Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Megfelelő árcédulával jó lenne ez otthonra is. 2,5"-on 8 TB... not bad. A terabites chipekkel meg majd meglesz a 16 tera is 2,5"-on :Y, arra se igen kell majd egy évnél sokkal többet várni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) #21795072


#21795072
törölt tag

Csókolom, gyártók! Otthonra is jól jönne nagy ssd óccsón, lehet cellánként 10 bitet tároló is (nem értek hozzá). Nem kell nagyon sokszor írhatónak lennie, csak ne aranyáron adják.

Nem csak szervertermekből áll a világ. Habár azt elismerem jó úton haladunk afelé, hogy végleg kinyírják a
normális árú PC szegmenst.

(#3) core2trio válasza #21795072 (#2) üzenetére


core2trio
tag

Hát jahh, a videókártya piac már elesett :DDD

(#4) kolopele


kolopele
nagyúr

Jelenleg egy 256 GB - os meg két 1TB - os SSD - t használok az otthoni gépben, nekem igazából csak azért kellenek mert így teljes a csend, a gyorsaságukat nem használom ki igazából. Véleményem szerint ennyi elég egy átlagos felhasználású gépbe, akár munkára, akár játékra van használva.

(#5) Hg3X válasza #21795072 (#2) üzenetére


Hg3X
tag

+1

Jeff who??

(#6) Sanchez638 válasza kolopele (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah igen... WD Velociraptor-t beraktam a gépbe a játékok alá és volt hangja. Csak SSD-vel szép csenden megy minden.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) kolopele válasza Sanchez638 (#6) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mekkorát tettél bele? Azok sem éppen olcsóak. Én a két 9 éves gyerekeim gépeibe egy-egy 1TB - os WDPURZ - ot tettem, és semmi hangjuk. Egyáltalán nem lassúak, sőt, persze a rendszer náluk is SSD - ről megy, ez úgy gondolom ma már alap. Játékra viszont remek ez az új lila szerkezet, főleg hogy szinte csak a Minecraft megy rajtuk :) Majd ha nagyobbak lesznek és észre is veszik a töltési sebességet cseréljük :K

(#8) Sanchez638 válasza kolopele (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Speckó eset vagyok. (160GB sima Sata rendszer és 400+100GB SaS SSD). Csak gondoltam 500GB Velociraptor még jól jönne. De annyira hangos volt...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) kolopele válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó azoknak akiket a hang nem zavar, én a teljes csend híve vagyok ha nincs a gép terhelve erősebben (ezért félpasszív a tápom is), de még akkor is ügyeltem arra hogy majdnem teljesen halk legyen a működés, habár mondjuk a játék zaja úgyis felülkerekedik némi kis hangon. Nem tudom mennyi lehet egy SSD előállítási költsége, de igazán elérhetőbbé tehetnék a széles rétegek számára is, hiszen 2TB ebből egy alsó-középkategóriás gép ára.

(#10) bteebi válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Hát tényleg elég speciális eset vagy :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Már a TLC meghajtók újraírhatósága is egy nagyságrenddel kisebb, mint az MLC (ami meg szintén gyengébb, mint az SLC), de a QLC az nyilván rohadt jó lesz. Nagyjából megkapjuk az egyszer írható SSD-t.
A Samsung-féle Vnand TLC-vel is megbízható (pl: 850 EVO), de planárban katasztrófa.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) bteebi válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Azért egy 4+ TB-os meghajtót - legalábbis otthoni környezetben - a legtöbb esetben egyszer teleírsz, jobb esetben belerakod a NAS-odba oszt' csókolom. Igazából még egy saccra 200 MB/s-es olvasási/írási tempónál többre se lenne hozzá szükség, mert a gigabites LAN lesz úgyis szűk keresztmetszet lesz, ráadásul se lossless audio, se HD video lejátszásához, de még raw képek szerkesztéséhez sem kell többszáz kIOPS, gigabites átviteli tempó meg µs-es elérés. Nagyvállalatoknál, adatbázisoknál persze más a helyzet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Geri Bátyó válasza bteebi (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Otthoni környezetben ok, de ezt nem oda szánják.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) bteebi válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Világos, de én pont azt mondom, hogy otthoni környezetbe is jó lenne valami hasonló, nyilván jóval gagyibb paraméterekkel és áron. Nem is tudom, hogy van-e egyáltalán SAS csatolós SOHO NAS. Szerintem nincs, és ez alapvetően rendben is van így :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.