Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) porkey.g válasza dnelb (#250) üzenetére


porkey.g
csendes tag

2 wipe? Ez nekem új, és szerintem felesleges is. A többi pedig stimmel. Én is így csinálom. És bocsika, de a 24 óra alatt 7% ... kezedbe sem veszed a telefont egész nap?

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#252) dnelb válasza porkey.g (#251) üzenetére


dnelb
veterán

Ez csak egy szemléltető példa akart arra lenni, hogy mi a normális merülési arány ezzel a rommal. Éjszakai merülésről volt szó, ahol szerintem te se veszed kezedbe túl gyakran a telód. ;)
Amúgy nekem ez a 2 wipeos téma vált be, nem kötelező használni, ott van akkor naa romja. :) Jah és amúgy nekem 480 a minimum órajel, még csak nem is 122. Ha van facebook app telepítve meg maps, érdemes őket jegelni tit backuppal, mert mindig beragadnak és leszívják az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#253) porkey.g válasza dnelb (#252) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Mondtam, hogy csak alap rom. Semmi nincs rajta. Igen, éjszakai merülésről volt szó. Részemről. Te említetted a 24 órát, az meg testvérek között sem egy éjszaka, de hagyjuk. Csak felhúzom az agyam, mikor meg akarja valaki magyarázni, hogy a döglött ló állva alszik ...

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#254) dnelb válasza porkey.g (#253) üzenetére


dnelb
veterán

user error. ennyit tudok mondani.

(#255) porkey.g


porkey.g
csendes tag

Még egy érdekesség az offline töltésről/nem töltésről. Nem lehetséges az offline, már csak azért sem, mert kikapcsoltam a telefont, miközben a hálózati töltőn volt. Vártam, hogy elindul-e a töltés. Pár másodperc múlva felvillant a led. Majd szépen bootolt a telefon. Érdekes.
Több ember is tapasztalt problémákat a rom/kernel párossal. Kis túlzással élve ahány felhasználó, annyi probléma. Szóval nekem úgy tűnik, hogy nem sikerült a fejlesztés úgy, ahogy a fejlesztő szerette volna. Ettől eltekintve köszönöm a munkáját és a hozzászólásaimmal nem fikázni akarom, csak megosztom a tapasztalatokat.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#256) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok hogyan lehet kilőne ezt a Spec. Effekt Widgetet? Mindig benne van a memóriában, pedig nincs használva.

(#257) djfrankie válasza ntomtb (#256) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Felteszel egy task killert. Nekem az Advanced Task killer van fent. De a beállításoknál szedd ki az automata indulást, mivel ehhez a romhoz nem ajánlott ilyesmi. De nekem így nem zavar be.

[ Szerkesztve ]

(#258) Osi222 válasza porkey.g (#255) üzenetére


Osi222
tag

Különben a töltéssel kapcsolatos dolgok nálam is előfordultak. Ezt viszont nem kell ennek a romnak a számlájára írni, mert az eddigi összes általam használtnál is teljesen beláthatatlan volt az üzemidő. Csinálhatok akármennyi wipe battery statust, soha nem fogja azt a szintet elérni, amit a gyári 2.1 elért. Pár nap után mindig teljesen kiszámíthatatlan, az újracsizma meg egy eléggé szánalmas dolog, főleg, hogy stock romnál ilyet havonta ha egyszer kellett csinálni:D
Ugyanez igaz a különféle kifagyásokra/lassulásokra és másféle anomáliákra. Most hogy legutoljára már a navigálás/töltés is nehezére esett, csináltam egy backupot, amitől ez a gond azóta nem jött elő, de a random belassulások és fagyik maradtak.
Összeségében elmondható, hogy tökéletes főzött romot nekem nem sikerült találnom, de az eddigiekhez képest még ez volt számomra a leginkább vállalható darab.
Ezért külön köszönet illeti a kedves fejlesztőt :K

(#259) Atish19 válasza Osi222 (#258) üzenetére


Atish19
őstag

Egy idő után általában nekem is belassul, de cwm-ben wipe cache partition és wipe dalvik cache után visszatér belé az élet :D

(#260) ntomtb válasza djfrankie (#257) üzenetére


ntomtb
tag

Igen, én is olvastam, hogy nem ajánlott.
A beállításokban ezt hol találom? :B

(#261) djfrankie válasza ntomtb (#260) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Megnyitod az advanced task killert ott settings ott látod majd az auto start-ot. Vedd ki a pipát előle és kész.

(#262) djfrankie válasza Osi222 (#258) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Osi222

Ezt ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni. Teljes mértékben egyetértek veled. És nekem is idáig ez jött be a legjobban. Még lenne a primeHD de ott meg nem tetszik, hogy a beépített lanchert nem tudom annyira személyre szabni, és bár a háttérképet változtathatom az asztalon, de a programokhoz ha bemegyek, ott tök fekete.

