Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Akkor adják a megjelenéstől kezdve olcsóbban, és az ő zsebükbe fog menni a pénz, nem pedig azoknak a játékosoknak zsebébe akik nem akarják az örökkévalóságig a polcon tárolni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#2) Kanczy


Kanczy
veterán

Erre találták ki a nagyok az online pass-t... szokjunk hozzá a gondolathoz, hogy egyre több kiadó fogja használni :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

Sőt! Be kellene záratni az összes használtautó, bútor és ruhakereskedést is, mert elég nagy kiesést jelent a gyáraknak, hogy nem csak újat vesz mindenki!

és persze centre pontosan kiszámolták a nagy B semmiből, hogy 10 milla!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) gab1ka válasza Narasim (#3) üzenetére


gab1ka
aktív tag

ottvan a szövegbe hogy "legalább" és hogy "5-10 millió között"..szövegértelmezés 1es

(#5) Daczy


Daczy
aktív tag

Nagyon butuskák ezek a srácok a Heavy Rain-nél. Az nem kiesés , ha hazsnáltan veszik meg a terméküket. Autópiacon se sír a szájuk a gyártóknak, amiért nem látnak egy vasat sem a használtként értékesített termékükből. Fogják már fel, hogy egyszer ki lett már fizetve azért a termékért egy liszenszdíj, miért kéne még egyet fizetni ugyanazért a dobozos termékért...

Remélem érthető :DDD

(#6) A.S. Perish


A.S. Perish
csendes tag

Nem mindenkinek van havi 500 000ft -os keresete hogy újonnan vegyen mindent. :D
Ha használtan veszi az is valami legalább nem warezol.

A Föld egy hangyafarm és isten egy gyerek egy nagyítóval!

(#7) hommeros


hommeros
őstag

Profithajhászó idióta. Bonyolítsa túl, védesse le, pereljen be mindenkit.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8) Youri


Youri
veterán

Egyszer úgy pofán b...nám valamelyik ilyen rikácsoló second-hand rinyálót, és megkérdezném, hogy minden házát az alapoktól ő építette fel? Nem? Akkor fizetett a kivitelezőnek, aki az első tulajnak felépítette? Nem? Akkor gondolkozzon el...

RTX ON

(#9) Lenry


Lenry
félisten

mindjárt elkezdem őket sajnálni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Érzésem szerint ki fogják nyírni a használt játékpiacot a következő konzol generáció alatt.Hogyan?Azt nem tudom, de minden héten jön egy ilyen hír, mint ez.A pénz az úr.

Amúgy nem mrég volt is egy hír, hogy az EA "ha multizni akarsz használt játékkal, fizess 10 dolcsit" akciója óta már 15 millió dollárt szedett össze.Azért ez szép összeg.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mártógyurma válasza Kanczy (#2) üzenetére


Mártógyurma
tag

:C :F Gratula.....Annyira azért nem kéne ennek örülni...
Másrészt, meg olyan játékot kell csinálni, amit az ember meg akar tartani, s nem túladni rajta..Ilyen egyszerű a megoldás.. Nem nyávogni kéne..
Gondosan felépített dolog ez , ( legalábbis ahogy én kiveszem ), minden kis studió/kiadó elkezd nyávogni, s tényleg az lesz az általánosan bevett dolog, online pass lesz mindenhez..Meg majd mindent lehet regelni, akkor is ha nincs is multi a játékhoz...Annyuk pi...ját. Frankó amikor így megegyeznek a háttérben..

[ Szerkesztve ]

(#12) Löncsi válasza Lenry (#9) üzenetére


Löncsi
őstag

Csak szép lassan, nyugodtan, nem kell elsietni. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) Kassadin


Kassadin
addikt

Nem a warez az ellenfele a játékpiacnak(nem, dehogy), hanem az hogy Pisti eladja a cod7-t Józsinak. Úristen. Tessék minőségi játékokat gyártani, és lehet hogy az emberek nem unnak rá 1 hónap múlva.

(#14) Mártógyurma


Mártógyurma
tag

"Régóta téma, hogy a warez mellett a használt játékok piaca is kellemetlenül érinti a fejlesztőket."

