Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha sok falevelet vagy más egyebet fújna be a szél a kéményébe, akkor az eltömítené és megszűnne a füst. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez simán lehet szén, sajnos. Szüleimnek is lengyel import szén lett véve és hát jól fűt csak kormol mint állat.

Sokat nem tudsz tenni, de ha nagyon zavar akkor próbálj vele beszélni.

(#1) petipetya: remélem nem javasoltad komolyan :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Megnézni a helyi rendeletben, hogy mi számít illegális tüzelőnek. Van ahol szabad szeméttel tüzelni. (bármily meglepő).

Aztán kideríteni, hogy ki az illetékes szerv. Tippre a katasztrófa védelem lesz, mivel most hozzájuk tartozik a kéményseprés, de az önkormányzat is megérhet egy misét. Ha vannak gyerekek akkor a szociális munkásoknál is lehet érdeklődni, mert az illegális tüzelőanyag használata veszélyeztetésnek minősül jogilag, mert nagy az esélye a fulladásnak.

Az egész sikeressége azon múlik, hogy mennyire akarnak tenni az illetékes szervek. Ha nincs hajlandóság akkor sajnos semmit nem tudsz tenni, be kell nyelni. Plusz azt vedd figyelembe, hogy kb kizárt, hogy ne derüljön ki, hogy te nyomtad fel, tehát ha nem áll mögötted legalább a fél utca akkor számíts a retorzióra.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Semmit.

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

amit előttem leírtak,
ha nem jön be, akkor a jegyzőhöz fordulj birtokvédelemért, esetleg tud neked segíteni abban, hogy milyen egyéb lehetőségeid vannak a szomszéddal szemben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) bitpork válasza Dluinet (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt hiszem h ilyen esetben -ha nem szennyező anyagot éget- a jegyző nem fog lépni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Lehet próbálkozni azzal, hogy bemész az önkormányzathoz, a katasztrófavédelemhez vagy bármilyen más szervhez és panaszt teszel. Vagy saját pénzeden kihívatsz egy szakértőt, aki bevizsgálja, hogy a szomszéd mivel fűt. De a végén nagy valószínűséggel te fogsz rosszabbul járni. A szomszédodat vagy megbüntetik pénzbírsággal, vagy nem, de az 100%, hogy kiderül, hogy te jelentetted fel, és minimum te leszel a szemét mindenki szemébe emiatt. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nincs pénzük tűzifára, ezért fűtenek azzal, amivel, ezen pedig a közbenjárásod nem fog segíteni.

(#9) nemlehet válasza mustang08 (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk ez nem mentség arra, hogy törvénytelenül égetnek valamit. Nekem se mindig van pénzem hónap végén mégsem lopok...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) bitpork válasza nemlehet (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De honnan a bizonyosság, hogy veszélyes anyaggal tüzel? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

mit lehet tenni? kb semmit... először is bizonyíték kellene arra, hogy illegális tevékenységet folytat... ha te akarsz erre bizonyítékot szerezni (pl besurransz és levideózod, ahogy pakolja a cuccot a vegyestüzelésű kazánba), azzal magánlaksértést követsz el és sérted a személyiségi jogait, miközben ő csak a helyi rendeletre tesz nagy ívben... bejelentésre meg valószínűleg nem vonul ki azonnal a rendőrség házkutatási paranccsal... egyszerűbb lenne beszélni vele, hogy ha teheti, a sz@rját olyan időben pakolja már a kazánba, amikor nem vagytok otthon...