Upsz!! Bocsi, az előző hsz-t akartanm szerkeszteni. Ezt most meg nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

(#263) draco31 válasza dnelb (#250) üzenetére


draco31
veterán

Én biztosra mentem, és 3 wipeot is csináltam, de lehet volt az 4 is. :DDD Volt pár újraindítás, de már most érezhetően jobb, mert reggel 8-tól 11-ig merült 30%-ot kb. 20 perc wifivel, most meg 5%-ot merült 13:20 óta állandó bluetooth bekapcsolással (headset miatt), és 10 perc wifivel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#264) GLSmith válasza djfrankie (#262) üzenetére


GLSmith
csendes tag

Egyszerűen lecseréled a LauncherPro-t Go Launcherre és máris van háttered a menübe is.
Ha ez megvan, törölheted a systemből a LauncherPro fájlját.

(#265) peterpal7


peterpal7
csendes tag

Flasheléshez szeretnék egy kis segítséket.
X10 mini pro-m van, ez a rom: Cyanogen MiniPRO CM7 V21 2.3.7, cvm recovery és root is persze, és a kernelhez eddig még nem nyúltam.
Flashelésig szépen eljutok, bekapcsolom a telefont (miközbe nyomom a visszát) ezt írja ki a flashtool:

27/041/2012 13:41:52 - ERROR - Please plug you device in flash mode
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Searching Xperia....
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Found at USB\VID_0FCE&PID_ADDE\5&428A151&0&2
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Start Flashing
27/041/2012 13:41:53 - INFO - VER="R8A029";DATE="20100601";TIME="12:17:00";
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Flashing loader
27/041/2012 13:41:53 - ERROR - Error flashing. Aborted
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Now unplug the device and power it on
27/041/2012 13:41:53 - INFO - Then go to application settings
27/041/2012 13:41:53 - INFO - turn on Unknown Sources and Debugging

A problémám az hogy BE van kapcsolva az usb hibakeresés és az ismeretlen források is, kétszer is ellenőriztem. Van valakinek ötlete mi lehetne tenni? Én arra gondoltam, hogy PC Companionnal visszaállítok mindent eredetire és elölről kezdem a flasheléssel az egészet.

(#266) dnelb válasza peterpal7 (#265) üzenetére


dnelb
veterán

Zárva van a bootloadered.

(#267) peterpal7


peterpal7
csendes tag

Bepróbálkoztam a bootloaderrel, most ott tartok, hogy nem kapcsol be, gondolom kezdhetek búcsúzkodni tőle.

(#268) jataxxz válasza peterpal7 (#265) üzenetére


jataxxz
újonc

Hali!
Nekem is ugyan ez volt rajta, de én vissza raktam 2.1-re és asztán estem neki a bootloader nyitásnak és így tovább...

(#269) jataxxz válasza peterpal7 (#267) üzenetére


jataxxz
újonc

bootloader nyitogatásnál van veszély gondolom nem olvastad el!
[link]
szerintem ezen siklottál el és kb tégla lett a telódbol,ha ez az amit nemnéztél akkor szívás

(#270) peterpal7


peterpal7
csendes tag

Jep, szerintem ezen a 11w38 dolgon buktam el mert elvileg úgy csináltam ahogy kell. Elolvastam de reméltem hogy sikerülni fog. Előtte visszatettem a gyári 2.1-et.
Azért halt meg mert unlockoltam a bootloadert, vagy a bootloader buherálás közbe volt valami? Egyszóval garis szervíz észreveszi-e és azt mondja hogy nem csinálják meg vagy megcsinálják ha meg tudják?
Ha meg pénzért csinálnák meg akkor olcsóbban kijövök egy nokia 100-al, azt legalább nem tudom tönkrevágni.

(#271) djfrankie válasza peterpal7 (#270) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Hát ez lutri. Volt akinek nem vették észre. Annyit mondj csak a szervizesnek, hogy egyiki napról a másikra nem kapcsolt be. Ha észre is veszik pofán nem vágnak érte. De mivel bekapcsolni sem lehet, ezért valószínű, hogy felküldik a gyártónak. Ha ott meg nem veszik észre nyert ügyed van. Kicserélik az alaplapot, és kb 2 hét után visszakapod.

