Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8zabi


8zabi
őstag

jó cikk lett, köszi

szerintem a usenetet nem kéne részletezned "ennyire"

(#2) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Tényleg jó cikk de biztosan megéri ez mint inkább egy mini itx lap + atom proci egy itx-es házzal?
Igaz hogy abba csak 2 vinyó vagy max 3 fér bele de megvan 40-50 ezerből és jobban konfigurálható?!

Gondolom ebben is az van csak itt fizethetsz még a névért és a progikért.

[ Szerkesztve ]

(#3) CBool


CBool
tag

Van két dolog, ami lehet, hogy csak engem zavar, de:
- egyes képek ritka silány minőségűek
- sehol egy általad készített kép a termékről (engem azért érdekelt volna, hogyan is néz ki a valóságban)

[ Szerkesztve ]

(#4) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Köszi, jó cikk!

- off:
Ezeket a nasokat WLAN router mögé is lehet kötni?
-

(#5) pschio válasza Rocko007 (#4) üzenetére


pschio
őstag

miért ne lehetne?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#6) FID


FID
őstag

Nagyon jó írás! És kedvet is kaptam egy nas beszerzéséhez :R A közel jövőben.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7) Laci.M


Laci.M
senior tag

Már értem miért volt ilyen reklámszagú... A cikkíró csak ezért regisztrált be h reklámozza a QNAP márkát. [link]

Aláírás

(#8) qnapblog.com


qnapblog.com
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat. Amikor kibontottam a dobozt készítettem pár képet, de úgy gondoltam a gyári kép jobban és érthetőbben bemutatja a csatlakozókat.
Lehet azert lett "reklám szagú", mert tényleg meg voltam elégedve az eszközzel. De kétlem, hogy túlzott elfogultsággal vádolhattok, hiszen írtam a negatívumokról is. (bár ebből volt a kevesebb)

Igen, hasonló hardvert lehetne építeni úgy féláron. De, akkor neked kell a szoftveres részét belőni, ahhoz meg nem mindenki ért.

Nekem nagyon bejon az nzb letöltés, talán ezért is tértem rá ki részletesebben.

Köszi ismét a hozzászólásokat és mégegyszer: az írás nem reklám cikk volt :N

[ Szerkesztve ]

(#9) qnapblog.com válasza Laci.M (#7) üzenetére


qnapblog.com
csendes tag

Hali, nem igazan... Az igaz, hogy nem vagyok nagy kommentelő, de igyekszem a jövőben :)

Most nezem, Te meg azert regisztráltál "http://logout.hu/tag/laci_m.html" tegnap, hogy ezt megírd? Na de nem akarok kötözködni, mindenkinek meglehet a véleménye természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a cikket, igényes írás lett!

Baromi drága egy jószág ez sajnos. Kispénzűeknek marad az építés.

(#11) TonTomika


TonTomika
aktív tag

A cikk nagyon jó lett, tetszik, de találtam egy kisebb elírást! :)

Az olvasási érték 4.5 MB/mp körül volt, amíg az olvasási érték 3.5 MB/mp alatt maradt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) qnapblog.com válasza TonTomika (#11) üzenetére


qnapblog.com
csendes tag

Kösz, javítva. Még biztos van benne :U

(#13) Laci.M válasza qnapblog.com (#9) üzenetére


Laci.M
senior tag

Tudtam, h ezzel fogsz jönni. Én hardveraprón láttam egy számomra ár/érték arányban jó cuccot azért regisztráltam. PH (és testvéroldalait) olvasom már évek-óta, de eddig nem regisztráltam. És gondoltam ha már a hardverapró miatt úgyis beregisztráltam akkor kezdek kommentelni is. Nállad túl sok az összeillő egyezés azért említettem meg én sem akartam kötözködni (még ha úgy is tűnik) de a burkolt reklámszagúnak tűnt/tűnik az egész.
Ettől még lehet ez a szubjektív véleményed a termékről.

Aláírás

(#14) TonTomika válasza Laci.M (#13) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igazából nem értem, hogy mi a baj...ha reklámszagú, akkor reklámszagú, DE kaptunk egy átfogó tesztet erről a termékről, meglehet más rendszert nem említ benne, de akkor is van fogalmunk erről a cuccról. Szerintem így kéne nézni a dolgokat! :)

(#15) DeFranco válasza TonTomika (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért baj, ha reklámszagú, mert az oldal gazdái is pénzből élnek. Ha valaki (cég) reklámozni akar, akkor vegye fel velük a kapcsolatot, mint ahogy ezt sokan megteszik, és akkor lehet tolni, ami a csövön kifér. Ez így csalás.
Plusz emellett nagyon nem mindegy, hogy egy gyártó dícséri a termékét, vagy egy felhasználó.

