Na én most már semmit sem értek. Zavarban vagyok, mint Ádám és Éva anyák napján!

Zsírégetésre kardio vagy aerob?

PSNID: Tomy83PS

(#261) deicide válasza psycroptic (#260) üzenetére


deicide
veterán

Több cikk szerint is mindenfajta mozgással, pulzustartománytól függetlenül, ég a zsír (is), csak más intenzitással. De ha nagyon magas pulzustartományban edzel és az izmok nem jutnak megfelelő utnpótláshoz, elkezd az is elfogyni. Már, ha jól értettem ezen cikkeket. Tehát a rövid, magas pulzusú edzés is éget, de ott izmot is égethetsz, a hosszú aerob tartományú edzésnél viszont lassan ég a zsír az alacsony intenzitás miatt. Én speciel váltogatom, néha 5-6 órás menetek vannak 120-130 körül pulzuson, néha 1, max 1.5 órásak 150 vagy afeletti pulzussal. Ez utóbbihoz feltétlenül szoktam menet közben CH-t pótolni, energiazselé formájában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#262) psycroptic válasza deicide (#261) üzenetére


psycroptic
őstag

:R
Ha jól értem, akkor az aerob 3/4 óra lassú tekeréssel elérhető és nincs izomvesztés?

PSNID: Tomy83PS

(#263) Shadowbull válasza psycroptic (#262) üzenetére


Shadowbull
addikt

a lassu tekeres relativ. azert kell terheles, es a pulzusnak egy megfelelo tartomanyban kell lennie. Okolszabalynak jo hogy olyan magas legyen a terheles, hogy a liheges mar meginduljon (a magasabb oxigenfelvetel miatt, ugye ezert aerob) de meg tudj beszelgetni mellette.

Nyugodtan lehet napi egy orat tolni, amikor fogyasztottam, akkor heti hat napon toltam egy orat reggel ehgyomorra + heti 4 sulyzos edzes.

Ha magasabb az igenybevetel akkor a zsiranyagcsere mar nem eleg gyors hogy fedezze az energiaigenyt, ezert a szervezet mindenkeppen az izmokban es a majban tarolt glikogent fogja felhasznalni, mert az gyors, ha kifogyott akkor meg izmot fog bontani, bar normal taplalkozas eseten ez kevesbe valoszinu.

Eros dieta mellett esetleg ketogen dietaban nagy terhelesnel bizony elojohet az izombontas, de ez inkabb extrem eset szvsz.

Hobbi szinten az izmok elegetese nem igazan fenyegeti az embert :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#264) psycroptic válasza Shadowbull (#263) üzenetére


psycroptic
őstag

Oké! Köszönöm! Akkor ez egyén függő, mert mindenkinek máshol van az a pulzustartomány ami ehhez megefefelő lehet.

PSNID: Tomy83PS

(#265) Shadowbull válasza psycroptic (#264) üzenetére


Shadowbull
addikt

igen, bar vannak szamitasi modok, de azok nincsennek kobe vesve.

Itt is a sajat tapasztalatra kell hagyatkozni, egy ido utan az ember erezni kezdi, hogy mikor van a kivant tartomanyban.

De a lenyeg itt is, hogy az aerob el legyen vegezve, a tobbi csak reszletkerdes.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#266) psycroptic válasza Shadowbull (#265) üzenetére


psycroptic
őstag

Csak közelítés képpen én eddig binyiglin 20 perc tekerés alatt 13-14km-et tekertem le átlagosan 40Km/h sebességgel és 120-140(az elején 150-160 pulzus volt, de gyanítom hozzászoktam) közötti pulzussal. Az utóbbi időben már csak az utolsó pár percre kezdtem el izzadni/lihegni. Ez kb egyenlő a falhozcsapottlóf@sszal?
Az aerobhez kb. milyen értékek volnának a megfelelők?

PSNID: Tomy83PS

(#267) deicide válasza psycroptic (#266) üzenetére


deicide
veterán

Aszfalton tekerj 40km/h-val, majd lesz magasabb is az a pulzus ;]
Nem vagyok edzetlen, de a kb 40km/h-hoz aszfalton nálam olyan 155-160-as pulzus tartozik és 1 óránál tovább azt az intenzitást nem is bírom. Szobabringán nem próbáltam, de gondolom a légellenállás hiánya miatt valamivel könnyebb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#268) psycroptic válasza deicide (#267) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez szoba binyigli igaz kivihetem az aszfaltra, de szerintem hülyének néznének... :DDD

Gyanítottam, hogy kevés az a 20 perc és azmiatt nem megy már feljebb a pulzusszám.
Ezek szerint nálam 120-130 pulzuszámnál kb negyedóra elteltével indul be a zsírégető folyamat. Hogyan lehet leredukálni ezt az időt?