(#272) jataxxz válasza peterpal7 (#270) üzenetére


jataxxz
újonc

Én beküldeném a helyedbe ide:[link]
a szervizükbe nagyon olcsón megcsinálják és még gyorsak is !:D

(#273) Gyatti


Gyatti
újonc

Hli.Én feltettem az ext4 patriciót,bekapcsoltam a A2SD .Kétszeri bekapcs megtörtént.Nem települt vissza minden alkalmazásom.Visszatettem titanium backupal,jó lett.Újra indítottam újra nem települ néhany alkalmazás.Mi a baj?

(#274) djfrankie válasza Gyatti (#273) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Ezzel én is elszórakoztam. Próbáld meg újra telepíteni a romot. Ne nyomj se wipe-ot se semmit, csak telepítsd újra. Meg lehet szükség lesz még jó pár újraindításra, mire felismeri rendesen.

Nekem így sikerült.

(#275) jataxxz


jataxxz
újonc

Fú a videó felvételnél észre vettem hogy borzalmas a fény viszony váltakozás érzékelése kb nem is érzékeli hogy sötétből átmegyek világosba hanem csak vakító fény és kész, kipróbáltam gyári kamera app-al az szépen érzékeli a fényt, viszont az össze omlik szegényke erre van valami okosság?

(#276) Atish19


Atish19
őstag

Van rá reális esély, hogy még ezen a hétvégén kigördüljön a frissítés?(csupán kíváncsiság)

(#277) kNOck válasza Atish19 (#276) üzenetére


kNOck
csendes tag

szerintem a héten már nem..:(( bár én már nagyon várom!! :DD

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#278) vicces


vicces
addikt

nekem teljesen őrült a telefon. a kihangositást preferálja, de véletlenszerűen. hiába dugom a fejhallgatót bele, van, hogy csak tizedszerre akarja megszólaltatni.
a hivásokat is sokszor úgy veszi fel.
illetve sokszor használhatatlanul belassul. akkor nincs más hátra mint várni.
waze navigáció óránként 2x tuti újrainditja a telefont.
valamint az akksit is nagyon szivja. már nyomtam rá battery wipeot. utána futott battery calibráló program is.
de sajnos még mindig jobb mint a gyári megoldás.

[ Szerkesztve ]

:)

(#279) djfrankie válasza vicces (#278) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Nekem is volt párszor ilyen. Sajna azt vettem észre ezt minden főzött rom eljátsza. De ilyenkor ha cwm-ből simán újratelepíted a romot, /nem kell wipe-olni/ akkor helyreáll. Legalábbis nekem bevált.

(#280) vicces válasza djfrankie (#279) üzenetére


vicces
addikt

és ha újratelepitem wipe nélkül, akkor a progik és a beállitások megmaradnak?
vagy ezeket bukom?

:)

(#281) djfrankie válasza vicces (#280) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Minden megmarad. Azért jó.

(#282) vicces válasza djfrankie (#281) üzenetére


vicces
addikt

akkor kipróbálom, hátha :D

:)

(#283) GLSmith


GLSmith
csendes tag

Sziasztok!
Mivel meguntam hogy nem villog az értesítő led, csak folyamatosan világít, így úgy döntöttem hogy megcsinálom.

Az eredmény és a flashelhető update:
https://dl.dropbox.com/u/16851872/update-led-lib.zip

(#284) vicces válasza djfrankie (#281) üzenetére


vicces
addikt

nos, nem maradt meg a régi rendszer. még rosszabb lett. vagyis talán ugyanolyan lassú, csak most már a LED egyátalán nem világít. pedig nekem az villogott is szépen.. :(

:)

(#285) DuDieHUN válasza GLSmith (#283) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

x10 mini pro verziónál is működik?

(#286) GLSmith válasza DuDieHUN (#285) üzenetére


GLSmith
csendes tag

Arra csinálok egy másik verziót, mert annak más libjei vannak.
Holnap talán feltolom azt is, ha még nem ma este.

[ Szerkesztve ]

(#287) GLSmith


GLSmith
csendes tag

Itt a Mini és a MiniPro-ra való verzió. Mielőtt flashelitek, csináljatok recoveryvel backupot, nehogy baj történjen.

Mini:
https://dl.dropbox.com/u/16851872/update-led-lib-x10m.zip

MiniPro:
https://dl.dropbox.com/u/16851872/update-led-lib-x10mp.zip

Visszajelzéseket kérek!

(#288) vicces


vicces
addikt

na én dobtam egy ics kernelt,és egy cm9-et a telóra. eddig jobbnak tűnik. de majd még alakul ez :)

:)

(#289) Lajbymester


Lajbymester
tag

punk17, tudnál készíteni a v002-ből egy deodexelt változatot? Annak nagyon örülnék :)

(#290) jataxxz


jataxxz
újonc

x10 mini pro-n nekem működik a led villogás, nem tudom ti hogy vagytok ezzel!:D

(#291) jataxxz


jataxxz
újonc

A status bar hátterét meg lehet csinálni úgy hogy átlátszó legyen?
És ha igen akkor hogy?segítene valaki?
Nemkell teljesen átlátszó csak félig vagy kb :)

(#292) ntomtb


ntomtb
tag

Hali megint!
Érdemes a procit húzni vele?
És hogy csináljam, mindig viszem egyre nagyobbra aztán restart?

