Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért a NV megint adott egy gyomrost az AMD -nek a GTX1080 korai rajtjával és a 1070 publikus specifikációival.Bármilyen jó lesz az alsóbb kategóriában a P10 és a P11,valószínű hogy sokan inkább a 1070/1080 -ról fognak beszélni. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Fücsök007 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az biztos, de AMD is válaszolni fog rá. Remélem kiegyenlített lesz a verseny. :))

(#3) Runner_fxr válasza Televan74 (#1) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolkozom egy 1080-as kártyán. Én kedveltem az AMD-t régebben, de az R9 390X-el nem igazán voltam megelégedve. Melegedés, ingadozó fps. A következő kártyám biztos Nvidia lesz.

(#4) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az összefoglalót.

(#5) Hobbbyt válasza Runner_fxr (#3) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én azért megvárnám az AMD válaszát.. most nagyot lépnek előre a gyártástechnológiával is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6) Reggie0 válasza Runner_fxr (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a 290-nel is ilyen volt, szoval nem lehetett nagy ujdonsag:)

(#7) Runner_fxr válasza Hobbbyt (#5) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kizárt, hogy még egyszer AMD kártyát vegyek. 980Ti, 1070, 1080 ami szóba jöhet.

(#8) dementor


dementor
senior tag

A legfőbb ideje leváltani a Flash-t. Évek óta porondon van a megszűnése. Most már valóban lezárulhat ezen korszak.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#9) #79335424 válasza dementor (#8) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vihetné magával a Silverlightot is a sírba!

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jó ez az artcamerás képdigizés a Googletól, még értelme is lenne ha pl. le lehetne tölteni a kész képeket, nem csak böngészőben egy kis ablakban scrollozgatni.

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az OCZ márkanevet birtokló Toshiba egyre jobban háttérbe szorítja a hárombetűs márkát"
Nem kell azt szorítani, szorul magától is, köszönhetően a SandForce vezérlők erőltetésének.

(#7) Runner_fxr:
Pedig nem rossz az, a legnagyobb "hibája" általában mindig az volt hogy a többlettudása nem volt kihasználva, mivel az Nvidia lefizette a kiadókat hogy csak annyit használjanak egy játékban amit az ő gyengébb kártyájuk is elbír. Az AMD kártya fele meg ott malmozott játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) Runner_fxr válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ennek ellenére nálam nagyon csúnyán ugrált az fps. Holott nem egy rossz proci volt a kártya alatt (i5 6500).
AMD karik eleve sokkal jobban melegednek, ilyenkor visszaveszi a mhz-et, aztán leesik az fps. Akik szeretnek az ilyen cuccokkal rengeteget babrálni, extra hűtések, biosok, driverek buherálása stb. Azoknak biztos jó buli egy csúcs AMD vga, de én csak azt szeretném, ha berakom a gépbe és működik.

(#13) Dr. Akula válasza Runner_fxr (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Nvidia is melegszik, jellemzően csak a "Ti" nélküliek a csökkentett fogyasztásúak.

"de én csak azt szeretném, ha berakom a gépbe és működik."
Akkor ugyanolyan jó neked az AMD is. Nem tudom mit kéne rajta buherálni, én soha semmit, mégis simán csak működött. Az meg nem az AMD hibája hogy pl. GTA4-ben minden újabb generációval egyre szarabb teljesítményt mutatott CF-ben, aztán a végén már egyáltalán nem ment (biztos évről évre gyengébb kártyát hoznak ki...), ugyanakkor GTA5-ben meg fej-fej mellett áll az Nvidiával. Ez csak korrupció kérdése.

(#14) Remus389 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Remus389
veterán

Az AMD majd csinál egy Dupla GPU-s kártyát a csúcskategóriába

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15) gutriqper válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


gutriqper
tag

Ő azért jobban tudja szerintem, hogy volt-e melegedés meg fps drop nála. Ha nVidia-t akar venni, akkor azt vegyen.
Néhányan ezt az nVidia AMD kérdést világháborúnak kezelik

(#16) Dr. Akula válasza gutriqper (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mivel ezelőtt pont egy 7970 CF-em volt, szerintem én is tudom. Egyéni jelenségek bárhol előfordulhatnak, de az nem az AMD hibája.