Egyszer már valakinek/ valakiknek a tenyere kéne, hogy kellemetlenűl érintse őket..

(#15) hommeros válasza Mártógyurma (#14) üzenetére


hommeros
őstag

Ezen felröhögtem. :D Jogos.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#16) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a vidojáték ipar jelenleg legnagyobb ellenfele a másodkézből történő értékesítés, vagyis a használt játékok"

Mostmá nem a warez? Vagy egyik héten ez, a másik héten az? Hiteltelen a pofázásotok...

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Youri válasza sh4d0w (#16) üzenetére


Youri
veterán

Változóak a pénzügyi adatok :)

RTX ON

(#18) moltam88


moltam88
tag

A mi heavy rain példányunkkal fennt vannak a trophyk az én accountomon, valamint a hugom meg a barátjának az accountján, mindenki az itteni PS3-on tolta végig a játékot. És ez csak egyetlen eset, ahol több ember használja több accounttal a PS3-at. Nem kétlem, hogy sokan használtan vették, de abból az 1 millió account különbségből valamekkora része ehhez hasonló módon jön össze. Gondolom emiatt is írtak 5-10 millió eurót, gyanítóm inkább az 5 millióhoz közelít a használt játékokból származó "bevételkiesés", úgyhogy én nem sírnék ennyire a helyükben...

(#19) ProEvoFan válasza moltam88 (#18) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

5 millió neked kevés? :DDD

(#20) cskamacska


cskamacska
addikt

Tipikus logout topik, egységsugarú tinik és úgymaradt idősebbek random köpködnek. ;]
Teszik mindezt annak ellenére, hogy a GameStop rossz nyelvek szerint már több bevételt realizál az használt játékok újraeladásából, mint az új játékok kereskedelméből. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) ProEvoFan válasza cskamacska (#20) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Egyet értek veled.De ez Magyarországon veszélyes hozzáállás :U

(#22) moltam88 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


moltam88
tag

10 millihóhoz képest nem olyan vészes :)

(#23) Kassadin válasza cskamacska (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

Mit számít, hogy a gamestop mit realizál? Mintha ők döntenék el, hogy a nagy játékkiadók megpróbálják-e megszüntetni a használt játékpiacot...

(#24) Khaal


Khaal
őstag

Talán olyan játékot kellene fejleszteni amit nem un meg az ember 4-5 játékóra után.

Steammel én is szívom a fogam, mert van pár olyan játékom ami a demo alapján igencsak ígéretesnek tűnt, mégis 1-2 óra után ellaposodott és azóta el se indítottam. Az új Alien vs Predator tökéletes példa erre.

Ezzel szemben felhoznám pl a System Shock 2-t amit kb évente előveszek, újból végigviszem, és hülye lennék eladni. De számomra ugyanilyen a Civilization 3 is, már több mint 5 éve újból és újból előveszem egy kicsit pár havonta.

(#25) Def26


Def26
félisten

LOL, Szánalmas szarháziak. És akkor még finom voltam.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#26) danih


danih
addikt

Undorító, hányadék, szemét mentalitás.
Az EA akar bevezetni az ilyesmit (nem csoda, az Activision mellett élen jár a köcsögösködésben) - mégpedig azt, hogy megveszed mondjuk az új FIFA-t, aktiválod, játszol, de ha eladod a lemezt, akinek eladtad ANNAK IS vennie kell egy licenszet, hogy játszhasson. És itt nem a multi játékra gondolok, hanem a helyi single-re! Egy multi nélküli single RPG-t sem adhatsz majd el másnak!
Érdekes, hogy mindenki csak azt tudja számolgatni, ami szerinte neki JÁR. A filmipar is bőg, hogy mennyit veszít a kalózok miatt, erre tessék, rekordokat döntöget a jegyeladások száma (részben pont a kalózok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#27) anulu válasza danih (#26) üzenetére


anulu
félisten

ezt nem most akarja bevezetni, 1,5 éve ezt csinálja. jó reggelt :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) anulu


anulu
félisten

amúgymeg csináljanak olyan játékot, amit nem csak 1 végigtolásig élvez az ember, hanem hónapok, netalán évek múlva is előveszi.

nem mellesleg 10-15 fontért megveszem újonnan a játékokat. az itthoni új árak mellett nem vagyok hajlandó annyit kiadni. kevés olyan game van, amivel nem tudok 1-2 hónapot is akár várni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) danih válasza anulu (#27) üzenetére


danih
addikt

Repül az idő, csak én maradok fiatal :)

(#30) DeFranco válasza danih (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor addig tartott a játékvásárlási kedvem. Onnantól kezdve lemezt meg dobozt veszek, játék meg lesz máshonnan.

