Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kansas válasza Duck663 (#149) üzenetére


Kansas
addikt

"még csak a beta Vista volt kint, de már nyúztam, sőt a Vista végleges megjelenése után nem sokkal kezdtek szivárogni a 7 beta verziói, és onnantól már azt használtam, az sem zavart, hogy az újabb verziókat nem lehetett a másikra telepíteni és állandóan mentegetni kellett mindent. "
Ez nálam is így ment, csak én mentem tovább.

Igen, én mókolok - lehet azért(is) kerülök el pár nyűgöt, mert mókolok. Sokszor épp azért barmolom szét a saját(teszt) rendszerem, hogy tudjam, mi merre hány méter. Eddig a Win10 áll ellen legjobban ennek.
Persze az sem árt, hogy sokáig éltem OS supportból, ahol hivatalból tudni kellett problémákat elhárítani. XP-n, 7-en 10-en, meg az összes szerver-verzión 2003-ig visszamenőleg.

A "kipróbálás" fabatkát sem feltétlenül ér(mértéktől függően), én Linux disztrókat "próbálgattam", kb pont az a véleményem róluk, mint neked a Win10-ről. A Win-eket viszont feltettem és elsődleges OS-ként használom. Ilyenkor nincs olyan, hogy egy problélmát nem oldok meg, mert akkor a fő gépem nem kellően funkcionál. Tehát megoldom, vagy ha nem elég bosszantó, megtanulok vele együtt élni.
Win8/8.1-gyel nagyon nem akartam együtt élni, áldásként jött a Win10, ami a fentebb említett pár nyűg kivételével engem jól szolgál.

Anno a pingvinsimogatók mantrázták, hogy "a Linux megválogatja a barátait"... ezek szerint a Win10 átvette tőle ezt a hozzáállást... hamarabb terjedne, ha nem tette volna... az MS se lenne ilyen trükkökre szorulva, mint a DX12 backport-ja.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#152) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Azt hiszem nálam különben itt dobta el magát végleg a Win 10

Windows 10 Tweaks and Fixes

Végig vittem az összes fontosabb beállítást, majd 3 hét mulva jött egy óriás frissítés és elvitt mindent, kezdhettem volna elölről...

(#148) Kansas

Nem tudom hogy fogja kezelni a 8-256 magot, de 6 mag ami mindenre elég és játékok sem kérnek többet, addig nem is érdekel. Titkos reményem megúszni Win 10-t, mint ahogy a 8-at is és mikor lesz egy rendes szép OS, majd azt megtanulom. Lehet hogy MacOS lesz az éppen, ha MS től nem lesz olyasmi.

(#153) Kansas válasza Sinesol (#150) üzenetére


Kansas
addikt

Az(is) a baja néhányaknak, hogy a Win10 "okosabb" néhány felhasználójánál is, és nem hagy bármit átmókolni magán, pár dologból nem enged. Ha épp azt a pár dolgot szeretnéd mókolni, így jártál - lehet azt is, izomból, csak veszélyes.
Bezzeg a Linux, az hagy mindent a root-nak, cserébe nagyon csúnyán szét is lehet barmolni, ha nem figyelsz, mit csinálsz root-jogokkal. :D

@(#152) Atom_Anti: az OS dolga nem az, hogy tetsszen, hanem hogy lehetővé tegye a "produktív" alkalmazások(meló, játék, filmnézés, stb.) hatékony és lehetőleg biztonságos futását a HW-n.
Ha nem szép, fel lehet cicomázni ezerféleképpen, még ha némelyik pénzbe kerül is(pl. Stardock finomságai).
A MacOS hiába szép, meg optimalizált, ha ahozzá szükséges HW drága(különösen a gamer-szintű) és nem fut rajta, amit én speciel használni szeretnék. Akinek fut rajta, annak jó, a többiek meg keresnek mást(pl. konzol, iOS, Android, ChromeOS, Windows, Linux)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#154) Reggie0 válasza Kansas (#151) üzenetére


Reggie0
félisten

Win10 az alattvaloit valogatja meg :)

(#155) PuMbA válasza Kansas (#153) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 7-en is ugyanaz a Telemetry van már, szóval ez nem Win 10 specifikus dolog :)

(#152) Atom_Anti: Ezek közül egyik sem fontos, mert szinte senki sem fut bele sebesség problémákba Win10 alatt :) Mi az ami ezen a listán olyan nagy szám, hogy nélküle élhetetlen a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#156) Reggie0 válasza PuMbA (#155) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha felrakod azokat a frissiteseket is.