(#17) Malibutomi válasza Runner_fxr (#12) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nezted az 1080 teszteket? Kitolt power limit es temp limit nelkul a gyari boostot sem tudja tartani. Kitolt limitekkel meg mar 85 fokos, es 220W fogyaszt. Persze ezt megoldjak a custom hutesek.
De ugyanugy a custom hutesek megoldjak az altalad irt gondokat AMD oldalon is.
Nekem meg soha egyetlen AMD kartyam nem volt ami visszavett volna az orajelbol, es 75 fok felett nem is lattam oket.
Nem ref hutest kell venni ennyi az egesz (mindket oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#18) Hamuuuu válasza Malibutomi (#17) üzenetére


Hamuuuu
tag

kiváncsi leszek az AMD visszavágásra...mivel rukkol majd elő ugyan

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#19) Hobbbyt válasza Runner_fxr (#12) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez hülyeség.
Tudod, hogy miért veszi mindig vissza az órajeleket? Azért mert nincs kellő képpen leterhelve a VGA!
Ez AMD-s körökben ismert "probléma". Persze ehhez tudni kéne, hogy mégis milyen felbontással, milyen beállítások mellett és mivel játszol...
Ha meg mégis sikerül annyira felmelegednie, hogy droppoljon, akkor ott a házad szellőzésében komoly gond van.. mert nem kapható a piacon olyan hűtésű VGA (akár nvidia, akár amd) ami ne lenne képes megbirkózni a feladatával normál körülmények között. <-- és ha ez a helyzet, akkor ott megint csak nem az AMD a hibás, és az nvidia is ugyan úgy droppolni fog.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#20) Runner_fxr válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván benne van, hogy ki kit támogat. Szoftveresen is el lehet cseszni a dolgokat, hiába erős a kártya. Viszont engem a végeredmény érdekel, nem pedig az, hogy papíron melyik az erősebb.
Régebben volt pár ATI kártyám, azokkal nekem sem volt gondom. Én soha nem voltam elfogult egyik gyártóval sem, azt vettem amelyik a tapasztalatok alapján jobban muzsikált.
Volt idő amikor az ATI verte az Nvidiát, de most nekem úgy tűnik, hogy az Nvidia egyenletesebb teljesítményt mutat mint az AMD kártyái. Sokkal többen is használnak Nvidia kártyát, ez sem véletlen és kizárólag elfogultság.

Malibutomi: Igen, most nézegetem a 1080-as teszteket és nekem sem tetszik ez az órajel visszavétel. Az biztos, hogy megjelenéskor nem fogok a boltba rohanni és megvenni az első példányokat.
Én sem ref hűtésest vettem AMD-ből, egy MSI gaming R9 390X-et vettem. Annak a hűtését kb az egyik legjobbnak tartották a 390-es szériából, ezért is vettem meg. Aztán az első bekapcsoláskor jött a meglepetés, felment 90 fok fölé. A vrm 105 fokos volt. Kb 10 perc alatt elérte ezt a hőfokot tesztprogramok alatt. Ki is kapcsoltam mert majdnem megfőtt. Ezt a melegedést tudtam orvosolni plusz ventilátorokkal a házban. Gyárilag 2db volt a házamban, és kapott még 3db-ot. Utána már nagyjából 80-82 fok fölé nem ment teszt programban, játék mellett 80 fok alatt maradt. Nincs sajnos egy top házam, egy alapabb cooler master n300-as, ami nem egy csúcs, de azért nem a legótvarabb. Viszont ebben én is hibás vagyok, mert vehettem volna jobbat is, nem olvastam kellőképpen utána. Utána jött az fps ingadozásos probléma, visszavette a mhz-et. Ezt sikerült belőnöm az afterburner-el, utána már stabil volt a mhz-is, viszont jó pár játékban így is maradt az fps ingadozás, csak ritkábban. Crysis 3 kb játszhatatlan volt magasabb beállításokon Full HD mellett, 30 alá beesett az fps. Max payne 3-ban úgy szintén beesett 30 körülire, pedig ez sem egy nagyon új játék. Biztos lehetett volna még mókolni a driverrel, de nekem itt lett elegem belőle. Eladtam. A következő vga egy nvidia lesz, ez biztos. Azon is gondolkozom, hogy egy 980Ti, nyomott áron, most hogy jönnek az újak. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Akula válasza Runner_fxr (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem is Nvidia van éppen, de ettől még tudom hogy az AMD is lenne legalább ugyanilyen jó, ha nem lenne szoftveresen lekorlátozva (nem driverből, hanem a játékokból).

