Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gYaLo


gYaLo
őstag

Köszönjük ezt a szép és jó tesztet :R :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2) sNORh


sNORh
addikt

jó az írás, és valóban ígyvan, a kvad erős de tunying nélkül kicsit lustácska, főleg ha game-re kell akkor húznikell a szemit...

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3) Breaker


Breaker
tag

Én pont most készülök a héten q6600-at venni, nagyon jókat olvastam róla.
Az orajel emelést a gyári hűtővel csináltad, vagy mod-al esetleg? Ha utóbbi, tudsz ajánlani modelt?(én thermaltake blueorb-ot tervezek)

Üdv,
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#4) sNORh válasza Breaker (#3) üzenetére


sNORh
addikt

én egy szimpla AC Freezer 7-essel is megtudtam hajtani a 3,6Ghz-et, de amúgy Xigmatek S1283 8-9k között van és nagyonjó hűtő..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5) nerva válasza sNORh (#4) üzenetére


nerva
csendes tag

Mekkora hőmérsékleten duruzsoltak a magok?

Qru-nak meg köszönet. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) sNORh válasza nerva (#5) üzenetére


sNORh
addikt

a freezerrel 3,6-on már 75 és fölötte, decsak teszt ereéig, amúgy egy xigmatekkel szépen meghűthető

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) total90 válasza sNORh (#2) üzenetére


total90
veterán

Játékra húzni kelle?Melyikre?Nekem ilyenem van és minden (lásd az adatlapom) alapórajelen működik...nem nagyon volt lusta egyik játéknál sem amit kipróbáltam.

Egyébként a teszt jól lett,grat hozzá :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Qru


Qru
MODERÁTOR

Köszönöm az dicséretet mindenkinek. :R

Azt hiszem ez az első tesztem, ahol nem kötekedik senki, hogy miért így, miért nem úgy csináltam benne xyz dolgot. :D

#nincsbennetarcsi

(#9) gYaLo válasza Qru (#8) üzenetére


gYaLo
őstag

Kötekedek: Miért nem adtad oda a teszt után a procidat ? ;] :C
Tesztekre nem lehet pirosat adni? Én bírnék 1et :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10) Qru válasza gYaLo (#9) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még nem, de ez jó 5let! Be kell vezetni! :D

#nincsbennetarcsi

(#11) sNORh válasza Qru (#10) üzenetére


sNORh
addikt

jajah, meg feketecsillagot :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12) Kantorpe válasza Breaker (#3) üzenetére


Kantorpe
tag

Az orb eleg gyenge a tesztek szerint, en CM hypert hasznalok az eleg huvosen tartja.

3.2 ig meg a gyari cooler is eleg, ha viszi VID erteken ezt a sebesseget.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#13) Skizz válasza Kantorpe (#12) üzenetére


Skizz
addikt

Az Orb Quadra sokkal jobb. Tapasztalatból mondom. Egy BlueOrbII után vettem a hyperTX-et. Conroen minimális különbség, de Quadon a Tt sokkal jobb. Alacsonyabb fordulat mellett is jobban hűt, ráadásul a 11 centis venti révén halkabb, mint a TX.

(#14) Kantorpe válasza Skizz (#13) üzenetére


Kantorpe
tag

A TX nel lehet de en a 212 rol nyilatkoztam.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#15) Skizz válasza Kantorpe (#14) üzenetére


Skizz
addikt

Az más. ;)

(#16) Geller72 válasza Kantorpe (#14) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, a 212 egy jó cooler a quadra...

3.2-ig valóban elég a gyári cooler. (fesz emelés nélkül)
Én úgy vettem észre, hogy 3.2 fölé nem nagyon éri meg húzni.
Használtam 3.2-n, 3.6-on, 3.4-en is, de maradtam a 3.2-nél..24/7-ben.. :DDD .
Mivel a ramok +0.4-en simán mennek 5-5-5-15-ön, ez nekem megfelel. DDR3-ra sem tartom még érdemesnek átállni. A DDR2-1066 nagyon szépen dolgozik.
Jó a teszt, gratula. A PH-n lévő cpu, és vga párosító tesztből hiányoltam a q6600-at..hamár a phenom benne van, ezt is bele lehetett volna rakni..kiváncsi lettem volna, játékokban mit teljesít a többi proc mellett..
Üdv:
Geller

(#17) Qru válasza Geller72 (#16) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végülis kb-ra le van fedve, mert a játékok még nem használják ki a +2 magot a C2D-hoz képest. Tehát van benne 2,33GHz-es C2D az kb annyit tud mint egy alap Q6600 ebben az esetben. Illetve mégsem egészen, mert ugye 4MB VS 6MB L2 cache (két magra ennyi jut ugye) miatt... de kb ott vannak egymás mellett. Nah, szóval Q6600-ot (is) húzni kell és kész. :D

