Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richie86


Richie86
senior tag

Ez elég erős ajánlat.

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Árakról ne felejtsük el megjegyezni, hogy mindenféle járulékos költség nélkül, Kínában lesz ennyi.
Nem használtam még Flyme OS-t, de ha jobban optimalizált, és kevésbé erőforrásigényes mint a TW, akkor nagy baj nem lehet, mert ez a hardver még azt is kiszolgálja. Most mutatja meg, mit tud igazán.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) DamianB


DamianB
őstag

Durva hogy tudásához képest milyen ára van egy

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4) Brut


Brut
tag

Nagyon komoly, ennyiért simán megérné. Gyakorlatilag minden benne van, ami kellhet és időtálló akár VR tekintetében is.

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

huhh ,ezt nagyon összerakták.

Tudásilag egyből must have. Az Exynos miatt kicsit viszont idegenkedek.

@moleculez: Elég letisztult rendszer, én nagyon kedveltem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Teaway


Teaway
veterán

Ez lemos mindent, amit eddig telefonnak neveztek :Y

Nincs itthon csokid??

(#7) Juhaszatti válasza Graphics (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nincs gond az Exynossal szerintem. Legalábbis nekem még semmi problémám nem akadt vele, mióta használom.

(#8) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Jól néz ki feketében, de nagy dizájnváltást nem hozott ez sem. Attól még jó,de miért nem lehetett már a kamerába inkább az imx377/378 szenzort rakni? Az most a csúcs és nem hiszem, hogy felverte volna az árát(Xiaomi MI5s-ben is az van). Akkor kétségtelenül best buy lenne.......így is kb az :)

(#9) O_L_I


O_L_I
őstag

Az MX5 32Gb-s nekem ~110-be jött ki kínából rendelve mikor megjelent.
Mikor itthon elkezték árulni az EU verziót 130 volt a 16GB-s.

(#10) Roland861010


Roland861010
addikt

Ez azért elég ütös a G4-et oda adnám érte ;)

(#11) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Feketèben nagyon ütős,árban is rendben van!Jó vètel lesz ez...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#12) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Úgy érzem hogy a nagy gyártóknak fel kell kötni a gatyát, mert nagyon jönnek fel a kisebbek, ha ez így halad tovább komoly eladási problémáik lehetnek a nagyoknak.
Az biztos hagy a kicsiknek a support még nem az erősségük de ez gyorsan változhat, és akkor már bizony sokkal többen fognak elgondolkodni azon hogy váltsanak a kisebbek felé.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) pengonorbert válasza O_L_I (#9) üzenetére


pengonorbert
tag

Én is egy MX5-t (16Gb-s) használok, tavaly augusztus elején rendeltem kíbából 102 volt a vége mire ideért DHL-el. Rá két hónapra tudtam volna venni mindennel együtt 95-ért 32Gb-osat (úgyszint kínából, A romosat). Barátnőmnek pont a hetekben nézegettünk valamilyen telefont, és láttam 32Gb-os MX5-t 50-60kért. Szóval így tartják az árukat kb. Egy év alatt a feléért.
Úgy hogy január/február körül már lényegesen olcsóbb lesz ez is.

(#14) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Elég jól hangzik, szép is a készülék, csak hát mire ideér, sok terhet kap.

(#15) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jó készülék lett, ezt szépen egybegyúrták.

kengyel

(#16) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, sajnos elmaradt a formabontó design, akkor az majd talán jövőre. Mondjuk amúgy is a kisebb változatot várnám inkább, ha egyáltalán, mert az 5,7 már nem pálya :N

(#17) Wesder


Wesder
félisten

A FlymeOS miben màsabb, mint a MIUI?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nagyon tetszik, de az aksi lehetne egy picit izmosabb, bár kárpótol a gyorstöltés.
az ára. hááát az képlékeny, 1-2 hónap és itthon is kb ennyi.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#19) aelod válasza Wesder (#17) üzenetére


aelod
veterán

Mindenben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) Wesder válasza aelod (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel most nagyon sokat mondtàl...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) aelod válasza Wesder (#20) üzenetére


aelod
veterán

Banális a kérdés. Bocs. [link]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Minden téren csúcs lett ez a telefon. Az igazat megvallva olyan jó a kínai csúcstelefon választék, hogy szívem szerint minden hónapban másikat használnék. :C

https://utdetailing.hu/

(#23) Wesder válasza aelod (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Köszi, majd megnézem ha nem mobilneten leszek :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) judas13


judas13
addikt

Jöhetne👍

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) etsmark


etsmark
tag

Jó ára van tényleg, de egyik ismerősöm most vett ennyiért s7-et újonnan, garanciával :))

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg franko, csak tul nagy. Bar csak 0.2 collal nagyobb, mint az mx5-om volt.