(#157) Sinesol válasza PuMbA (#155) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy én azt látom az ilyen listák alapján, hogy win7 userek erőltetetten keresik a fogást egy olyan rendszeren, amit huzamosabb ideig nem is használtak, szal már alapból nem is nagyon van képük róla.

A nagy különbség a két tábor közt épp az, hogy az átlag Win10 felhasználó mindkét rendszert jól ismeri, ugyebár a Win 10 felhasználók elég nagy része évekig Win7 user is volt, van összehasonlitási alapja, míg a Win7-en maradó többnyire csak hallomásból, pletykák, cikkek alapján ismeri a másik rendszert, esetleg valamikor felrakta, de sok volt az újítás, más volt a kinézet, inkább visszamenekültek a jó öreg megszokott dolgokhoz, ami lehet hogy elavult, de jó az még, azt legalabb ismerem. Csak hát ugye ez utóbbit nehéz beismerni, mindig más a hibás, egyszerűbb önigazolásképpen kifogásokat, indokokat keresni.

[ Szerkesztve ]

(#158) Dr. Romano válasza Sinesol (#150) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Azt hogy te mit hiszel vagy sem még 2019-ben is irreleváns abból a szempontból hogy a win 10 okos e.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#159) #16939776 válasza Atom_Anti (#143) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szám szerint win7-en min. ~22 háttértask szalad a CPU-n, míg win10-en min. ~43, amik a cpu időért játékkal/VGA driverrel konkurállhanak, ha ugyan arra a szálra kerülnek.
A min. azt jelenti hogy enél kevesebb esetén nem műköik tovább az OS, vagy nem fog futni a játék, ebben nincs benne más, csak az OS.

Ezeket a számokat én kisérleteztem ki, nincs forrásom.

Win10-nek alapból fejlettebb szálkezelés és task időzítés van, ezért a min FPS-e modern játékban jobb tud lenni, de a memóriát és háttértárat folyamatossan cseszteti, amitől arra érzékeny játékokban látványosabb akadásokat is lehet látni, mint a win7-en tud. Egy szálra fejlesztett, időzítés érzékeny játékokon egyenessn kínos lehet amit a win10 tud elkövetni.

[ Szerkesztve ]

(#160) Cs1csó válasza Sinesol (#157) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K pontosan 6 évig voltam Windows 7 user, tetszett, egy pár hónapig Windows 8.1 user és 2015 nyarától Windows 10 user. Ez alapján mondom, hogy jobb a Windows 10.

Az a durva, hogy a 1903-as Windows 10 és a Windows 7 között kb. 10 év van ez a számítástechnikában egy emberöltő.

[ Szerkesztve ]

(#161) Kansas válasza Dr. Romano (#158) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig egyrészt rád ugyanígy áll a kijelentésed, másrészt speciel nem téved szvsz... különösen a #157.hsz-sal együtt nézve.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#162) Dr. Romano válasza Kansas (#161) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem értem miről beszélsz és ez hogy jön ide.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#163) Kansas válasza #16939776 (#159) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csak az számít, darabra mennyi, hanem az is, hogy mennyi erőforrást kér... ugyan konkrét adatom nincs, tippre hasonló a végösszeg, lévén azonos hardveren nem nagy a különbség sebességben játékokon kívül - játékokban pedig a Win10 "Game Mode" elaltat vagy háttérbe tesz olyan taskokat, amikre nincs szükség a játékhoz(értesítések, AV, stb.).
Nekem konkrétan épp most 174 taszk fut, összesen 4% CPU és 25% RAM erőforrást fogyasztva(diszk, hálózat jó közelítéssel 0%-on pörög, GPU 1%-on) a Task Manager szerint. Nem fog meg semmit.

