Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

milyen telo? hatha tudok segiteni :R

(#2) r-chee válasza Buci21 (#1) üzenetére


r-chee
őstag

Egy 2012-es Sony Xperia :)
Művelethez rendelkezésre álló oprendszereim: Win7 32bit és Win 8.1 Pro 64bit

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3) Buci21 válasza r-chee (#2) üzenetére


Buci21
addikt

melyik xperia? xperia x8assal volt mar dolgom

(#4) Szatyor95 válasza r-chee (#2) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ha akarod, segíthetek. :) Szintén 2012-es Xperia tulaj vagyok, nyitottam már párszor (gari miatt kellett visszazárogatni), és sejtem is, hogy mibe futottál bele. Az Android SDK-nál nincs meg valami?

Nyugodj békében Integra!

(#5) r-chee válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


r-chee
őstag

Pontos típus: Xperia S (LT26i).

Igen, rögtön a bootloader nyitásánál elakadtam :) Nincs meg az ebben a leírásban szereplő Android SDK\Extras\google\usb_driver útvonal a kibontott könyvtárszerkezetben (már a google-tól).
Nyilván a Flashtool ezért is ír hiányzó driver hibát pirosan.

Bootloader nyitás után a rootolást e szerint terveztem végrehajtani, amihez fel kell előbb operálnom a 6.2.B.0.211-es kernelt (.ftf formátumban leledzik; most 6.2.B.1.96 van fent), ha Flashtool tud rendesen kommunikálni a telóval.

Ha érdemben tudnál segíteni, megköszönném ;). Hosszú idő után már ideje lenne kicsit megbabrálni a telót :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#6) Szatyor95 válasza r-chee (#5) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Sima ügy, főleg mivel én meg egy SL-t nyúzok. :D Mindenek előtt: Egy TA mentést mindenképp javaslok a műveket előtt majd. A gond az, hogy a cikk elavult, már sok dolog más helyen van. Így fejből nem emlékszem rá, hogy ez hová került át, de holnap megnézem. Addig is egy alternatív megoldás: Csatlakoztasd a telefont fastboot módban (kikapcsolt állapotban nyomd a hangerő fel gombot, és így csatlakoztasd a telefont), majd az eszközkezelőben keresd meg a telefont. Jobb klikk rá, és illesztőprogram frissítése, majd válaszd azt, hogy a Windows a gépen keressen illesztőt. Add meg neki azt a helyet, ahol van a bemásolandó fájl. Így is megy elvileg, de Ha nem, holnap megkeresem úgyis a pontos helyet. A flashtool azért dob hibát, mert a saját drivere nincs fennt. Ezt megtalálod a flashtool/drivers mappában, mint exe fájl, amivel telepíthető. Elég csak az S-es driverek és a "flashmode" illetve "fastboot" driverek. Rootolni nyitás után lehet nem is kell, ha olyan ROM megy utána a telefonra (mondjuk CyanogenMod).

Nyugodj békében Integra!

(#7) r-chee válasza Szatyor95 (#6) üzenetére


r-chee
őstag

Ok, az faxa lesz, ha kapok valami naprakészebb leírást a bootloader nyitás/rootolás folyamatáról :R

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.