(#22) Runner_fxr válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A felhasználó szempontjából szerintem ez teljesen irreleváns. Érdekel is engem, hogy honnan van lekorlátozva, meg elvileg melyik az erősebb mondjuk egy tesztprogramban. Azért veszem, hogy játékokat futtassak rajta. Ha itt stabilan, jól működik magas beállításokkal akkor az nekem elég. Engem pl nem érdekel, hogy egy telefonban hány mag van meg mennyi ram, ha akadozik. Egy iphone 2 maggal és negyed annyi memóriával is gyönyörűen működik. Ezért vettem iphone-t.

(#23) Dr. Akula válasza Runner_fxr (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Érdekel, mert DX12-ben meg hirtelen jó lesz az ami eddig szar volt, és a kérdés az hogy az Nvidia fel tud-e zárkózni.

(#24) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez is egy érdekes iromány a HDD piacról... :)

Nem csoda hogy mindegyik felvásárolt egy SSD céget.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25) dementor válasza #79335424 (#9) üzenetére


dementor
senior tag

De tényleg attól is mit várt az MS? Alig volt oldal amely használta. Nálunk a kedvenc pizza forrásunk oldala használta csak :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#26) #79335424 válasza dementor (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kb. azt, amit a WP -tól. A vége is ugyanaz lesz. Béka poraira!

(#27) keIdor válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


keIdor
titán

Sokadik mese lesz, ami ugyanúgy nem fog bejönni. Nem tudom minek kell téríteni, azt vesz amit akar.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) Dr. Akula válasza keIdor (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#29) Reggie0 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Jopofa az a forras nelkuli abra. De normalis helyrol veve az adatokat, valahogy nem ez jon ki... Lasd: [link]
Es akkor meg szoba sem kerult, hogy titan x es az nvidiakra is lehet rakni vizhutes, ugy fer az osszehasonlitas.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza Reggie0 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jópofa a gugli is, ami 5 másodperc alatt kidobja hogy az AMD-től vannak. Ami ugyan legalább annyira hiteles mint az Nvidia sajátja, de legalább nem vmi netes "guru" még annyira se ellenőrzött bemondása.

Meg folyékony nitrogént is lehet rakni mindkettőre, meg akkor a gyártástechnológiát is állítsuk azonos szintre, nehogymár eltérjenek, sőt, az AMD-be rakjunk PhysX-et, az Nvidiába meg HBM-et, mert csak úgy fair...

Az viszont lejön még a tiedből is hogy: 1. leginkább ugyanott van mint a Titan X, ami szintén elhanyagolhatóan jobb a 980Ti-nél. Nagyjából ez a 3 egy szinten van. Akkor vissza is kanyarodhatunk a kiindulópontra: miért is szar az AMD, miért nem éri megvenni? Nem látok okot a fikázásra.

(#31) Dyingsoul válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Független bencheket kell nézni, nem gáyrtói sajátot... Azt hiszem elég egyértelmű a részrehajlás oka. Nvidia a sajátjait kozmetikázza az AMD szintúgy. Nem könnyű, de lehet találni független teszteket. Ha pedig egy kis esze is van az embernek nem egy benchet néz meg egy forrásból, hanem legalább 3-at, hogy árnyaltabb legyen a kép.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32) Runner_fxr válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én nem állítottam, hogy szar az AMD, csak azt mondtam, hogy nem tetszett a 390-es kártyájuk. Egyébként több AMD vga felhasználó is panaszkodott érthetetlen fps ingadozásokra. Nekem aztán tényleg mindegy, hogy milyen gyártótól származik a vga-m, csak tegye a dolgát rendesen. Nyilván nem az abszolút felső kategóriát vettem meg, de azért egy 390x-től elvárható lenne egy fullhd felbontás melletti zavartalan működés.

