Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Ez a termék az év vicce eddig :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) Dhampir


Dhampir
félisten

Maszat Manci nagyon aranyos. :))

(#3) body007


body007
addikt

...macskát az utcáról, akiről aztán kiderült, hogy FIP-es, de már túl késő volt...
Miaz a FIP? :U Van macskám azért érdeklődöm - és hasonlóan utcán talált dög :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4) AliceWake válasza body007 (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Feline infectious peritonitis, fertőző hashártyagyulladás. Nagyon nehéz kezelni, ha nem veszik észre időben, jellemzően halálos :O

Non omnis moriar.

(#5) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Nekem madárpókom van, várom a neki fejlesztett verzót ;]

(#6) body007 válasza AliceWake (#4) üzenetére


body007
addikt

Hmmm. És mitől alakul(hat) ki? Valami "rosszat" eszik?
Mert az enyém vadmacska, kint él - csak kajálni jár haza - meg ha dorombolhatnékja van és simogatni kell kicsit :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) DrDoktor


DrDoktor
tag

Ezzel egyetlen probléma van ..Nem én találtam ki!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) moma


moma
őstag

Nem tom, én megint csak a szemét gyártást látom :B

we all deserve a bit of luck.

(#9) AliceWake válasza body007 (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Fertőző vírus. Levegőben is terjed. Egymásnak adják át, főleg, ahol sok macska van rossz higiénés körülmények között, de vemhesség alatt a magzat is megfertőződik, ha az anya fertőzött.

Non omnis moriar.

(#10) Segal válasza Cannabis7 (#5) üzenetére


Segal
veterán

En meg szerintem kifejlesztem az okos intimbetet. Csak irni kell hozza 1 app-ot...
Annyira valsag van hogy minden sz*rt megvesznek az emberek.
Csak keresni kell par szakoldalt aki majd 1 nokiasdobozert cserebe aradozik rola. ;]
Pl mobilarena :P

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) Bog válasza Segal (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hé, easy! Ez pont nem volt egy áradozás...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) body007 válasza AliceWake (#9) üzenetére


body007
addikt

:U Nem hallottam még róla, de nem hangzik jól...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13) Segal válasza Bog (#11) üzenetére


Segal
veterán

Tetszik plecsnit kapott... :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) Bog válasza Segal (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ami igen messze van az "áradozás" fogalmától...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem jó, nem a kezén van ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) copass


copass
veterán

gps nélkül ez így elég nagy baromság...
ha egy macska beteg azt látod rajta, nem ez a szar fogja megmondani...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17) vicze


vicze
félisten

180EUR, a Tractive 50EUR és 120-ért 2évig tudom fizetni a prémiumot...

Ennek csak akkor van értelme, ha a macska kizárólag bent van tartva (bár akkor nem sok értelme van az aktivitás mérésnek) és PurrSong termékeid vannak, az autómat alom és az itató (etető nincs WTF?), minden más esetben erősen 0-hoz konvergál az értelme.
És ezt úgy mondom, hogy trackerrel rohangálnak egész nap a macskáink, és szarrá vannak automatizálva. Szóval nem maga a eszköz ténye a problémám, de a működése és az árazása nevetséges. Csak annyit mondnák, hogy az automata almuk 1,5x drágább mint a Litter-Robot, és amennyire néztem jóval gyengébb.

Az appnak viszont abban igazat adok, hogy tessék többet foglalkozni azzal a macskával!

@copass: Egyrészt sajnos nem mindig látod, és kérdés, hogy mikor veszed észre. Mivel a macskáknak nagyon magas a fájdalom küszöbük és nagyon kimutatni se tudják, vagy nagyon tudnod kell mire kell figyelni. stb.
Abban nyilván egyetértek, hogy nem ez az app fogja észrevenni az biztos, és értelme semmi.

[ Szerkesztve ]

(#18) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Azt hittem, ez Brigi cikke lesz...akkor most Dani a nagyobb macsekfan?! :)

B.Cs.