"arra érzékeny játékokban látványosabb akadásokat is lehet látni" Tudnál ennél is kevésbé konkrétan fogalmazni? Vagy inkább példával szolgálni?
"Egy szálra fejlesztett, időzítés érzékeny játékokon" Például? 10 évnél fiatalabb?

A gond az, hogy a legtöbb olyan játék, amire utalgatsz, baromi régi és kb csak hűtőszekrényen, esetleg RasPI-n nem fut el jó sebességgel(bár a legújabb RasPI elég combos lett, szóval lehet már azon is jó)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#167) Dr. Romano válasza Kansas (#166) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Még mindig nem vágom mit szerettél volna ebből kihozni, előrébb nem jutottunk... Dead end

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#171) qdak válasza Kansas (#127) üzenetére


qdak
addikt

Talan ez az update utan, dontott a srac Win 7 re.:

[link]

Nem talalom a videot, de itt voltak rendesen fps problemak.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#172) Kansas válasza qdak (#171) üzenetére


Kansas
addikt

AMD-n nem számít, ott nem települ, Intel-en pedig KB4489899 javítja a problémát... Ezért érdemes jól utánanézni a hallomásból kapott infóknak.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#173) ricsi99


ricsi99
addikt

Okés skacok 10 pontos kérdés.
Aki win10 -et használ annak miért fáj ha más meg nem?
A lenéző/lesájnáló kommenteket olvasva meg megkérdezném, hogy azért mert beálltál a sorba akkor különb vagy?
Most őszintén ... kinek miért fáj ez?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#174) Kansas válasza ricsi99 (#173) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem egyáltalán nem fáj, ha más nem Win10-et használ - az már sokkal inkább, ha bemegy egy fórumba és nyilvánvaló baromságokat hangoztat/terjeszt a választásának felsőbbrendűségét alátámasztandó.
Majd' minden "lenéző/lesájnáló komment"-re jut egy magas lóról tényinformációk nélkül fikázó is a másik oldalról...

A szubjektív tetszés/nem tetszés elfogadható érv, csak épp nincs köze konkrét minőséghez, ráadásul lehet rajta segíteni, még csak nem is kell annyit gépészkedni hozzá, mint némely linkelt "optimization guide"-ban.

Ez a személyes véleményem(evidens módon), mások talán máshogy gondolják...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#175) Atom_Anti válasza Sinesol (#157) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ebben van valami, de sok mindent egy egész rövid idő alatt el lehet dönteni. Inkább arra gondolok az idő múlásával sokmindent megszokik az ember, vagy beletörődik . Eleinte utáltuk filmekben a reklámokat, majd mostmár legtöbb ember észre sem veszi. Sokan már 2015-ben bevettétek Win 10 et kell használni, mert úgy teljes értékű gépetek, egy idő múlva észre sem veszitek kellemetlenségeit vagy igen, de vígasztaljátok magatok hogy de a 8. Magot jobban kezeli. Ok, a Forza Horizon 4-et hiányolom Win 7 ről, de mást nem tudnék mondani amiről lemaradtam. Viszont van szép kezelőfelületem, adware mentes, nincs fél éves nagy update és villanás gyors minden.

(#176) Kansas válasza Atom_Anti (#175) üzenetére


Kansas
addikt

"Inkább arra gondolok az idő múlásával sokmindent megszokik az ember, vagy beletörődik " Ez nem igaz véletlenül a Win7-re 2x-esen is? Végtére is nem 4 hanem 10 év volt megszokni a kellemetlenségeit...

