Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Videoszerkesztő pc vs macmini :Y

Az én gépem kb. ennyibe van mindenestül -SSD ezen megy a hackintosh, és elég erős darab.

(#2) Qukac válasza ivana (#1) üzenetére


Qukac
tag

Tudom, elég erős példálózás, ez csak kíváncsiság a Mac fanoktól. Nem tudom ott mennyit eszik az OS és mennyire fluid azokkal a specifikációkkal a dolog. Sejtem az eredményt, csak szerettem volna feltenni a kérdést. :)

(#3) ivana válasza Qukac (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Attól, hogy az os x esetleg folyamatosabb, videó vágás alatt ugyan azt az anyagot fogja renderelni a processzor, semmivel sem alacsonyabb a gépigénye ezeknek mint windowson.

(#4) Cyberneko


Cyberneko
tag

Nem ertek hozza... De azt tudom, ram-bol soha nem eleg videoszerkesztesnel.

(#5) Qukac


Qukac
tag

Nézegettem Youtube-on és az egyik kedvenc Youtuberem ezt építette kb 500$-ból:
http://austinnotduncan.com/builds/photon/

Megnéztem iponon és ez kb 190k jó magyar forintba kerül. Tudom ez egy gaming pc, de videóvágásnál is szerintem megállná a helyét.

(#6) P.e.t.ya. válasza Qukac (#5) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Inkább Intel alapot+procit válassz :K Azzal nem tudsz mellényúlni. :R

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Milyen szinten űzöd? Profi vágáshoz a Mac Mini szerintem kevés hosszútávra. PC-t vennék i7-tel (8 szál kell), 16gb ram meg ha olyan az alkalmazás, hogy támogatja a hardveres gyorsítást, akkor ennek megfelelő videokártya (pl. CUDA). A többi csak sallang.

(#8) dragon1993


dragon1993
őstag

Kérdezz rá itt [link]

(#9) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Handras szokott írogatni renderelesrol. O i7-es retina pro-t használ, es ott mar eleg jol megy a dolog, meg az5k imacen, de egy legkisebb MacMini-n hát... Igazából az egy MacBook air, monitor nélkül. 220-bol mar kijön az is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) Raptorta


Raptorta
csendes tag

Szerbusz!

Nos szerintem 220ezer forintból monitorral együtt nem megoldható egy i7-es hiszen jelenleg az iPon szerint legalábbis a legolcsóbb Haswell refresh i7 95ezer, ha ehhez hozzáteszünk egy monitort ami videoszerkesztésnél vágásnál szerintem elég fontos tényező akkor a 220 ezer forint úgy elfogy mint a fene és még a dolgok fele hiányzik. Úgyhogy amit én ajánlanék:

Ugye ha nem intel akkor természetesen AMD,

CPU: AMD FX-8320 3.50GHz AM3+ -43k (Minden ár iPonos, 4ghz fölé húzható akár)
LAP: GIGABYTE GA-970A-DS3P -22k (Overkill-nek tűnhet de a UEFI biosz és egyéb tulajdonságai hasznosak lehetnek hosszabb távon.)
MEM: HyperX 8GB Savage DDR3 2400MHz CL11 x1 -24k (1 darabot most majd később a párját)
MON: SAMSUNG S24C650BW -71k (Monitorból 16:10-est ajánlanék hisz azon érdemesebb a 16:9-es arányú contentet szerkeszteni illetve színhűség miatt érdemes IPS/PLS monitort vásárolni.)
Ház: rádbízom ~15k
Táp:FSP FSP500-60APN 85+ 500W -17k
SSD:SAMSUNG 250GB 840 EVO -35k
-----És itt jöttem rá ,hogy amit kérsz az nem biztos,hogy lehetséges.-----
HDD: TOSHIBA Desktop 2TB 7200rpm 64MB -23k

Illetve szükséged lesz egy akármilyen Pci-Expresses videokártyára és mivel ,hogy mondtad ,hogy van jelenleg is egy asztali géped azt gondoltam ,hogy azt lehetne kannibalizálni, hogy csökkentsük a költségeket átmenetileg. Egyik ilyen pont lenne a vga, illetve a ház, talán a táp, esetleg memória.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Raptor

(#11) Qukac válasza Raptorta (#10) üzenetére


Qukac
tag

Hát nincs mit kannibalizálnom, legutóbbi asztali gépem kb. 10 éves.