PSNID: Tomy83PS

(#269) Hege1234 válasza psycroptic (#266) üzenetére


Hege1234
addikt

azt ugye tudod hogy az 1 órát úgy kell érteni hogy bármi történik az út közben
nem pihenteted a lábad folyamat tekersz
(ezért egyszerűbb ezt otthon csinálni vannak olyan kütyük amik átalakítják a bringát szobabiciklire)

ha ezt 40km/h val csinálod az tuti nem aerob

Szerk:
az izzadás nem egyenlő azzal hogy zsírt égetsz!

[ Szerkesztve ]

(#270) Shadowbull válasza psycroptic (#266) üzenetére


Shadowbull
addikt

Aszondjak a kulonfele forrasok, hogy a zsiregeto pulzustartomany az a maximalis 60-70%-a kell legyen, a maximum meg 220- az eletkorod.

20 perc az nem eleg, celozd meg a minimum 45 percet, de jobb az egy ora.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#271) psycroptic válasza Hege1234 (#269) üzenetére


psycroptic
őstag

Egy órát én képtelen lennék végigtekerni 40-el... :N Csak azt írtam le, hogy eddig mit csináltam és arra irányult a kérdés, hogy mit változtassak, hogy aerob legyen belőle. Még egy pillanatra sem állhatok két lábra, hogy vér jusson a valagamba, mert rohadt kényelmetlen az ülése? :D
Tudom, hogy nem egyenlő csak másképpen nem tudom megfogalmazni azt, hogy úgy érzem, hogy na most kezdtem el égetni a motyót magamról.

(#270) Shadowbull: köszi szépen! :R Akkor belövöm magam arra tartományra és kipróbálom.

Szerk.: bocsi Rabbitf_24, hogy szétkúrom a topikodat... :R

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#272) deicide válasza psycroptic (#271) üzenetére


deicide
veterán

Hogy aerob legyen és mivel szobacangáról beszélünk, tekerj az erősségen és akkor is emelkedni fog a pulzusod. A szervezet pedig olyan, hogy első körben cukrot éget és legalább fél óra után kezd csak zsírt égetni, ezt mondják.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#273) kolosanyi válasza Shadowbull (#270) üzenetére


kolosanyi
veterán

Inkább nem kavarok be a tabatával, meg a hasonló programokkal, mert az rátenne még egy lapáttal. :DDD

(#272) deicide
Oké, akkor mégis. Ez leginkább intenzitástól függ. Adott VO2 max mellett egy nagyon intenzív intervallum program sokkal rövidebb idő alatt is hatékony lehet. Ráadásul kurvára felpörgeti az anyagcserét, utána nyugalmi helyzetben is órákon át folyhat még a zsirégetés. Persze nem mindenkinek van szüksége erre, én is váltogatni szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#274) Rabbitf_24 válasza psycroptic (#271) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nem gond, beszélgessetek róla, legalább mindenki képbe kerül és a jó gyakorlatot a jó pulzustartományban végzi el. :R Végigolvasva az érveket rájöttem, hogy én az egész diéta alatt a mindent beleadok módon tekertem, vagyis közben nem igazán tudtam volna beszélgetni... :D Ezt a kényes határt kellene megtalálni és ott maradni, rendben. Mi a helyzet a HIT edzéssel? Az is lehet ilyen hatékony, mint az azonos terheléssel végzett 1 órán át tartó tekerés?

(#275) eddie17 válasza Rabbitf_24 (#274) üzenetére


eddie17
addikt

Na erre én is kíváncsi leszek mit mondanak. ;]

(#276) Cthulhu Dawn válasza Rabbitf_24 (#274) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Én a HIIT-el mindig is úgy voltam, hogy ha a diéták mesterei - a profi testépítők - aeroboznak inkább, akkor az lehet nem hülyeség.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#277) eddie17 válasza Cthulhu Dawn (#276) üzenetére


eddie17
addikt

Mostanában olvasom, hogy ők is kipróbálják, átállnak rá. Itthon is egyre többen.
Szerintem azért van valami valóság alapja amit írnak róla. Mondom, én kezdem tapasztalni is. Igaz keményebben hazavág...

(#278) Cthulhu Dawn válasza eddie17 (#277) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Szerintem ez is emberfüggő, de ahhoz azért már elég rutinosnak kell lenned, hogy megmond magadról melyik volt a hatékonyabb. Szerintem egy kezdőnek mindenképpen az izom megtartására kéne törekednie, erre pedig nem hiszem, hogy jobb a HIIT. Nekem minden esetre nem szimpatikus módszer, most hogy ketogént csinálok pedig főleg felejtős.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#279) eddie17 válasza Cthulhu Dawn (#278) üzenetére


eddie17
addikt

2 éve csinálom. Sok mindent kipróbáltam. Eddig ez jött be nekem a legjobban. Aztán lehet később másként alakul.
Én is kétkedve néztem mindig, csak most úgy voltam vele, hogy belefér, kipróbálom. Mert aerob-oztam én is sokáig. Előtte meg hülye módon futottam nagyon-nagyon sokat. Ha akkor okosabb vagyok, akkor már rég nem kéne foglalkoznom ennyit a diétával csak szintentartás kéne.
Nem vagyok én HiTtérítő. :) Csak ez is egy fajta mozgás a célhoz. És Rabbitf_24-nek megvan hozzá az előedzettsége hogy kipróbálja.

