Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Nagyszüleim tavaly hasonlóan jártak, őhozzájuk a 230V-os hálózaton keresztül jutott be az áram. A modem és a monitor tápegysége volt a gyenge láncszem, egy asztali Dell számítógép alaplapi LAN vezérlője és a monitor bánta.

Beszélj a biztosítóval, de arra készülj fel, hogy nem nagyon akarnak majd fizetni. Nagyszüleimhez olyan inkompetenseket küldtek ki, hogy azt mondták, hogyha meghalt a monitor, akkor az ahhoz szükséges áram csak a DVI kábelen keresztül jöhetett, meg akkor meg kellett volna halnia az egész gépnek. És nem az a ciki, hogy elektronikai ismeretük semmi sem(igazán tudhatták volna, hogy van normális védelemmel rendelkező tápegység - de tudom, hogy nincsen 100%-os otthoni villámbiztos védelem - az extrém esetektől tekintsünk el, és a FI-relét ismerem ;) ), hanem hogy felvette a biztosító őket abba a pozícióba dolgozni.
Egy-két hét múlva érkezett a biztosító állásfoglalása. Nem fogadták el egy olcsó PCI/PCI-E-es LAN kártya behelyezését megoldásnak, mivel az alaplapot kellett volna cserélniük. Igen, Én se fogadtam volna el megoldásnak, de úgy, hogy fizessen a biztosító, csak az ő általuk megadott cégtől lehetett volna alaplapot venni, ami a normális ár többszöröse volt, és a biztosító így is csak az árnak a felét fizette volna. Végül vettünk neki egy másik számítógépet, ami mellesleg erősebb is.
Lehet, hogy nem emlékszem az esetre pontosan, ezért elnézést kérek.

A háttértárolókat nyugodtan kiveheted, mert személyes adatok vannak rajta, amihez nincsen közük.
Egy BIOS resetet lehet, hogy megejtenék, mert elképzelhető, hogy azt mondják, hogy a tuningod miatt lett a gépnek baja.


tota90(#1)
Így van, kivéve, ha nincsenek otthon, vagy nem ébrednek fel a villámlásra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.