Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ceia


ceia
őstag

Amíg lehet normál TLC-t kapni, addig nekem nem kellenek ilyen vacakok. Az a plusz párezer ft megéri egy többéves használati idejű cuccra, hogy jó legyen. Ha esetleg többgigás fájlokat másolok, nem megyek nyugdíjba, mire elkészül.

        it's more fun to compute

(#52) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha még nem írta valaki:

A Patriot Burst belseje kb koppra megegyezik a Kingston A400-asével.

Az ADATA SU630 pedig sajnos nem ad túl sok okot a reményre, a 650-es hullott, mert másodvonalas minőségű NAND chipeket kapott egy Micron leányvállalathoz tartozó cégtől.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) gbors válasza ceia (#51) üzenetére


gbors
nagyúr

Pár éve: "Amíg lehet normál MLC-t kapni, addig nekem nem kellenek ilyen vacakok" No offense, de tényleg ez ment.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#54) MaCS_70 válasza Piftuka (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

"
"Mert ezek a "szarok" a felhasználók többségének tökéletesen megfelelnek[..]"
Ebben azért én nem vagyok annyira biztos."

Én viszont egészen biztos vagyok, és nem csak azért, mert nagyon sok esetben látom. Én is messze átlag tudású és tudatosságú szint fölötti felhasználó vagyok, ráadásul kényszeres benchmarkoló és dokumentáló.

Anno, a hőskorszakban fél évente váltottam gépet, mert bizony olyan volt a fejlődés, hogy érezhető volt a gyorsulás.

Több konkrét példát is láttam viszont mostanában is arra, hogy egy SSD cseréje (egy alkalommal kifejezetten a skála két szélső értéke között) nem éri el a felhasználó ingerküszöbét -- mindaddig, amíg nincs külön oka arra, hogy valamilyen paraméter miatt ez számára fontos legyen. Akkor viszont már nem áltagfelhasználó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) pengwin válasza xeon forever (#32) üzenetére


pengwin
addikt

És mégis mi a fenének kell akkora page file?
32GB RAM mellé minek kell egyáltalán?
Én 16GB RAM-mal is kikapcsoltam, ahogy a hyberfil.sys-t is.
32GB RAM még egy komoly munkaállomásba is elég kell legyen, ha meg mindenáron pagefile kell mellé, akkor vissza lehet venni a méretét 2-4-8GB-ra.

(#39) macman507
Most vettem 240GB-os UV500-at a MagiComp-tól, 5 év garanciával, 11.000 forintért, de látom már náluk is feljebb ment az ára és csak 3 év garanciát írnak rá. Szóval lehet a beszállító/nagyker /forgalmazó ad 3 évet egy újabb szállítmányra. Fene se érti ezt a trükközést.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56) Synthwave válasza sb (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, ha van pár színes kép, hogy feldobja az oldalt, az rögtön értelmezhetetlen betűrengeteggé degradálja az összefüggő szöveget.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57) Synthwave válasza ANOka (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most mé?

Ultimate fapad. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) lory256 válasza gbors (#53) üzenetére


lory256
csendes tag

De ami erdekes a patriot TBW-je nagyobb a par eves Kingston V300 MLC-nel.

(#59) Graphics válasza lory256 (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A TBW-re egy olyan értéket adnak meg, amit a gyártó mer garantálni, lehet az a Kingston pl a megadott értéket bőven túlteljesíti...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) lory256 válasza Synthwave (#56) üzenetére


lory256
csendes tag

16Gbytenal en is kikapcsoltam volt pagefilet, de volt ritkan belole problema, pedig erdekes modon nem futott volt ki a rambol csak mondjuk 70-80%ba telt meg.

(#61) lory256 válasza Graphics (#59) üzenetére


lory256
csendes tag

Majd 25ev mulva valaszolok ha ilyen irodik tovabb az SSD-re :DD

(#62) FollowTheORI válasza Alchemist (#13) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez így is van, csak nem ezt a kategóriát kell nézni... nézd meg az NVMe SSD-ket.

Pl az intel 660p vagy Crucial P1... kb majdnem fele annyiba kerülnek (nagyságrendileg), mint a TLCs testvéreik.

