Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbi93


norbi93
senior tag

Gondolom a mirasol kijelző miatt nem kell majd éjjelente a telefon mellé dugni töltőre az órát is, így akár jól is elsülhet a dolog :)

(#2) gianni85


gianni85
veterán

Ez is bűn ronda, mint valami bazári cucc.

(#3) afterburner_ válasza gianni85 (#2) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja elég gázul néznek ki :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4) maggi1886076


maggi1886076
addikt

hogyan adjunk a sz*rnak pofont...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5) bok92


bok92
addikt

Micsoda ára lesz... :U

(#6) Paul119


Paul119
addikt

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Várós...

Alig várom, hogy megtapizhassak majd egy ilyet. Nagyon kíváncsi vagyok mit sikerült összehozniuk Mirasol-fronton...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#8) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hagyjanak már békén ezzel a marhasággal. A 3,7-es Lumiám mellé semmi szükség egy ilyen vacakra. Pont az a méret, amit elkezelek egy kézzel gond nélkül, kompakt, könnyen hordozható. Ilyen telefonokat csináljanak, ne péklapátot meg hordható vackot.

Ha már ilyen hordható számítástechnikai eszköz, akkor inkább valami szemüveg szerűség. Annak lehet értelme, mert nagy felületen láthatod a tartalmat. Így valóban alkalmas lesz mozizásra, meg egyéb multimédiázásra a kütyü. A 3,7 meg az 5 hüvelykes kijelző között nincs akkora különbség, hogy számottevő legyen.

(#9) pepe091 válasza kolosanyi (#8) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"A 3,7 meg az 5 hüvelykes kijelző között nincs akkora különbség, hogy számottevő legyen"

Ezt viccnek szántad? :D Jóformán egy 5"-os telefon képernyője akkora mint a 3,7"-os telefon maga...

(#10) gianni85 válasza kolosanyi (#8) üzenetére


gianni85
veterán

Véleményem szerint csak az ára borzalmas, vagyis inkább nincs köszönőviszonyban a külsejével. Mint írtam feljebb is, úgy néz ki, mint valami kínai pár ezer forintos játékóra, borzasztó az a műanyag szíj rajta. Ennyi pénzért vesz az ember egy normális telefont, vagy egy gyönyörű automata órát.

(#11) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Mindenki rárohan a nagyok közűl erre a számomra érthetetlen okosóra őrületre.
Ráadásul ezt a piacot is majd a sima egyszerü kínából feltőrt jóminőséget gyártó félismertelen cégek fogják letarolni a megfizethető áraikkal. ;]

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Bazári kivitel??

Teljesen vállalható darab. Semmi tolakozó - ebben az esetben oda nem illő króm izé...

A kijelző nem zsúfolt - elegendő infót ad, és jól néz ki az egymás mögé lépő óra számok.

Az ár a gond csak. 300 dollár?? Sztem max 30nak kellene lenni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) kolosanyi válasza pepe091 (#9) üzenetére


kolosanyi
veterán

És mégis mit tud egy phablet, amit egy "kicsi" (kicsi a sz@rt, csak most mindenki a batár nagy telefonokra izgul) nem? Ugyanolyan rossz tartalmat fogyasztani egy 5 hüvelykesen, mint egy 4-esen, vagy 3,7-esen. Sőt, még a 7 hüvelykes tabletem is épp az a kategória, amivel már normálisabban lehet netezni, de filmet nézni az is csak szükségmegoldásnak jó.

(#10) gianni85
Ennyi pénzért már egy korrekt telefont és egy teljesen vállalható órát is kapsz. Mostani árfolyamon ~76 rugó, 40-ért elhozol egy normálisabb telefont (de pl az 520-as Lumia csak 28 a T-nél Dominoban), a maradékból meg egy szép kis Casio is kijön. Tudom, nem mindenki elégszik meg ezekkel, de az én igényeimnek bőven megfelel mindkettő (sőt, a 800-as Lumiámmal is teljesen elvagyok, pedig az még nem is WP8-as telefon).

(#14) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Nekem biztos nem lesz ilyenem, de akinek tetszik, vegye meg.
A Sasung Gear szeirintem meg fog bukni... ez is megy a levesbe, vele együtt...
Gondolkodjatok Béláim, Ti akik a gyártói fronton árazzátok ezeket a félig fölös technika szülte termékeket, a Sony pont azért lehetett a 0-ától sikeresebb, mert nem volt ilyen piszok drága... Sasmung Gear mit akar a hazai piacon majd 1 kilóért???
(B@kker a HTC One X-emet vettem ennyiért....)