#nincsbennetarcsi

(#18) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok 2 kérdésem lenne:
1. 3200MHz-en megy most a Quadom 1 sima rézmagos gyári intel hűtővel.Orthos tesztelés alatt a maximum hőfök 70fok volt,játékok közbe 49-fok.Érdemes lenne lecserélni másik procihűtőre?pl asus artic sqare...
2.Gondolkodtam hogy mi lenne ha Q9450-re váltanék mert 45nm-es és akkor elméletileg nem melegszik ennyire+12Mb chache van benne.Kérdés mennyire észrevehető az a +4Mb chache és érdemes lenne-e a teknológia miatt váltani? :F

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19) Qru válasza borsodika (#18) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Ha nem megy 70fok fölé az még belefér. CM Hyper 212-t ajánlom inkább mint az Asus hűtőket. Nem drága és jól hűt.

2: Nem feltétlenül jársz jobban a kisebb csíkszélességűvel, mert kisebb a mag felülete, kisebb felületen tudja leadni a hőt, ezért sok esetben nem hidegebb mint egy 65nm-es Q6600 pl. Viszont a +4MB L2 cache gyorsít a procin de annyit nem amennyibe a váltás kerülne. Lassan jön úgyis a foglalat váltás sztem addig bőven kihúzza a Q6600 is, főleg, hogy ha húzza az ember.

#nincsbennetarcsi

(#20) hekkerman


hekkerman
tag

Üdv:
CM Hyper 212 tényleg jó hűtő, ajánlani tudom,
Most alánt látható, hogy mennyin megy a proci, így 39 fok idle-ben és 53 fok load-ban.
Intel gyári hűtővel 3600on lekapcsolt a gép:D Ezt én 7k-ért szereztem be jutányos áron, mivel a venti fordulatszám-szabályzója nem működik, ezért a gép 0rpm-nek észleli, de baromi jól hűt. Szerintem jobban megéri fsb-t húzni szorzót visszavenni, mivel így a memória műveletek gyorsabbak lesznek, és több játék is azt használja ki...
Vélemény?

(#21) hekkerman válasza borsodika (#18) üzenetére


hekkerman
tag

Én úgy hallottam, hogy tartósan 60 fok fölött árt a cpu-nak a dolog, de igaz játékokba soha nem megy 100on.
Szerintem.

(#22) BEAAST


BEAAST
csendes tag

Üdv.! Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy q6600amat meddig szabad stabilan felturbóznom. Hyper Tx2-es hűtéssel rendelkezem, msiP35neo3 alaplappal. Mit lehet ebből kihozni?

B.T.

(#23) vPhis


vPhis
aktív tag

http://www.tomshardware.co.uk/forum/221745-11-core-quad-temperature-guide
65 fok maghőmérséklet elvileg még bőven biztonságos egy G0 steppinges Q6600nak.

Nekem is Q6600-om van. 1,3V-on, Hyper TX2-vel, 3,2 GHz-en, 100%-osan terhelve egyik mag sem megy 60 fok fölé. De inkább 2,88GHz-en tartom 1,23V-on (így 55-öt sem érik el a magok) mivel bőven elég a mai játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Gabrosz15


Gabrosz15
csendes tag

Üdv nektek.
Segítség kéne.
Most vettem használtan egy Q6600-ast g0-s stepping-el,és az istenért nem tudom meghúzni még 300 mhz et sem :F
Egyszerűen nem tudom hogy mi lehet a baj,hogy miért nem tudom meghúzni...
Gigabyte EP31 DS3L alaplapom van,lehet hogy az nem engedi?
Légyszi írjatok :R
Köszi,Üdv: Gábor

ASUS P8H61-MLE R2.0; Intel Core i7 3770; Cooler Master Hyper TX3; Sapphire HD 5970; Corsair 2x4 GB 1600Mhz CL9 Dual Channel; FSP Aurum S Gold 700W 80+; Cooler Master K350-es ház.

(#25) Breaker válasza Gabrosz15 (#24) üzenetére


Breaker
tag

Hello,

A 300as fsb-t simán kell birnia a Q6600nak, nálam 333x9 és teljesen rendben megy.Feljebb is menne, csak a P35ös chip miatt a ramok nem tudnak 9xxMHznél gyorsabban menni (1066osok), igy ha felrakom 400ra akkor a BIOSig sem jutok el. Kiprobaltam 1333mas DDR3mal és ugy ment 3.6GHZen.
A CPU tehát nem lehet a szuk keresztmetszet.