Egyik 40 ezer... a másik meg 60-70 körül van... pl 1TB-os.
Vagy annyi a 2TB-os 660p kb, mint egy 1TB-os TLCs cucc.... (nagy átlagban).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63) worxland válasza xeon forever (#32) üzenetére


worxland
addikt

Ahogy a többiek is leírták, tök felesleges 32 giga swapfile, nekem a javasolt minimum (800 mega) van beállítva, soha nem nyafogott még a Win10, hogy kevés a 32 GB RAM mellé.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#64) worxland válasza xeon forever (#38) üzenetére


worxland
addikt

32 giga RAM, 5 éves gép és 6 éves SSD (konfig az adataimnál), annyit bőven volt használva, hogy felérjen egy 0-24-ben üzemelő gép egyévi terhelésével: 590 nap és 22 TB, 93%-os állapot, rendszermeghajtóként használva.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65) gbors válasza lory256 (#58) üzenetére


gbors
nagyúr

Mindegyik jellemzően több száz TB-t bír, check. A gyári érték csak ilyen biztonság vészfék tényleg extrém felhasználás esetére.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#66) haxiboy válasza xeon forever (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

32GB Ramnál minek használsz SWAP-ot???

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#67) MaCS_70 válasza haxiboy (#66) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valamennyi SWAP kell, erről volt is szó. Nem a mennyisége miatt, hanem pusztán azért, hogy legyen. Gyógyítottam már meg egy munkahely összes gépét azzal, hogy a 8, illetve 16 GB RAM mellé engedélyeztettem 100 MB SWAP-ot -- és egy csapásra elmúltak a memóriahiba-üzenetek.

Nem minden konstellációban jelentkezik a hiba (amint arról volt szó, a C++ programok pl. igénylik), általános szabályként jobb ha van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68) #95590400 válasza Graphics (#52) üzenetére


#95590400
törölt tag

érdekes lenne... szét nem szedtem, hogy megnézzem, tényleg van-e benne dram, meg az eltérő a sebességek se ezt igazolják.
a vezérlő ugyanaz, merazugyanaz.

(#69) Vesa válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


Vesa
veterán

"Egy év, 3100 óra, Total Host Writes: 2501 GB. Sokára lesz meg az az 50 TB!"

Nyílt titok, hogy az SSD-k-nél nem a Nand, hanem a vezérlő a gyenge láncszem! Nekem már kettő is elrepült idő közben, ráadásul mindkettő SSD MLC-s volt, 5év garral.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#70) #22743424 válasza Vesa (#69) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az igen :Y remélem az enyém nem fog 850 evo, 850 pro .
Milyen felhasználói területen használtad őket ?

(#71) sb válasza Synthwave (#56) üzenetére


sb
veterán

Ringasd magad ebben a tudatban nyugodtan. ;)
Esetleg egy szavazásból megnézném kinek tetszik pont ezzel "feldobva". :)

Tényleg muszáj kihangsúlyoznom, hogy nem igen van/volt még hasonló gondom. Már ha ezt lehet annak nevezni, mert itt sem fogok kiugrani az ablakon.
De ha muszáj említenem úgy, hogy mondjuk reklámblokkolókkal sem foglalkozom, mert az is hidegen hagy mi pattog/villog jobbra balra akkor az valamit jelent. :) Ez borzasztóan kemény munkával direkt odaerőltetett cuccnak hat aminek a CO2 lábnyom növelésén kívül nem látom értelmét. ;] :D

(#72) sb válasza Piftuka (#44) üzenetére


sb
veterán

Párral fentebb írtam: nincs érdemi indok erre.
Mellérakod a 860Evo/Pro töltési idejeit és azt látod, hogy nincs különbség. Nem kicsi, hanem NINCS.

Nyilván hat virtuális gép, SQL szerver vagy bármilyen komolyabb terhelésen lesz, de az meg nem a felhasználók többségének igénye.

(#73) WD40 válasza sb (#71) üzenetére


WD40
aktív tag

1000 százalékban egyetértek, látom végre nem csak nekem tűnt fel. Irritáló, szándékosan az emberek arcába tolás ezzel a japán "lótüdővel", hogy szépen fogalmazzak.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#74) bozont válasza WD40 (#73) üzenetére


bozont
veterán

Nekem tetszik, legalább kis színt visz a szürke táblázatok közé. :)
Viszont ekkora nyafogást a két kép miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#75) Graphics válasza #95590400 (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az eltérő sebességek elég sok mindentől függnek.