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez a doboz 200 000 Ft fölött van? :Y
Vinyók nélkül? :Y

Tényleg nagyon jó cucc, de nekem ez már húzós.

(#17) ATI


ATI
senior tag

Engem az érdekelne, hogy a Qnap nas-nak milyen sata vezérlője van? Minden vinyót külön csatornán kezeli, vagy egy sata port-multipliert használva egy sata300-as porton gyűri az adatot a 4 vinyóról?
Pl a HP MediaSmart Server-ei ezt csinálják. Nem gondolom, hogy kell ennél nagyobb performacia, egy otthoni NAS-nál ez bőven elég. Egyszerűen csak bátja a szemem :)

Ha építeni kéne NAS-t, akkor én olyan alaplapot választanék, amin van pcie x16 slot, abba megy komolyabb raid vezérlő is, ha szükség van a sok sata portra, vagy a sebesslgre, megbízhatóságra. Sajnos az épített nas-ok esetenként szebbek külsőre, mint az épített társaik. Ráadásul nem is kapható itthon, nincs hozzá támogatás, se semmi. Ala HP-s nasok. :(

[ Szerkesztve ]

(#18) András83


András83
csendes tag

Grat a cikkhez! :) Ez tényleg jó cucc, persze nem ugyanaz az árkategória mint az otthonra szánt D-Link DNS-323 meg a többi Lacie gagyiság :)

Nekem 2 éve egy DNS-323 volt de az is max 12MB/s-et tudott Gigabiten úgyhogy gyorsan el is adtam és vettem egy kompett AMD konfigot belőle. A mai napig szuperül megy, de ugye az ilyesmi az sok barkáccsal jár, és többet is fogyaszt mint ez a qnap nas.

Az a nagyon jó ebben, hogy licenszelték a Paragon NTFS drivert amivel gyorsan megy még egy atom procival is a másolás. Sajnos a free NTFS-3G driver linux alá nem ad ilyen jó teljesitményt. (persze ha ext3-at használok akkor gyors a házi nas is :P)

(#19) Borisz76


Borisz76
veterán

Szép és jó csak nállam már ott megdőlt a mutatvány ,hogy 5 db HDD-m van....és még tervezek venni továbbiakat is :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20) Alex91 válasza Borisz76 (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Van belole 8 lemezes verzio is... :D
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21) sityak


sityak
tag

én egy ts-639 pro-t gyilkolok itthon, baromi nagy megelégedéssel
6db 1.5TB samsung van benne
amit rohadtul szeretek:
rtorrent (a beépített kicsit buta)
WebDAV
icecast (webrádió)
Twonky Media szerver
Dovecot
IP camera rögzítés
és az iszonyatos sebességet hálózaton
meg hogy tényleg nem kell az embernek semmivel szarakodni
csak beleraktam a lemezeket és használom

ráadásul az első körben 6db 1TB-os hdd volt benne, de kevésnek tűnt, úgyhogy szépen kicserélgettem őket
természetesen használat közben, mindenféle mentegetés nélkül

tény, hogy nem volt olcsó mulatság, de inkább gondolkodom kicsit előre és befektetek, mint hogy félévente vegyem az USB-s kereteket és tegyem őket egymásra

Üdv

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#22) ATI válasza sityak (#21) üzenetére


ATI
senior tag

Én a gyári megoldás és az építés között örlődök. Én Windows home servert tervezek használni, ha építek nast, mert érdekel mit tud. Van külön letöltő gépem, csak szopakodok a linux+rotrrent+webui-val :) Ez kevesebbet fogyasztana, mint a nas.

Te a nas-t 24órában hagyod bekapcsolva, vagy csak amikor otthon vagy?

[ Szerkesztve ]

(#23) qqcqqc


qqcqqc
őstag

az ára az egyszerűen horribilis.
én most barkácsoltam magamnak egy NAS-t.
lehet, hogy nem ilyen szép, de még maradt pénzem sörre is:)
atomos lap 20eFt körül van, oké csak két sata, de ha kevés veszel bele egy vezérlőt és kész.
felraksz rá egy freenas-t és boldogan használod...
lemezek nélkül egy új házikóban 1 gb rammal megvan 30-40 között.

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon jó lett a cikk, de szerintem is burkolt reklám, a nicknév alapján. :U Én sem a cégem weboldalának URL-jét használom nicknek.