vannak ilyen cifra esetek: 1szobás panelban laktunk asszonnyal nyárig és előtte kb fél évig őt nagyon idegesítette, hogy a felettünk lakó (szintén 35m2-es lakásban) nagytestű kutyát tart egy szintén nagytestű nőszemély és általában egyedül volt a dög hagyva :U az persze ugatott éjszaka is és úgy rohangált a lakásban, hogy dübörgött a ház... én ha hulla voltam, elaludtam, onnantól nem idegesített, de feleségem csomószor nem bírt tőle aludni... beszéltünk a nővel, elviccelte, hogy "biztos csak a kutya körme kopog, azt halljuk, elviszi majd kutyamanikűröshöz" ...beszéltem a helyi hivatallal, a közös képviselővel és kb semmit nem lehetett tenni... szomszédokkal is összefutottam, őket is ugyanúgy idegesítette, pedig ők nem is annyira közvetlenül kapták az áldást... a kutya folyamatosan ugatott, soha nem láttam, hogy a gazdája levinné sétálni és 24 órából ha 6ot otthon tartózkodott.. maradék 18 órát a kutya egyedül... nyáron anyóssal lakást cseréltünk, ő ment az 1szobásomba, mi meg költöztünk az övébe, őt nem zavarta a dög, mert jóalvó... most mondta a héten, hogy a debella csaj sírva kopogtatott nála, hogy levelet kapott, miszerint jogi útra lépnek a lakók, mert eddig bírták elviselni... kérdezte, nem-e mi írtuk a levelet... :U anyós mondta, hogy mi biztos nem és ő sem, mert szerencséjére bír aludni miatta... viszont a lakók nagy része panaszkodott, hogy elviselhetetlen, amit művelnek... kíváncsi leszek a végkifejletre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) twollah1976 válasza mephi666 (#11) üzenetére


twollah1976
őstag

En konkretan rendeletben tiltanam be, hogy 4 labu allatot tartsanak olyan lakasban aminek nincs n+1 nm kertje.

Kutyat, macskat panelban tartani allat kinzas.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

Poszter: a hosszu vagy a rovid valasz erdekel?

Irom a rovidet: semmit nem tehetsz. Gyakorlatilag nincs eselyed jogi uton megfogni, ha pedig maganakcioba kezdesz, te huzod a rovidebbet.

Amit tehetsz: nyelvet tanulsz es lelepsz az orszgabol.

Amugy itt jegyeznem meg, hogy magyarorszag szinte minden telepulesen jopar hazban ez megy telen, es baszogatjuk az autosokat szmogriadoval, es jon a csodalkozas, hogy nincs hatasa.

(#14) Mister_X válasza bitpork (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert a széntől és a fától nem lesz büdös a környék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) notika77 válasza Mister_X (#14) üzenetére


notika77
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16) mephi666 válasza twollah1976 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

van valami viccrendelet, hogy talán 15m2 mozgástér kell egy közepes termetű kutyának, ami 35m2-es panelban is megvan... :U nevetséges... a kutyások egy része egyébként külön állatfaj... ez a "nekik joguk van" kategória: joguk van bezárni a kutyájukat kis panellakásba, joguk van megkeseríteni a szomszédok életét... akik meg nemtetszésüket fejezik ki, azok rohadékok... ja és itt egy közeli játszótéren sétáltatta (sz@ratta) sok jogtudó kutyás a jószágát, mire aláírásgyűjtés lett, kitiltották onnan őket, de bizonyos csoportok csakazértis lázadoznak és továbbra is oda hordják őket :U ...nincs bajom a háziállatokkal, de ép eszű ember felfogja, hogy nagyobb állatnak (kutyának/macskának) mozgástér kell... majd ha egyszer családi házunk lesz, akkor gondolkozok teknősbékánál, hörcsögnél, díszhalnál nagyobb háziállatban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) bitpork válasza Mister_X (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor olvass vissza: pont én írtam h import lengyel szén miatt a szüleim is szennyezik a környéket ... legális forrásból , legális anyaggal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18) Mister_X válasza bitpork (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De a széntől akkor sem lesz büdös a környék. Kormolhat, de ennyi. Ha szaga van, akkor az már nem szén, lehet hogy a lengyelek koncentrált kutyagumit adnak el szén néven.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Valszeg globális felmelegedés párti az illető, szerintem egyszerre két autót is vezet és minden reggel egy palack dezodort fúj magára ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Lathronos