(#293) djfrankie válasza ntomtb (#292) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Igen érdemes. Ha nem használsz más progit hozzá akkor úgyis az alapra áll vissza restart után, tehát kísérletezhetsz nyugodtan. Nekem 787 -en még full stabil, de 806-on is elég sokáig megy rendesen, de nekem ott már történt néha fagyás. Érdemes a minimumot 19-re állítani, sokat dob az akkun /Tovább bírja/

(#294) kNOck válasza djfrankie (#293) üzenetére


kNOck
csendes tag

Hát ez így szerintem nem teljesen igaz, hozzá kell szoktatni a telefont, a processzor minimumát meg semmiféleképpen nem ajánlom 19Mhz-ra venni, mert tovább tart neki "felébredni", és a teljesítményen húz le. (Az igaz, hogy tovább bírja az akksi, de nekem minimum 245, maximum 825-ön FULL Stabil, sose fagy, de persze jórég óta húzom a procit.)
A lényeg, hogy olyan 691 körül kezdd el, majd szépen lassan haladj minél feljebb. Program nélkül is be lehet állítani, hogy megmaradjon a CPU beállítás restart után, mégpedig a CPU beállításoknál van egy olyan választható funkció, hogy - Használat bootoláskor -. Emellett a SMARTASSV2-t ajánlanám, DE! viszont, ha az LCD képernyővel problémád van, (elcsúszik a kép), akkor állítsd át a használati módot SMARTASSV2b-re, azzal megoldódik.

Szerk: MAX CPU 864-en is stabilan fut a telefonom, csak ügyesen kell húzni.:))

[ Szerkesztve ]

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#295) dnelb válasza kNOck (#294) üzenetére


dnelb
veterán

Szerk: MAX CPU 864-en is stabilan fut a telefonom, csak ügyesen kell húzni.
Semmi köze az ügyes húzáshoz, vagy birja vagy nem. Nincs itt semmi trükk.

(#296) kNOck válasza dnelb (#295) üzenetére


kNOck
csendes tag

De, van. Minél többet hagyod azon a Mhz-n, amin még stabilan megy, annál jobban szokik hozzá. (informatikusként mondom, nem kell hülyének nézni) Ne hidd azt, hogy az én telefonom is alapból bírta a 864-et. Legelőször még 691 felett is kifagyott, újraindult.. De ha te abban gondolkodsz, hogy "nem bírja", hát akkor nem is fogja. Persze vannak különbségek processzor és processzorok között, de nem ekkora szakadékokkal, ha ugyan arról a típusról van szó. Ebben ellehet kezdeni vitatkozni, de szerintem nem érdemes.

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#297) dnelb válasza kNOck (#296) üzenetére


dnelb
veterán

Elhiszem neked, attól függetlenül nekem ugyanannyit bír mint 1 éve sajnos. :(

(#298) kNOck válasza dnelb (#297) üzenetére


kNOck
csendes tag

Nem tudom, ismerőseimnél is ugyan az volt, mint nálam. 691 felett mind újraindult pár másodperc múlva. De már nekik is feljebb van.. Persze minél feljebb van húzva a processzor, a következő lépésekhez egyre többet kell várni, egyre többet kell hagyni ugyan azon a Mhz-n. Én novermber óta kezdtem el felhúzni és pár hete jutottam el odáig, hogy 864-en is mehetne, csak teljesen felesleges. (Bár nem tudom, 844 és 864 között már nincs olyan sok.:DD) Sok szerencsét, mindig csak kis lépésekkel próbálj feljebb haladni. Mindig a lehető legkevesebbet, most még olyan 2 hetente, ha tudod. Csak 800 után kell még többet várni.

Szerk: Elnézést, nem kérdeztem még meg.. Custom kerneled van? Mert szükséges hozzá, a gyári kernel tényleg nem bírja a húzást.

[ Szerkesztve ]

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#299) dnelb válasza kNOck (#298) üzenetére


dnelb
veterán

Persze hogy custom. :K frek sáv mi legyen? ahogy eddig, szal 245-max mhz közt inogjon, vagy fixáljam pl 750-750re ?

(#300) Lajbymester válasza kNOck (#298) üzenetére


Lajbymester
tag

Az ilyen mértékű húzástól nem fog egyszer besülni a telefon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.