Elnézést a fenti hangnemért, de valahogy ez kikívánkozott belőlem, mint a szombati kólás bor, amit a sörre ittam rá egy feles kíséretében :D

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#15) Polarstar válasza tom956ster (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jelzem, a csámcsung gear meg is bukott a cég szerint is...

kb 50 ezret csináltak.. amiből ha napi 800 fogy el.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) NielsX


NielsX
tag

Nem lesz ezeknek az okosóráknak akkora sikere mint gondolják szerintem. Részemről 10k-t sem adnék érte, mert egyszerűen felesleges, nem tudnám kihasználni semmire sem. Biztos van aki ezen nézi majd az email értesítőt időt stb, de ha ez megér 300$ körüli összeget valakinek ahelyett hogy kivenné a zsebéből a mobilját, nos az meg is érdemli..

(#17) Csapoati válasza kolosanyi (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor lefordítom: tehát ha valami neked nem jön be, ill. nincs rá szükséged, akkor ebből következik, hogy másnak is így kell lennie ezzel.

Teljesen korrekt okosórának tűnik ez így mindenféle spec. nélkül, nekem formára is bejön. Igaz, 350 dollárt soha nem adnék egy ilyesmiért, de a hanyatló Nyugaton biztos van rá fizetőképes kereslet.

#18: Magyarul baromi jó a marketingjük. Főleg hogy a Gear jelenleg nem sok embernek szól.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) mrlujoak válasza tom956ster (#14) üzenetére


mrlujoak
veterán

A Samsung - ki más - épp most dicsekedett el a 800.000 "értékesített" Gear-rel...

Samsung moved 800,000 Galaxy Gears in two months, says it's 'the most sold wearable watch in the market'

Természetesen a nagy marketinggépezet itt is működik. Az én órámra is múltkor rácsodálozott egy úr, és ragyogó tekintettel kérdezte, az a Samsung okosóra?! Majd' leestem a székről...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) kecskebégető válasza mrlujoak (#18) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Na igen a marketing meg az izlések.
Multkor az örsön rácsodálkozott az okosorámra egy hölgy és csillogo szemekkel kérdezte ez sony?
Majdnem elájúltam......

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20) #09819904 válasza kolosanyi (#13) üzenetére


#09819904
törölt tag

Dolgoztál Te már útközben multimédiás dolgokkal? :) Na, ott egyből ráéreznél, hogy mekkora különbség van 3,7 és 5 col között!
Ezen kívül repülőn se jön rosszul amikor mondjuk Budapest -> Bordeaux távon repülsz és megsasolsz egy filmet.
De ez csak két dolog! Van akinek a kényelem miatt kell nagyobb kijelzőméret. Például az egyik barátomnak csak a 4+ colos készülékek állnak kézre. Nem véletlenül fog most decemberbe végre Note II-re benevezni! Mert oké, ellátja az iPhone 4-e vagy a jelenlegi Samsung Galaxy Express-e is azokat a dolgokat amiket a Note II, csak épp nem mindegy, hogy mindezt mennyire kényelmesen intézi! Ja, hogy nagy a keze és szerinted jobb megoldás lenne Fűrész-t játszani vele? :U
Szóval igenis van értelme a nagyobb méretnek!

(#21) kolosanyi válasza Csapoati (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Annyira bírom, mikor ezzel jön valaki. Tudod mit? Bedobom a gumicsontot: így van. Én tudom a legjobban, hogy kinek mire van szüksége. :P

Szerk.: Nyilván nem, de akkor is értelmetlennek látom az okosórázást. Adjanak egy szemüveges cuccot, az tényleg képes nagy méretben megjeleníteni a dolgokat.

(#20) pszichiáter
Egyetemista vagyok, majdnem minden hétvégén 3,5 órát utazok haza, majd vissza a fővárosba, tudom milyen út közben csinálni valamit. Továbbá nagy kéz... 195 centi vagyok, 117 kiló és baromi nagy tenyerem van. Ennek ellenére azt mondom, hogy nem kényelmes a nagy kijelző egy telefonban. Volt már nálam S3 két hétig és baromi nagy. Lehetetlen átérni a kijelzőt egy kézzel, utcán instabillá válik a fogása. Leejteni meg nem jó móka egy majd' 200 rugós telefont (jó, megjelenéskor volt aranyárban). Szóval egyáltalán nem tartom ergonomikusnak a nagy(obb) kijelzőt. És itt most nem az ellen beszélek, hogy nagyobb megjelenítőn jobb tartalmat fogyasztani, ez evidens. Egyszerűen 1-2 hüvelyk plusz nem ad annyit hozzá ehhez, mint amennyivel több kompromisszumra kényszerít. Mondom, a legjobb megoldás ilyen célra egy szemüveg-kijelző lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) dreamdancer válasza mrlujoak (#18) üzenetére


