Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Háááát régen a főnököt nem érdekelte mi van, -10-ben is kint villanyozni, vagy vésni. :F
Ma ez már más és a munka is. Azt veszek fel amit akarok és akkor amikor akarom csak legyen meg a meló. Pufajka, kabát. Jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy befűtök mielőtt nekiállok a munkaeszköznek. 30 fokot biztosan tudok csinálni. Az kitart pár órát, aztán újra fűtök, de tény, hogy vannak helyek ahol hideg van. Senki nem szól meg senkit ha feljön melegedni. Ahol étkezünk ott meg jó meleg van alapból.
Emlékszem én arra mikor nem éreztem a lábfejemet, nem fejeltem el!!!!

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

Azt hiszem van erre valami rendelkezés, hogy a tartósan hidegben dolgozókat hogyan kell védeni, meg ilyesmi...

(#3) Huma


Huma
addikt

Puhányok. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Kolondrum válasza Huma (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyik idősebb kollégám sok tíz évet dolgozott kint, vannak is gondjai, itt nem hajlandó addig nekiállni még be nem fűtünk. Állandóan fázik. Ráment az egészsége. Ha egyszer megtehetjük hagy ne fagyoskodjunk már. Hejj! Tudom nem voltunk katonák meg stb. Unom!

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Ha nem tetszik, keress masik munkahelyet. Kar megrohadni egy helyen.

(#6) cskamacska válasza Lauda (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

Like a boss. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) Kolondrum válasza Csemike (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nem az a világ.

(#8) Huma válasza Kolondrum (#4) üzenetére


Huma
addikt

Ő nem puhány hanem gyenge. A szervezete.

Én szabad ég alatt dolgozom mégsem panaszkodom. Múltkor 1 fok volt és szarrászénné áztunk az esőben.
De amúgy nem egyedi eset. Azt vettem észre hogy az emberek egyre puhányanbak.
De most komolyan. Az egyik kiköpi a tüdejét ha fel kell menni a második emeletre. A másik pedig azt fontolgatja, hogy nem jó neki a lakás mert a harmadik emeleten van és nincs lift.
Ápolónő 5 percet vár a liftnél amivel az elsőre megy fel?
Számtalan ilyen esetet láttam.

Én az összes ilyen léhűtőt elzavarnám egy nap igazi fizikai munkára. Rögtön rájönnének milyen jó dolguk volt eddig.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) h3lios válasza Huma (#8) üzenetére


h3lios
addikt

Majd ha szétmegy a tüdőd és a veséd nem meséled ezt ilyen magasztosan. Akár milyen kemény legyen valaki a tartós hidegben való munka ledarálja. És ezt nem most érzed meg, hanem majd x év múlva. :U

B-tag: H3lios#2825

(#11) Kolondrum válasza Huma (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én pár napja még menni sem tudtam, hol a derekam, hol a lábam fájdult meg úgy, hogy a szám eltorzult a fájdalomtól, most a nyakamnál érzek fájdalmat bizonyos pózokban, de mindhárom fáj valamennyire most is. Biztos köze van ahhoz, hogy nem végzek csak ritkán fizikait, de nem is ülök, inkább csak rengeteget gyalogolok, napi több KM-t, gondolkodom is lépésszámlálóban.

(#12) Huma válasza h3lios (#9) üzenetére


Huma
addikt

A tüdőnek meg a vesének mi köze van a hideghez?

(#11) SymbianOS:
Volt olyan munkahelyem ahol napi 15km-t gyalogoltam. Fizikum kérdése az egész. Ha fáj a lábad meg a nyakad akkor fordulj orvoshoz mert nem normális állapot. Egy ember 50km-t simán le kell hogy tudjon gyalogolni/nap.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#13) h3lios válasza Huma (#12) üzenetére


h3lios
addikt

Ha felfázol a Veséd bizony kap belőle (szerinted miért járnak sűrűn WC-re az ilyenek) ?
A tüdőnek meg nem tesz jót a téli nagyon hideg levegő. Nem hal bele senki, de ha kemény munkát kell végezni akkor bizony nem tesz jót !

B-tag: H3lios#2825

(#14) Lauda válasza Huma (#12) üzenetére


Lauda
félisten

A tüdőnek meg a vesének mi köze van a hideghez?

