Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

A Qi töltés egy nagyon jó dolog. Azok nem értékelik csak akik nem használják. Már régen el kellett volna terjednie jóval nagyobb körben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Akkor ezek szerint átállnak üvegre vagy műanyagra az aluról.

Jacis nekem volt 2 telefonom is ami támogatta, az egyikhez kaptam töltőpadot is, de egyáltalán nem jött be.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Az apple megoldásait sok konkurens követi?

HE?

YNWA

(#4) moleculez válasza jacis (#1) üzenetére


moleculez
veterán

És most az iphone x végre valami értelmes dolgot (is) mozdít előre.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) #56573440 válasza Xaels (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vagy kerámiára ahogy mondjuk a mixeknél már van meg volt.

Egyébkét tényleg jó cucc, lenne, ha a mostaniban is lenne, nem is értem miért maradt ki pl az első mixből, igazán belefért volna szerintem :( Ahogy az infra is...

(#6) kbyte1024 válasza jacis (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony! Nagyon hálás tud lenni a teló érte,ha nem bas...ha szét az ember mindig a csatit.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) Viktor0610 válasza moleculez (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi? :D

Értem én, hogy ők találnak fel minden fejlesztést (khm... ;] ), de azért na... :U :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8) Xaels válasza #56573440 (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Az "olcsó" szegmensbe nem hiszem, hogy lehoznák.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) aelod


aelod
veterán

Ideje volt ennek is. Kíváncsi leszek, hogy az új redmi szériába is bevezetik e vagy ez is csak a csúcs kategória kiváltsága lesz.

Most, a vezeték nélkül tölthető, üveg hátlapos iPhone-októl lehet várni a fellendülést, hiszen az Apple megoldásait sok konkurens követ.

Ezen jót mosolyogtam :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) kcsa válasza BoC1ka (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Laughing in Lumia 920 :DDD

(#11) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Helyes.

(#12) tibcsi0407 válasza BoC1ka (#3) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LOL. Képzavar.

https://utdetailing.hu/

(#13) bAtt001 válasza aelod (#9) üzenetére


bAtt001
addikt

NFC-t sem hoztak be Redmi sorozatba, gondolom ez sem fog lejönni, pedig kényelmes még nexus4-nél használtam, viszont OnePlus féle DASH charge-nál nincs jobb a világon, pofátlanul gyors :)

(#14) Viktor0610 válasza bAtt001 (#13) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az NFC-t lájkolnám pedig. :K

Samsung Galaxy A54

(#15) Drenadar


Drenadar
veterán

Jaj de jó lenne... Most is a csatlakozóval szívok...

(#16) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát nem tudom. Nekem a gyors-töltés jobban tetszik, mint a vezetékmentes ami ugye lassabb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) Drenadar válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


Drenadar
veterán

És a kettő kizárja egymást?

(#18) moleculez válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Én nem azt mondtam, hogy az Apple találta fel a Qi töltést. Azt, hogy most az Apple is alkalmazta a technológiát, így fellendíti a terjedését.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) nemlehet válasza moleculez (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Én azon csodálkozok, hogy az Apple féle magsafe nem szivárgott le a telefonokba. Nekem van ilyen utólagosan usb portba illeszthető és imádom. Nem megy szét a csatlakozó, kényelmes és még a retektől is védi az usb-t. Persze a teljesen zárt ház+vezeték nélküli töltés sem rossz, de így csak 1 kábelt kell magammal vigyek nem az egész töltőpadot (de igazából a kis usb adaptert mindig ki lehet szedni ha nem lenne kábel)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) .Szaki. válasza jacis (#1) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem akkor lesz igazán jó dolog, ha az autókban terjed el, ahogyan most az új Polo-ban is van már. Máshol annyira nem látom szükségességét (saját felhasználásomat veszem értelemszerűen alapul, ez persze eltérhet másétól), nekem mindegy, hogy az asztalon fekszik-e és úgy tölt, vagy pedig a dokkolóban áll. Ugyanúgy helyhez kötött és ugyanúgy ha közben hívnak vagy valami, akkor megszűnik a töltés.

(#21) margithid


margithid
veterán

A Redmi pro 2-ről mi hír?