(#27) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Nocsak. OP 3T kuka? Itt az új ár-értékarány király?!

Vuff:

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#28) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nagyon állat lett! Le a kalappal! Az MX5-öt is szerettem, szinte sajnáltam lecserélni a HTC 10-re, ebbe ráadásul belepakoltak mindent amit az MX5-ből hiányoltam.

Lehet, hogy emiatt a teló miatt visszamegyek a Meizuhoz.

Az árral kapcsolatban pedig csak annyit mondanék, hogy annak idején, olcsóbban vettem a 32 gb-os MX5 international-t a hivatalos francia képviselettől, mint amennyibe otthon került a 16gb-os mókolt global vagy éppen "A"-s Flyme-vel. :Y

Aki ilyet venne mindenképp ellenőrizze az EU-s képviseletek árait mielőtt megveszi!!!

(#29) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ha nyáron nem veszem meg az OP3- at , akkor ezt megvennèm . Máshogy fogalmazva , ezèrt simán elcserèlnèm a telefonom !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#30) s4tch válasza Wesder (#17) üzenetére


s4tch
veterán

Mi3 után most szűk 2 hete Pro 6-ot használok. A MIUI okosabb, jobban testreszabható, de a Flyme is gyors, okos, letisztult. Ilyen hátrányai vannak a MIUI-hoz képest a Flyme-nek, hogy pl. nem 100%-os a fordítás, előfordulnak bugok (pl. az aliexpress appban a vonalkód-beolvasás esetében torz a kamera képe, MX Player alatt nem tökéletes a hangerő-állítás), hiányoznak MIUI alatt megszokott beállítások illetve funkciók (pl. nincs egykezes mód, vagy mondjuk lezárt, de felvillantott kijelzőnél a home gomb hosszú nyomására MIUI alatt bekapcsolt a zseblámpa; flyme alatt ugyanezt egy kevésbé kényelmes screen gesture segítségével lehet megoldani), illetve ez az egygombos megoldás alapvetően jó, de a menü gomb nekem eléggé hiányzik. Ja, és a meizus banda nem nagyon támogatja a romfejlesztést úgy, ahogy a Xiaomi: nincsenek kint a kernel források, gyakorlatilag nincs romolás a Pro 6-ra. (A Pro 5 legalább Exynos chippel jött, ahhoz van CM/RR.) Ezzel együtt klassz a rendszer, simán megszoktam, pl. a dupla kopp gyárilag jelen van, ami MIUI alatt csak kernel buzerálással oldható meg.

Ami még nem elhanyagolható: a Pro 6 felépítése egyszerűen kifogástalan, és ha ilyen lesz ez a Pro 6 Plus is, akkor azt is nyugodtan oda lehet tenni bármilyen telefon mellé.

(#27) A 2. Vesztes: azért ilyen messzire nem mennék. A nyakam rá, hogy ennek legalább 500 dollár körül indul majd az ára. Másrészt tudtommal a Oneplus ad európai garanciát, a Meizut viszont valami hivatalos európai eladótól kell venned, ha szeretnél gond nélkül érvényesíthető garit. (Én a francia amazonról rendeltem a Pro 6-ot, akciósan olcsóbb volt, mint bármelyik webshopból, szóval elvileg ki lehet fogni jó vételt is.)

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04


joey04
titán

Az akksi szerintem csak átlagos. Az ár meg nem olyan bomba jó, s7 edge is 168 gsm boltban, még ha a kisebb modellhez is mérem, ha rászámolom az extra költséget meg legalább egy szutyok bolt itthoni gariját, az sem fog nagyon megállni 160 alatt még úgy sem, hogy az áfával nyilván trükköznek a boltok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) dementor


dementor
senior tag

Vajon milyen áron jut el hozzánk? eBay-ről rendelve biztos jó árban lenne, csak ott a kockázat, hogy hogy a NAV ráteszi a kezét és akkor jöhet a VÁM és az ÁFA.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#33) Wesder válasza s4tch (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönöm :R

Poolcafe
ÀFA+2k Postai vàmkezelési költség.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) s4tch válasza dementor (#32) üzenetére


s4tch
veterán

A Tibcsi-féle spemall topikot érdemes lesz figyelni, ha valaki ilyet akar. Az a webshop legalább megoldja az európai szállítást kulturált áron, és állítólag a garancia is érvényesíthető.

