Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Sokat tud a cucc. Aki kihasználja jól jöhet, és annyira nem kerül sokba. A cikkírónak igaza van, ez kis irodákba jó inkább, otthonra sokba kerül.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

A 4gigas valtozat nem rossz, foleg hogy nem kell mokolgatni, bedugod azt mukodik. A 8 gigas felara viszont rablas. 8 giga a max amit bele lehet tolni?

(#3) Mr Bond 007 válasza hemaka (#2) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A 4 fiókos tesója a Ts-453A (ugyanaz a proci) kezel 16-ot is, bár hivatalosan nem javasolják a 8giga fölötti upgradet. (intel oldala szerint is csak 8-at kezel a proci.) Bármikor előfordulhat hogy egy fw upgrade után csak 8-at fog látni.

(#4) megarambo


megarambo
tag

Mindig is szerettem a Qnapot, valahogy mindig jobban bejött mint a syno. Jó kis NAS ez, akárhogy is nézzük.

(#5) Perillustris válasza megarambo (#4) üzenetére


Perillustris
senior tag

Tényleg jó, de ennyi pénzért veszek egy Synology DS216j-t és két darab 3TB-os RED-et. Nehezen tudom elhinni, hogy bárkinek több kell ennél otthonra (nyilván a NAS-ra gondolok, nem a tárhely méretére). :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6) jerry311 válasza Perillustris (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ mit raksz rá, egy jó NAS sokat segít ha a gépet tanulásra is használja az ember.
Én sok időt töltök VMWare-en futó hálózati és kiszolgáló szimulációkban, amiknek a a NAS adja a tárhelyet. Onnan bootolnak, oda dolgoznak, stb. Szóval nekem pl. számít, hogy gyors is legyen = a hálózat legyen a szűk keresztmetszet, ne a NAS. Nem csak az, hogy 2-3 ember egyszerre tud filmet nézni róla.
Mondjuk lassan gépet kell cserélnem, mert néha már szűkös 32 GB RAM.

(#7) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nekem ilyenem volt 4 magos procival és 8GB rammal. Mégis szaggatott rajta a PLAX player még 720p-ben is vadi új winyókkal. :O

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#8) ttamas


ttamas
tag

Ennyi penzert egy zyxel nas, 2 x 3 terra hdd, plust belefer meg egy firetv medialejatszo is. Igaz, nem virtualizal, de a nas funkciokat tokeletesen lefedi, es meg a tvdet is felokositottad vele

(#9) access_denied


access_denied
senior tag

Hm. Virtualizáció. Végül is jó, hogy van ilyen lehetőség, de a 4/8GB RAM elég szűkös keretek közé szorítja a lehetőségeket.

A 237 MB/s nem tudom hogyan jött össze, RAID0-bán, ha a két diszk szerencsésen együtt dolgozik, itt és ott is van adat, akkor lehet az elméleti diszk sebesség *2-vel számolni. Ha az adat ugyanazon a diszken van, akkor max. 1 diszk sebesség a maximum. RAID1-ben pedig szintén 1 diszk.

Az persze elismerésre méltó CPU teljesítmény, hogy a gigabit lan sebességét szint 100%-ban ki tudja tömni.

(#10) megarambo válasza Perillustris (#5) üzenetére


megarambo
tag

Igazából Qnap mellett, micro servert használok, meg xpeno-t. Csak arra akartam célozni, hogy szimpatikus, amit csinálnak a Qnap-nál.

(#11) megarambo válasza kazsmerlaca (#7) üzenetére


megarambo
tag

Hát a Plex-xel mindig csak bajom volt nekem is, ezért maradt a külső eszköz +Kodi.