"Viszont van szép kezelőfelületem, adware mentes, nincs fél éves nagy update és villanás gyors minden."
- szép kezelőfelület: adom, de Win10-e is megvalósítható, lásd fentebb
- adware mentes: ahogy(amennyire) a Win10 is, ha meg bloatware-re gondoltál, az van Win7-en is, csak onnan már rég leszedted, ezért nem emlékszel rá, hogy volt rajta valaha.
- nincs fél éves nagy update: szubjektív, hogy előny vagy hátrány, ha elcsípsz egy bugot akkor egyértelmű hátrány, de én pl. majdnem mindegyikben találtam olyan feature-t aminek örültem, ami meg hidegen hagy(Cortana, timeline, stb.) az kikapcsolható.
- villanás gyors minden: érdekes, nekem Win10-en is, bár sokkal gyengébb vason nem próbáltam, de kétlem, hogy Win7 hozná ezt a sebességet enélkül a HW setup(NVMe system SSD, 16GB RAM, Ryzen R5 - régebben 1600X majd 2400G, most 3600) nélkül - igaz, gyanítom ezen a vason a Win7 se lenne se lassabb se észrevehetően gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#177) Create.


Create.
addikt

Én még mindig azt az egyet nem értem, hogy ugye az új am4 (de talán az új intelek se) nem támogatják a win7-et. Akkor neki álltok kínkődni az ilyen olyan kókányolt driverekkel, amivel vagy jó vagy nem? Én is szerettem a win7-et is(azért voltak hibák ott is), de tovább kell lépni ígyis úgyis, ezt senki se ússza meg nagy valószínűséggel. Engem se zavar, felőlem xp-t is használhattok. Csak ezt a nagyon ragaszkodást nem értem meg. Aki meg csak játszik, annak meg nem tudom mi hátránya van win10-en. Még az imperium galactica 2 is megy rajta, ami nem mai game. Aki dolgozik, annak elhiszem, hogy okozhat problémát az átállás, de meg kell lépnie úgyis.

Nekem is fura volt első pár nap nem találtam semmit, de most meg kb már win7-en lenne ugyanez. Teljesítménnyel, stabilitással nincs gondom (nekem csak játékra van a gép), munkát/sulit macbookon airen osx-en csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#178) Dilikutya válasza Atom_Anti (#175) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez szubjektív. Nekem Windows 7 telepítéskor első dolgom volt az alap Win2000 dizájnra belőni, ahogy anno az XP-t is. Egyszerűen nem tetszik. Jobban bejön a Windows 10 puritán, szögletes formavilága. Már amit látok belőle. Játéknál, filmnél semmit, egyéb programok teljes képernyőn, start menüt szinte soha, a Windows 8 óta az Win+X kombós menüt használom, ott elérhetőek a beállítások, meg több leállítási opció van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#179) Ribi válasza Kansas (#174) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja nem, de nem tudom mióta próbálod itt bizonygatni, hogy a win7 milyen elavult és a win10 mennyire jó.
Ha nem fájna nem irkálnál itt. Persze jóval normálisabban tolod mint 1-2 elvetemült win10 hittérítő itt.
Nem tudom mi a francot zavar, hogy egyesek win7-et használnak. Fizetés jár ha valakit win10-re térítenek?
Nagyon kész... :O

Ja és hozzáteszem, fizetősen még 3 évig supportált lesz a win7. Onnan is kerül majd ki fix.
Na csá...

[ Szerkesztve ]

(#180) Kansas válasza Ribi (#179) üzenetére


Kansas
addikt

Hogy a Win7 elavult, azt nem kell bizonygatni, az tény. Évek óta nem fejlesztik, csak patch-elik. Feature-t csak különleges esetben kap.
A sok képmutatás és hazudozás az fáj, mintha önigazolás nélkül nem lehetne használni más OS-t, mint az épp kurrens... ezekkel a kamu dumákkal be tudtok hülyíteni olyanokat, akik más forrásból nem tájékozódnak és nem tudják jobban.

Ti néhányan tudatosan vállaljátok a kockázatot ami vele jár, lelketek rajta, de aki nem tudja, azzal szemben nem fair dolog előítéleteket terjeszteni.