:DDD :DDD

(#15) Huma válasza h3lios (#13) üzenetére


Huma
addikt

Szted a vesédet a testedet kívül hordod? Fel kell öltözni rendesen és semmi probléma nem lehet vele.
-17 fok alatt is szoktam dolgozni néha, de még sosem volt semmi bajom a tüdőmmel. Ezek szerint valami superman lennék?

Komolyan mondom, hogy egyszer megnéznélek titeket, hogy mit alkottok egy keményebb munkanapomon. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) ESP válasza Huma (#8) üzenetére


ESP
senior tag

Tudod, ez nem egyről a kettőre fog kijönni rajtad hanem 20év múlva.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#17) #56573440 válasza Huma (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ezek szerint valami superman lennék?"

huma ezt már kitárgyaltuk. ne szerénykedj, meg hasonlítgasd magad holmi szuperhőshöz vagy istenhez, nem méltó hozzád hogy lealacsonyodj ennyire mélyre. mi földi halandók egyből elhamvadnánk attól amit te egy kedélyes ébredésnek hívsz pompás madárcsicsergéssel és rügyező fákkal teli tavaszi regelen, nem hogy műszak... mi azt nukleáris télnek nevezzük

reméled megbocsájtod nekünk földi halandóknak akik nem vagyunk az idő, a tér és az univerzum korlátlan urai, hogy ilyen problémákkal küzdünk. tudjuk hogy hozzád méltatlan, de nekünk ez a mindennapok rész. szerintem kijelenthetem a többiek nevében is hogy mélyen sajnáljuk :R

;]

[ Szerkesztve ]

(#18) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát izé, szokásos: nálunk egy átlagos -15 °C-os télen a lakás hőmérséklete a nappaliban, ahol a sparhelt van, 12-13 °C, a folyosón és a fürdőszobában fagypont körüli. (Mindenki nagyon fürgén rendezi le a WC-s dolgát. :D) Most még jó idő van, póló-ing-mellény-őszikabát kombóban szinte melegem van és még a jégeralsót sem vettem föl - persze a fürdőben épp olyan, mint kint.

De idén akkor is egész jó lesz az előző télhez képest, mert akkor 2 ha tarvágott erdőt édesanyámmal közösen kisfejszével takarítottunk ki, december 10-től hónapokon át minden egyes nap, és megesett, hogy fejlámpával a -20 fokos éjszakában, vagy épp hófúvásban, fagyos havas-esőben, is kellett csinálni, versenyt futottunk az idővel. Idén semmi ilyesmi nem lesz, épp csak a tüzelőt kell összeaprítanom. És miután a fát sem a vállamon hordom már, így a hátam sem fáj annyira, szóval egyre fittebbnek érem magam. :D

(#19) Huma válasza #56573440 (#17) üzenetére


Huma
addikt

Most mit mondjak erre. Egyetlen dologba tudok csak belekötni. A nevem kezdőbetűjét nagybetűvel kell írni. De megbocsátom neked eme tévedést mivel tudom, hogy hibázni emberi dolog.

(#16) ESP:
Emiatt nem aggódom. 20 év múlva én már halott leszek. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) #56573440 válasza Huma (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

csak a tiszteletem jele, nem vagyok méltó hozzá hogy valódi neveden nevezzelek :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Huma válasza #56573440 (#20) üzenetére


Huma
addikt

:K

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) r-chee válasza Huma (#8) üzenetére


r-chee
őstag

Nekem sosem esett nehezemre felmenni mondjuk a 3. emeletre. Friss betonnal teli talicska tologatása sem esik nehezemre. Szal nem vagyok puhány (remélem :) ).
Munkám jellege fizikai-szellemi. Leginkább előbbi. De egy CNC megmunkáló mellett állva ugyan milyen mozgást végezzek, hogy ne fázzak?. Ugráljak a gép mellett? :U Így főleg van rá humorom, hogy majd leszakad a vállam-nyakam. Élvezet így húzkodni a satukat, s le-fel hajolgatni a munkadarabokért.
Táppénzre legutolsó esetben szokásom elmenni, mikor már nem látok a taknyomtól, vagy már nem tudok mozogni. De táppénz helyett is inkább szabi.