(#33) NK! válasza Remus389 (#14) üzenetére


NK!
újonc

Vagy Triplát :D

Steam | Origin | Uplay Aktiváló kódok - PlayStation 4 & Xbox One Játékok - Xbox Live Gold Előfizetések [A LEGJOBB ÁRON!]

(#34) keIdor válasza Runner_fxr (#32) üzenetére


keIdor
titán

Csak annyit tudok mondani, hogy nem véletlen áll 82%-18%-on a részesedés. Az embereknek pontosan az kell, hogy berakják a gépbe és menjen és ebben a zöldek jelenleg jobbak.

De drukkolok, hogy ez javuljon a Polaris 10-el, mert ezek a magas 1080 árak pontosan ezért (is) vannak.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Runner_fxr válasza keIdor (#34) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát igen, én is úgy gondolom, hogy nem pusztán márkahűségből vesznek 82%-ban az emberek Nvidiát. Valami okának kell lennie, ez pedig nyilván az egyenletesebb, megbízhatóbb teljesítmény és működés.
Arra is emlékszem amikor ez fordítva volt. :)

Én is örülnék neki ha lenne árverseny, de ehhez kellenek hatékony ellenfelek is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Remus389 válasza NK! (#33) üzenetére


Remus389
veterán

Pedig megeszi reggelire a Titánokat, oké a legújabbat talán nem, de talán azt is (2*FuryX)

Ez a Polaris pedig remélhetőleg erősebb lesz a FuryX-től, gyengébb lesz ugyan mint a GTX 1080, de jó ár/érték arányú felső-középkategóriás kártya lesz (mint anno a HD, 5800-as széria), a csúcskategóriába pedig dupla GPU-s kártya kerül, ennyi

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#37) Dr. Akula válasza Dyingsoul (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Itt most nem az a pár % a lényeg hogy melyik jobb melyik játékban 1-2%-kal, hanem az hogy ugyanazon a szinten van, minimális eltéréssel. Nem látni 30-50% lemaradásokat, alig pár % hol ide, hol oda. És ez nem csak az általam linkelt AMD marketinggrafikon, hanem Reggie ellenpéldáján is ugyanúgy látszik. A lemaradás az olyan mint a GTA4-ben: Nvidián hasít, AMD-n meg szaggat ugyanaz a játék. Ilyen itt már nincs (mondjuk ott is csak szoftveres korlátozás volt nvidiás kenőpénz miatt).

(#32) Runner_fxr:
A 390 az nem is tudom mennyire tekinthető aktuális generációnak, leginkább a 290 tákolgatása. A Fury család ami igazából a 900-as Geforceok ellenfele.

(#34) Keldor papa:
Pontosan, kell a verseny. Ugyanígy sikerülhetne a Zen is, hogy az Intellel is legyen verseny.

[ Szerkesztve ]

(#38) Reggie0 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a guru vagy barmelyik masik(nezd meg pl. TPU-t) sokkal hitelesebb, mint az AMD vagy Nvidia.

Azert a hutest es a gyartastechnologiat keverni kicsit meresz dolog. Ugyanis az utobbi nincsen kozvetlen hatassal a felhasznalora, azaz tok mindegy neki milyen csikszelesseggel keszult az IC, lenyegeben a gyarto azt valaszt amivel ugy erzi, hogy a legjobb eredmenyt tudja elerni, mig a hutes tipusa erosen befolyasolja a hasznalat korulmenyeit. Megjegyzem jelen esetben a gyari vizhutes azt jelenti, hogy akkora kazan az a kartya, hogy nincs mas megoldas.

Persze, hogy alapbol nincs nagy kulonbseg, csak aztan bejon a kepbe 1-2 tenyezo:
- mennyire korulmenyes hasznalni. Pl. azt a vizhutot lehet pakolgatni a gepben, kinek van hozza kedve?
- tuningolhatosag, amiben amd mostanaban elegge gyer, mert 100%-ra ki van hajtva minden egyes gpuja, hogy tartani tudja a versenyt.
- szar driver(pl. az utobbi 5 driverbol egy sem tudja szabalyozni a 290 venti fordulatszamat, pedig egyebb toolok nem szolnak bele a mukodesbe, mert nincsenek fent. Erdekes nvidia meg mindig normalisan tamogatja a 750ti-t es annal nincsenek gondok)
(- meg irnek parat ha lenne idom)