Ezen kívül nincs más önös érdekem a Win10 terjedésében, max annyi, hogy ha az MS a Win7-re fordított erőforrásokat a Win10-re tudná fordítani, talán még jobb lehetne(elméletben, persze).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#181) Kaiku válasza Ðávid (#8) üzenetére


Kaiku
senior tag

Szerintem nem fognak, mivel nagyon kevesen használják. Ha lenne Én azonnal visszamennék rá!

(#182) MeszesKPT válasza Create. (#177) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem kell meglépnie. Munkához kell egy periféria, ami csak Win7 alatt moccan meg. Csak emiatt tartok egy ilyen laptopot.

(#183) DigitXT válasza Create. (#110) üzenetére


DigitXT
félisten

ha nem a win10 lenne az utolsó rendszer
Ezt a baromságot van, aki elhiszi? Az utolsó rendszer... Mint ha ez lenne a Szent
Grál: anyám borogass.:D Pár évig még elbohóckodnak, aztán tuti csinálnak "újat":
gondolod, hogy 100 éven keresztül fognak neked ingyen "feature upgrade"-elni?:F

Annyira vehető komolyan, hogy a Win10 az utolsó Win, mint a DX11 az utolsó DX.

(#184) ricsi99


ricsi99
addikt

Lehetséges ,hogy elavult... és ? Amire használják arra jó... ha meg nem akkor feljebb lépnek..

Viszont sok emberke aláírásban szereplő cuccokkal biztos szép is jó minden.
Lehet ,hogy én viszont nem tudok/akarok annyit rákölteni.
Valószínű csak a vga árából kijönne az én egész gépem monitorostul cakli-pakli.

Sokaknak szerintem nincs is igénye a fele ekkora gépre sem.
Pl én amivel játszom ott a vga 2d ben marad mert annyira nem kell neki semmi.
Attól sem kell félned ,hogy az ms elveszi az erőforrásokat a win10 -től.
És sokan simán beválalják a biztonsági kockázatot ,mert max az e-mail/facebook cimét tudod elcsenni.
Azon felül... több évig küzdöttem a win10 el... és meguntam... simán adok esélyt a következő rendszernek de ami most van azt én nem tartom oprendszernek.....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#185) Create. válasza DigitXT (#183) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de pont 10éve ingyen upgradelgetnek ingyen (vagyis akkor meg kellett venned a win7-et, de win10-re ingyen jöhettél, ha nem voltál akkor fan, hogy be se regeled)...

[ Szerkesztve ]

(#186) Create. válasza Create. (#185) üzenetére


Create.
addikt

Még annyit fűznék hozzá, hogy a jelenlegi technikával készült pc-hez az utólsó. Még pár év és a gyártástechnológia kifutja magát, hogy utána mi lesz azt meg senki se tudja.

(#187) Kansas válasza ricsi99 (#184) üzenetére


Kansas
addikt

A te aláírásodban levővel is mennie kell, én személy szerint használtam HD 7790-nel Win10-et és prímán ment.

A Win10-nek nem kell erősebb gép, mint a Win7-nek. Újabb se feltétlenül, csak ha a régithez már nincs driver(pl. Radeon HD 5xxx-hez már van, GeForce 8xxx-hez szintén, előbbi 10, utóbbi 12 éves vas)
De ha újabb van, akkor Win10-hez lesz driver, Win7-hez már nem biztos. Win7-re már nem optimalizálnak semmit, ha most szarul megy rajta valami, később is szarul fog.

"simán adok esélyt a következő rendszernek de ami most van azt én nem tartom oprendszernek..." - nem igazi skót, mi?

Ha jó amire neked kell, használd nyugodtan, tudatos felhasználóként az előnyök/hátrányok ismeretében. Van egy csomó jó érv a használata mellett, épp csak nem azok, amiket itt többen szajkóznak.

