Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

:R
Köszönjük a bemutatót! Jóféle, csak nem ócó... :D Bár saját tapasztalatom is az, h az ember előbb-utóbb úgyis valami komolyabb cuccot vesz, ha fontos a halkság.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) vinibali


vinibali
őstag

mennyi hangja van egy 500-as fordulat körül járó sflex vagy swif2-höz képest?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3) csabi112


csabi112
Modder

ViZion:Így van a minőségnek ára van. A megbízhatóság és a halkság viszont nekem mindent megér.

vinibali:Hát, szerintem itt már decibel-mérők kellenének, hogy meg lehessen mondani a különbséget.
Szerintem nem hazudok ha azt mondom, egyformán némák. (nekem is van s-flex-m) D5 tulajok még nem panaszkodtak, hogy zavarná őket a szivattyú hangja.

[ Szerkesztve ]

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Az új modról apró hírmorzsák esetleg?

(#5) nakos1212


nakos1212
senior tag

nagyon baró víz és cikk!

(#6) gzbotii


gzbotii
veterán

Csak en olvastam Alcoholt, ketszer is a cimben? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) csabi112


csabi112
Modder

gzbotii: ...ezek szerint, csak Te. :DDD

nakos1212: Köszi!

Fr0z3n: Örülök, hogy érdeklődsz! Tudod, most egeret faragunk, de utána belefogok a gépházba. Mint ezen cikkből is kiderült, vízhűtéses lesz, egyedi "csőnélküli" vízrendszerrel, és rengeteg nem hétköznapi megoldással. Az biztos, hogy piros lesz minden.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#8) foka


foka
aktív tag

Piros az jóóó!
Egy DDC 1T Plus-hoz képest milyen a teljesítménye és a hangja?

Üdv: Fóka

(#9) Fr0z3n válasza csabi112 (#7) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez a ROG nagyon divatos mostanában :D (kár, hogy én nem szeretem a piros színt :((( :D )

Én is csinálgatnék sok mindent, csak alapanyag elég szűkös. Most kaptam egy másik egeret, ami 6 centi hosszú, szóval elég kicsi. A kövi tuti ez lesz. Egér egy shell ferrari modellbe építve.

[ Szerkesztve ]

(#10) csabi112 válasza foka (#8) üzenetére


csabi112
Modder

Nekem egy tuningnyákos Plus van benne eredetileg, annak a magas frekvenciájú hangja talán egy kicsit zavaró. A D5 ahhoz képest néma. A pwm-vezérlés által pedig még halkabb. De megy simán 12V-ról is, maxon.
Ez a D5 talán nem tud olyan nyomást, mint a DDC. Nekem tetszik.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Plexi barmilyen formaban alkalmatlan vizhutesben valo felhasznalasra, mivel nyomas hatasara elreped.

Egyszer toltod tul a rendszert, vagy huzod tul a csatlakozo menetet, aztan kesz is az instant szokokut.

D5 Solarnak amugy kifejezetten elviselhetetlen suvito hangja van, kenytelen voltam lecserelni leszabalyozhato D5 Variora.
Annak a teljesitmenye minimumra csavarva is boven sok, igy nem futi feleslegesen 25W-tal a vizet.

Rendszer teljesitmenyet amugy sem a szivattyu vizszallito kepessege fogja meghatarozni, hanem a radiator merete+kialakitasa+aramlo levego mennyisege.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) csabi112 válasza nyunyu (#11) üzenetére


csabi112
Modder

Köszönöm a szakmai jellegű hozzászólásodat, de végülis majdnem ugyanazokat írtad le, amiket én is említek a cikkben. A VPP655-ös szivattyúm ugyanaz mint a vario, csak a ford. szabályozása pwm-es. Azért is készült ez a cikk, mert a vízhűtés topikban többen is kérdezték, hogy a szivattyújukat hogyan lehetne szabályozni, és ez a pwm-szabályozás egy alternatíva lehetne. Csak a szivattyút be kell építeni, nem kell plusz vezérlő egység. A biosban pedig további pwm százalékokkal lehet finomhangolni.
Abban egyetértünk, hogy nem a szivattyú a felelős a jó hőfokokért, hanem inkább a többi komponens: radi, blokkok, stb.. Azzal viszont nem értek egyet, hogy a plexi nem alkalmas a vízhűtéses rendszerekbe. Mégis forgalmazzák. Körültekintően kell vele bánni, az igaz, de egy kiállításra szánt gépben mindenesetre elég látványos. Meg ugye ott vannak a tartályok, azok is plexiből vannak, nekem is abból van.Mondjuk a fém cuccok valóban strapabíróbbak.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#13) nyunyu válasza csabi112 (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Eddig nekem szetrepedt:
- szogletes EheimStation tartaly
- Asetek pumpa muanyag burkolata
- Nexxos XP Bold plexi teteje

Azota latni sem akarok semmi plexi alkatreszt, eleget szivtam mar veluk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) csabi112 válasza nyunyu (#13) üzenetére


csabi112
Modder

Megértelek, de azért én még próbálkozom. A szivattyún egy egyedi plexi tető lesz, méghozzá a házon kívül.
Ha sikerül kiviteleznem, szerintem elég látványos lesz. A blokkokat azért vörösrézből tervezem.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#15) proci985 válasza csabi112 (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

:R

vizet kb 6 eve nezegetek, csak egyreszt felek a pumpatol, masreszt meg ismerem magam, hogy a "good enough" nalam magasan van. 200ezret meg vizhutesre ugy, hogy mar nem tuningolok es kb elegedett vagyok a gep akusztikajaval... az nehezen lenne motivalhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) DigitXT


DigitXT
félisten

Mit jelent az automatikusan megfelelő fordulatszám? Úgy szabályozza,
mint egy ventit? Végülis lehet benne ráció. De valójában elég, ha CSAK
leszabályzod, normál használatnál az a pár foknyi dT annyit nem jelent,
hogy fel kéne "bőgetni" a motort. Tudom, pörgetve is halk. De ha neked
volnék nem szórakoznék a fordulatszám változtatgatásával, hanem arra
a hangerőre lőném be, ami a legjobb kompromisszum, a fülnek+gépnek.

