Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zsolesz6 válasza siddis (#50) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

A lan is meg a wan is DHCP-n van

(#52) siddis válasza zsolesz6 (#51) üzenetére


siddis
őstag

Akkor az a baj... A LAN-nak valami fixet adj, 192.168.1.1 vagy tetszés szerint, a lényeg hogy "fixed address" legyen..

-- Aux armes, citoyens --

(#53) zsolesz6 válasza siddis (#52) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

A wan dhcp, a lan statikus. Lanon DHCP engedélyezve, és híd kapcsolat a wifivel, ami hozzáférési pontnak van beállítva. Mégsincs se internet, sem pedig nem szór dhcp címeket. Csak statikus ip-vel tudok fellépni. Valaki megírhatná hogy neki milyen beállításokat kellett eszközölni, hogy minden frankón menjen. Nem hiszem el hogy ennyit nem bírok beállítani.

(#54) siddis válasza zsolesz6 (#53) üzenetére


siddis
őstag

A szolgáltatások között látni hogy fut a DHCP.?

-- Aux armes, citoyens --

(#55) punk17 válasza zsolesz6 (#49) üzenetére


punk17
aktív tag

Telnet miután beállítod a passwordot nem fog működni, csak SSH-n éred el. Esetleg érdemes lenne a firewall menüpontba nézelődni, mi lehet a baj. De ha hazaértem ránézek, csak melóból nem érem el az otthoni hálózatom (tűzfall mögött vagyunk :( )

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#56) punk17 válasza punk17 (#55) üzenetére


punk17
aktív tag

Meg is van a probléma, miután mergeltem a configokat, a tűzfaléban bennmaradt egy darab szemét ami meghülyítette a tűzfalat. A fix nagyon egyszerű. Beállítítunk magunknak egy statikus IP-t a megfelelő tartományból, majd belépünk a Luciba. Ezután Hálózat->Tűzfal->Forgalmi szabályok majd lesz 1 aminek nincs neve és valahogy így nézz ki:

- Bármelyik traffic -bármelyik gép felől bármelyik zóna-ben To bármelyik router IP on this device Discard input

Ezt fogjuk és töröljük, elmentjük, majd ezután úgy működik minden, ahogyan kell.

A másik megoldás, hogy SSH-n belépünk a routerre és a /etc/config/firewall fájból kitörlünk 2 db sort:
config rule
option enabled '0'

Ezután újraindítjuk az eszközt és működni fog :)

Megpróbálok még ma estig új buildet kirakni, és addig le is vettem ezt a verziót.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#57) zsolesz6 válasza punk17 (#56) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Köszi a választ, ha lesz időm ma este akkor nekiállok, ha nem akkor csak holnap melóban :D

Siddis: ha hidat hozok létre a van és a lan között, akkor látni hogy dhcp-n van fenn egyetlen darab eszköz, amivel legelőször csatlakozok rá. Ott DHCP-nél 1.101-es címet kap, de ha az eszközön megnézem akkor a szolgáltatótól kapott IP-t látom. Tehát ez esetben nem routol, csak egy eszközre ad ki netet, mintha a netkábelt bedugnám egy gépbe. De ez gondolom a híd kapcsolat miatt van. Más esetben viszont se net se DHCP.

[ Szerkesztve ]

(#58) punk17 válasza punk17 (#56) üzenetére


punk17
aktív tag

Visszavonom, nem én bénáztam, valamiért belegenerálja ezt a 2 sort és emiatt meghülyül, de ezt az új buildbe is belerakta :W

Érdekes... :U

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#59) zsolesz6 válasza punk17 (#58) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

És vissza tudok állni a egy régebbi buildre, a sysupgrades verzióval?

(#60) punk17 válasza zsolesz6 (#59) üzenetére


punk17
aktív tag

Ha kitörlöd azt az 1 sort nem lesz semmi gondod, de úgy nézem sikerült megoldani, holnap délután fel is teszem az új verziót. Visszatudsz állni, csak a config fájlokat ne tartsd meg és akkor nem lesz gond.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#61) zsolesz6 válasza punk17 (#60) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Ok. Köszi.

(#62) siddis válasza zsolesz6 (#57) üzenetére


siddis
őstag

..majd térjünk vissza rá, ha tuti lesz a build, addig bármi előfordulhat..

-- Aux armes, citoyens --

(#63) zsolesz6 válasza punk17 (#60) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Valóban ennyi volt a probléma. Egy olyna kérdésem még lenne, hogy különböző SSID-khez tudok-e valahogyan kezdőlapot rendelni? Tehát ha fellép valaki a routerre, akkor egy adott oldal, vagy IP cím legyen a kezdőlapja.

