Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Még nagyon nagyon régen, mikor kezdtem a középiskolát (2004), egy Siemens MT50-es telefonom volt (nyári munkából kerestem meg rá a pénzt, akkor ez volt a legolcsóbb színes-kamerás mobil, 30 ezres, kártyásan, viszonyításként, az akkori minimálbér nettó 53k volt), lényeg, ami lényeg. Nagyon megtetszett egyik új osztálytársam, el is jutottunk hamar odáig, hogy telefonszámot cseréltünk, majd még aznap este kaptam tőle egy sms-t, hogy milyen aranyos és kedves srácnak tart, és alig várja, hogy újra találkozzunk, a végén pedig ilyen szívecskés smiley (akkor még nem volt divat az emoticon).

Hétvége után mondtam is neki, hogy nagyon jól esett, amit írt, főleg a szívecske a végén. Ő pedig nézett rám bután, hogy milyen szívecske, Ő olyat nem írt. Megmutattam neki, de váltig állította, hogy az pedig nem az akart lenni, csak egy mosoly. Ugyan nem jöttem össze vele (ebben benne volt a keze egy másik leányzónak is az osztályból), de következő évre ettől függetlenül a legjobb barátom lett (friendzone...), ami kitartott az egész középsuli ideje alatt (utána szétváltak útjaink, párszor összefutottunk még, aztán kiment külföldre, és azóta ott él).

Máig nem tudom (és már nem is fogom megtudni), hogy konkrétan mi is akart lenni az üzenet vége...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) pusszycat válasza Samus (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig egyszerű a válasz, a neve inkompatibilitás. Mondjuk volt olyan telefon ami több smileyt ismert mint egy másik márka ezt saját tapasztaltból is tudom igy beszúrt valamilyen karaktert ha nem ismerte. Ez majdnem összehozott titeket. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) Luck Dragon

És így pár év után honnan jött a késztetés , hogy megoszd velünk ? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) pusszycat válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondoltam ebben a háborús hangulatban jól jön egy kis vidámság. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Egyszer engem is hívtak. Nem voltam telefonközelben, de mivel akkoriban vártam egy fontos hívást, és a szám ki volt írva visszahívták később. A következő párbeszéd hangzott el köztem kvastag betűvel) és a másik végén beszélő hölgy között.

- Jó napot kívánok! XY vagyok. Azért hívom megér keresték erről a telefonszámról.
- Engem?
- Köszönöm, viszhall... :DDD

Azóta se tudtam meg, ki és mit akart tőlem... ;]

(#6) dugo_ válasza Nordic (#5) üzenetére


dugo_
veterán

Azért hívom megér keresték erről a telefonszámról.

Nem csodálom, hogy ebből nem értett egy szót sem. :P

(#7) Nordic válasza dugo_ (#6) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jó hát a szótár a telefonon bekavart. Azt akartam írni, hogy "mert kerestek erről a számról"...

[ Szerkesztve ]

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

Máig emlegetett sztori, ültünk gimiben nagyszünetben az osztályban. Egyszer csak csörög az egyik srác telefonja, hangosan zihálva belemorog egy borízű hang:
-Hány liter kell?
Összenézünk, srác rávágja:
-200, péntekre!
Kis hümmögés után:
- Jó, intézem!
Azzal a lendülettel le is tette a telefont. Máig nem tudjuk hogy kitől kinek és mennyiért rendeltünk 200 liter valamit.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) fatpingvin válasza nemlehet (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezen hangosan felröhögtem :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Somatom válasza nemlehet (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Egyik cimborámnak csörgött a telója. Vmi ismeretlen, hogy jó lenne, ha megadná Bélának a tartozását. Próbálkozott azzal, hogy téves, meg próbálta megmagyarázni, hogy fogalma sincs arról, hogy milyen Béláról, meg milyen tartozásról van szó, de az ember hajthatatlan volt. Végül azt mondta, hogy jó, akkor megmondja a frankót: Üzeni Bélának, hogy egy köcsög és ezért a büdös életben nem fogja látni a pénzét. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem egyszer volt, hogy csörög a telefon, felveszem:

- xy vagyok akárhonnan, a sírásó... mikor menjünk? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Nekem egy teherautó fát akartak hozni, fél óra múlva érkezik. Panelben lakom....