Lathronos
őstag

Itt nálunk Budapesten a 16. kerületben nagyszüleim szomszédja meg disznókat tartott 35 évig. Amíg nem fújt a szél, viszonylag tűrhető volt az "illat". De a leglágyabb fuvallat hatására is életveszélyes gázmérgezés veszély alakult ki a környéken 500 méteres körzetben. Érdekes módon őt sem jelentette fel senki, holott legjobb tudomásom szerint Budapest egész területén tilos efféle háziállatokat tartani. :(

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21) nemlehet válasza bitpork (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

A mi környékünkön drága a szemétszállítás ezért a legtöbben eltüzelik. Nagyon egyértelmű, hogy mikor megy fával és mikor megy szeméttel egy kémény. A csípős műanyag szagot nehéz összekeverni. A vizes fa, vagy rossz minőségű szén füstöl, de nem büdös, vagy legalábbis más szaga van. Meg nem is "ül be" úgy mint a műanyag vagy a gumi.

Persze kép alapján nem tudom megmondani, de ha a bűzre panaszkodik a poszter akkor valószínűleg az nem legális cucc.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) N€T0X|N válasza Mister_X (#18) üzenetére


N€T0X|N
őstag

a széntől akkor sem lesz büdös a környék

Kérdés, hogy kinek mi a büdös és mit értünk környék alatt, mert azt én megértem, ha a szomszéd kertben zavarja a posztolót, de az még nem távolság... én pl. amúgy utálom a fa szúrós szagú füstjét, de a szén szaga ahhoz képest egészen más, sokkal... hát nem tudok ide jó fogalmat, de kevésbé zavaró számomra. Az is lehet, hogy csak nem megfelelő kályhában égetik azt, amit. Az én kandallómban ocsmány füstje van a szénnek, mert alapvetően nem erre való, ezért nagyon ritkán, 1-1 alkalommal kerül csak bele.

Sent from my keyBoard

(#23) Narxis


Narxis
nagyúr

Levegő Munkacsoport

Szerintem először náluk is érdeklődhetsz, ahogy a cikk írja ők is több feljelentést tettek.

Thanos was right.

(#24) bitpork válasza Narxis (#23) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk speciel őket én, rektálisan kezelném egy legalább 20 bar-t nyomó kompresszorral napestig. Aki csak azért jelentené fel és ítélné fagyhalálra a szegényeket mert nagy a légszennyezettség, az nem érdemel mást. :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) Narxis válasza bitpork (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem te is csak addig vagy ilyen megértő amíg nem a te környékeden égetik a szemetet.

Bár az is megér egy misét, hogy ebben az országban miért azt cseszegetik aki nem szemetet próbál égetni. Rendőrök csaptak le a gallyakat gyűjtő családapára

Thanos was right.

(#26) Lauda válasza Narxis (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel keptelenseg hatart huzni a gally, az ag es az egyre vastagabb fadarabok kozott, nyilvanvalo, hogy tiltjak a gyujteset. Ez valoszinuleg mindenhol a vilagon igy van. Te mit szolnal, ha az erdodben szedne valaki ossze azt, ami a tied?

(#27) Narxis válasza Lauda (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogyne lehetne határt húzni? Láttál te már gallyat?

Thanos was right.

(#28) hege8888


hege8888
aktív tag

Kb Nálunk is ez van sajnos. A mellettem lakó is időnként betolja a kazánjába a a mittomén honnan szerzett bálás ruhákból az el nem adottat.
Plusz relatíve keskeny a kettőnk háza közt a térköz, és ha a szél is rájátszik, csapódik le a kis udvarba.
Leginkább arra hasonlít a szag, mint mikor disznóperzselésnél a körméhez ér a láng, ha kéne vmihez hasonlítani.
Na ez tuti nem fa, vagy szén. Müanyag pet-palack, műszálas ruhák, stb...