(#12) daczkó válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


daczkó
aktív tag

Handras szerintem nem számít azok az emberek közé, akinek a véleménye bárhol is számít, mert fanatikus.

/ignore wwenigma

(#13) ivana válasza Raptorta (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Memóriát csak apróról rablás a mostani új ára. 71k-ért inkább valami márkás monitort amin van DP ne samut. Meg szerintem az fx is elég gagyi használtan valami rendes proci 6 magos intel jobb. Ráadásul nem számoltál dedikált gpu-t ami kell a renderhez, nem valami ősi gyász.

(#14) Jhonny06 válasza ivana (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Így meg aztán főleg nem jön ki 220-ből, esetleg 300. Én egyelőre a monitort hanyagolnám és összeraknék egy normális gépet, azon később nehezebb módosítani, monitort meg simán vesz az ember utólag. Vagy lejjebb adni az igényekből.

[ Szerkesztve ]

(#15) Qukac válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Qukac
tag

Szeretném komolyabb szinten űzni, ám sajnos a ráfordítható keretem véges. Tudom a legjobb egy izom brutál gép lenne ami akár 8k-t képes vágni, de sajnos a magyar valósággal kell együtt élnem, keretek közé vagyok szorítva. A mostani laptopomhoz képest már amit korábban linkeltem AMD-s konfig is HATALMAS ugrás lenne ( Core 2 Duo 2GHz, 3 GB RAM, Geforce 310M videókártya). A gép a Youtube csatornámhoz kellene, 1080p-t szeretnék rajta vágni. Azért gondolkodtam asztaliban, mert már nem fontos, hogy mobil legyek mint a tanuló éveimben volt ez. Tudom nem éppen ideális összeg és a konfig nagyon sok kompromisszumot kíván meg ebben az esetben, de erről sajna nem tehetek ennyire nem futja. (Pedig milyen szép is lenne egy Mac Pro vagy egy retina iMac :D )

(#16) ivana válasza Qukac (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Használt :) Ennyiből már elég erős config van.

(#17) Dany007 válasza Qukac (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk laptophoz kár hasonlítani az asztalit... Pár extrém laptop kivételével - no meg az újabb macek kivételével - nem való ilyen munkára laptop.

A legfontosabb a proci meg a ram mennyisége.
Nekem most csak egy APU-m van meg 8GB-ram, de 1080p-ben Premiere pro összeszarja magát ha ráteszek egy random effektet. Szvsz használhatatlan. De persze én nem is azért vettem, csak próbálgattam anno.

Tehát én azt mondanám egy komolyabb i7-es proci és minimum 16GB ram az alap. Én nem mennék el AMD vonalon, fogyasztás / teljesítmény terén sokkal jobbak az intelek. Mondom ezt úgy, hogy AMD-m van. :)
VGA-ból itt asszem már számít a vram mennyisége is. Tehát olyan 1GB alatt ne adjuk. Itt is inkább NV-t ajánlanám. Szal maradjunk annyiban, hogy azért annyira nem mindegy milyen VGA van ben.
Különböző rendereléseknél se mindegy hogy tudja-e az SM3-at vagy sem pl. Jó, mondjuk én PS-ből indulok ki, oda kell az 1GB vram meg az SM3.

A legolcsóbb i7 az iPon-ban olyan 86k. 3770-es. Plusz egy valamire való táp mondjuk 15-20k. Tehát már elment a pénz fele. VGA mondjuk 20k - hasra ütve. Tehát marad 80k alaplapra és ramra. Na meg vinyó is kéne... Talán ház az van.
Nem egyszerű na. :)

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

SSD nélkül nettóban kijön 220 alatt:

Ha tudsz áfát elszámolni, akkor megoldható a problémád.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) Qukac válasza Goose-T (#18) üzenetére


Qukac
tag

A probléma áll, nem tudok elszámolni :D

(#20) Dany007 válasza Qukac (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Ja most esik le, hogy monitor is kell... Áh...
Akkor max aprón keresgélni valamit...
De annak meg nem látom értelmét, hogy elkölts egy vagon pénzt egy olyan PC-re ami nem lenne teljesen elég az adott feladatra. És akkor ott vagy, hogy elk...tad a pénzed, amin még játszani se fogsz tudni, de a kívánt 1080p-s melóra is kevés még...