Rá kell keresni, vannak külföldi tesztek :) de szerintem az SSD topicban már linkeltem is máskor, kikeresem azért :).

S11-es van benne, a Burst annyival tud többet, hogy van rajta csekély méretű 32MB-os DRAM cache.

Nos kutatva, a NAND chipek, hát a KingDian SSD-knél használtak. Ez nem tudom mennyire biztató.

Ami még javasolt az a PNY CS900, az nagyon egy kategória még.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) #95590400 válasza Graphics (#75) üzenetére


#95590400
törölt tag

megkérdem újra, szétszedtél már 1-1-et? vagy láttál képen szétszedve? ugyanazok a cellák ugyanattól a gyártótól? ennyi erővel végül is, a címkét leszámítva legtöbbnek a külseje egyezik meg koppra. fröccsöntött műanyag... akkor biztos a belseje.
amúgy ne fáradj, kb. ennyivel össze lehet foglalni a különbségeket
[link]
de felőlem nyugodtan jósolgathat tartósságban az ssd topik a madarak röptéből vagy az áldozati bárányok beléből, kb. annyira releváns, mint a szokásos ottani találgatások.

[ Szerkesztve ]

(#77) F34R válasza WD40 (#73) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi a bajod a japanokkal? Nekem sem jon be szakmaiban, hasznalhatna defaultot, de ha nem teszi sem erdekel, mert ez a cikk ertekebol nem vesz el. Kar ezert degradalni valamit.

(#78) Synthwave válasza sb (#71) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Semmi ringatás nincs abban, hogy a képeknek semmi köze a szöveg koherenciájához vagy a számadatokhoz. Pontosan ugyanúgy leolvasható, mintha üres háttér vagy egy nagy halom szőlőtőke lenne a mellette/mögötte, így az olvashatóságon nem ront egy grammnyit sem.

"De ha muszáj említenem úgy, hogy mondjuk reklámblokkolókkal sem foglalkozom, mert az is hidegen hagy mi pattog/villog jobbra balra akkor az valamit jelent."

Egen. Számomra jelen esetben azt, hogy végképp érthetetlen és megtetszett a sapkám. ))

Nem erőltetettebb odarakni, mint a sima CrystalDiskMark screenshotot; ugyanúgy ~4 klikk. A megnövelt CO2 kibocsátás a ziháló lélegzésnek köszönhető? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#79) lvb válasza MaCS_70 (#67) üzenetére


lvb
aktív tag

Nem függ a programnyelvtől, hogy kell-e virtuális memória. Ha úgy van megírva, hogy kell neki, akkor kell. (pl.: több processből álló sw rendszer, ahol az interprocess kommunikáció a swap fájlon keresztül történik.) Valószínűleg a régóta fejlesztett sw rendszerekben gyakoribb a C++, mert számít(ott) a hatékonyság.

(#80) Graphics válasza #95590400 (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit szeretnél? Vagy most miért kötsz belém?

Nem jósoltam semmit, leírtam amit találtam a termékről.

De még csak nem is vélemenyeztem....

Nem tudom akkor mi a gond?

Hmm

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#81) Vesa válasza WD40 (#73) üzenetére


Vesa
veterán

Személy szerint én is hányingert kapok ezektől a torz, bazi nagy szemű, apró szájú manga figuráktól (szerintem kimeríti a horror kategóriát), de a cikkben nem zavart az a 2db kép, mert simán sokkal értékesebb a cikk és a tartalom, mint ez az aprócska förmedvény ott azon a két képen. nem érdemes ezen rágódni, mindenkinek más tetszik, és itt egyáltalán nincs túltolva sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#82) macman507 válasza #22743424 (#41) üzenetére


macman507
aktív tag

Kicsit későn, de azért válaszolok mégis :)
Itt van az 5 év garis UV500:
https://edigital.hu/ssd-meghajto/kingston-ssd-25-sata3-240gb-uv500-256-aes-suv500240g-p560478

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#83) WD40 válasza Vesa (#81) üzenetére