OFF-ba rakom, mert csak amolyan megjegyzésféle - nem kötekedés.:N

(#17) nyunyu válasza proci985 (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

En ugy kezdtem, hogy 100e-bol osszerakok egy teljesen passziv rendszert, amihez nem kell nyulni.

Ja, francokat nem, mar elso osszerakasnal borult az egesz mutatvany, mivel az Asetek cuccokat nem lehetett osszeepiteni a rendszer tobbi reszevel, elbol vehettem masik pumpat, proci, chipset blokkot.

Aztan R.Zoli elfelejtette mellekelni az EheimStation tapjat, en meg gyanutlanul rakotottem a 12V egyenaramot, igy vehettem egy harmadikat...
Aztan kovetkezo platformcserenel kiderult, hogy a modularis prociblokkomat dobhatom a kukaba, mert nem lehet uj lefogatot kapni hozza.
Aztan jottek a meregdraga D5-ok, SilentStar DualBox, atepites highflowra (ami 0 fok javulast jelentett, szoval tok foloslegesen szivtam nyugdijas veret honapokig a derekszogu HF csatik miatt), 3x kimaszni vilagvege kulsore nikkeleztetni a D5-re rakott vizvezetek karmantyukat, hogy szinben passzoljon a beletekert HF csatikhoz, satobbi.

2006-ban megvett eredeti alkatreszekbol gyakorlatilag csak a Mora2 maradt meg, minden mas le lett cserelve.

Ugyhogy ha mindent osszeszamolnek, mar boven 300e felett lenne a vegosszeg, amit a hutesbe beleboritottam.
Mondjuk az utobbi 5 evben nem koltottem ra egy fillert sem, max alaplapcserekor kellett vennem egy uveg fagyallot, mert mar nem volt itthon eleg.

Na jo, lassan esedekes VGA cserekor megint rajzolhatok egyedi lefogatot a GPU-X-hez, meg le is kell gyartatni parezerert.

Ja, 6 eve vettem egy plexis oldalajtot a hazamra, azota sem lett felszerelve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) proci985 válasza nyunyu (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez ismeros, csak nekem legen, es nalam olyan 150-160bol megallt a mutatvany (tapot is beszamitva olyan 180). bar itt is utobbi harom evben annyit nyultam a rendszerhez, hogy az IFX14 kapott egy socket1156os felfogatot.

emiatt is tartok a viztol, mert ahogy magam ismerem, a vege valahol az lenne, hogy a fel gepet cserelnem, ami 3 decibelert biztosan megerne... ja nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) nyunyu válasza DigitXT (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem felesleges az automatikus fordulatszam szabalyozas, mivel a D5 mar 1500-2000 fordulatszamon is ki bir szolgalni egy komplett szamitogepet, ha van mogotte eleg radiator.
Nincs szukseg arra, hogy felporogjon 4800-ra, ahol mar 25W-tal futi az atfolyo vizet.

Feljebb csak akkor szoktam allitani, ha ujra kell tolteni a rendszert, mivel kis teljesitmenynel nehezen kergeti ki a levegot a barinagy radiatorombol.
De par perc utan, ha mar az utolso buborek is eltunt, csavarom is vissza minimumra, mert maximumon akkora orvenyt csinal a tartalyomban, hogy a tolcser a felso befolyo csatitol az also kifolyoig leer, es kepes levegot is nyelni emiatt, hiaba all a vizszint a felso csati felett...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) DigitXT válasza nyunyu (#19) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem sincs, bár megtehetném (Aquasuite): nincs rá szükségem.:N
Mondjuk elég nagy rendszerem van: maxon sem csinál örvényt, noha a
DDC melléröffentésével már egész komoly csobogást tudnak kreálni.:D

(#21) foka válasza nyunyu (#19) üzenetére


foka
aktív tag

Amikor nekem is Noise Isolatorom volt már megvolt a DDC 1T Plus és nem volt örvény. Inkább az lehet a probléma, hogy a befolyó csonk egy kicsit érintőleges irányba áll, ezért pörög a tartályban a folyadék. De ez csak egy tipp. :R
A FrozenQ Liquid Fusion V Red csonkjai alul vannak, a folyadék ütközik a spirálokkal, úgyhogy nincs a tetején nagy mozgás.

Üdv: Fóka

(#22) csabi112


csabi112
Modder

Egy hasonló, PWM-vezérlésű D5-szivattyúról készült, mindenre kiterjedő laborteszt, ami pár, itt felmerülő kérdésre választ adhat.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#23) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Jó kis írás, fájdul itt a szivem :B Mindig szerettem volna vizet, de valahogy nagyon drágának tűnik :(

© asszongya'hogy

(#24) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó cikk, pár plusz adat jól jönne. Pl telóval hangerő mérés, ha nincs jobb eszköz, vagy fogyimérés multiméterrel különböző fordulatoknál.
A D5 Vario tudtommal automata vezérlésű, így 12V-os egyenárammal is azt a fordulatot fogja produkálni, mint 24V-on szvsz... mintha ez derengene valahonnan. :D

Nyunyu: Plekó tető vs Acetal közt van gondolom különbség, vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.