(#19) INGJOKE válasza vicze (#17) üzenetére


INGJOKE
veterán

A benti macskának nem kell etető, hisz nem csak kajálni jár oda, hanem tudja hogy mindig van kaja. Nálunk teli van öntve a tálja és mikor éhes kimegy eszik pár szemet és ennyi. Aztán egy két óra múlva megint. Nem zabálja fel az összeset, hisz tudja, hogy mindig ott lesz. :)

(#20) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Szegény Dani... Nem lehetett könnyű a macska ennyi szinonimáját összeszedni. :) A végén meg úgy látom, el is engedte a gyeplőt, csak legyen már vége. :D Amúgy tényleg aranyos a macsek, meg a neve is. :K

(#21) sfefe válasza body007 (#12) üzenetére


sfefe
őstag

[link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22) viragdani01 válasza Jack Hunter (#20) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Tényleg nem volt egyszerű, kicsit korrigáltam az utolsó oldalon. :R :B Köszönöm a bókokat mindenkinek, átadom majd Mancinak.:D

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#23) viragdani01 válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Szerintem döntetlen az állás. :)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#24) vicze válasza INGJOKE (#19) üzenetére


vicze
félisten

"A benti macskának nem kell etető"
Kifejezetten benti macskának kell, különösképp ha éppen semmilyen kaja kontroll nincs jelenleg. Viszonylag kevés olyan macska van, aki rendelkezik akkora önkontrollal, hogy ne hízzon el. Nyilván lehet óramű pontossággal, kimérten etetni, de ez nem mindig kivitelezhető, főleg ha sokat van távol az ember.
Sok macska arra is hajlamos hogy jól telezabája magát és kihányja pár percre rá. stb.
Éjszakai etetésre és rengeteg ebből adódó viselkedés zavar vagy probléma, megelőzésére és megszüntetésére is alkalmas.
És még sorolhatnák jó pár esetet, amire az etető jó megoldás.

Ne 1 mintából indulj ki, hanem járj egy kicsit utána.

(#25) INGJOKE válasza vicze (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekünk ilyen macskánk van. Nekem ez az első benti macskám. Én ebből tudok kiindulni. :D

(#26) vicze válasza INGJOKE (#25) üzenetére


vicze
félisten

És abban biztos vagy, hogy nem túlsúlyos? 

Benti macska tipikusan akkor híznak el, mikor unalmában eszik, mert kb. az ez egyetlen dolog amit csinálhat annyira ingerszegény a környezet. Lehet kontrollálni és foglalkozni vele eleget, de hogy egy macska magától ne hízzon el az nagyon ritka. Amíg fiatal többnyire nem probléma, mozog eleget magától akkor még, de általában 2éves kora után, de akár már ivartalanítás után is elkezdődhet a hízás.

Csak még egy eset, a szabadon etetés 1-nél több macskánál is problémás, mert lehet az egyik falánk, és eleszi a másik elöl, erre lenne megoldás egy okos etető pl.

[ Szerkesztve ]

(#27) INGJOKE válasza vicze (#26) üzenetére


INGJOKE
veterán

7 éves ivartalanított nőstény macska ragdoll 3,7 kg. Szerintem nincs elhízva. :D

(#28) mave13 válasza vicze (#26) üzenetére


mave13
őstag

Nálunk én vagyok a macskaetető automata... Mindig a szokott adagját kapja, lehetőleg ugyan akkor, meg van kitéve neki néhány szem száraztáp, ha esetleg még ehetnékje van. 4 éves, 4-5 kg, és szerencsém van vele, mert nem hízik el. Látom, hogy nem is éhezik, mivel a kaja nem fogy el azonnal, illetve, nem jön tarhálni, nem is érdekli, mit eszünk.