Na meg ami a hideget illeti, 14-15 fokban (sőt, tavaly decemberben 10,5 fokban melóztunk éjszakás műszakban) nem az igazi századra betűrt furatokat készíteni....Beviszik meleg helyiségbe, s már is "eldobja" magát. Aztán lehet hallgatni, hogy ez-az miért lett selejt. De ez más lapra tartozik.

#5 Lauda: Van benne valami....

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Három telet melóztam fűtetlen csarnokban. Muszáj volt, hiszen enni kell, élni kell. Szóval ismerős az érzés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) cskamacska válasza Crystalheart (#18) üzenetére


cskamacska
addikt

-15°C a sparhelt mellett. :)) No offense, de a te történeteid néha simán rávernek édesanyáméra, aki falun tényleges mélyszegénységben nőtt fel 8 testvére mellett. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) #56573440 válasza cskamacska (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

központozás ;) -15 fok kint, + tizenpár spari mellett. szerintem egészen érthető helyen vannak a vesszők hogy elkülönüljön. vagy oroszoknál van és kint -40 ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Crystalheart válasza cskamacska (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, elnézted, a nappaliban 12-13 fok van télen mellkas-magasságban, de akkor már kint igazán fagyos az idő. (Most még kellemes 18-20 fok úgy, hogy nem is megy éjjel-nappal.) Azért sparhelt mellett -15, ahhoz tán a sarkkör is kevés volna. :P

Csak az a necces, hogy ha egyszer lehűlt a ház 13 fokra, akkor hiába jön egy kicsit enyhébb idő kint, mondjuk -5 körül, már nem tudjuk ismét 15-16 fokig felvinni a nappalit, akármennyire is fűtünk, egyszerűen távozik a meleg az udvarra. Olyankor télen mindig van fent valaki, hogy rakjon a tűzre, és szinte naponta aprítom a fát, ha az időjárás engedi.

(#27) ESP válasza Crystalheart (#26) üzenetére


ESP
senior tag

Nem gondolkoztatok el a ház szigetelésén?

Talán akkor nem az utca lenne fűtve.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#28) Crystalheart válasza ESP (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Drága (alsó hangon is milliós összegek), és mivel a fűtés nem kerül pénzbe, az életben nem térülne meg a befektetés, csak bizonyos fokú komfortérzetet nyújtana. Majd ha kicsit több pénzünk lesz, mint a semmi. :D Rövidebb távon legalább a csupasz téglák közét kellene valamivel bekenni, hogy a köztük lévő hasadékok ne szállítsák a hideget a belső vakolatig (rém hanyagul dolgoztak a kőművesek), de a mész és cement sem két fillér a habarcshoz.

Ez egy tök félkész ház már több mint egy évtizede, az emeleten még válaszfalak sincsenek, és szénapadlásként használjuk... :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Lauda válasza r-chee (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Es mi tart vissza? ;)

(#30) faber24


faber24
őstag

Ez olyasmi, amivel egyutt kell elni, es azt mondom, ez annyira nem is helyi problema vagy magyar valosag.

En '11ben lehuztam 3 honapot Birminghamben egy logisztikai raktarban...ott sem volt maskep...a kozepen, ahol az adminisztracio (es persze managerek tobbnyire) volt, meg ugy ahogy elment az idojaras, de a szele fele volt am hideg zona. Kolonosen a 'dispatch'-nel, ahol a mar bekartonozott cuccokat raktuk raklapra, mielott a raklapot a kamionba toltuk. Nos, itt mar eleve hideg volt, a kamionok korul a nyitott kapunal suvitett a hideg, az ajtot is surun nyitogattak, es radasul ejszakaztam, Birminghamben meg telen ketfele idojaras volt: hideg es szaraz es hideg es (havas)esos. Egyik sem volt kedvezo.
Ket hetig jartam ugy dolgozni (visszatermelendo a kulfoldi indulas koltesegeit), hogy tudogyulladastol kohogtem egesz nap, estere a hideg razott...estetol reggelig raktam a raklapokat...ha beoltoztem 2 kabatba, a fizikai munkatol hamarosan izzadtam...ha levettem, faztam.

Tuleltem, ma mar kenyelmes irodaban ITzek. Te is tuleled.

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.