(#64) siddis válasza zsolesz6 (#63) üzenetére


siddis
őstag

Ezzel a router-rel nem hiszem hogy menne.. Chova-chili-re vagy valami más hotspot-progira gondolsz szerintem, vagy minimum valami apache-lokális web-szerverre, csak sajnos négy megába gyakorlatilag alig fér valami..

-- Aux armes, citoyens --

(#65) trance89 válasza siddis (#64) üzenetére


trance89
őstag

dd-wrt tudja de az 741/841-es tplinkekre (vagyis az egyik leggyakoribb router típusokra) katasztrofálisan bugos

(#66) punk17


punk17
aktív tag

Az új build fent, javított tűzfal configgal :)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#67) siddis válasza punk17 (#66) üzenetére


siddis
őstag

Gyá, teszteljük,köszi...

-- Aux armes, citoyens --

(#68) ziyan


ziyan
tag

Egy észrevétel a tegnap builddel kapcsolatban: 10 óra fele felraktam, minden ment ahogy kell, öröm és bódottá :) el is mentem itthonról, az előbb hazajöttem, és nem tudtam elérni a lucit (a kiszolgáló nem található). Kiadtam SSH-n a következő parancsot:
/etc/init.d/uhttpd start és ismét elérhetővé vált. A rendszernaplóban a következőt találtam:
Wed Apr 2 10:29:27 2014 user.emerg syslog: Instance uhttpd::instance1 s in a crash loop 6 crashes, 40 seconds since last crash

Még egy apróság, hiányzik néhány információ az áttekintésnél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69) zsolesz6 válasza siddis (#64) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Értem. Igazából nem tudom milyen progi csinálja ezt meg, de ha nem fér fel akkor mindegy is. Azért köszi.

(#70) siddis válasza zsolesz6 (#69) üzenetére


siddis
őstag

Ha jól tudom van benne Apache-szerver meg valami adatbázis-kezelő a felhasználók kezeléséhez, meg talán proxy-szerver. De hiába, hogy mindegyik lite-verzió, de a fennmaradó hely ezeken a router-eken ezekhez is kevés sajnos..

-- Aux armes, citoyens --

(#71) punk17 válasza ziyan (#68) üzenetére


punk17
aktív tag

Nálam nincs probléma, igaz egyszer már volt nálam is ilyen de az a 1043-as routeremen. Én újrainditottam a uhttpd-t és azta nem volt semmi gond. Ha mégegyszer előjönne, egy system és kernel logot megoszthatnál, hátha látszik mi is a probléma :)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#72) DRB


DRB
senior tag

Üdv punk17!

Lenne egy kérdésem: esetleg x86-ra(az OpenWrt Buildroot-tal megoldható minden gond nélkül, már ha ezzel csinálod) nincs kedved portolni egy buildet? :B Illetve még egy, a csomagokat honnan szedi le, van saját repositoryd, vagy az eredeti helyéről?
Egyébként meg köszi, hogy csinálod a buildeket, meg ahogy nézem folyamatosan frissíted is őket, az olyan lustáknak mint nekem pont ez kell. :R

[ Szerkesztve ]

(#73) punk17 válasza DRB (#72) üzenetére


punk17
aktív tag

Szia!

Az OpenWrt repoját használja, nem szándékozok saját repot csinálni, mivel beleforgatok mindent amire szükségem van.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#74) DRB válasza punk17 (#73) üzenetére


DRB
senior tag

Értem, egyébként azért kérdeztem, mert időnként a trunk repositoryjából eltűnik egy csomó minden [link], pl. tegnap vagy tegnapelőtt óta nincs benne luci, mc, restorefactory, luci-theme-bootstrap(pl. ezt nagyon megszoktam, megkedveltem, viszont a te buildedben pont nincsen benne), stb. Persze ahogy írod is, amire neked szűkséged van az benne is van. Nem tudom miért tűnnek el a cuccok időnként a trunk repojából, sehol nem írják, vagyis én nem találtam, hogy írnák valahol az okát, mondjuk sokat nem bogarásztam az OpenWrt fórumán, simán lehet, hogy elsiklottam a téma felett.