(#22) Burt1793 válasza jacis (#1) üzenetére


Burt1793
veterán

Tényleg jó dolog a QI, én lumia 930-on szoktam rá és az s7-et is így töltöm mindig, már másfél éve. Viszont rosszabb a hatásfok.
Ha másért nem, abból a szempontból jó, hogy az iphone-ba bekerült, mert így az autókban is elterjed a töltőpad alkalmazása, így még egy kábeltől megszabadul az ember. (Bár én autóban waze-ezni szoktam általában.)

(#23) kcsa válasza Burt1793 (#22) üzenetére


kcsa
veterán

én is wazezok, de ez nem zárja ki a qi töltőt ;) Legalább lesznek filléres kínai qi autóstöltők is, jelenleg ez is ritka (az asztalikhoz képest mindenképpen)

(#24) Matada2.3 válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pl. az S8 és a Note8 is támogatja már a Qi gyorstöltést, szóval a kettő nem zárja ki egymást. :) Persze még mindig nem olyan gyors mint kábelen, de este pl. ez nem igazán érdekel.

Finn the human

(#25) monti0222w válasza margithid (#21) üzenetére


monti0222w
addikt

Egyelőre semmi. :N
Amúgy erőltethetnének jobb dac AMP, erősítőt is a telefomjaikba, az amoled az jó írány, a RPro-nál sem rossz az oled kijelző. Meg lenne még pár dolog ami eszembe jutna, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#26) Burt1793 válasza Matada2.3 (#24) üzenetére


Burt1793
veterán

Az S7 is tud vezetékmentes gyorstöltést, az kb. 10W-os teljesítménnyel tölt, olyan mint a kábeles normál töltés.

(#23) kcsa: Ez igaz, most 20 ezerért vannak ilyen töltők, de azok is kábelesek, csak a telefont nem kell csatlakoztatni. A legjobb az lenne, ha a telefont a középkonzol alatti QI töltőre rakva kijelzőtükrözéssel menne az autó középkonzolára a kép és azon futna a waze. Ez ma nálunk még csak kábellel és apk-s bénázással megy.

(#27) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Abszolút egyetértek a első hozzászólásban foglaltakkal.
Nagyszerű dolog, és jó, hogy újra napirenden van, mert sokan kifelejtették még a felsőházban is.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28) kcsa válasza Burt1793 (#26) üzenetére


kcsa
veterán

Ja jó, de ahhoz olyan autó is kell, attól meg távol vagyok :DDD

(#29) total90 válasza BoC1ka (#3) üzenetére


total90
veterán

Igen, az Apple csinálta először.... ja nem :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon jó dolog, S7Edge óta imádom a vezeték nélküli gyors töltést. :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#31) Matada2.3 válasza Burt1793 (#26) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na, akkor meg főleg nem kell választani a kábelezés és a Qi között. Irodában, otthon ugyan úgy jó.

Finn the human

(#32) Phülöp válasza kbyte1024 (#6) üzenetére


Phülöp
addikt

az utóbbi 18 évben még egyetlen töltőcsatit se b.sztam szét, pedig rengeteg tölteni való eszközt használtam ez idő alatt
tudom, kivétel vagyok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#33) fornettisuti válasza BoC1ka (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ugye viccezel???
Mert komolynak durva!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#34) kbyte1024 válasza Phülöp (#32) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nyilván van ilyen is. De sokak meg szívták a foguk amikor a Csáti beadta az unalmast és nem tudtam tölteni a telót. Amikor rakod a padra azért az más nem?? Nem a csatlakozót dugdosod ha kell ha nem.Nekem Lumia óta van és teljesen hibátlan a mostani S6 edge-el is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#35) Attix70


Attix70
aktív tag

Filléres dolog ez a vezeték nélküli töltés dolog a telefonokban viszont nagyon hasznos, ráadásul létezik olyan alkatrészgyártó aki az NFC-vel kombinálja egy egységben (IC-ben Renesas 2012)