De volt kellemes is. Igaz, hajnali fél ötkor csörgött, de egy kedves női hang búgott bele, hogy
- "Jó reggelt, ébresztő..." :)
- aztsetudomkiésholvagyokálmosanrekedtendenormálisan: Szia....mondjad.
- csend, majd halkan .............Zoli?
- Nem, Gyuri vagyok, de sose legyen rosszabb kezdete a napomnak :D

Nem-nem, nincs folytatás ;] Borzasztóan zavarba jött, és nagyon sokszor elnézést kért, mielőtt letette ;)

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#13) pusszycat válasza LamerGyuri (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mondtad volna, h Zoli vagy. Most kihagytal egy telefonszexet. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) HussarF

Amikor 20 éves voltam, akkor volt egy szenvedélyesebb barátnőm, gyakoriak voltak a szaftos sms-ek. Aztán tönkrement a telefonom, és apám odaadta a két telefonja közül az egyiket, amibe beletettem a saját SIM kártyám. Az sms-ek folytatódtak, majd lett egy új telefonomon, apámnak meg visszaadtam az övét.

Csakhogy az sms-ek a telefon memórájába mentődtek. Ami úgy derült ki, hogy anyám egyszer elkérte apám telefonját és lett egy kis perpatvar, mert észrevette, hogy ismeretlen számról elég félreérthetetlen üzenetek vannak a telójában... Azért gyorsan rájöttek, hogy mégsem apám lép félre, hanem ezek a én sms-eim.

Nem örültem mikor hazaértem és iylen pikáns célzásokat tettek, idézgetve belőlük. Én meg csak lestem, hogy ezeket honnan tudják? :DDD

(#15) fatpingvin válasza HussarF (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

jááááá ez de kínos :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) HumanBear


HumanBear
újonc

Egy időben rengeteg hívás jött egy számról. Mivel a számot kijelezte, felvettem. A következő beszélgetés zajlott:

- Doktor úr! Jövő héten lesz a műtétem, kéne ilyen meg ilyen gyógyszer...
- Nem vagyok orvos, rossz számot hívott.
Leteszi köszönés nélkül.

Két nap múlva hív és kegyetlenül leb@sz, hogy miért nem írtam fel neki a gyógyszereket....
Utána hetente hívogatott. Elmentettem a számot, ha volt kedvem röhögni felvettem, de mielőtt beleszóltam volna kapásból mondta mi fáj, milyen gyógyszer kéne stb.
Mindig elmondtam, hogy rosszul van neki felírva a szám, nézzen utána. És főleg ne hívogasson.

Aztán csend néhány hónapig. Egyik reggel 6-kor telefon. Félálomban felveszem, az emberem felesége sírva:
- Doktor úr! A férjem az éjjel meghalt. :(((
Szerintem nem kell ecsetelni milyen rohadt kínos helyzet. Próbáltam neki elmondani hogy sajnálom, de még mindig nem vagyok orvos, nem tudok segíteni rossz számot hívott.
Megértette, mert utána megszüntek ezek a hívások.
Hát ilyen is van

ʕ •ᴥ•ʔ

(#17) HussarF válasza HumanBear (#16) üzenetére

Nem biztos, hogy megértette, de már nem volt miért hívnia, meghalt az ember :))

(#18) Somatom válasza HumanBear (#16) üzenetére


Somatom
veterán

-A fenébe! Pedig tegnap írtam fel a kért gyógyszereket. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

20-25 éve mi azzal szórakoztunk egyszer, hogy a falu egyik "gyülekezőpontja" a kocsmával átlóban levő telefonfülke mellett volt... itt voltunk 4-5en, jött 2 ismerős csaj is, akik benne voltak minden hülyeségben... betelefonáltak a közeli rádió nem is tudom melyik műsorába és előadta egyikük, hogy épp fürdik a kádban, borozgat, unja magát, szívesen beszélgetne bárkivel... aztán megadta a fülke számát :DDD

persze csörgött a telefon megállás nélkül, hol egyikük vette fel, hol másikuk és hülyítették ezerrel a telefonáló kanos férfiakat :DDD röhögtünk eleget... amikor már kezdett unalmas lenni, akkor egyszer én vettem fel a "helyi rendőrség nevében" (erre a telefonáló kicsit lefagyott és nem győzött elnézést kérni), meg haverok is valami hülyeséggel...