(#31) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nevetséges, azon játékosok közül akik hajlandóak megjelenés után egyből megvenni a friss játékot teljes áron, sokan eleve arra építenek, azért veszik meg, mert tudják, hogy egy gyors végigjátszás után kis buktával használtan el tudják adni a játékot. Ha a teljes árat bukná a friss játékot vásárló játékos, akkor eleve nem biztos, hogy teljes áron megvette volna.

J.

(#32) ProEvoFan válasza anulu (#28) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

nem mellesleg 10-15 fontért megveszem újonnan a játékokat

Teljesen újat megjelenés hetében?Nem hiszem!!!!A Zavvin is (ez az egyik legolcsóbb) az új játékok 1-2 hónapig is 26-35 font....átszámítva is minimum 8k :U
Nem vágom miről beszélsz.
8Kért itthon is megkapod a többségét megjelenés napján.

BF3 az gyik legjobban várt játék a Zavvin. Mai árfolyamon kb 9.8k.De ha gyengébb a font, akkor az 305 forintban számolva kb 9.1K...
Nálunk 9K a BF3.

[ Szerkesztve ]

(#33) anulu válasza ProEvoFan (#32) üzenetére


anulu
félisten

bocs, félreérthető volt, amit írtam. nem a megjelenés napján, hanem utána hajlandó vagyok újonnan játékot venni 10-15 fontért. <nagy levegő, új mondat.> kevés olyan játék van, ami miatt kerítést szaggatva rohanok az első boltba, hogy 12-15e forintot kifizessek érte, általánosságban tudok várni a vásárlással, legalább addig, mint az általad is említett oldalon nem esik le az ára.

PS3 játékot 8k-ért nehezen... :O
mod2: BF3-at sajnálom, de ki fog maradni. és nem a játék ára, hanem az Origin miatt

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Def26 válasza ProEvoFan (#32) üzenetére


Def26
félisten

Segítek, így folytatódik a mondókája:

"...kevés olyan game van, amivel nem tudok 1-2 hónapot is akár várni."

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) ProEvoFan válasza Def26 (#34) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én is segítek neked.
Kijelentette hogy 10-15 fontért veszi meg az új játékokat.
Nem arról van szó hogy: "...kevés olyan game van, amivel nem tudok 1-2 hónapot is akár várni."

De közben javította!Így már ok!Mert pár hónap elteltével valóban isteni árak vannak az angol boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#36) dabadab


dabadab
titán

Bele sem merek gondolni, hogy mennyit buknak azokon, akik egyáltalán nem játszanak.
Csoda, hogy még nem mentek csődbe.

DRM is theft

(#37) Brutális eb válasza Def26 (#34) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szánalmasak.Nincs is értelme mást mondanom.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#38) Def26 válasza ProEvoFan (#35) üzenetére


Def26
félisten

Akkor csak én vagyok szuperhős, mert értettem amit ír. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39) fred741


fred741
csendes tag

Max egyre tobben fordulnak majd a warez fele.
Ilyen pofatlan uzleti felfogas mellett en mar csak azert sem veszem meg a jatekaikat az ilyen cegeknek. ;] Ha mindenki nekiallna bojkottalni azt hiszem eszhez ternenek. :)

Az indie fejlesztokben meg bizom.. :)

(#40) Kassadin válasza joysefke (#31) üzenetére


Kassadin
addikt

Hm, ebben van ráció, hogy én erre eddig nem gondoltam! Én maradok inkább a biztos, jól bevált módszernél, megvárom amíg emberi árra csökkenek a kiszemelt játékok árai.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.