Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha tényleg nem alap áron jön, akkor nagyon jó ötlet :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) m0h0senator válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


m0h0senator
őstag

Valamiért nekem is tetszik. Csak tényleg, hogy gariztatod, esetleg pistike a yt alapján akarja rátenni a hűtőt mert olcsóbb nyilván nagyobb a veszélyességi faktor, de aki vizet tenne rá ( pl én) simán vennék ilyet.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3) #65537792 válasza m0h0senator (#2) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nyilván a te fajtádnak lett csinálva, nem a Pistikének aki egy 4 csavaros rögzítésű hűtőt sem tud felrakni. Miért venne ilyet? Meg ki a Pistike? Gyerek? Felnőtt?

Na mindegy. Az ötlet nem rossz ebből a vizes szempontból.

(#4) zoli94 válasza m0h0senator (#2) üzenetére


zoli94
csendes tag

Ha valahogy megoldható hogy mentse el x időre visszamenőleg a hőérzékelők értékeit szerintem nem lenne gond a garizással. Ha fizikai kárt okozol a kártyán mert rosszul rakod össze látszik. Ha gyenge hűtéssel vagy esetleg hűtés nélkül használod és megfőzöd a kártyát azt meg a naplófájlokból látni lehetne szintén. Más gondot meg talán nem tudsz okozni egy saját hűtéssel

(#5) b.


b.
félisten

Colorful mostanában nagyon ott van, mernek egyediek lenni. Mondjuk arazasban nem kínai a termekskalajuk, de egyre jobban érthető, nézve ahogy az RTX szeriaval bánnak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) m0h0senator válasza #65537792 (#3) üzenetére


m0h0senator
őstag

Az aki elhiszi magáról, hogy képes egy ilyet összerakni mert esetleg alacsonyabb az ára mint a hűtős verziónál... vagy annyira képben van a szereléssel, hogy így teszi be a gépbe. És sajnos az ilyenek miatt nem hiszem, hogy ezek az ötletek sokáig fognak élni.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#7) flashpointer válasza m0h0senator (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

Pont arra gondoltam en is hogy biztos lesz aki igy teszi be...

(#8) m0h0senator válasza flashpointer (#7) üzenetére


m0h0senator
őstag

Azaz. Bele a 2 tápcsati, gépet áram alá helyezni és sztem már boot képernyője sem lenne

An odyssey through the realm of consciousness.

(#9) Apollyon válasza zoli94 (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ha gyenge hűtéssel vagy esetleg hűtés nélkül használod és megfőzöd a kártyát azt meg a naplófájlokból látni lehetne szintén."

Még régen volt olyan, hogy amikor nem illesztettem rá a CPU-ra rendesen a hűtőt az alaplapon, akkor bekapcs után azonnal lekapcsolt a gép.
Volt olyan is régen, hogy egy Radeonon működés közben meghalt a ventilátor, és bár nem rögtön utána de felmelegedéskor kikapcsolta a gépet.
(Egyik alkatrész sem károsodott)

Egy 2080-on meg csak van már annyi védelem, hogy bizonyos hőmérséklet felett levágja a gépet... Alapjáraton amúgy is passzívan működik (mondjuk ott is sokat hűt már magában a borda), szal hamar kijönne a kókány hűtő kendácsolás.

(#8) Bale_E: Ettől még nem fog károsodni a kártya, biztos érzékelné hogy valami nem stimmel és azonnal levágná.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha én gyártanám, tennék a GPU-ra egy teljesen átlátszó "Peel off before use" matricát. :)) ;]

(#11) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sok sikert az újra értékesítéshez pár év után :) Amúgy az ötlet alapvetően nem rossz.