(#35) xmaas


xmaas
őstag

Ez utos keszulek lett hatha majd a nagy gyartok is veszik a faradsagot elobb-utobb hogy egy normalisabb DAC/AMP parost rakjanak a csusckeszulekekben ha mar 2-300 euroval tobbet kernek ugyan azert a hardverert :U

(#36) macskea válasza A 2. Vesztes (#27) üzenetére


macskea
őstag

Ezt az árat minimum 1.3-mal szorozd meg, és akkor van egy olyan telefonod, amire gyakorlatilag nincs garancia.

A tisztességes EU-s forgalmazói ára es a B20 egyelőre még nyitott kérdés, de szerintem lesz ebből még best buy, ha nem is a megjelenés napján. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) #16820480 válasza s4tch (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem kifejezetten okosabbnak, inkább okoskodónak mondanám a MIUI-t. Nekem nem tetszik például az, hogy próbál eldönteni helyetted dolgokat, folyton piszkál, hogy ezt töröld, azt ürítsd, amazt állítsd át. A memóriakezelése halál, és sokkal több felesleges cucc van benne, hacsak nem valami EU vagy magyar romot használsz.
Ugyan Flyme alatt nem valami jó a magyar nyelv, ez például engem tökre nem zavart, mert úgyis angolul használom a telefonjaimat.

Menü gomb amúgy már MIUI alatt sincs az újabb telefonoknál, csak maximum opcionálisan beállíthatod, hogy hosszan nyomásra, vagy valahogy azt hozza elő, de ilyenre eleve nem is lenne semmi szükség mivel már vagy 3-4 főverzió óra legalább az Android leszámolt a menü gombbal, nem használ értelmes app már ilyet.

Összességében a MIUI alatt több opciód van minden hülyeséget apróságot átállítani, a Flyme meg letisztultabb, egyszerűbb.

(#38) Jeanne d'Arc

Ez valami brutális lett.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#39) atikó


atikó
őstag

dual sim vajon?

(#40) 600700


600700
senior tag

Nem rossz de mire ideer az ara , garancia ... mar korantsem olyan vonzo..

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

(#41) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Eddig elég jó, nézem a másik hírben is a többi telefont, de ez alapján azok se lehetnek nagyon mellélőve. B20 meg nehezen hiszem, hogy lesz a telefonban.

Finn the human

(#42) Pantal


Pantal
senior tag

Lehet hülye kérdés, de a home gomb ugyanúgy kattan a Meizu készülékeinél, mint a Samsungoknál, vagy olyan, mint a HTC 10-nél, hogy csak érintés alapú. Illetve oldalt megvannak a vissza/alkalmazásváltó gombok, és ha igen, melyik oldalon melyik, esetleg felcserélhető?

(#43) hemaka válasza Pantal (#42) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha olyan, mint az MX5-nel, akkor az egy gomb ami benyomhato, azzal lepsz vissza mindig a fokepernyore. Plusz a gomb teteje erzekel is, ha megtapizod sima vissza gombkent mukodik, ezaltal nincs oldalt tobb erinto felulet.
De hogy ennel is igy van-e, azt igy latatlanba nem vagom. :)

(#44) Pantal válasza hemaka (#43) üzenetére


Pantal
senior tag

És mondjuk akkor hosszú klikk, vagy dupla klikk az alkalmazásváltó? Megmondom őszintén, tetszik a telefon, fém ház, gyors töltés, gyönyörű kijelző, erős hardver (főleg a 6/128), kamera f/2.0 kicsit mondjuk karcsú, de cserébe 5,7" kijelző, ami nem edge! Ez nálam hatalmas fegyvertény. :K

(#45) hemaka válasza Pantal (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

MX5-on a dupla klikk mar nem emlekszem mi volt, az alkalmazas valtot alulrol lehetett felhuzni.