Érdemes utánanézni, hogy a lapkáddal másnak vannak e ilyen gondjai - nagyon sok minden kiderül ilyenkor.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#26) Styleboy válasza Gabrosz15 (#24) üzenetére


Styleboy
tag

Szeva.Hát nekem is ugyan ilyen alaplapom van,és természetesen proci is.Nem tudom neked milyen ramjaid vannak,de nekem 800Mhz-es.Nekem nem gyári hűtő van rajta,hanem valamilyen CoolMaster.
Beállítások:
-CPU clock ratio: 9x
-CPU host clock control: Enable
-CPU host frequency(Mhz): 320
-PCI Experss frequency(Mhz): Auto
-C.I.A. 2: Disabled
-Performance Enhance: Standard
-System memory multiplier(SPD): 2.50
-Memory frequency: 800
-System voltage control: Manual
CPU voltage control 1.325V van alapbol,de ezt én felvittem 1.35.Lehet régi megszokásból,de egy biztos nekem már 1éve ilyen beálitásokon megy és stabil.Nem melegszik
A CPU voltot tovább már azért sem növeltem mivel ha fentébb vittem akkor észrevettem hogy sokkal nagyobb mértékben megnőtt a hőmérséklet növekedés alapjáraton, mikor 1.35ön ment akor csak 2-3fokot nőt az alap beálitásokhoz képest.
Ha más ramjaid vannak pl 1066os akor probálj a ram szorzóval játszani hogy ne változon a frequencyája.Természetesen ezzel a lappal is meg lehet jol huzni.Nekem ugyan ezzen a feszzültésegen ment már 3600on is,igaz az csak azért mert véletlenül a szorzot benéztem:S Akor alap járaton 50fok volt a proci.Nekem ezekel a beálitásokkal amiket megadtam 2880Mhz-en megy,és most nyáron ebben a nagy melegben néhány óra alap használat mellet,zene,film,internet 35fok átlagba a magok hőmérséklete
Remélem tudtam segiteni.
Ha sikerült,vagy valami nem kalppol irj nyugodtan

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#27) Hopo82


Hopo82
tag

Valaki ha megkérem segítene nekem még nem tuningoltam soha, most vettem egy q6600 G0-ás procit Arctic cooling freezer7-es hűtővel és húzni szeretném olyan 3ghz-re. a lapom asus p5k a memória 2X2gb ddr2 1066 kingmax a videókarim gigabyte hd 4670 1gb ddr3.
ha valaki tudna nekem segíteni hogy mit és hogyan kell állítani h 3ghz-en tudjam használni a procit és h a ramok is 1066mhz-n fussanak ne 800-on.

Aki tud az kérem priviben segítsen nekem!
Előre is nagyon szépen köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#28) Ghosti


Ghosti
aktív tag

Remek proci! 3.2-őn tényleg meg fesz nélkül.

:/

(#29) Topee2


Topee2
csendes tag

Helló!
Milyen ddr2 lapot ajánlotok normális áron amin q6600 menne 3-3.4 körülre húzva??most p5b-vm-em van és hozzá egy réz zalman hűtő ami nem sokkal jobb mint a gyári,gondolom azt is cserélni kell.kösz.

(#30) dokee78


dokee78
félisten

Azért ez szépen fogyaszt tuningolva.

(#31) sadi94


sadi94
újonc

Sziasztok!
Most lett egy Intel Q6600-as processzorom. Vettem mellé egy új hűtést és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem!
Alapjáraton (terhelés nélkül) jó az a 65 fok?
Már volt, hogy felment 68-ra is de annál még nem ment feljebb!
A válaszokat előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#32) customer114 válasza sadi94 (#31) üzenetére


customer114
senior tag

Helló,

Nem. Illetve van procis (vagy ez) topic. Ez elég halott.

Pasztázva van rendesen? Húzva van?

Üdv.

(#33) sadi94 válasza customer114 (#32) üzenetére


sadi94
újonc

Szia! Igen pasztázva van és ki is van takarítva a géppel együtt!
De már egy másik helyen azt mondták hogy jó! Meg hogy nálam terhelés alatt a 70 fok sem ad aggodalomra okot!

(#34) customer114 válasza sadi94 (#33) üzenetére


customer114
senior tag

Terhelés alatt 70 nem, üres járaton 60 igen.

(#35) Ninjakid


Ninjakid
csendes tag

Szerintetek milyen programokkalérdemes rendszer stabilitási teszteket csinálni ha egy q6600 b3 steppinges processzort akarok picit húzni 2.4 ről, 3 gigára a rendszerben van még 2*2gb CSX 800MHZ-es ram, egy gtx 680 direct cu 2 top vga, meg egy CM 600wattos táp. Meg egy olyan kérdésem lenne, hogy a riva tuner hőmérséklet adatai vagy az aida64 adatai esetleg a real temp adatai állnak legközelebb a valósághoz? Illetve az alaplapon milyen értékeket kell beállítani,hogy elinduljon a rendszerem? Mert YouTube on lestem pár videót, de akármit állítok semmivel nem hajlandó elindulni a gépem csak ha mindent hagyok az alapon... :O :U :)) KÖszönöm előre is a segítő kommenteket :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.