Amugy valoban jo az AMD kari. OpenCL-re, en is ezert tartom. Minden masra ott az nvidia.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dyingsoul válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Fordított esetben, azaz ha az AMD vezetne is azt mondanád, hogy az a pár % nem számít vagy melledet döngetve üvöltenéd, hogy felülmúlta a zöldeket? :B

A múltra és a GTA 4-es példádra reagálva, ha a jövőben mégis lenne még ilyen (sok fórumozó szerint még mindig van): Engem és sok más játékost pont nem érdekel, hogy az AMD vagy az Nvidia kiket fizet le és hogy juttatják magukat előnyökhöz bizonyos játékokban. GTA pont egy olyan sorozat, ami a 3 kedvenc fanchise-om közé tartozik. Akkor azt mondod, hogy ne azt a kártyát válassza egy játékőrült amivel vajsimán mennek a kedvenc játékai, csak mert az egyik gyártó lefizette a játék készítőit, hogy jobban fusson a saját kártyáin? Én játékosként nem az alapján választok kártyát, hogy melyik cégnek milyen mocskos a politikája e téren, hanem megnézem a kedvenc játékaimról készült mindkét gyártó kártyáitól származó benchmarkokat, utána olvasok a véleményeknek, hogy a kiszemelt kártyák mennyire tudnak megküzdeni bizonyos beállítások és körülmények között a kedvenc játékaimmal és a jobbat választom. Teljesen hidegen hagy, hogy ki mit vet be annak érdekében, hogy stabilan fusson a PC-men egy-egy játék.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#40) Dr. Akula válasza Dyingsoul (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Fordított esetben, azaz ha az AMD vezetne is azt mondanád, hogy az a pár % nem számít vagy melledet döngetve üvöltenéd, hogy felülmúlta a zöldeket?"
Mint Nvidia tulaj, erre szerinted mi a válaszom? :D Nem gyártónak szurkolok, hanem a hülyeség nem tetszik. Ami magában foglalja az AMD indokolatlan fikázását is. A Fury(X) tényleg nem lett rossz kártya.

Ha az AMD fizetne azért hogy az Nvidián fusson szarabbul valami az is ugyanúgy zavarna, nekem az a fontos hogy a pénzemért teljesítményt kapjak, nem az hogy elmondhassam hogy "de másnál se fut jobban". Ha benne van az erő, azt adják is ide nekem.

"Engem és sok más játékost pont nem érdekel, hogy az AMD vagy az Nvidia kiket fizet le és hogy juttatják magukat előnyökhöz bizonyos játékokban."
Pedig pont hogy kéne, lásd: előző pont. Ha a másik fél is belemegy, akkor ott kötünk ki hogy egyiket sincs értelme megvenni, mert nem csinálnak semmit, Windows desktopra meg elég az IGP is.

"Akkor azt mondod, hogy ne azt a kártyát válassza egy játékőrült amivel vajsimán mennek a kedvenc játékai"
Nem. Azt hogy ne fogják vissza szándékosan. Lehet hogy GTA-ban az Nvidia lesz jobb, mert ezért fizet, az AMD meg majd a COD-ot fogja pénzelni, abban meg az Nvidia kártya fog diavetíteni. Aztán minden játékhoz vehetsz külön kártyát, és cserélgetheted.

(#41) Dr. Akula válasza Reggie0 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Legalább olyan merész mint azzal érvelni. Elkezded hogy "az enyém is lenne olyan jó ha tudná amit a másik", de fordítva már nem ér? Miért pont a hűtést kéne azonos szintre hozni? Legyen akkor minden más is, úgy fair, nem?

"Megjegyzem jelen esetben a gyari vizhutes azt jelenti, hogy akkora kazan az a kartya, hogy nincs mas megoldas."
Akkor most azt is mondhatnám hogy ilyen kis méretben az Nvidia se tudná lehűteni léggel, mert azt se felejtsük el hogy méretben is jóval kisebb.

"- mennyire korulmenyes hasznalni. Pl. azt a vizhutot lehet pakolgatni a gepben, kinek van hozza kedve?"
Nem kötelező megvenni ha nincs rá helyed. Meg amúgy se. Nvidiából is van gyári vízhűtéses, ott már nem probléma?