[ Szerkesztve ]

(#25) DeFranco válasza blueMerle (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Race szerint nem az. Pontosabban nem minősítették annak, amikor jóváhagyták a címlapot.

(#26) blueMerle válasza DeFranco (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát oké, nekem aztán tényleg mindegy, majd a reklámozóknak akik súlyos lóvékat utalnak a Prohardver kft. számlájára...na majd nekik nem lesz mindegy :)

(#27) devast válasza qqcqqc (#23) üzenetére


devast
addikt

Itt a pont. Nem a hardverért fizetsz 200k-t, hanem a hozzá tartozó szoftverért és a support-ért.Mindemellett egy normálisabb hardveres sata raid kártya 50k fölött van, ha ilyesmi van ebben akkor csak duplán van túlárazva :DDD

(#28) sityak válasza ATI (#22) üzenetére


sityak
tag

állandóan megy 7/24
amúgy 4 lemezes kategóriában a synology NAS-ok elég jó áron vannak
ott már mindenképpen győz a kész termék a házi barkáccsal szemben

http://legipanorama.hu

(#29) sityak válasza qqcqqc (#23) üzenetére


sityak
tag

és mi lesz ha megtelik?

http://legipanorama.hu

(#30) qqcqqc válasza sityak (#29) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem értem a kérdést.
a gyári nas lemeze nem telhet meg?
ugyanúgy tudok ebben is lemezt cserélni.
a freenas tartalmaz softraidet.
2 sata vinyó az alaplapon, 2 egy pci-os raid kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#31) sityak válasza qqcqqc (#30) üzenetére


sityak
tag

a freenas is engedi menet közben növelni a raid5 kötet méretét?

http://legipanorama.hu

(#32) qqcqqc válasza sityak (#31) üzenetére


qqcqqc
őstag

látod ezt nem tudom, nekem nincsenek raidbe kötve a lemezeim, így ha kinövöm, csak cserélgetek:)

(#33) qqcqqc


qqcqqc
őstag

de itt utána tudsz nézni.
[freenas.org]
amire nekem kell(samba, ftp (neten is), torrent, azt tudja.

(#34) sanzi89 válasza D1Rect (#16) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is itt dobta le az agyam az ékszíjat...

Ennyi pénzből egy kompett othoni hálózati rendszer összerakok. Atom-os fileszerver, WD TV, még egy közepes LCD TV is beleférne, ha HDD-ket nem veszek. :D Átlagos használatra jóval több, mint elég.

Ez így szerintem a nagyon gazdagok játékszere... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35) bambano válasza DeFranco (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tisztázzunk két dolgot: ez a cikk nem reklámszagú, hanem konkrétan reklám.
Másrészt meg a logoutra már egy ideje moderálás után kerülnek ki a cikkek, tehát ha kikerült, az csak a tulajok tudtával történt.

A cikkről:
Más kérdés, hogy nem ártana megtanulni magyarul, ha már reklámozod a céged, mert ennyi hibáért rommá szokás fikázni mások cikkeit.
Jó ez a qnap, csak kicsit lomhácska... Az én nasom 380MB/sec-et olvas és 300-at ír lokálisan, hálózaton 230-250 között dupla etherneten ki is tolja. Sajnos 1.6-os atomra nem futotta, opteron van benne...

A szép nagyvállalati dreamet meg hagyni kellene, hogy a qnap vezető nas szállító legyen, legfeljebb az otthoni szegmensben lesz az, mert hogy az ibm, a hp, a sun meg az emc nem fog udvariasan félreállni, míg a lomjait fejleszti, az tutti...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) DeFranco válasza bambano (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már leesett nekem is. Ő dolguk,elfér, csak szokatlan. Amíg ennyire egyértelmű, és nem megtévesztő, nincs gond.

(#37) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Gondoltam, hogy nem olcsó, de akkor is megdöbbentett az ára :) Meg ugye, ha jobban belegondol az ember nem elég sajnos ennyi sem, havi szinten le lehet tölteni olyan helyekről amikről nem beszélünk akár egy-két tera új tartalmat is, így ideje korán kinőheti az ember. Na, de majd ha jönnek a 3+ TB-os winyók, akkor már lehet, hogy könnyebben lehet rugdalózni. Persze, ha így fogja fel az ember akkor soha semmi sem lesz elég :)

(#38) atike


atike
nagyúr

Őszintén szólva ennyi pénzért minden, csak nem jó.... :( Ok, hogy komoly cucc, aránylag nagy tudású, de még ha fele annyiba kerülne mint amennyibe még akkor is sokallnám.