(#75) siddis válasza DRB (#74) üzenetére


siddis
őstag

Ezt is használhatod : http://poli27.besaba.com/ar71xx/packages/
Pár hete volt már ilyen, majd javítják..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#76) DRB válasza siddis (#75) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, azt is lehet használni, bár ott régebbi verziójú csomagok vannak fenn, vagy legalább is egy részük régebbi. Viszont van nekem egy 2014.04.02-es mentésem a trunk repositoryjáról, most vettem észre, azt hittem, mikor ide írtam du., hogy azt már töröltem, de szerencsére nem, úgyhogy ha kell valakinek valami, akkor írjon bátran és átküldöm. Persze nem ezzel a céllal töltöttem le, csak valamire kíváncsi voltam(az OpenWrt image builder-t töltöttem le, és ebben a packban benne van az összes csomag is), de ez most mindegy, a lényeg, hogy most megvan minden ami két napja még ott is meg volt. ;) Már csak az a kérdés merült föl bennem, hogy hogyan tudok telepíteni saját forrásból(pendrive, a gépem merevlemeze, stb) a routerre cuccokat, sajnos annyira az OpenWrt/Linux-ban nem vagyok otthon, úgyhogy most így hirtelen ezt nem tudom. Mondjuk eddig sem jelentett megoldhatatlan problémát ha valami nem tudok, most sem fog(gondolom az elérési utat kell „megmutatni” az openwrt-nek). :D

(#77) siddis válasza DRB (#76) üzenetére


siddis
őstag

..csak nem szombat este tíz után jön már rá valakire a build-elhetnék.?! :D
Amúgy vész esetén valami ingyenes tárterületre is fel lehetne nyomni.. OwnCloud, Mega, Copy, Box, stb..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#78) DRB válasza siddis (#77) üzenetére


DRB
senior tag

Szombat este sok minden rájöhet az emberre, aki elég perverz meg bátor, az simán bevállal egy kis buildelést, mondjuk egy húzósabb(szaftos?) buli után levezetéskén, vagy két d...ás között, stb., ki-ki vérmérséklete szerint. :DDD Mondjuk én csak arra gondoltam, hogy a már meglévő(a routerre feltelepített) buildbe szeretne valaki valamit(pont egy a repoból hiányzó csomagot) még betenni, akkor neki tudok segíteni. És nem csak a ma estére gondoltam, tőlem kérhetitek a csomagokat mondjuk kedd este is. :D

(#79) punk17 válasza DRB (#76) üzenetére


punk17
aktív tag

Szerintem a legegyszerűbb, ha fogod és átmásolod a routerre, mondjuk WinSCP-vel a kívánt csomagot a /tmp könyvtárba, majd SSH-n pedig felrakod.

Pl.:
opkg install /tmp/csomag_ar71xx.ipk

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#80) DRB válasza punk17 (#79) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, az lesz, köszi. :R

(#81) siddis


siddis
őstag

Na már megcsinálták a csomagokat azóta..

-- Aux armes, citoyens --

(#82) DRB válasza siddis (#81) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, már tegnap reggel nekem is feltűnt.

(#83) siddis


siddis
őstag

Jelönteném Méltóságoss Uranéknak, ho' a 40395-ös build is megfeküdött vala az nyócórai műdödés uttá'..
Nem segít itt mán csak a Pijócásembör.. Mög a 39404-es build neteneee...

-- Aux armes, citoyens --

(#84) punk17 válasza siddis (#83) üzenetére


punk17
aktív tag

És mivel sikerült? :DDD Mert nekem mióta lebuildetem stabilan megy :)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#85) siddis válasza punk17 (#84) üzenetére


siddis
őstag

..én sem nagyon értem, általában ugyanaz a három eszköz használja wifi-n. Egy darabig megy, aztán a szokásos, router elérhetetlen, nem nulla.. De a régivel érdekes módon nem csinálja, pedig minden ugyanaz..

-- Aux armes, citoyens --

(#86) e-zoli


e-zoli
tag

köszi a munkát, kipróbálom én is :R

(#87) barack21

szervusztok gyeeereeekeeek ^^

egy olyan kérdésem lenne a hozzá értőkhöz,hogy... :)

van ez a fix antennás 841 N semmi extra annyit szeretnék vele elkövetni hogy az antennái erősebben sugározzanak,több áramot adjon a router nekik....

mit kell ez esetben állítani ???

esetleg még a frissítéstől sem határolódom el :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#88) siddis válasza barack21 (#87) üzenetére


siddis
őstag

Háttt el fogsz keseredni, de nem nagyon lehet növelni az adóteljesítményt, aki meg mégis megpróbálja az kénytelen megismerkedni interferencia meg az eldobált csomag- kifejezésekkel. A nagyobb antenna sem jelent semmit sem érdemben..

-- Aux armes, citoyens --

(#89) siddis


siddis
őstag

Punk17,barátunk, nem készül mostanában valami frissítés/build ott a májusfa alatt.?

-- Aux armes, citoyens --

(#90) barack21 válasza siddis (#88) üzenetére

valóban szomorú lettem :(
más kézzel fogható alternatíva ? semmi ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#91) siddis válasza barack21 (#90) üzenetére


siddis
őstag

Ezek az eszközök sajnos ennyit tudnak.. Hatótávolságban az Ubiqty verhetetlen, vagy itt van a friss, ropogós Linksys WRT1900AC amit eleve felkészítettek custom firmware-re, mocsok drágán..