WD40
aktív tag

Engem sem zavarna, ha nem lenne mindegyik általa írt teszt tele ezekkel. Senki más nem teszi tele a teszteket mindenfelé önmaga által királyságnak tarott képekkel, mert lehetne akár kamionos, napraforgós, trónokharcás, kortárs felnegyedelt-lovas, akármilyen, az nem jelenti azt hogy minden olvasó ezeknek a rajongója. Mindenki más tud olyan printscreent csinálni, ami releváns egy tesztben, nem tartalmaz szándékosan ilyen hülyeséget, csak mert a cikkírónak tetszik. Ha ilyet szeretne valaki, ellátogat egy japán cuccokkal foglalkozó/kamionos/trónokharcás, stb oldalra, de hadd ne kelljen már ezt itt is bámulni.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#84) Synthwave válasza WD40 (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) xeon forever


xeon forever
addikt

Itt senki nem hasznal olyan progamot/gamet ami megeszi a 32Giga RAM-t>?
En amit irtam azt szemelyes tapasztalatbol tudom. PL FF XV kimaxolva Titan mellet@12GB Vram+32GB System mellet Full 100% es meg belenyalt a lapozofileba is.*(a Szarul programozott temaba ne is menjunk bele)
Szoval talalkoztam mar erdekes dolgokkal.
Pll ezis: elvileg vegig optika van.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#86) fgordon válasza xeon forever (#85) üzenetére


fgordon
senior tag

A Photoshop, videó vágó programok, renderelő programok annyi RAM-ot használnak, amennyi van. Ha 8GB, akkor 8, ha 32, 32, ha 512, akkor 512GB, amíg az OS címezni tudja. Nekem is 1-3%-ban kevés a 32GB RAM ezek miatt, azonban "túlélem", mert a legtöbb esetben, mint ahogy most is, általános célra, a 8-16GB is elég lenne.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#87) pengwin válasza xeon forever (#85) üzenetére


pengwin
addikt

Az, hogy egy program meg tudja tölteni a 32GB RAM-ot, még nem jelenti azt, hogy szüksége is van rá.
Nem rossz programozás ez, a RAM arra való, hogy használják. Nem baj, hogy gyorsítótáraznak bele, de ha kevesebb RAM-mal sem akad, akkor csak sok a gyorsítótárazott adat, amit igazából tud a játék nélkülözni.

Egyébként én pont ki tudnék használni 32GB RAM-ot, mert van olyan programom, akik 16-nál többet használ aktívan.

Üdv, pengwin

(#88) Piftuka


Piftuka
veterán

Meggyőztetek; fejet hajtok! :R

Mivel én is "átlagos" felhasználó vagyok, már ami az SSD területi alkalmazását illeti... Elhiszem Nektek, ha azt mondjátok, hogy boot időben, és gyakorlati használatban (multimédia, játék) nincsen szignifikáns különbség a sebességben.

Egyetlen szakmai érvem a jobb minőségű SSD-k mellett, hogy egyszerűen jobban bízom a magasabb kategóriába sorolt típusokban. Nekem számít a megbízhatóság, a jótállás is, és mivel én nem cserélgetem 1-2 évente, ezért különösen fontos ez.

(Nálam ~2,5 év után hibásodott meg egy "Intel 535" SSD vezérlője, és nagyon jól jött az a bizonyos 5 év jótállás, amit a gyártó vállalt rá.)

"Aquila non captat muscas."

(#89) turbokappa válasza Piftuka (#88) üzenetére


turbokappa
senior tag

A jótállás oké, na de mi lessz a személyes adataiddal úgy viszed cserére? Azt kell venni amelyik a legolcsóbb, én tutira nem adnám le.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#90) F34R válasza turbokappa (#89) üzenetére


F34R
nagyúr

Milyen szemelyes adatokra gondolsz? Kepek, Videok, dokumentumok stb?? azt meg mindig biztonsagosabb HDD-n vagy Optikai lemezen tarolni.

(#91) #22743424


#22743424
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy ma már nem lehetetlen visszanyerni az adataidat sérült ssd-ről sem.