Igen mázlista vagyok, nagyon jó cica, nem rombol, csak a szobagazokat szereti túlságosan. A macskamentő, akitől "mentettem", mondta is, hogy ő nem egy tipikus macska.

body007: FIP, FIV, FELV. Ezeknek olvass utána, főleg, ha kinti/benti cicád van. Google majd segít. Nem elrettentés, de ezekkel a betegségekkel érdemes tisztában lenni. A FIP nem alakul ki minden fertőzött macskánál, csak akik hajlamosak rá. Akkor viszont halálos.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#29) AliceWake válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Его Высочество принц Игорь Гепардович vagyis Igor Gepárdovics Herceg, aki azóta elnyerte a Predator és Ninja címeket is, nem volt hajlandó viselni az eszközt :( De ez nem a szolgálatkészségünk és a rajongásunk mértékét jelzi. Csak Manci volt szíves közreműködni :)

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#30) juuzer


juuzer
addikt

ÉDES ISTENEM, MEKKORA CECA

(bocs, betriggerelődött a macskamániám :D)

Vamos a la playa.

(#31) bollokcs80 válasza AliceWake (#29) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egy macska autonóm személyiség, majd ő eldönti mit visel. :D

B.Cs.

(#32) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Belka (белка) cicám lekarmolna ha ilyesmit aggatnék rá. Neki nem kell más csak játék és simi valamint mókusos-csiripes videó a Youtube-on, aztán vigyáz ő az alakjára :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#33) vicze válasza Fritz Teufel (#32) üzenetére


vicze
félisten

Igaz csak 5 macskányi a mintám, de nagyon furcsa mód mindegyik kb. le se szarta a nyakörvet pár nap után(még most is furcsállom), és egy Tracktive rohadt nagy, ráadásul némelyikük csak pár hónapos volt kicsit aggódtam is a méret miatt.

#28 mave13: Mielőtt bárki más is félreértene, nem kötelező jelleggel írtam, hanem azért egy városi benti tartott macska azért van hogy 10órát is egyedül van, így az etető igen nagy segítség a rutin és adagok fenntartásában. COVID nagyon sok macskával tett jót. :P

(#34) Fritz Teufel válasza vicze (#33) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az enyém városi szobacica, de nem is engedném ki. Orosz kék lévén meg nem nagyon hajlamos az elhízásra. Mondjuk a fajtájához képest nagyobbacskára sikerült, 3.9kg pontosan, ez a lányok felső súlya.
Amikor hazahoztam, az első napokban akartam én is rá nyakörvet, de annyira hadakozott ellene, hogy bele is gabajodott és nem volt szívem tovább erőltetni. A lépcsőházba szoktam kimenni vele "sétálni" ott meg úgy is felismerem a tömegben is :D
Egy néni mesélte az utcán, hogy levitte a cicáját sétálni hosszúra engedhető pórázon - ez volt az én eredeti tervem is - a cirmi megörült a nagyvilágnak és Szabadsáááág! felkiáltással felszaladt az első fára. Nos, ne húzom tovább, a tűzoltók segítették le. Így nem sétálunk az utcán. Elvileg az orosz kék apportírozható, de ez a történet elvette a kedvemet :N
Maximum egy Air Tag-et kapna tőlem, de ilyen életfunkció meg fittnesz kütyüket max akkor aggatnék rá, ha kevésbé volnék iskolázott... szerintem ebben az esetben több pénzre van szükség mint észre.
Az etetőben nem látok kivetni valót, maximum macerás. A szárazeledeles tálkát minden vasárnap délután kimosom. A nedves eledeles meg minden szervírozás után mosva van. Vagyis az etetőt is ki kellene takarítani és azt bonyolultabb lenne. Van egy mélytálka, abban egy-két napi apanázs elfér. Szerencsétlenségemre vizes tálkát nem kell mosni. Kicsi volt még amikor anyám megmutatta neki hogy akár a fürdőkádból is lehet inni. Azóta kizárólag onnan frissít. Minden reggel 4-4:30 között felkelt, hogy adjak neki inni. Mióta megvan, még munkából nem késtem el... :))

Macskával szebb az élet! :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#35) Cattle_Decap válasza Cannabis7 (#5) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Nekem is van néhány tucat pókom, de lustábbak mint a macskáim. Ha a vendégnek nem szólok, hogy a terráriumban élő állat van fel sem tűnne nekik. Tényleg fontos lenne nekik egy aktivitásmérő. :DDD

(#36) Cattle_Decap válasza AliceWake (#29) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Tetszik a macsek neve!