dreamdancer
őstag

A kulcszó a "moved" a "sold" helyett - kábé annyi történt, hogy minden márkaboltba, viszonteladóhoz kiszállították a kezdőkészletet.

Kíváncsi vagyok, ki és mikor jön ki az első, minden szempontból megfelelő okosórával. (Szép és elegáns, minőségi anyagok, kellően kompakt, vízálló, valóban funkcionális, kellő akkuidő...)

Nem a lényeg a fontos.

(#23) Csapoati válasza kolosanyi (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lesz "okosszemüveg" is, és én speciel nem si bánom. Szerintem elférnek a polcon egymás mellett. De amúgy ha bírod, amikor ezzel jön valaki, akkor miért nem teszel ellene? Személyes tapasztalat = oké, általánosítás 7 milliárd emberre ezek alapján = nem oké. :) Gyanítom nem én vagyok az egyetlen, akinek ez feltűnik.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) dsr


dsr
senior tag

Ez is egy kalap sz** , mint a gear.

(#25) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Bukás a Gear

Megfoghatatlan, félkész termék túlárazva.

Egyszerűbb és célszerűbb, olcsóbb és használhatóbb kell.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) Csapoati válasza Polarstar (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem is csoda, eléggé kiforratlan és e mellé piszok drága. A Galaxy Round viszont kövezzetek meg, de tetszik. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Ali G. válasza dsr (#24) üzenetére


Ali G.
senior tag

+1000 :D

(#28) WinPho


WinPho
senior tag

Nem értem mit vagytok úgy oda... Nekem a Gear tetszik, mint koncepció. Egy eszköz, mely szinkronban van a telefonoddal, és könnyebbé teszi a mindennapokat. Már csak néhány saját appot hiányolok pl vérnyomásmérő, pulzusmérő.. Vannak lehetőségek benne, remélem a Qualcomm tud emberként gondolkodni és nem csak 4-5 telefonra fogja kiadni. És tényleg okosóra lesz, nem valami karra optimalizált okostelefon...

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#29) Aryes


Aryes
nagyúr

Ide egyet de azonnal. :p
Aki nem érti mire jó, nézze meg a telefonján milyen sms vagy email jött, mondjuk szakadó esőben, miközben mindkét keze tele van és szalad a buszhoz. ;)

(#30) dlaj válasza Aryes (#29) üzenetére


dlaj
őstag

Én megvárnám ameddig felszállok a buszra.

(#31) kolosanyi válasza Csapoati (#23) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyilván a saját tapasztalatom írtam le egy fórumon és az én véleményem. :)

aryes
Esőben nem ér rá, amíg fel nem szállsz a buszra? :)

(#32) ghost364


ghost364
senior tag

Mint egy falat kenyér!

(#33) razorka777


razorka777
veterán

Már megint egy okos óra.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#34) cairojack


cairojack
aktív tag

Roppant mód meglepődnék, ha befutnának ezek az "okosórák". Talán lesz egy kis geek vásárlótábor, de nem hiszem el, hogy ez be fog robbanni a piacra. Ha mégis, akkor az bizonyítja, hogy az emberek bármit képesek és hajlandók megvenni, s ez esetben lócitromot fogok árulni díszcsomagolásban. Darabja 500 dollár lesz...

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#35) Lambach


Lambach
tag

Bennem van a hiba, hogy még mindig nem hiszek ezekben?

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#36) Pirosász válasza Aryes (#29) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ez nem reális.Ha futok a buszra két szatyorral,esőben az sem érdekel ha csörgök.Majd a buszon felveszem,vagy visszahívom ha addigra leteszi.Pláne nem fogok üzenetet olvasni.Biciklistáknak viszont hasznos lehet.Azt már el tudom képzelni,és mostanában nem csak a sportból kerekeznek az emberek.(nagy a jólét :D )

(#37) WinPho válasza Lambach (#35) üzenetére


WinPho
senior tag

Én is hiszek, ne aggódj! Én is látok benne lehetőségeket! :) A Gear is jó koncepció, csak rossz megvalósítás és ár...