(#92) turbokappa válasza #22743424 (#91) üzenetére


turbokappa
senior tag

Ez így van! Csak egy példa igaz nem ssd, de notebook hdd-ről otthon visszaállítottam az adatokat úgy hogy 2x lett törölve+ 1x ráírva.
Ki tudja milyen adatok lehetnek rajt.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#93) #22743424 válasza turbokappa (#92) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az unió nagyon szígorúan veszi az adatokkal való visszaélést. Persze ha megtörténik a baj rengeteg kellemetlenséggel jár és ami a netre egyszer kikerült az ott is marad. Mondanám, hogy ne tartsunk a gépen olyan adatokat. Szóval a lényeg vegyünk egy váltakozó árammal működő elektromágnest és tegyük rá majd kapcsoljuk be/ki be/ki .

(#94) Piftuka válasza turbokappa (#89) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor sem, ha pár hónap alatt elromlik? :F

Egyébként legutóbb legyalultam róla mindent.

"Aquila non captat muscas."

(#95) Vesa válasza Piftuka (#88) üzenetére


Vesa
veterán

"és nagyon jól jött az a bizonyos 5 év jótállás, amit a gyártó vállalt rá"

Nekem sajnos nem ért semmit, mert úgy döglött meg, hogy látható maradt minden rajta és se formázni, se particionálni nem tudtam. Így meg nem viszem vissza, tehát hiába volt 5év gar, buktam. Legközelebb már titkosítom az egész SSD-t, bár így meg a gariztatásnál lehetnek gondok.

A tudomány a valóság költészete!

(#96) MaCS_70 válasza #22743424 (#91) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ezzel úgy vagyok, hogy bármi, amiről nem szeretném, ha illetéktelen kezekbe kerülne, titkosítva van. tulajdonképpen abból az alapfeltevésből indulok ki, hogy akár fizikailag, akár hálózaton keresztül bármikor hozzáférhetnek bármelyik gépemhez, telefonomhoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97) xeon forever válasza MaCS_70 (#96) üzenetére


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#98) F34R válasza turbokappa (#92) üzenetére


F34R
nagyúr

Hdd-rol sokkal konnyebb visszanyerni adatot mint Flash alapu tarolorol. Ott a NAND reteg allandoan felul irodik. Egyszer televereted zero-val vagy random adattal nem fogod tudni a tartalmat visszanyerni.
Arra celoztam, hogy ha van fontos adatom eleve nem gondolkozok SSD-re tenni azt.

(#99) M107


M107
addikt

:R

Személyem azt vallja :)

Ha elad, HDD vagy SSD, mondjuk SSD azt nem mert inkább ketté töri ha tönkre megy, ha meg garis akkor az oprendszeren kívül, meg pár dolgon ami nem fontos mást úgysem lát ha valaki próbálkozna a garis szervízből visszahozni valamit róla esetleg a gyártó ha hozzá küldik.

Merevlemezt meg olyan ismerősőknek adok le, persze nem pénzért..... egy tálca alkoholmentes minőségi sörért :) aki biztos nem azzal foglalkozik mi volt rajta.
De előtte HDSés az utolsó előtti felület teszt opció.

A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

A teszt után a tároló eszköz jobban használható, mivel a továbbiakban hibás területek szerepét a tartalék szektorok veszik át.
Hosszadalmas és időigényes művelet, főként ha az újrainicializálás szintje (a felülírások száma) magas.
A teszt egyszerűbb változata más alkalmazásokban (tévesen) alacsony szintű formázás (low level format) néven is szerepelhet.

A teszt méri az egyes blokkok átviteli idejét és folyamatosan sötétedő színnel jelzi a lassabban kezelhető részeket.

A céges Hdd-ket és SSD-ket meg meg is érdemli az a cég aki úgy adja el a gépeit vagy eszközeit.
Kivesz és nagy kalapács------ kuka.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#100) MaCS_70 válasza M107 (#99) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nem tudom... Jól működő, sokáig még használható eszközöket tönkretenni, amikor van megoldás tisztán az adatok törlésére is, szerintem nettó barbárság.

Cégek érzékeny adatai estén valahol még megértem, hiszen ott maga a megbízható törlésre fordított idő eleve sokba kerül, de megnézném, hogy egy magánszemély adatait ki szeretné vagyonokért visszaállítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.