Nekem az első neve Sorompó, a másik pedig Vladimir Iljics Uljanov mert nem engedte az asszony Végbélszakadásnak nevezni. :(

[ Szerkesztve ]

(#37) mave13 válasza vicze (#33) üzenetére


mave13
őstag

Ja, nem is vettem kötelező jellegnek, csak írtam, hogy nálunk ezt én oldom meg. Zsongor meg hozzászokott, és így legalább látom, hogy éhes. És ez jó, mert ez mutatja, hogy egészséges (meg az, hogy éjjel kettőkor körbetombolja a lakást háromszor...). :D

Sajnos az egyedüllét nála is megvan, reggel elmegyek, és van este 7-8 óra, mire hazaérek a melóból. Ő is csak benti macska, mert egyrészt a madarakat is szeretem az kertben, másrészt a ház egyik oldalán az országút, a másikon meg két német juhász, nem annyira a macskabarát fajtából. Szobacica kb. két hetes korától, szóval nem is igazán vágyik ki.

Ilyen kütyüt nem tennék rá, nem látom értelmét. Ha valami nem stimmel, macskánál vagy nincs semmi jele, vagy bízom benne, hogy észreveszem statisztikák nélkül is. Amúgy is rendszeresen nézve van, mert erősen pigmentált az ínye, ajka, abból meg bármikor melanoma lehet.

Icewolf || kósza ||

(#38) D1Rect


D1Rect
félisten

80000Ft
Nyolcvan. Ezer. Forint.

(#39) Pug


Pug
veterán

ez, ennyiert, viccnek is rossz...

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#40) janeszgol


janeszgol
félisten

En tokre birom, amikor macska szereto emberek osszejonnek.
Ja en kutyas vagyok, nincs bratyizas.

(#41) Phülöp válasza juuzer (#30) üzenetére


Phülöp
addikt

mekkora ceca itt is akad, 8+ kiló

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#42) collecting


collecting
tag

Több cicás kontentet, imádom :B 😍

(#43) mave13 válasza janeszgol (#40) üzenetére


mave13
őstag

Hát, nekem van Zsongor, a macsek, meg van Inó és Döme, a két német juhász... szóval akkor nekem valami tudathasadásom lehet... :DDD

Icewolf || kósza ||

(#44) DjFlanker válasza janeszgol (#40) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

hülyeség szétválasztani :) Szerencsére Léna kutyám kaukázusiként meglepően jól tűri, sőt imádja a szülői háznál az ideálisnál sajnos picit sűrűbben cserélődő macskákat (Hógolyó és Nato elődei a skála másik végei voltak, ne részletezzük). Elég cuki tud lenni amikor a 45-50 kilós kaukázusihoz "felbújik" a cica sűrű dorombolás közben :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#45) tixem


tixem
addikt

túlságosan is eluralkodott a jólét a világ egyes részein, ez már nem normális

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#46) #12732928


#12732928
törölt tag

majd pont ettol akad fel vhova.

(#47) vicze válasza #12732928 (#46) üzenetére


vicze
félisten

Mint minden nyakörv ez is magától kienged, így nem akad fenn semmin.
Többel az a probléma inkább, hogy túl könnyen leesik.

(#48) #12732928 válasza vicze (#47) üzenetére


#12732928
törölt tag

ezt nem tudtam. akkor tortent vmi innovacio, mert a regebbiek elegge erosen tartottak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.