[ Szerkesztve ]

(#46) s4tch válasza #16820480 (#37) üzenetére


s4tch
veterán

Ez az erőszakos cache-ürítés meg automata tisztítás megvan flyme alatt is. Legalább miuinál meg tudod mondani, hogy mennyi szemét kell az értesítéshez. A memóriakezelés lehet, hogy flyme alatt jobb, ezt nem tudom megítélni (Mi3: 2gb, Pro 6: 4gb), de itt is köröket kell futni ahhoz, hogy az értesítések időben megjöjjenek, és lezárt képernyőnél ne lövöldözze ki a rendszer az alkalmazásokat. Ebben hasonlóak a kínai rendszerek; némi buzerálással mindkettőt be lehet lőni úgy, hogy a napi funkciók ne szenvedjenek csorbát. "hacsak nem valami EU vagy magyar romot használsz" - ebben ki gátol meg? :)

A menü gomb annyira nem használatos, hogy pl. a chrome (csak rögzítsük, ez google app) könyvjelzőit a kijelző jobb felső sarkában lévő 3 pöttyön keresztül lehet elérni, ráadásul az utolsó chrome gui nélkülözi az alsó szoft gombokat is (könyvjelzők, előzmények). Ez menü gomb nélkül 5,2" kijelzőméretnél is kizárttá teszi az egykezes használatot. A Pro 6 Plus meg egy 5,7"-es telefon.

Tudom, hogy nem szeretted a miuit, de nekem a kényelmi funkciói teljesen kézre álltak, és a sallangjait szépen le tudtam vagdosni.

Viszont olyan jól összerakott Xiaomi, mint amilyen a Pro 6, még nem volt a kezemben. Ezen kívül a Xiaominak most nincs különösebben jó hangú telefonja. Ez is lehet egy szempont.

(#47) #16820480 válasza s4tch (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, sajnos a kínai rendszerek egyik kutya másik eb, jobbára elég hasonlóak, és egymásról is elég sokat másolnak :U Nekem egy hangyányival jobban bejön a Flyme, de alapvetően inkább a vanilla droid tetszik.

Az EU rom használatában nem gátolt senki, csak eredetileg a gyári globalt akartam használni, mégis hivatalos azért, de sajna az sem a legjobb. Mire meg oda jutottam, hogy akár feltehetnék egy EU-t, addigra úgy voltam vele, hogy tudod mit, nyuszika... :B Szóval vettem inkább olyan telefont, aminél a szoftver nem gond.

A Chrome szerintem egy kalap szar sajnos mobilon :( Egyszerűen nem is értem hogyan lehet ilyen idióta módon kialakítani. Legrosszabb fekvő módban, amikor alul szoftveres gombok (oké, ez Meizu meg Xiaomi esetén nincs nagyon), aztán a szoftveres menüsáv, aztán címsáv és még állapotsáv, közben meg egy 2 centis részen nézheted a tartalmakat is :U És minden egyes rohadt böngésző ezt az elvet követi, teljesen kiborító. Most éppen Via Browsert használok, ott a tablet mód nekem kézre is áll, de legjobb a WP8 alatti IE volt szerintem, ahol alul volt a címsáv és a vezérlőelemek. Nem is értem, hogy egy fejlesztőnek sem jut eszébe ilyenre megcsinálni, rohadt nehéz lenne biztosan. Inkább a Play-en elérhető 18 kínai böngésző mind ugyanazt tudja, és ugyanúgy néz ki, csak a neve más...
De amúgy 5,2"-on nekem semmi gondom nincs a felső vezérlőkkel, tudom egy kézzel használni, még úgy-ahogy 5,5"-on is megy azért.

(#48) dementor válasza Wesder (#33) üzenetére


dementor
senior tag

Egységesen 2 ezer lenne a vám? Én azt találtam, hogy 2,5% a VÁM, bár ez sem sokkal több.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#49) zazenke


zazenke
őstag

s7 edge még mindíg jobb választás pl akuban 5.5 ös kijelző mellé nagyobb aksi . és kiforrottabb a samu op rendszere . a kamerája is valszeg jobban optimalizált. a gariját még sufni gsm bolt által is biztosabbnak látom mint kintről venni ilyen csodát.árba meg ugyanez ez ha sufni gsm-ből vesszük.

(#50) zazenke válasza dementor (#48) üzenetére


zazenke
őstag

ha van rá vám akkor van rá áfa is . én azt tapasztaltam hogy mire minden költséget hozzáadsz kb 1.34 -el szorozd meg a vásárlási árat ha nem úniós raktárból vásárlod

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.