(#39) Alex91 válasza atike (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Jo az, ha hozza vesszuk a szoftvert is, meg a supportot... Mondjuk otthonra lehet ennel olcsobbat is talalni 4 lemezes valtozatban is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) atike válasza Alex91 (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Ok, valami a support és a szoftver is tény. De ez az ár akkor is irdatlanul sok. 4 lemezes nas otthonra vinyóval is van ennek az árnak a feléért. Ha jól emlékszem... :)

(#41) Alex91 válasza atike (#40) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, 100k korul van mar hasznalhato. Ez meg mar joval tobb gepet is kiszolgal elfogadhato sebesseggel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) puru


puru
senior tag

Hello!
Nekem egy QNAP TS-210-es NAS-om van, azzal is teljesen elégedett vagyok, kivéve a ventilátorát.
Ha nem teljes sebességgel forog, akkor a ventilátorból egy sípoló hang jön ki, így a cikkel ellentétben én pont fordítva állítottam, nálam mindig csutkán forog, higy a ventilátor hang jobban elviselhető, mint a sípoló hang :)

Már cserélték gariba a ventit, az új is ugyanilyen :(

Amúgy nagyon jó kis eszköz, bőven megéri az árát.

Üdv.

(#43) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

200k iszonyú ár egy ilyen ért otthonra, ráadásul a fogyasztása sem meggyőző. Egy kis irodában el tudnám képzelni, de otthonra túlzás.

Akinek a 12MB/s kevés az valami olyat csinál ami nem egészséges :) (most a videóvágásba ne menjünk bele) Multimédia célokra egy ilyen cucc agyatlanság szvsz, mert mennyit is használ az ember naponta és az kb. mennyi adat? Extrém esetben megnéz mondjuk 4 Bluray filmet az legyen 100GB, azt ez átvinné elméletben (100GB/0.080MB=1250sec) 21 perc alatt, de a lejátszáshoz 8-10 óra áll rendelkezésre, amit a 10MB/s-es cucc is röhögve kiköhög magából. Ha menteni akarunk akkor jól jöhet, de annak meg felesleges 24 órában mennie. A tárhely az tényleg lehet vita tárgya, nekem is van pár TB otthon, de abból többszáz GB saját fotó RAW és egyéb formátumban, meg saját videók.

Ha már ennyi pénzt kellene eltapsolni otthon, akkor a cucc tudjon már full HD-t lejátszani is, és akkor rákötöm a tévére, megspórolok még két eszközt, szóval egy NAS-HTPC kombó, és akkor már a fogyasztást is elfogadom :)

(#44) Oldmobil válasza GeoPhoto (#43) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Így is van, ez egy kisirodai eszköz, otthonra nagyon sok. De van a cégnek kisebb NAS-a is, vagy ha még jó NAS-t akartok, akkor Synology is szóba jöhet, hasonlóan felhasználóbarát és széles teljesítményskálán kapható. De az sem olcsó, viszont nem kell semmivel sem vesződni.

(#45) GeoPhoto válasza Oldmobil (#44) üzenetére


GeoPhoto
tag

Csak általában ott a gond, hogy ahol a felhasználó nem ért hozzá ott hiába a RAID NAS, mert senki sem fogja az elromlott diszket kicserélni, mert észre sem veszik, hogy villog a piros lámpa 3 hete. Aki meg ért hozzá az többnyire megoldja olcsóbban is...

(#46) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk nekem jelenleg eleg a MyBook World is, de azt mondom, hogy a 100k koruli ar aranyos. Ekkora meretben, fogyasztassal, kapacitassal, szolgaltatassal hazilag se rak az ember ossze joval olcsobban... Mar ha egyaltalan ossze lehet rakni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47) jerry311


jerry311
nagyúr

Nice...
Főleg hogy támogatja a 802.3ad-t is: Link Aggregation
Mondjuk, elvárható egy SMB eszköztől. :))

(#48) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Nos otthonra ez túl drága. Irodába még elmegy, lusta rendszergazdáknak. A többiek még mindig összedobnak inkább egy kis szervert.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#49) Alex91 válasza Cyberslider (#48) üzenetére


Alex91
félisten

Par fos irodaban nem biztos, hogy van rendszergazda...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50) ATI válasza bambano (#35) üzenetére


ATI
senior tag

Ne keverjük ide a nagyvállalatokat, ott nem nas-okat használnak, hanem san-os storage-okat. Két külön dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.