Jó érvek pl.:
- valamilyen fontos HW nem megy Win10 alatt sehogy sem(még Win7x64 driverrel sem)
- nem akar valaki warezolni, de sajnálja a pénzt Win10 licenszre, Win7 meg van jogtiszta
- elvi problémái vannak a legkisebb mértékű diagnosztikai adatgyűjtéssel is és nem hajlandó tűzfalat hegeszteni
- valamilyen fontos régi program nem indul el Win10 alatt
- több nem jut hirtelen eszembe, de biztos van még

Rossz érvek pl.
- jaj, de hát azt peccselni kell, blokkolhatatlanul :Y
- a féléves feautre-update-ek mindig elszarják
- rusnya és ha megszakadok se lesz szebb
- szar az egész
- gyenge a gépem hozzá
- Win7-en gyorsabb minden
- leirthatatlan róla a bloatware
- sajna ebből is van még, közös jellemzőik, hogy vagy eleve nem igaz, vagy lustaság/hohzzá nem értés szüli

No mindegy, tőlem ennyi, az összes érvem itt van már, amit konkrét problémák ismerete nélkül tudok mondani...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#188) Dilikutya válasza Kansas (#187) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyanba viszont bele lehet szaladni, hogy valamelyik build olyan utasításkészletet követel meg, amit a CPU már nem támogat. Nekem is van egy régi valamilyen Pentium gépem tartalékban, 2010-es proci, a 1609 már csak 32 bitesen ment fel rá.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#189) Cs1csó válasza Kansas (#187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a 2007 nyári modell notimban egy Nvidia 8600M-GT VGA van és 2016 decemberben jött még hozzá Windows 10 driver, és azóta is azzal a driver-rel megy.

(#190) [K2]

Ez egy megfontolt főnöki döntés... "Erőltetjük a 10-et, de 7-re is megoldjuk a játékok DX12-es portolhatóságát. ...de miért nem akarnak az emberek 10-et használni, miért kell a 7 még mindig?" :U

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#191) ricsi99 válasza Kansas (#187) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen menne rajta.
Sőt ,van egy particióm amin fent van egy win10 ha esetleg megboritanám a rendszert akkor el tudjam inditani simán a gépet.
Simán megy semmi probléma.
Ami számodra felfoghatatlan.... :Nincs szükségem egy olyan rendszerre mint ami a win10.
Aláírásod szerinti gépet ha hozzám vágod akkor talán nem lenne feltűnő nekem az a többlet terhelés amit a win10 okoz.
Driver problémám sincs...
Mind2 rendszeren ugyan úgy , ugyan akkora sebességgel futnak a játékok.
Ki tudtam fizetni a licenszet ,de virágbolti verzióim is vannak ,mivel imádok tesztelgetni
Elvi problémáim sincsennek... nagyon jól tudom hogy az Ms software egykutya ha az "én érdekeim" ról van szó.
Szóval menne.. de nem akarom...
Használhatnák linuxot /hackintos-t is... fel tudom tenni és működik.....
Viszont nekem oprendszer kell ...
nem akarom azt ,hogy bekapcsolom a gépet ,és éppen frissit /át állít /variál valamit... főleg ha megjövök melóbol és be akarok tolni egy filmet elalvás elött.
Nem akarom ,hogy a gépemnek bármi hangja legyen...nagyobb rendszer ,nagyobb terhelés... nagyobb áram felvétel.....
Nincs szükségem arra a sok kiegészítőre sem amivel tele van a win10 ,ha meg kiherélem akkor ugyan az..
Nekem arra van szükségem ,hogy stabilan változás nélkül menjen a gép ,és a kis megszokott ,beállitott programjaim szépen menjenek ,ha rákattintok arra a kicseszett ikonra.
Majd én szeretném eldönteni ,hogy akarok e változást a gépemen.
Hanyadik nagy verzió számváltáson van túl a 10?
Mutass már nekem egy rendszergazdát aki repesve várja a win10 frissitést a kliens gépeken....
És ami a legfonosabb... nagyon nem szeretem ha nem én vagyok az admin a gépemen.
Nagyon hasonlít már az almás cucchoz ,ami szintén kizár téged egy szint felett a rendszerhez való hozzáférésedhez... "nem utas akarok lenni a saját autómban"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#192) Dilikutya válasza ricsi99 (#191) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ebben a hozzászólásban a kis butaságtól az orbitális marhaságig minden van. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#193) ricsi99 válasza Dilikutya (#192) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi a találó észrevételt.
Szóval mert valamire nincs nekem szükségem az nem baj... akkor is használjam mert ez hozza a kor szelleme... képzeld telefonból és egy s6 osom van... mert megfelel az igényeimnek...
Azért egy orbitális marhaságot is leirhatsz ,abban az esetben ha napi de legalább heti szinten használod a 2 rendszert legalább 1/2 órára ...az elméleti rész meg a visszaemlékezés az nem játszik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#194) Create. válasza ricsi99 (#193) üzenetére