(#12) GAI válasza #65537792 (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ugye ezeknél a komplexebb kártyáknál az a helyzet, hogy nem csak a GPU-t, hanem a RAM-okat és a VRM-et is hűteni kell. Szóval nem elég csak egy 4 csavaros hűtő, mint a kisebb kártyákra, hanem speciálisan erre a kártyára tervezett hűtőt kell venni (akár vízhűtőről, akár léghűtőről van szó), és nem szabad elfelejteni a RAM-okra és a VRM-re thermal gap pad-et tenni, stb. Persze aki eleve vízhűtéshez veszi, az tisztában lesz ezzel, de aki majd csak simán berakja a webshop kosárba, mert (vélhetőleg/remélhetőleg) ez lesz a legolcsóbb 2080Ti, az néz majd szépeket :) Biztosan lesz a hiányosan felszerelt, elégtelen teljesítményű, vagy extrém esetben akár teljesen hiányzó hűtésből fakadóan jópár garis esete ezzel a gyártónak. Elrettentésnek elég csak végig pörgetni pl a vatera használt vga kínálatát, hányféle szörnyűséges minőségben házilag kendácsolt hűtővel rendelkező kártyát látni :)

[ Szerkesztve ]

(#13) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A barátnőm is elég jól fest meztelenül na de egy videókártya... ;]

(#14) Xpod válasza ->Raizen<- (#13) üzenetére


Xpod
addikt

Akvarellel, vagy olajjal? :DDD

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#15) ->Raizen<- válasza Xpod (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;] A kártyát olajba szoktam mártogatni... a barátnőm meg tejszínhabbal fedem be. :DD

(#16) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

RNG Edition = totál random, hogy működik-e jól vagy sem :DDD

They don't know... PepeLaugh

(#17) #54625216


#54625216
törölt tag

Azt nem értem ezeknél a direkt vízhez gyártott kártyáknál, hogy mi a redváért nem tudnak végre megszabadulni a DVI csatlakozótól és csinálják 1 slotosra?
Az oké, ha a léghűtéses kártya 2 slotos, nehogy a paraszt túl összezsúfolja a házban és a gyenge légáramlás miatt leégesse, de a víznél kb. semmi létjogosultsága a 2 slotnak.

(#18) GAI válasza #54625216 (#17) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Már rég nincs (sajnos) a kártyákon DVI csatlakozó. Az "emeleten" az ott egy (további) displayport. Ennek a kártyának nem terveztek amúgy új nyákot, csak simán kapsz egy ref nyákot hűtés nélkül. De a gyárilag vizesblokkos kártyák is ref nyákosak általában,

Egyébként a legtöbb alaplapban amúgy is 1 slot kihagyással vannak a 16x-os PCIE slotok, szóval nem nyernél semmit az 1 slotos backplate-el, maximum csak azt, hogy másféle bővítőkártyát szerelhetnél a 2 db vízhűtött VGA közé, de az nem túl szerencsés, és nem is túl életszerű.

[ Szerkesztve ]

(#19) draco31


draco31
veterán

Tetszik az ötlet, ha valóban számottevően olcsóbb.
Most rémlik az hogy procit is lehet hűtő nélkül kapni, bár nem néztem sosem hogy mennyi az ár különbség.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20) GAI válasza draco31 (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Általában semennyi, vagy még drágább is az oem :DDD De egy VGA azért más tészta, mint egy processzor, mert egyáltalán nem szabványos a hűtő felfogatása, vagyis minden kártyához másmilyen hűtés való, főleg a high-end modellek közül. Egy 2080Ti hőtermelésével megbírkózó léghűtő minimum 20k-s tétel, a vizesblokk pedig még drágább, szóval tényleg csak akkor és meg, ha minimum ennyivel olcsóbban adják, mint a hűtővel szerelt változatot.

(#21) Chrys_


Chrys_
addikt

Jó ötlet. A vízhűtés miatt már nem is mindegy, melyik gyártótól vesz az ember kártyát. Nekem eddig mindig ASUS volt, de most emiatt átálltam Gigabyte-ra, ott nincs garivesztés (1080Ti Aorus).

(#22) Chaser válasza flashpointer (#7) üzenetére


Chaser
titán

+1 aki erre gondolt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) #45185024


#45185024
törölt tag

A naked az jó ötlet
csak akkor már árulhatná egy ek copper blokkal egy packban vagy hasonló
Erre van példa.