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#36) aelod válasza Phülöp (#32) üzenetére


aelod
veterán

Én egy csatlakozót tettem tönkre. Azt is azért mert átmentem rajta az irodában a gurulós székkel. Utána tixo és ment tovább.
Inkább kényelmi szempont szerintem ez mintsem, hogy tartóssági (amelyik telefonnál nincs jack ott már más kérdés) a kábel vs kábelmentes töltés. Az mondjuk jó dolog, hogy már vannak olyan bútorok amikben van ilyen pad. Vagy ha ügyes vagy akkor csinálsz magadnak. Kocsikba is jó. Bár nekem egy 24 éves kocsim van. Ott a tartó (ami mágneses így nem kell belehelyezni a telefont) rádobom megtart és mehet a navigálás. Ha meg merül akkor kábel. Nem probléma.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) pusszycat válasza jacis (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Azok nem értékelik csak akik nem használják." Ez,ebben a formában nem igaz. Én nem használom,mert még nincs mivel, viszont de ellenben nagyon is értékelem és esz a fene utána. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) 7Heads Drago válasza Drenadar (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát nem. Viszont a licensz ingyenes?
Ami biztos: drágítja az előállítást. Ettől függetlenül sztem csak a felső kategóriás kütyüknél lesz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Drenadar válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


Drenadar
veterán

Miért, a xiaomi rendesen kifizeti a licenszeket? :)

(#40) tibcsi0407 válasza Drenadar (#39) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már muszáj nekik. :)

https://utdetailing.hu/

(#41) mikej95 válasza nemlehet (#19) üzenetére


mikej95
aktív tag

Nekem nem váltak be ezek az okosítók. 2 fajtát rendeltem, egyikben a mágnes gyengült el viharos ütemben, a másiknak kiesett egy tű. 3-3 hónapot bírtak. Amúgy tetszik maga a koncepció, linket tudsz dobni pm-ben arról amit te használsz?

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#42) total90 válasza moleculez (#18) üzenetére


total90
veterán

Sorold már fel, hogy eddig melyik gyártónál nem volt? Xiaominál eddig nem... de a többi? Kb. mindenkinél.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) BoC1ka válasza fornettisuti (#33) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Olvastad a cikket? Onnan másoltam be.

YNWA

(#44) joey04 válasza jacis (#1) üzenetére


joey04
titán

Vagy inkább azok nem használják, akik nem értékelik.

4: a 8 és 8 Plus is támogatja már, nem kell ahhoz X :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) kovbandi82 válasza jacis (#1) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Használtam és nem jött be :(

(#4)moleculez

Ettől végem volt.

(#46) pusszycat válasza kovbandi82 (#45) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert egy lassút vetél. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#47) sz.balazs.95 válasza BoC1ka (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom arra utalt a cikkíró, hogy hiába létezik régóta a szabvány, 1-2 LG-n és Nokián kívül nem sok teló jelent meg beépített Qi töltéssel.
Most, hogy az Apple elkezdte használni, a közeljövőben valószínűleg egyre több gyártó fogja használni.
Pl. a jack csatlakozó elhagyása sem egy olyan dolog, amit az Apple lépett meg, régen a HTC miniUSB-vel pótolta, illetve sok gyártó eleve nem is jack-et használt, hanem mindenféle házi vackokat (SE, Nokia, stb)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#47) üzenetére


Burt1793
veterán

Samu S6, S7, S8, párhuzamos note-ok alapból tudják, előtte s5-hoz volt gyári átalakítás, lehet, hogy már s4-hez is...
Nexusok, Pixelek is tudják.

(#49) kcsa válasza sz.balazs.95 (#47) üzenetére


kcsa
veterán

Lyaly.

Az egy-két Nokia és LG-n kívül ott van még egy raklap igen nagy számban értékesített Samsung csúcsmodell is.

A feature phone-ok korszakát idézni példaként meg vicces. Iszonyatosan utálatos volt az SE kontaktos fast portjait használni, zsebre nem rakható mert kimozdul, de mit ad isten: a walkman mobilokkal bevezették a jack átalakítót, aztán beépített jack aljzatot is.

(#50) Monkey


Monkey
tag

Vezetéknélküli töltés jó dolog, felső kategóriás Xiaomi a híresen fos kamerával már kevésbé. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.