(#21) Goose-T válasza Qukac (#19) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha FX-6300-as procit teszel bele, azon még lehet nyerni 13 rugót, és még az is elég jó videoszerkesztésben. Videokártyán is tudsz még egy kicsit fogni, talán egy tízest, a memóriát viszont már nem érdemes megvágni. Talán ha csak rövidebb videókat vágsz, elég lehet a 8GB is, azzal még egy húszast spórolsz. Így már megvan 230-ból, ami elérhetőbb:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) Dany007 válasza Goose-T (#21) üzenetére


Dany007
veterán

És ha használtan venne egy monitort? Vagy valami kevésbé Dell-t újonnan? :)
Egy VA paneles is elég lehet. Jóval olcsóbban. Vagy egy Dell, de akkor használtan.

(#23) Shing


Shing
őstag

Mennyire komoly videoszerkesztés? Max felbontás, videó méret, hosszúság, effektek, stb.
szerk. Ja látom, hogy irkáltál róla. Hát Mac-et annyira nem éri meg megvenni. Ennyi pénzért keveset tud, még 200ezret mellé csapsz már jó, csak annyiért meg olyan PC-t építesz. És most már nem kell félni a szoftveres oldaltól, windowson is ott van az OpenCL, CUDA.

[ Szerkesztve ]

(#24) Qukac válasza Shing (#23) üzenetére


Qukac
tag

Youtubra csak, max hossz. 10 perc, 1080p-s felbontás, effektekben még annyira nem vagyok otthon mivel a mostani gépem annyira nagyon a színkorrekciós effektek gyakorlását nem teszi lehetővé és ezzel a géppel szeretném majd elkezdeni a Premiere Pro használatát.

(#25) Goose-T válasza Dany007 (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Okos vásárlással még simán lehet faragni ezen az áron 10 rugót, pl. nem mindent kell az Iponból venni, vannak egyéb megbízható boltok is, ahol ez-az olcsóbb (pl. a monitor a Hardverkernél 3000-rel olcsóbb, a ház a PCX-nél 4000-rel stb., csak jól szét kell nézni).

Szerk.: egyébként meg a Dell U2412M egy kiváló ár-érték arányú monitor, ebben a kategóriában csak szarabbat kaphat, ha mást vesz. A VA panel színhűsége pedig nem olyan jó, 1200 sor pedig kell a kényelmes munkához, ha csak egy monitor lesz. Nekem két 24"-es monitorom van otthon, programozok rajta: egy U2410 és egy U2412M. Sokszorosan behozták már az árukat.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) Shing


Shing
őstag

Na akkor én is jövök eggyel. Mivel csak 10 perces youtube videók, szerintem nem kell olyan nagy vinyó. De te tudod, hogy mennyire szoktad telepakolni. SSD nem fér bele a keretbe. De egyébként miután beimportálod a videókat nem nagyon használja a vinyót, plusz ott a 16GB RAM, RAM preview-hez.

Alaplap: GIGABYTE GA-B85M-D2V 16k
Proci: INTEL Core i7-4790k 96k
HDD: SEAGATE Barracuda 1TB ST1000DM003 17k (gyors vinyó egyébként)
RAM: CRUCIAL 16GB Ballistix Tactical DDR3 1866MHz CL9 44k
Táp: FSP FSP350-60APN 350W 10k
Gépház: 10k
Monitor: LG 23MP65HQ-P 44k