Ráadásul mióta itthon van az anya is gyeden, ráért egész nap tüzelni vele. Szereik a jó meleget is, ezért simán olyankor is befűtöttek, mikor már nem volt olyan rossz idő.
Legjobban az bosszantott, hogy azóta kevesebb meggy van az egyik fámon, hiába roskadozik virágtól ilyenkor.
Hát ja, a méhek is rühellik a füstöt... :(((

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#29) Chaser válasza twollah1976 (#12) üzenetére


Chaser
titán

tévhit, az én kutyusom kertben se csinált semmit, csak akkor játszott ha kinn voltam, benn szeretett lenni
ha kinn volt akkor az ajtó előtt feküdt:)
ugyanúgy vittem sétálni, biciklizni mindig, mint mikor társasházba költöztünk
ónémetjuhász volt, sok mozgásigénnyel, de magában nem rohangált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) mephi666 válasza Chaser (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt a volt szomszédnak nem tudom, milyen kutyája van, mert nem értek a kutyákhoz... van akkora, mint egy átlag németjuhász és hallani lehetett, hogy lenne mozgásigénye, mert napközben szimplán fel-alá rohangált a lakásban, amitől dübörgött az épület, ugatta az ablakba 2lábra állva a járókelőket, sötétedés után meg nyüszített-ugatott-rombolt, míg a gazdája pl reggel 2kor haza nem ért :U most ahol lakunk, pár emelettel feljebb van valakinek egy vizslája, amivel a lépcsőházban az első 2-3 hétben többször összefutottam, mint az előző lakásban a volt lakóval fél év alatt... (konkrétan egyszer nem láttam, hogy levitte volna a kutyát mozogni) ...ja és a vizslát ritkán hallani ugatni, ha pedig halljuk az általában úgy megy, hogy a környéken levő kertes házakból valahonnan ugat párat egy kutya, amire rákezd másik jópár, köztük a szomszéd vizsla, de fél percen belül abba is hagyják a kommunikációt és órákig csendben vannak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) bitpork válasza Narxis (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem meg tartsd meg magadnak ismeretlenül a találgatásokat ;)
Falusi gyerek vagyok, 40+ disznós szomszéddal, ha ez ad bármilyen betekintést a 30 évvel ezelőtti gyerekkoromra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) Lathronos válasza Narxis (#25) üzenetére


Lathronos
őstag

A gallygyűjtést meg tudná oldani az erdészet maga is, aztán a saját maguk által begyűjtött tüzelő anyagot felajánlani jótékony célra. De nem, nekik ennél sokkal fontosabb dolguk van, szórakoztatni a külföldi vadászokat(akik cserébe nem kevés összeget fizetnek nekik). Arról nem beszélve, hogy halomra ölik a vadállományt puszta szórakozásból. A szegény ember pedig fagyjon halálra az egész családjával együtt. Nem találok szavakat.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#33) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekünk is ilyen az egyik szomszéd, kiló szám tüzeli az összes szemetet, műanyagot is. Az utcában jó néhány család aláírta az önkormányzathoz benyújtott kérvényt. Lett is figyelmeztetve. Következő télnél ismét dőlt a büdös fekete füst. Azóta se semmi.

(#34) talpas


talpas
aktív tag

Szagot kényszerből még elviseli az ember mert nem tud elköltözni, stb. De a baj az, hogy a műanyagok égésekor toxikus részecskék lepik el a könyéket. Majd évek mulva mikor megint emelkedik a daganatos emberek létszáma, ráfogja mindenki, mert "úgy" él, élt. A szomszédom kuvasza, (már a 4-ik) a térkövezett udvar miatt máshová nem tud xarni, a 30 cm széles 30m hosszú földsávot használja és pont az ablakomhoz legközelebb. Nyáron meg kell gondolni mikor szellőztetek miatta, télen meg a tömény füst illat. Az erdőben gyűjtésről nemrég olvastam, nagyon keményen birságolják, ugyanott gyűjtött ehető növény saját részre nem gond. A magántulajdonban lévő erdőkben is megengedték a lehullott ágak összeszedését, majd jött a favágó emberke lopni, erre mindenkit leállítottak a gyűjtögetéssel. Szóval lehet megfagyni annak a rétegnek. Visszatérve a füstölésre. Én 20 éves koromig vegyestüzelésű környéken szagoltam a széngáz és fa illatát, 14 éves voltam, a sparhelt akkor lett kiváltva g.tüzhelyre de abban az időben futott már a g.olajkályha is. De ennyire q...va büdös és sok feketefüstös kéményre, nem emlékszem. Nógrádban dolgoztam 95-ben és ment a nagy gázprogram, egy nap egy családi ház. Nos mindíg eszembe jut az ottani tulajdonos. Hát fiam nem kell ez nekünk, ott a sparhelt az ndk "örökégő" meg a szobában, sokba kerülne a gázt hasznáni nekünk. Tegyük hozzá a szükséges fűtést használók, a divatból épített kandallók a ruha és műa. égetéstől nem lett kevesebb a szilárd tüzelést használók száma. Sőt emlékszem mikor a kandallómizéria bejött szépen emelkedő pályára állt a tüzifa ára. Lehet ezzel azok buktak legtöbbet akiknek csak az az egy kályha van kaját és fűtést biztosítani.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35) mephi666 válasza Lathronos (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezen agyaltam pár éve, amikor a zselicben túráztunk: szép környék, de rengeteg letört gally és ág hevert mindenhol... ha ki tudnák vezényelni a közmunkásokat, érdemi munkát végezhetnének, az összegyűjtött tüzelőanyagot pedig elhordhatnák a rászorulók...