szűntek a hívások, mi is untuk már a poént, mire egy kocsival bevágódtak a fülkéhez kocsival vagy 4-5en ilyen ránézésre városi keménylegények, hogy "ti vagytok ilyen vicceskedő telefonálók?" ...kinézték telefonkönyvből, hogy kié a szám és jöttek körbe nézni :D mondták is, hogy ki-kicsoda, egyiküknél haver beszól, hogy "nem hiszem, szállj ki a kocsiból" ...kiszáll a ránézésre 190cm/100kg+ gyúrós tag, mire haver: "oké, már elhiszem, ülj vissza nyugodtan" :DDD ...valami jóismerősének a bátyja volt, akit még nem látott, csak hallotta, hogy rendesen formában van

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egyetemi állásbörzén gyűjtöttem be két telefonszámot, az egyik az aktuális rendszerfejlesztés projekt csapattársa volt, a másik az NNG szegedi irodájának főnökéé (azóta az iroda megszűnt). Volt ilyen programkódot megfejtős, többnyire modulos meg numerikus visszaszámolós feladat, aminek a megfejtése a főnök telefonszáma volt, ha felhívtad, akkor kaptad a promóanyagot.

Na itt befigyelt a lustaság, 1 hét múlva mentettem el a számokat felcserélt nevekkel.
Félévközi projektbemutató előtti napon, mikor nem tudtam elérni csapattársam, meg bőszen SMS-eztem este az NNG területi főnöknek, hogy kész van-e holnapra a prezentáció, az meg totál meglepett volt, hogy milyen prezentációt felejtett el és hogy el kéne mentenie ezt a számot.
Másnap meg a csapattársam közölte velem, hogy én nem írtam semmi SMS-t.

Na akkor esett le mit is csináltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) Fecogame


Fecogame
veterán

Még szerencse, h van még egy SIM-em ezért tudtam hanyagolni az ürgét.

Vagy egyszerűen tiltod a telefonodban a számot.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22) pusszycat válasza Fecogame (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

O hogyisne még beméret az a defragmentált fejű. Viccet félretéve úgy meglepődtem, h eszembe sem jutott. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) e-newsee


e-newsee
addikt

Egyszer középiskolában a koliban egyik srácnak volt egy régi, asszem Hitachi kazettás magnója. Na annak, ha a rádió állomáskeresőjét túlfeszegettük a 108MHz-en, akkor olyannyira elszállt a frekvencia, hogy hallottuk a 450MHz-es telókat (akkor még működött az a rendszer), de valamiért csak az egyik felet. Nem tudom, miért, nem értek a technológiához. Hallottunk többek közt nyúl adás-vételről pölö, de a legjobb sztori olyan volt, hogy egy ember panaszkodott, hogy hazamegy, és pihen egyet, majd bemondta a számát a másiknak, hogy később ezen a számon keresse valami bizniccel. Hülye haverom meg felhívta, és mondta neki, hogy jól is teszi, ha pihen, mert egy nehéz nap után az kell. Aztán mentünk vissza hallgatózni, hogy lett-e következménye. És igen, lett. Emberünk újra megjelent az éterben, elmesélte a hívást, majd magyarázni kezdte, hogy van ilyen, hogy "elmászik" a sáv, mert ő tudja, mert "radaros volt a seregben". :D
Aztán nem tudjuk, mi lett, de szerintem elgondolkozott a 06-30-ra való váltáson. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#24) totron


totron
addikt

A gmail-univerzum önkényes ÉS fos szinkronizása kuszálta a névjegyeket, értesd: adott névhez egyszer csak más szám társult. Projekttársamat hívogattam vadul határidő miatt, 1 hét múlva vette fel, kisült, hogy másvalakit boldogítottam mindvégig. Ciki. Mondjuk ő is felvehette volna előbb.

Vagy mikor számodra fontos ügy fontos időszakában esik be egy félretárcsázás... Visszahívod, de vállalhatatlan a vonal, meg még a kultúra is merőben más, de kénytelenek vagytok a rögös úton járva lezongorázni, hogy egymást keresitek-e, hiszen mindkét oldal mögött érdekkörök húzódnak. Vannak ilyenek.

(#25) totron válasza mephi666 (#11) üzenetére


totron
addikt

Kora reggel, nevemet sem tudom, csörög a vonalas: KÉSZ A SZIVATTYÚ. Ezt hosszan ki is fejtette, tényleg minden infót megadott, lelkiismeretesen. Komolyan sajnáltam, hogy nincs szivattyúm, azon belül is bedöglött állapotú, mert biztos, hogy hozzá vittem volna.:)

(#26) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ez se semmi volt :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.