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#38) #09819904 válasza Polarstar (#25) üzenetére


#09819904
törölt tag

Sosem szerettem az ilyen szubjektív cikkeket!
Erről tipikusan az amerikai példa jut eszembe. Elindul egy sorozat, tetszik egy adag embernek, de mivel egy másik adagnak nem, ezért berekesztik akár fél évadnál is. Majd közlik a hírt, hogy "Megbukott!". De nem! Nem hagynak a mai rohanó világban időt annak, hogy kiforrjon a dolog.

A linkelt cikkedben ezt nem igazán értem:
"Sokkal izgalmasabb azonban a hónapok óta, szeptember 25 óta kapható Galaxy Gear okosóra helyzete. Ez sem mondható népszerűnek, eddig csak ötvenezret adtak el, és naponta 800-900 fogy. Az iparági szakértők sokkal nagyobb érdeklődésre számítottak."
Szeptember 25... :U Cirka 3 hónap után valamire hogyan lehet azt mondani, hogy megbukott? :F Ahhoz azért tudtommal huzamosabb időszak kell!

(#39) Aryes válasza Pirosász (#36) üzenetére


Aryes
nagyúr

Reális vagy nem, ez csak egy példa volt, hogy mire lehet jó egy átlagembernek.
A futok a buszhoz-t úgy is lehet érteni, hogy mondjuk a tőlem húsz percre lévő buszállomásra megyek, és mondjuk mínusz tíz fokban nem szívesen veszem elő a telefont a belső zsebemből, ha anélkül is meg tudom nézni ki hív éppen és fontos-e vagy ráérek később visszahívni...
De ha nem akarod érteni, én nem tudom elmagyarázni. :)
Nyilván mérlegelni kell, hogy ez a fajta kényelem mennyi pénzt ér meg. De ez a Mirasol kijelző erősen must have kategória nálam. :W

(#40) Csapoati válasza #09819904 (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ráadásul még 2 hónap sincs. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) mrlujoak válasza dreamdancer (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

Pont ezért írtam úgy, ahogy írtam! Macskakörömben az értékesített szót.

"A Samsung - ki más - épp most dicsekedett el a 800.000 "értékesített" Gear-rel..."

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) Xaels


Xaels
félisten

Azért tegyük hozzá, hogy itt a kijelzőnek nem kell megvilágítás nappal, hogy olvasható legyen és ezzel nagyon sok energiát spórol. Valamint ugye ez csak egy kiegészítő, nem váltja ki a telefont. Szerintem még nem is néz ki vészesen.

Remélem bejön a Qualcomm-nak és kap egy löketet ez a technológia, mert szerintem a hordozható eszközöknél ez a fajta megjelenítés sokkal innovatívabb mintha beledobnának 4K-t amit ugyanúgy nem látsz nyáron ha rásüt a nap.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43) komloskaroly


komloskaroly
tag

Na akiket kiakaszt az okosora azoknak itt egy igazi csemege
erdemes megnezni
NeptunePine smart watch
nem kis darab :DD :Y

G3 D852

(#44) kolosanyi válasza komloskaroly (#43) üzenetére


kolosanyi
veterán

Több értelmét látom, mint a jelenlegi megoldásoknak, viszont ez sem jó megoldás. A stock droid felületet nem erre tervezték, ez egyértelmű. Kisebbnek kell lennie az eszköznek, kb mint egy mostani divatórának (azok is elég nagyok ugye). Ehhez egy olyan kezelőfelület kell, ami az alapfunkciókat kompromisszumok nélkül ellátja és nem kap hülyét a kezelő a mini ikonoktól, a baromi sok görgetéstől stb. Hozzá természetesen a vezeték nélküli headset alapvető tartozék, talán még a vezeték nélküli töltő is. Esetleg jó páros lehetne egy okosszemüveggel, mint nagy megjelenítővel a tartalomfogyasztáshoz.

(#45) RoliKis válasza Polarstar (#15) üzenetére


RoliKis
csendes tag

ember . akkor az két hónap alatt el fogy ezzel a tendenciával.

sgs3

(#46) halkow


halkow
őstag

vezetékmentes töltési
lehetőség.

Már csak ezért beneveznék rá

Alcatel onetouch idol2s the king

(#47) Polarstar válasza komloskaroly (#43) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez egy óramobil. Nem kiegészítő karóra.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#48) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát elég furán néz ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.