Create.
addikt

"Nem akarom ,hogy a gépemnek bármi hangja legyen...nagyobb rendszer ,nagyobb terhelés... nagyobb áram felvétel....." Szerintem az én gépem kevesebbet fogyaszt üresjáratban, terhelve meg csak a kártya miatt fog max többet enni (de egy 1050-el simán egy szint terhelésen is a hd7770). Szóval igen, orbitális butaságot írtál.

A rendszergazda a program frissítéseket se várja repesve, akkor azokat is hagyják a francba mi?

Azt meg megint nem te fogod eldönteni, hogy meddig használhatod a RENDSZERÜKET, te mindig is utas maradsz ebben az autóban.

Jah, ha neked oprendszer kell, akkor csináld meg magadnak é ne másét használd, mert láthatóan értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#195) Dilikutya válasza ricsi99 (#193) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem izgat, hogy nincs rá szükséged, az egyéni szociális probléma.
Jó, a Windows 7-et elbuktam, a céges notimon tavaly frissítettem Windows 10-re, de egészen addig használtam mindkettőt, mivel otthon évek óta Windows 10 van. Sőt, az otthoni gépen a 8/8.1-el is van összehasonlítási alapom, mert a jelenlegi gépen még azok is voltak használva.

Én bármelyik gépem bekapcsolom, sosem frissít, állít, variál csak úgy. Nem tudom, a tiéd miféle öntudatra ébredt botnet része, az enyém csak a szokásos frissítős napokon frissít, amit jobbára észre se veszek, mert leállításkor csinálja, ha filmezek, akkor meg alszok már a végén. Sosem kell a gépre várni, eleve nincsenek hosszadalmas frissítési procedúrák, mivel a frissítős kedden vagy szerdán csak biztonsági frissítések jönnek, feature update leginkább csak a tavaszi/őszi csomaggal.
Semmiféle nagyobb terhelés nincs, nem számottevő, attól nem pörög jobban a ventilátorod, több áramot sem vesz fel, nincs nagyobb igénye, mint a Windows 7-nek.
A rendszeres biztonsági frissítések bele sem nyúlnak a programokba, de én még a fél éves nagyfrissítés okozta problémákat sem láttam, pedig a munkahelyi gépekkel együtt együtt jó pár gép frissült már.
Nem állítom, hogy nem okozhatnak bizonyos változtatások gondokat, de azok nem a biztonsági és funkciófrissítések, inkább rendszerszintűek, pl. a WDDM verzióváltás, ilyesmik. De hogy pl. egy igény szerint beállított AutoCAD-et nem csesz szét, az is biztos, modern szoftverekkel nem lehet gond olyan nagyon, ami meg Windows 10-en problémás, az szerintem legalább 80-90%-ban Windows 7-en is problémás volt.

Nincs baj a Windows 7-el, jó rendszer, igazából a hétköznapokban elavultnak sem mondanám még. A UI, olyan, amilyen, nekem ott is az első volt minden effektet meg dizájn kikapcsolni, az ilyen parasztosan egyszerű felület nekem jobban tetszik. Már amennyit látom ugye használat során.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#196) ricsi99 válasza Create. (#194) üzenetére


ricsi99
addikt

Csak tisztán ,az energiafogyasztásról beszéljünk ,alap beállításokkal ,semmi extra variálással.