Összesen, kb. 237 ezer. :C

Monitorokhoz annyira nem értek. Tudom, hogy a régebbi Dell szériák nagyon jók, de az áruk is. Plusz nem mind1, hogy mit szerkesztesz, mennyire fontos a színhelyesség. Pl. ráteszel egy kékes szűrőt a videóra más meg kb. lilának látja. :DDD Azt se tudom, hogy egy rendes videokártya mennyivel jobb GPU gyorsításban, stb. Nincsenek tesztek a neten, legalábbis én nem találtam.
Ja és várd meg hogy javuljon a forint. :DDD

(#27) Jhonny06 válasza Shing (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

96k-s proci mellé mondjuk nem a legolcsóbb alaplapot venném meg :DDD :DDD

Amúgy nem reklám akar lenni, de a hardveraprón bizonyos nagykereseknél 77k a i7-4790, pl. Gianni, ennél nem kell jobb szerintem. És azért nem mindegy az a 20k..

(#28) ivana válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet, azt is csak akkor felesleges a k-s proci.

(#29) Dany007 válasza Goose-T (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, nem is lenézésből mondtam a VA panelt...
De 10 perces youtube videókra kár profibb Dell monitorra 85k-t kiadni. A színhűség meg szintén előbbi miatt nem annyira elsődleges. A 16:10 az rendben.

(#30) Shing válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


Shing
őstag

Miben nem tudja a lap kiszolgálni a procit? Én a fogyasztást néztem, de még ennek is kevesebb mint pl. egy FX-8350-nek. Pedig azt is előszeretettel pakolják 10ezres lapokba. :DDD
Mondjuk tuning tényleg nem lehet. 5 ezerrel olcsóbb a sima 4790.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Csak hogy legyen itt AMD A10 széria is példának:

Termék típus Termék neve Mennyiség Ár
Alaplap ASROCK Fatal1ty FM2A88X+ Killer 1 db 26.784 Ft
Processzor AMD A10-7700K 3.50GHz FM2+ BOX Black Edition 1 db 35.589 Ft
Memória HyperX 16GB Beast DDR3 2400MHz CL11 KIT HX324C11T3K2/16 !+1 nap szállítási idő 1 db 51.966 Ft
Merevlemez TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100 1 db 15.926 Ft
SSD SAMSUNG 120GB 840 EVO mSATA MZ-MTE120BW 1 db 25.133 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM 1 db 4.487 Ft
Ház ZALMAN ZM-Z1 1 db 9.785 Ft
Táp COOLERMASTER B500 v2 500W RS500-ACABB1-EU 1 db 13.324 Ft
Monitor PHILIPS 223V5LSB2/10 V-Line 1 db 27.669 Ft

Összeszerelés (+1 nap): 1.905 Ft

Végösszeg
kiszállítás nélkül, extrákkal nettó 167.377 Ft
212.569 Ft

Csak gyorsan összedobtam, ha jobban utánanéznék lehetne ebből mást is kihozni, de iránynak jó lehet.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#32) menledge


menledge
senior tag

Szerintem tedd azt amit dragon1993 javasolt! Sajnos elég borzasztó konfigokat tanácsoltak, ami elég nagy butaság lenne megvenni.

(#33) nemlehet válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk handrást én se tekinteném mérvadónak. Igazi kőgazdag fanboy, 0-ra szűkült látótérrel. És még paraszt is élőben....

Amúgy a témához hozzászólva szerintem overkill egy i7 ilyen igényekre. Több szálon azért elég erősek az FX-ek is, és egy 10 perces effektek nélküli videónál nem hoz annyit a drágább proci, hogy megérje a felárat. SZERINTEM. Szóval ha költséghatékonyság akkor én maradnék az FX-nél. Hiába nagyobb a fogyasztás messze nem térül meg az intel. HA üzletszerűen csinálná, akkor más a helyzet.
A RAM-ból tényleg sose elég. Ráadásul kártyából is inkább csak a megléte fontos ha van CUDA/OPEN CL támogatás. Tehát a kártya megléte óriási különbséget jelent, míg nem profi kártyák (tehát nem FirePro vagy Quadro) között alig van különbség. Legalábbis ez a tapasztalatom. Pl egy olcsó C2D-s laptopon amiben van dedikált gpu sokkal jobban megy a képrender catiában mint a jóvel erősebb i7-es ultrabookon dedikált nélkül.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.