-- Aux armes, citoyens --

(#92) punk17 válasza siddis (#89) üzenetére


punk17
aktív tag

Hát múlthéten jól megszívattam magam, aztán elment a kedvem kicsit az OpenWrt-től. A trunkból buildelve elég érdekes dolgokat tapasztaltam, ezért gondolom megpróbálom az AA branchet. Lebuildeltem, beleforgattam a LuCi failsafe módját is, biztos, ami biztos alapon, majd felraktam és a router csak failsafe módba indult el, de nem gond visszaraktam a trunkot és majd újra próbálkozok. Megpróbálom leszedni a AA-t a OpenWrt-ről, annak jónak kell lennie. Hát ez elég nagy hiba volt. Felmenni felment, de a router indulás közben lefagyott. De szerencsére failsafeben eltudott indulni. Mondom nincs gáz, SSH-n áttolom a binárist és folytatom, ahol abbahagytam. De nem ment egyszerűen, miért is ment volna :DDD Telnet-en belépve kiadtam a passwd parancsot, de nem lettem boldog az eredményétől, mert nem tudta létrehozni a shadow fájlt, nincs rajta elég hely. Ezután megnézem és 0 db szabad bit volt a / partición. Itt már kicsit bajba voltam, mert Telnet-en elég nehéz fájlt átvinni. Nézelődök, aztán látom, hogy van benne nc. Mondom meg is menekültem, olyan nagy baj nem lehet, hisz van md5, aztán megtudom nézni, hogy sikerült e átvinni a fájlt. Igen ám, de az openwrt-s nc-ből hiányzik a listenner, csak kliensként tud csatlakozni. De szerencsére, van benne timeout, szóval ha a másik oldal nem él, még vár egy pár mp, amíg kényelmesen ellehet indítani az nc lisenerként a másik oldalon, majd áttudtam tolni vele immár a gyári firmwaret. Meglepetésemre elsőre tökéletesen átment a fájl és sysupgrade után a gyári felület fogadott, ami azóta is üzemel rajta. De kicsit megharagudtam rájuk. Ha a trunkból buildelek magamnak, megértem, ha valami hiba van benne, de az általuk stabilnak nevetett AA miért nem képes bebootolni?

De mind1 is, a következő párhétben, úgy is lefoglal, hogy megszokjam és megtanuljam a Java-t, a jó kis C# helyett :O

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#93) siddis válasza punk17 (#92) üzenetére


siddis
őstag

Akkor nem unatkozol :-) Majd valamikor feltolok egy trunk-ot, hogy mire jutottak a fejlesztők azóta, de ha bénázik akkor meg vissza a 39404..

-- Aux armes, citoyens --

(#94) trance89 válasza siddis (#91) üzenetére


trance89
őstag

ez egy kicsit erős kijelentés, egy mikrotik 951g-2hnd gyakorlatilag 2x akkora helyet lefed (mindezt beépített antennákkal) mint egy 841N/ND, mindezt egy WDR3600 árán, ez utóbbinak is elég szar a wifije

(#95) siddis válasza trance89 (#94) üzenetére


siddis
őstag

.? Mármint mi.?

-- Aux armes, citoyens --

(#96) trance89 válasza siddis (#95) üzenetére


trance89
őstag

hogy az Ubiquiti verhetetlen

(#97) siddis válasza trance89 (#96) üzenetére


siddis
őstag

Akkor maradjunk annyiban hogy mindenképpen a jobbak között van..

-- Aux armes, citoyens --

(#98) trance89 válasza siddis (#97) üzenetére


trance89
őstag

na így már jobb, persze nem azt akartam mondani hogy az ubiquity szar hanem hogy van olyan jó mikrotik eszköz is megfizethető áron kimondottan otthoni környezetbe :)
pl ott a gyengébbik Ubiquiti UniFi ami mondjuk a RB951G-HnD-vel egy árban van de míg az előző csak egy AP addig az utóbbi egy több mint teljesértékű router
bár az is igaz ha valakinek kizárólag egy AP-ra van szüksége akkor teljesen mindegy melyiket veszi, mind2 tökéletesen ellátja ezt a feladatot

(#99) siddis válasza trance89 (#98) üzenetére


siddis
őstag

Sajna a RouterOS nem a szívem csücske, a licenceléséről nem is beszélve. De jónak jó az biztos..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#100) siddis


siddis
őstag

o.k., frissítettem a 40694-es trunk-re, egyelőre minden okés, freeradius2 elsőre simán beröffent, backup szépen visszament, tesztelem.. 3.10.36-os kernel, 10180-as LuCI trunk..

-- Aux armes, citoyens --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.