(#12) Daywalker válasza kazsmerlaca (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Az nem a nas hibája volt, a plex eléggé béna...

access_denied: az a két LAN-on átvihető adatmennyiség, nem feltétlenül az írási/olvasási sebesség, pont azért, amiért te is írtad. De ha SSD-t teszel bele, mert mért ne, akkor azért elérhető...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) Mr Bond 007 válasza kazsmerlaca (#7) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A plex egy hulladék bughalom. Kodit kell használni!

access_denied: Én pl csak 1 db win7-et használok alatta office-al mert tableten/mac-en inkább nem gyere be az office. 4gb ram is tökéletesen elég, pedig fut még azért pár dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr Bond 007 válasza ttamas (#8) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Tudásban a Zyxel kispályás a Synology/Qnap mögött. Nem véletlenül olcsóbb annyival. Otthonra persze simán jó lehet. (nem leszóltam, csak kezeljük helyén a dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#15) access_denied válasza Daywalker (#12) üzenetére


access_denied
senior tag

Még egyszer nekifutottam az egész cikknek, a reggeli olvasás ... felületes volt. Először is piros pont a cikk írójának ( :B ), alapos munkát végzett.

Pár kérdés felmerült bennem. Miért kell hot swap rendszert kitalálni egy jellemzően home használatú eszközbe? Pontosabban, miért kell ezt így megvalósítani, ha egyszer zajos, hangos lesz tőle az egész rendszer? Synology ezt olyan korrektül megoldotta, hogy ha az összes NAS-t bekapcsolom, akkor se lesz zavaró a hang. A két lemezes NAS-ok kisebbek, a ventillátor mérete és hatékonysága ehhez képest optimálisabb, szóval úgy érzem van mit tanulni a konkurenciától.

A virtuális gép móka tényleg jó, utólag ezt átértékeltem. Az iSCSi sebességet vékonynak érzem, okát nem igazán sejtem.

A cikkben említett Synology DiskStation DS716+II Vmware integrációja érdekes lehet, nem tudom, hogy ez összevethető-e a QNAP virtuális megoldásával, mindenesetre a 2GB RAM tényleg visszalépés. Ha a virtualizációtól eltekintünk, akkor viszont képbe jöhet a 216Play jóval olcsóbban.

Az összkép vegyes. Az ár annyira magas, hogy otthoni felhasználásra a funkciók szétválasztása üdvözítőbb és gazdaságosabb lehet (NAS + Media player), nem beszélve arról, hogy a több részre bontott konfiguráció jellemzően magasabb szolgáltatási szintet is biztosít.

(#16) Mr Bond 007 válasza access_denied (#15) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

" Synology ezt olyan korrektül megoldotta, hogy ha az összes NAS-t bekapcsolom, akkor se lesz zavaró a hang. "

Vagy nem. :) KATT és KATT Azt elismerem hogy nem jellemző, de van még hova fejlődni...

"A cikkben említett Synology DiskStation DS716+II Vmware integrációja érdekes lehet, nem tudom, hogy ez összevethető-e a QNAP virtuális megoldásával, mindenesetre a 2GB RAM tényleg visszalépés."

A synology csak tárolóként csatolható fel pl vmware esxi alá. Viszont virtuális gépet futtatni nem tud, csak konténerezni. Emelt ramos nast pedig nem szabad venni, hanem otthon kell felturbózni ha csak nem vagy a pénzed ellensége. ;)

"Az összkép vegyes. Az ár annyira magas, hogy otthoni felhasználásra a funkciók szétválasztása üdvözítőbb és gazdaságosabb lehet (NAS + Media player), nem beszélve arról, hogy a több részre bontott konfiguráció jellemzően magasabb szolgáltatási szintet is biztosít."

Miért? Ha megnézed mennyibe kerül a synologynál ugyanez a proci ram felámllás 2 fiókkal szerintem leesik hogy sokkal jobb minőségű anyagokból épített nast vehetsz +kapsz egy rakás extrát és mindezt jóval olcsóbban. 216play-t meg ne hasonlítgassuk már ehhez! Olyan mintha egy celeront méregetnél az i7-es cpu-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#17) access_denied válasza Mr Bond 007 (#16) üzenetére


access_denied
senior tag

A linkek nem voltak beszédesek. Itt van mellettem DS413, 215j, egyik se mondható zajosnak, nyilván elszigetelni a HDD hangját egyik sem képes, viszont nem is erősítik fel.