nővéremék falujában jól működik, hogy aki nem kívánja eltüzelni a levágott gallyat, az kiteszi a kapu elé, a rászorulók pedig elhordják...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) nemlehet válasza mephi666 (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem a nővérem vadgazda mérnök, elég sokat foglalkozott erdőgazdálkodással.

Ő azt mondta, hogy a gallygyűjtés azért tilos, mert nagy mértékben rontja az erdő talaját, egyszerűen megfogalmazva a gallyakra szükség van a visszatáplálás végett.

Persze bizonyos mennyiség még elfogadható lenne, de ha azt mondják legális, akkor boldog, boldogtalan felszedne mindent és elindulna a kipusztulás. Megoldás lehetne, hogy az erdészet felügyelete mellett lehet gyűjteni, vagy ők szervezik amit utána kiosztanak, de hát ez a kis pöcegödrünkben elképzelhetetlen, megoldhatatlan feladat és amúgy erősen vissza is élnének vele..

A gyümölcsszedés egy kicsit más, azt relatíve nehéz annyira tarra szedni, hogy veszélyeztesse az állományt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Narxis válasza mephi666 (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem dédnagyapám imádott gallyazni, nem azért mert rá volt szorulva hanem maga a folyamat amikor azonos méretűre vágja és összeköti egy csokorba, na ez lekötötte és szerette csinálni. Régen seprűket csináltak így gallyakból. Azt, hogy honnan szedte a gallyakat azt már nem tudom, lehet ő is a közeli erdőbe járt, de az ezelőtt 10-15 évvel volt.

Thanos was right.

(#38) xxmen


xxmen
tag

Cegléd előzmények [link]
Cegléd mostanában [link]

Pedig jó messze van a várostól!

[ Szerkesztve ]

(#39) mephi666 válasza xxmen (#38) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha a régi 5ösön haladsz kecskemét felől szeged felé, akkor mielőtt elérnéd a városföldi elágazást, előtte pár km-el balra van a főúttól kilométerekkel beljebb a "dózsa mgtsz" ...onnan olyan tömény disznótrágyaszag árad, hogy 5-10 percig rághatod, ha bekerül a kocsiba :DDD és ez 20 évvel ezelőtt (vagy jóval korábban) is így volt... képzeld el ezt nyáron, 40 fokban a járatos buszon... minden ablak kinyitva, hogy ne ájuljanak el az utasok és városföld előtt bejön a tömény szag... volt, hogy már megtekertem egy cigit a buszon, hogy mindjárt rágyújtok és valószínűleg a nemdohányzó utasok is megköszönték volna :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) xxmen válasza mephi666 (#39) üzenetére


xxmen
tag

Volt erre anno egy kimutatás, hogy az emberi szervezet, hogyan viselkedik a tartós rothadó penetráns bűzre. Emlékeim nem csalnak hasonló tüneteket mutattak ki, a szervezet is rothadásnak indult. Talán még a Fűrész c. filmben is tettek erre utalást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.