(#280) Rabbitf_24 válasza eddie17 (#279) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ki is fogom mind a kettőt. :K Eddig nem volt új ötlet, most már kettő is van, ezt szeretem, így nem lesz unalmas az edzés.

Ma reggel 79,9 kg!!!! Végre megtört a jég, megvan a bűvös hetes. ;]

(#281) Shadowbull


Shadowbull
addikt

en szemely szerint csak kiprobaltam a hiit-et, de mivel total kikeszultem tole igy hanyagoltam :)

nem vagyok ellene, sot nyitott vagyok mindenre, de szerintem is egy kezdonek jobb a stabil, mukodo aerobot felepiteni elsore, hogy aztan legyen nemi tapasztalata amikor elkezdi a hiit-et, hogy fel tudja merni sajat szempontjabol az elonyoket-hatranyokat.

A nyitott gondolkodas ebben a sportban is elony, nem csak az eletben :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#282) eddie17 válasza Rabbitf_24 (#280) üzenetére


eddie17
addikt

Igen ebből a szempontból is jó. :)
Na gratula. Úgy látszik ez egy ilyen nap, mert nekem is megindult lefele. :D
74.3kg. :) Viszont centiből folyamatosan megy le. Főleg a belem, de ezt írtam is.
Képet majd dobok fel, lesz egy látványos before-after. :)

(#283) Rabbitf_24 válasza eddie17 (#282) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez egy ilyen nap, végre valami jó is történik. :K

(#284) MySister


MySister
csendes tag

Gratulálok a kitartásodért, szép eredmények :)

Ha valakihez túl erősen ragaszkodsz, attól még nem fog szeretni.

(#285) Rabbitf_24 válasza MySister (#284) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm! :R

(#286) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Megvolt az első kinti edzés, óriási volt!!!!!
Ezentúl amikor tudok kimegyek.

(#287) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

10x50 fekvő + 10 + 8x7 húzódzkodás volt a mai evangélium 2 kör levezető futással.
Nagyon jó kint edzeni, a nap szívja rendesen az embert.

(#288) brownus válasza Rabbitf_24 (#287) üzenetére


brownus
veterán

mindezt mennyi idő alatt?

(#289) Rabbitf_24 válasza brownus (#288) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

2,5-3 perces pihenők voltak kb 1,5 óra + a futás.

(#290) brownus válasza psycroptic (#266) üzenetére


brownus
veterán

gondolom szobabiciklin

(#291) psycroptic válasza brownus (#290) üzenetére


psycroptic
őstag

Igen azon. :K

PSNID: Tomy83PS

(#292) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Túl 2x2 egylábas guggoláson. :) Hatalmas érzés.

(#293) Cthulhu Dawn válasza Rabbitf_24 (#292) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A 2x2 egylábas az kettő normál guggolás? :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#294) Rabbitf_24 válasza Cthulhu Dawn (#293) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

úgyúgy. :D

(#295) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Remegve írom meg, de megvolt az 500 fekvő + 100 tapsos fekvő. Most pedig eszek valamit....

(#296) Woodslave válasza Rabbitf_24 (#295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kilátszik a bordád ;]

:R :))

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#297) Rabbitf_24 válasza Woodslave (#296) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

örültem, amikor megláttam őket. :D

(#298) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Üdv!Először is gratula!Mennyit akarsz még fogyni?Nekem a ~170 centimhez 70 kiló, azaz a 6X volt az álomhatár, aztán tök fölöslegesen befogytam 66.5-ig, a végén már csak a kevés izomból ment, szóval frankón túledzettem, túlfogyasztottam magam(hiába olvastam ezekről a hibákról :D ).
Ezek után neked is az erő/izom növelés lesz a cél gondolom, ahhoz meg több kalória bevitel kell(esz), azt nehéz belőni, hogy ne is hízzál nagyon meg "növekedj," erősödj is, aztán úgyis újra fogyasztani kell :DD .
Csak tovább előre ;) !!!

(#299) Rabbitf_24 válasza _balázs_ (#298) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

Köszönöm. A mostani cél a 74-75 kiló lenne, az még 5-6 kiló mínusz. 6x már nagyon kevés lenne a magasságomhoz. (182 cm).
Persze, ez volt az első lépés, lepucolni a zsírt aztán jöhet fel az izom. :)
Innentől ez ilyen lesz, tömegelés, fogyás tömegelés, fogyás de már nem kell közel 50 kilót lefogyni, hanem majd max 5-6 kilókra engedem magam el.

(#300) psycroptic


psycroptic
őstag

Ha még nem tettem volna meg, akkor most megteszem! Minden elismerésem a kitartásodhoz! Emelem a kalapom! :C :R

PSNID: Tomy83PS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.