"A synology csak tárolóként csatolható fel pl vmware esxi alá."

Az iSCSI-re gondoltál?

"Miért? Ha megnézed mennyibe kerül a synologynál ugyanez..."

Szerintem olvasd el újból, hogy mit írtam, valamit félreérthettél.

Nem is akarnék ugyanilyen CPU-t, stb., a NAS nálam otthon NAS, nem virtuális környezet, nem média lejátszó. Synology DS215j + S905 lejátszó és máris előrébb vagyok, anyagilag pedig sokkal bentebb.

(#18) Mr Bond 007 válasza access_denied (#17) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Egyszerűen neked nem felel meg és kész. Attól még a kategóriájában lehet jó ár/értékben... Erre gondoltam.

"Az iSCSI-re gondoltál?"
Igen.

(#19) Mr Bond 007 válasza access_denied (#17) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"A linkek nem voltak beszédesek. Itt van mellettem DS413, 215j, egyik se mondható zajosnak, nyilván elszigetelni a HDD hangját egyik sem képes, viszont nem is erősítik fel."

Vibrál az egész ház. Azt írtad a synologynál nem vibrál soha semmi. Tessék itt van rögtön 2 példa hogy nagyon nem. ;) Az se nagyon zavarjon meg hogy a videókon az aktuális típusok vannak (nem is a legolcsóbbak...), nem pedig az általad említett 2013-as meg egy 2015-ös készülék. Mit akarsz ezzel mondani? Régen nem rezgett? És?

Nem szőrszálhasogatok, csak amit az egyik gyártónak felrovunk ,a másiknak miért kéne elnéznünk? (úgy hogy nála sokkal rosszabb) :U

[ Szerkesztve ]

(#20) Lacok


Lacok
őstag

A 4GB-os változat egész korrekt ajánlatnak tünik.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) access_denied válasza Mr Bond 007 (#19) üzenetére


access_denied
senior tag

"Nem vibrál." Hol írtam ilyet? Egyébként a monitor vibrál, ezek maximum rezegnek, de ez most mindegy.

A Synology gumikkal tompítja a HDD rezgéseit és amik itt vannak közelemben, már azok is így voltak szerelve.

Azt akarod mondani, hogy a régiek jók voltak, amit pedig linkeltél azok már mind zajosak? Vagy mire akarsz kilyukadni?

Én a mellettem lévő eszközöknek hiszek, szerintem ezzel Te is így vagy.

(#22) syler123


syler123
veterán

Nem értem ezeket az árakat, alap hardware, mi kerül ezen ennyibe (Mármint azon kívül hogy a gyártó tömi a zsebét)? . Mindegy is, nekem van egy használaton kívüli Amd Brazos gépem, a későbbiekben azt fogom befogni nasnak. Nas4free progival szerintem jó kis gép lehet belőle és az sem fogyasztana ennél többet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sanchez638 válasza syler123 (#22) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egyépként kb ja.. Valami free megoldás, amit bíztosan feljesztenek.. És jóval erősebb gépeket lehet alá rakni ebből a pénzből..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#24) megarambo válasza syler123 (#22) üzenetére


megarambo
tag

Ha már ez a terved, akkor inkább xpeno- t rá.

(#25) Daywalker válasza syler123 (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

A fejlesztések, tesztelések, az alkalmazások fejlesztései, nem csak a qts, hanem a mobilos appok is, plusz a support.
Kicsit olyan ez, mintha azt kérdeznéd, miért használjak microsoft office-t, amikor a ugyazt az openoffice is tudja.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26) dstern


dstern
tag

Nem rossz nem rossz, de háztartási felhasználásra olcsóbb megoldás is bőven lehetséges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.