"- tuningolhatosag, amiben amd mostanaban elegge gyer, mert 100%-ra ki van hajtva minden egyes gpuja, hogy tartani tudja a versenyt."
És? Mióta szempont a tuning? Az mindig is szerencsejáték volt, sose garantálta egyik gyártó se. Az más kérdés hogy ha ez kell a népnek, akkor marketingszempontból nem is tiltja meg, de állított neked valaha bármelyik gyártó olyat hogy mittudomén 20%-kal biztos túl tudod hajtani? Akkor azt már megteszi ő saját maga, és eladja neked felárral, OC vagy bármilyen más fantázianéven.

Szar driverei az Nvidiának is vannak.

"- meg irnek parat ha lenne idom"
Meg ha lenne mit. :)

Senki nem mondta hogy ne vegyél Nvidiát, Én is azt tettem. De ne csodálkoz ha a szomszéd AMD-je is hozza ugyanazt a szintet. Mert tudja.

(#42) Reggie0 válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Jellemzoen a hutes egy olyan pont, amit meg a juzer is cserelget. Az, hogy az AMD kijott egy kartyaval amit nem lehet kapni leghutessel tipikusan azt jelenti, hogy a teljesitmeny kicsikarasaban mar az utolso szalmaszalba kapaszkodnak es ugy tudjak csak tartani a szintet.

Nem hinnem, hogy kisebb lenne, add hozza a huto meretet is.

Nvidianal van valasztasod, hogy vizhutes nelkul veszed meg.

Mindig is szempont volt a tuning ezert is teszteli minden ujsag.

Igen, szar driver elofordul, csak az nem vigasztal ha most ott a jellemzobb.

Nem ha lenne mit, egyszeruen munkaba indulas elott irtam a kommentet. De ime meg nehany:
- nagyobb zaj
- szarabb linux driver
- coil whine a referencia kartyakon is

Be kell latni a 7970 volt az utolso epkezlab kartyajuk, azota szarul csinaljak a dolgokat, mert folyamatosan elore menekulnek.

[ Szerkesztve ]

(#43) Dr. Akula válasza Reggie0 (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez a vergődés már szánalmas.

(#44) Reggie0 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszonom, hogy vegr eszrevetted magad.

(#45) Dyingsoul válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mert mit tudsz tenni az ellen, hogy ne fizesse le egyik gyártó sem a játékstúdiókat? :DDD tegyük fel engem is érdekel, akkor én mit tudok tenni ez ellen? Semmit, max puffogni meg vergődni a fórumon, meg fikázni a céget aki lefizet egy-egy játékstúdiót a saját előnyére és a mások kárára. Attól jobb lesz? Egy szemernyit sem, ezért mondom, hogy engem nem is érdekel. Felesleges olyan dolgon mérgelődni és szócsatázni amire nincs ráhatásod. Welcome to the real world.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46) Reggie0 válasza Dyingsoul (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt, hogy ilyen jatekot es/vagy kartyat nem veszel. Mindenki a penzevel szavaz, csak az a baj, hogy az emberek kizarolag a rovidtavu erdekeiket nezik es ez kb. minden problemanak a forrasa.

(#47) Dr. Akula válasza Reggie0 (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Végül csak magadra ismertél, helyes.

(#48) Dr. Akula válasza Dyingsoul (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ami ellen nem tudsz tenni, azt támogatni kell? Te vergődtél hogy így szar az AMD meg úgy szar, aztán kiderült hogy mégse.

(#49) Dyingsoul válasza Reggie0 (#46) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szóval 3-4 évente egyszer jön ki egy kedvenc franchise-om legújabb része és ne vegyem meg, csak azért mert a háttérben mocskos dolgok vannak. A többiek nevében is köszönöm, hogy mások helyett ti hozzátok meg a döntéseket, hogy milyen játékot vehetnek és miket nem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#50) Reggie0 válasza Dyingsoul (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Senki sem mondta, hogy mit vehetsz meg, csak arrol meseltem, hogy hogyan tehetnel ellene. Ha neked fontosabb, hogy jatszani tudjal, mint az, hogy mennyibe kerul egy kartya, mert nincs verseny, akkor ugyis a vasarlas mellett donthetsz. Rajtad mulik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.