(#24) traz75


traz75
tag

Remek ötlet. Mondjuk kíváncsi vagyok, mennyi fog visszamenni a boltba "gariztatásra", mert Pistike megvette mint "ez vót a legolcsóbb 2080", betette a gépébe hűtés nélkül, aztán csodálkozott hogy elfüstölt. :D

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#25) Chaser válasza traz75 (#24) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk altalaban a pistikeknek nincs ennyi penze, a csomagolasaon is bizzos feltuntetik, boltokban nyilvan kozli az elado, ennyit tudnak tenni, ha 1-2 marharepa huto nelkul rakja be majd.meglepodik ( : akkor is amikor garanciaztatni akar ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Apollyon válasza traz75 (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem fog elfüstölni, ha van benne rendes védelem, rárakott hűtés nélkül azonnal kikapcsolja a gépet indításkor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) Chaser válasza Apollyon (#26) üzenetére


Chaser
titán

gyári hűtéssel rendelkezőknél oké, észleli h áll a a venti, gép kikapcs
de itt mit észlel? kötelező a vízhűtésből valamit bekötni a vga-ra? nem volt még vízhűtésem, nem tudom ilyen szempontból h működik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Apollyon válasza Chaser (#27) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem venti... Ha nincs a kártyán borda se, illetve ha van, de nem illeszkedik rendesen, a GPU vagy egyéb közvetlen hűtést igénylő alkatrészek gyorsan felmelegednek. Ezt kéne valamilyen szenzornak érzékelni és lekapcsolni a gépet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Chaser válasza Apollyon (#28) üzenetére


Chaser
titán

hát ez az, h gyorsan, túl gyorsan, amit még bordánál tolerálhat a mag, de borda nélkül már nem feltétlen, bekapcsoláskor kb 100%-on teker a gpu, amíg nincs win és driver addig zabál minden

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) #65537792 válasza Chaser (#29) üzenetére


#65537792
törölt tag

Láttad már hogyan sütik össze az alkatrészeket a nyáklapra? Szerintem több mint 100 fokon. Gondolom 2 másodpercet ki fog bírni.

(#31) #16939776 válasza Apollyon (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

A GPU-ban több ponton van hőmérő, ha a kiolvasott értékek között túl nagy az eltérés, feltekeri a ventilátort, hogy csökkenjen a hűtés hő-ellenállása. Ha így sem kerülnek közelebb az értékek, lelövi a GPU táplálást.

Nem kell 40C° fölé sem felmelegednie a GPU-nak, 10C° differencia a leghidegebb/legmelegebb pont között már jelzi a védelemnek, hogy nincs hűtés. Ugye a hűtés gyors hővezető képessége egyenlítené ki, az egyes pontok között a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

(#32) Chaser válasza #65537792 (#30) üzenetére


Chaser
titán

Sot, forraszzottam is ( : de nem a magot sutik hanem a labait, es akkor fesz.alatt sincs, nem tudom mit vir es mit nem, azt se tudom borda nelkul, poren, mekkora hofokot tud elerni 1-2 masodperc alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) dargelot válasza Chaser (#32) üzenetére


dargelot
senior tag

Már a régebbi kártyák is el voltak látva megfelelő védelemmel, s nyilván a Colorful-nál sem idióták találták ki ezt az ötletet. Bátyámnál a R9 Nano hűtője lett megbirizgálva s gond nélkül lekapcsolt a gép, illetve a kártya nem károsodott. Szerintem a kártya "megfőzése" már a mai korban nem lehetséges így.

(#34) Aredarn válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Aredarn
újonc

Szerintem is jó ötlet. Aki alapból custom vízhűtést akar annak a legjobb, mert nem kell szétszednie egy gyári 2080-at és még olcsóbb is(valószínüleg). :))

Meszi

(#35) nexplo


nexplo
őstag

Jó ötlet. Eddig csak a méregdrága gyári vizesek voltak a specka karik. Amennyiben jó árban lesz akkor sztem szuper darab. Végre nincs kínlódás a gari matricával :DD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Chaser válasza dargelot (#33) üzenetére


Chaser
titán

Legyen igazad, drukkolok a colorfulnak:) engem nem erint ha megsul a kartyajuk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) nexplo válasza Chaser (#36) üzenetére


nexplo
őstag

Aki megsüti az így járt. Nem hiszem hogy ezen kari célközönsége ilyen butus lenne. Hülyék nyilván mindig lesznek de szerintem ez a kisebb tábor :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.