Nincs fogyasztás mérőm.

Ami biztos ,a win10 nagyobb rendszer és több adattal dolgozik mint a win7 ... tévedek?
Azt én is tudom ,sok funkciót alvásba tesz... amig terheled... de ha nem akkor szépen molyolgat--- tévedek?

Biztos én vagyok amatőr ,és nem tudom behangolni a win10-et ,de amiben biztos vagyok ,hogy 7 alatt szép csendben van a gépem... 10 alatt meg hallom túrázni a cpu ventit.

Nagyon jól tudom hogy a win10 számos extra takarékossági funcióval bír.
Csak nem az én gépemen... mert az nem tudja azokat , azon felül a win10 csodás hibrid alvása még nem tökéletes... lehet a te gépeded igen... én például a tizedét sem költöm rá mert nincs rá szükségem.

"Azt meg megint nem te fogod eldönteni, hogy meddig használhatod a rendszeredet, te mindig is utas maradsz ebben az autóban."

Ebben a kérdésben nem értünk egyet.
Saját gépemen azt a rendszert használom ami számomra megfelelő.
Ha neked nem/vagy mind1 az meg a te dolgod.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#197) ricsi99 válasza Dilikutya (#195) üzenetére


ricsi99
addikt

Örülök neki ,hogy sose volt gondod vele.

"Semmiféle nagyobb terhelés nincs, nem számottevő, attól nem pörög jobban a ventilátorod, több áramot sem vesz fel, nincs nagyobb igénye, mint a Windows 7-nek."

Ez igazolnád? Nálam sajnos szemem/fülem mást mond.

"Sosem kell a gépre várni, eleve nincsenek hosszadalmas frissítési procedúrák, mivel a frissítős kedden vagy szerdán csak biztonsági frissítések jönnek, feature update leginkább csak a tavaszi/őszi csomaggal."

Természetesen... már csak egy gyors cpu/ssd párost kell vennem ,amire amúgy nem volna szükségem ....

Win10-ből melyik verziót használod? Home/pro/enterprise/ltsc?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#198) Dilikutya válasza ricsi99 (#197) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az otthoni gépem sem CPU, sem SSD terén nem tekinthető csúcsnak. Egy SSD amúgy ma már alap egy rendszerben szerintem, össze sem lehet hasonlítani, mennyivel kellemesebb a használata.

Hogyan igazoljam? Ugyanúgy max pár % (0-5% között váltakozhat kb) a CPU terhelés üresjáratban, egy Firefox meg ugyanúgy felzabál mindent. Windows 10-ből Pro van mindenhol. Group policy nincs babrálva otthon se. A gép nem lett hangosabb a Windows 10-re váltástól. Pláne, hogy azok a ventilátorok nem 1-2%-kal magasabb terhelésnél kapcsolnak feljebb, azt meg nehezen hiszem, hogy kétszámjegyű eltérésed lenne terhelésben a két rendszer között, mert akkor ott valami más is lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#199) Create. válasza ricsi99 (#197) üzenetére


Create.
addikt

Értem, de dx12-re van szükséged a hd7770-el.

[ Szerkesztve ]

(#200) ricsi99 válasza Create. (#199) üzenetére


ricsi99
addikt

DX12 -re azért lenne szükség ,mert jobb egy kicsit talán....dx11 nem sikerült valami jól... s talán a konzol átiratoknak is jobb a 12.... passz
Nekem speciel mind1 ,de az egyedi eset
Kicsi is a kártyám és nincs olyan game amiért pénzt ölnék bele

A cikk szerint sem a teljes dx környezetet varázsolják fel ,hanem lehetőség a játékfejlesztőknek ,hogy az adott játékban a dx12 -es fejlettebb utasitáskészletet win7 es rendszerein is kihasználják.

Mantle/Vulcan viszont fut ami szerintem jól sikerült

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.